Fenerbahçe:80 Galatasaray:69

Belli bir yere kadar getiriyoruz sonunda kaybediyoruz. BU maçta verilen mücadeleye yakışmayan 2 oyuncu vardı bence. Bunların başında Arda Vekiloğlu var. Resmen oynamadı. Bir basketçi kötü bir maç çıkarabilir ama Arda hiç çabalamadı. Diğeri de Umut Tınay. Bir guard düşünün ki karşı takım ona savunma bile yapmaya gerek duymuyor. Böyle bir guard 2. ligde bile oynayamaz.

Bu ikisi dışında kalan oyuncular elerinden geleni yapmaya çalıştılar. Yine sürekli 3 lük atıp durduk. Oysa ilk periyotta içeri yüklendiğimiz her pozisyonda ya basket bulduk ya faul oldu. Johnson'un sakatlığı da kötü etkiledi. Alıştık artık kaybetmeye.

Bu arada 5 numara diye diye başka bir önemli problemi unuttuk. Guardı Umut Tınay olan takıma Shaq ı getirsen bişey olmaz. Johnson sakatlanınca kazanma şansımız yarı yarıya azaldı. Bizim maç kazanabilmemiz için Umut Tınay'ın 5 dk dan fazla oynamaması gerek. Gelen gideni aratırmış. Hiç beğenmediğim Kemal 3 tane Umut eder.

(+)

"Devletin Polisimi Fenerin Uşağımı"

Fotoğraftaki amcam çok ünlüymüş ben tanımıyorum arkadaşlar ismini söyledi ama unuttum. Saraçoğlundaki olaylı FB-GS maçında insanların suratına biber gazı sıktıran büyük güçlü bol yıldızlı devletin maaşını yiyip başkalarının yardaklığını yapan kişi ... aynı kişi hepsi bu kişi .... nası bişi bende anlamadım ...

Maça geldi ilk başlarda yoktu bir ara verilen görevini yapmak üzere geldi ve direk adresi belliydi GS tribünleri. İlk görevi GS lilere ayrılan yeri daraltmaktı ve bunu gerçekleştirdi daha sonra yetmedi tatmin etmedi kendisini gelen ikinci emir doğrultusunda GS lilerin arasına 3 sıra polis yerleştirdi. Tabi düşünmek lazım 10000 FB taraftarından 4000 GS taraftarı daha tehlikeli idi. Zaten onlarda bunu düşündülerki (yada birileri zorla düşündürdü) FB tarafına göstermelik polisler koyarken bizim tribüne Allah ne verdiyse yığdılar ... Bu arada bütün Foto film ekipleri bizdeydi ben 3 saydım belki varsa dördüncü olan FB tarafına gitmişsi oda göstermelik ... Daha sonra gene bu uşak arkadaşımız nedenini bilmediğimiz bir şekilde Sebo Reis e vurmaya başladı Sebo Reis ayakta ve kafadaydı bu amcam verilen yeni görevini yapmak üzere Sebo Reis in ayaklarına vurmaya başladı ve doğal olarak orası kaynadı bi anda ama anarşik tribün terör örgütü üyesi GS tribünündeki kişilere hemen müdahele başladı bu arada kendisine yaklaşan ve üzerinde GS ile lakalı olan her kişiye potansiyel tutuklanacak şahıs edasında baktı ... Ve son görev işin sonunda idi ... Maç bittti FB ve GS taraftarları arasında yakın olan bölümde gene atışmalar başladı ve polis zaten GS lileri daraltacak mekan bırakmamıştı ve o saatten sonra bizim tarafa müdahele etmediler fazla ufak bi müdahele bize yakın FB lilerin olduğu bölümde oldu ve bu esnada bu fotoğraftaki arkadaş telsizden aynı şu uyarıyı yaptı dier yardakçılara "Müdahele ettirmeyin" ve dönüp baktığımda oradaki FB ye müdahele edilen polislerin amirleri tarafından geri çektirildiğini gördüm ... Elimde kameram bilen bilir böyle birşeye şahit olacağımı bilseydim o anda görüntülü olarak çekerdim vallahi ... Hoş birşey farketmeyecekti ama olsun :( ...

Aslında çok kızmıyorum bu para aşığı ciğeri iki para etmez uşaklara ... VIP bölümü ... 15 tane FB li yönetici 1 tane GS li yönetici ... (benim tanımadığım varsa özür dilerim buradan) ... Turgay Kıran la konuştuk ... Neden sürekli bizim tribün sıkıştırılıyor müdahele lütfen dedik ... Söylediği tel şey kafa sallamanın yanında biz deplasmandayız ... Yani o anda polis karar alsa ve çıkın dışarı deseler atılacaz çünkü Turgay Bey sadece görüntü olarak gelmişti ... Çok yazdık çok çizdik çok söyledik nafile ... Bu sene 100. yıl aman dikkat aman destek diyeee diyyeee kuruttular nasıl olsa gene aman diyelim geçelim ve dua edelim artık ...

Ve gelelim büyük taraftarımıza ... Gönül isterdiki daha çok olalım ama bu kadarızma yettik sanırım ... Süperdi gelen bağıran destekleyen herkese kendi adıma teşekkür ederim ... Ancakkkk ancakkk nolur arkadaşlar sahaya ve rakip tribünlere yabancı madde atma huyunan vazgeçelim ... Maçtan önce bi çok karşıt renk aynı semtin insanları beraber geldi dışarda FB-GS kolkola gelip içerde para atmak su atmak vs olmuyor ve yakışmıyor arkadaşlar inanın yakışmıyor .... Bir FB li abinin gözüne bir madde gelmiş ve adam bayılmış sol gözü kapalı ve içinden kan sızıyor inanın yüreğim sızladı lütfen mantıklı olalım bırakın FB li olmasını insan karşınızdaki ya bir anlık kızgınlıklada olsa galeyana getirseler yazıktır günahtır....

Maç yorumu en sona kaldı ama olsun kısa ve öz olacak çünkü ... Takım bence çok güzel oynadı tebrik ediyorum bütün oyuncularımızı ... Bir aralar epeyce kötü gittik çok boş döndük ama çok iyi 3 lük yüzdesi ile oynadık sanırım ... Ben çok beyendim verdikleri emekler için büyük bir teşekkürde onlara ...

Aramıza sıkışıveren Polisler

(+)

Kırmızı Koltukların sonuna kadar olan alan bizimdi açık bırakılma sebebi çok yakınız ... Peki neden Fener lileride sıkıştırmıyosunuz diyoruz ... Fazla bilet satmışlar zati tıklım tıklım görmüyomusun diyorler ... Peki suçlusu bizmiyiz ? Evet nedenmi ? Bizi savunan bir yönetim ve başkan yok ...

(+)

Ve bu azılı teröristleri Polisin Abluka altına alması lazım değilmi ... İşte 4 bir yanımızı çevreleyen paralı uşaklar ...

(+)

TV den gözüküyordu ayrıca, locada oturan enteresan bir grup vardı. Maçın sonunda sete çıkmış gibi ayakları reklam panosunda zıplıyorlardı. Ayrıca hakemi ve oyuncularımızı parmak sallayarak tehdit eden insanlar da vardı. Efes maçında bakalım biz ayağımızı koymaya kalksak o reklam panolarına nolacak, hooop hemen polis bitiverecek. İşin güzeli bunlar kameralarda da var. Ama nolacak? Tabiki hiç bir şey.

Sinir krizleri geçirerek izledim maçi.
Arda çok kötüydü. Umut saç bas yoldurttu.
Johnson'a geçmis olsun.
Cihad'i çok olumlu buldum. Daha fazla süreyi hak ediyor.
Saçma sapan top kayiplari, 3lük denemeleri vs.
Halil hocaya selam olsun.

Biraz daha yaslandim desem yalan olmaz.

Bu arada Arda ile H.Üner'in arası soğukmuş gibi geldi. Bir ara kenarda kısa süre tartıştılar ya da ekrana o şekilde yansıdı.

küfürler kötüydü.. genel anlamda küfür konusunda gs yi suçlu buluyorum ama bizim tribüne yakın olan terbiyesizler sadece tahrik etmeye çalıştılar ve yüzlerini sahaya değil bizimkilere döndüler.. ama dışardaki centilmen hava yoktu içerde.. aşırı küfür vardı.. aziz yıldırıma edilen küfürde luzumlu değildi.. asla küfürü savunmuyorum ama illede edilecekse hangi başkanın hakettiği ayrı bir tartışma konusudur.

polisler...
ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN.

yönetim
HANGİ YÖNETİM GEÇ ONLARI..

oyuncular...
DAHA İYİ OLABİLİRDİ BELKİ GÜÇ BU KADARDI

seyirci
9000e 3000 demiştim.. o bile olmadı yazık...
ama gelenler 10000 kişilik bağırdı eywallah..

mrsiç ve jacobson
2side star gibi oynadı tebrik ediyorum

arda ve cihat
bu takımın ilk beş çıkacak kısa forveti bana göre cihattır bitti

hakemler
bir iki hata dışında (kötü niyet bence yok) fena deillerdi

johnson
yazık bu adama her hafta sakatlanıyo maçta...

basketbol konuşmayacam pek .. çünkü basketbol kalitesi düşütü.. tarihte kaç takım 2likten daha çok 3lük denerki...

stat leri gireriz yakında..

cemcemgs' Alıntı:
TV den gözüküyordu ayrıca, locada oturan enteresan bir grup vardı. Maçın sonunda sete çıkmış gibi ayakları reklam panosunda zıplıyorlardı. Ayrıca hakemi ve oyuncularımızı parmak sallayarak tehdit eden insanlar da vardı. Efes maçında bakalım biz ayağımızı koymaya kalksak o reklam panolarına nolacak, hooop hemen polis bitiverecek. İşin güzeli bunlar kameralarda da var. Ama nolacak? Tabiki hiç bir şey.

Amir le konuşurken neden daraltıyosunuz neden içeri polis dedim ... Olay çıkarıyorlar dedi ... E dedim FB lilerde çıkarıyor neden oraya müdahele yok adam sahanın dibinden içeri girecekti dedim ... Amir Bey "Aldırdım ben onu " dedi ... E amirim şu beyazlı bak hala oturuyor diyorum yok ben aldırdım dedi ... artık bende birşey demedim ... diyemedim ...

k_polis01.jpg

bu nedir
hangi amaçla yapılmıştır ben anlamadım
Nie karşı tarafta böyle bir görüntü yoktu
olsa ztn Aziz Yıldırım izin wermezdi heralde

ah bnm yönetimimim ah :?:

Ben Turgay Kıran ı tanımam sadece TV den ... Yanımdakilere kimse tanımıyormu gidip konuşalım dedim ... Memedi bilen bilir gitti konuştu 5 dakka sonra yerinden kalktı geldi ... Ya neden diyorum bana deplasman taraftarıyız dedi durdu ne demek istedi anlamadım ama ...

yaw ztn turgay kiran'a ben geldigi günden beri gicigim, herif futbol TDsi kim olcak G.Saray'da diye soru gelmisti, o zamanlarda Haginin kalip kalmayacagi belli degildi, ve adam "Biz Fransiz ekol'ünden gelen bir Kulübüz, o yüzden bir fransiz TD getirmeyi düsünüyoruz" demisti ve ben o günden beri gicigim bu adama!!!

efes mactada soyledim bosa kurek cekiyordun.

Ben mac baslayinca utkuya ne dedim.

Sukru burada.
Tribunde Mahmut.

Bir an kendini kaybetse biri yine biber gazi sikarlardi salonda bile.

Boyle ilgisizlige boyle muamele.

Macla ilgili bir konu.
Enver nerede ?

Tequila' Alıntı:
k_polis01.jpg

bu nedir
hangi amaçla yapılmıştır ben anlamadım
Nie karşı tarafta böyle bir görüntü yoktu
olsa ztn Aziz Yıldırım izin wermezdi heralde

ah bnm yönetimimim ah :?:

gören de orda azili teroristler duruyor sanar.
valla yuh yani ne diyim baska.
anca bu kadar olur.
Allah bildigi gibi yapsin.

- Maçtan önce söylemek istemedim, ama Umut Tınay son kredilerini kullanıyor. Ben beğenirdim bize gelene kadar Umut'u, 8 sayı, 5 ribaund, 5 asist adamı olduğunu iddia ederdim. Fakat sezon başından beri takip ediyorum, pas zamanlaması ve yeteneği berbat maalesef. En az 1-1,5 saniye geç veriyor vermesi gereken pasları, ya da bazen hiç vermiyor. Hele hücum setini başlatması tam felaket. Bana kalırsa seti filan başlatmıyor zaten. Top kendisinde 5 saniye perdeleme bekliyor, perdelemeden çıkınca içeri belki dalıyor ama çoğu zaman onu da yapmıyor ve duruyor iki metre top sürüp, bu arada top hala kendisinde, böyle bir 10-12 saniye geçiyor abartısız (zaten 5 saniye topu getirmekle geçmiş), sonra ilk yapması gereken hareketi yapıyor ve yanındaki oyuncuya pas veriyor. Sonra da azalan süre nedeniyle dengesiz bir şutla bitiyor hücum genelde. Bugün oyuna girdi, savunmada istekliydi; ama hücumda her zamanki halinde olunca savunmada da düştü giderek. haftaya da oynar, sonra sanıyorum epeydir sözü edilen revizyonda yer alır. Artık anladım ki Umut'tan oyun kurucu olmaz.

- Arda pes etmiş. Artık neden, nasıl bilmiyorum ama tek söyleyebileceğim bu: Pes etmiş. Kendi bileceği iş.

- Maçın kaybedilme nedeni ise ne Umut, ne Arda, ne pivot eksikliği. Alan savunmasına karşı yüksek posta adam soktuğumuz halde (genelde Boddicker), topu orada bu adama verememiş olmamız. Garip ama böyle, topu veremedik oradaki adamımıza. Üçlüğün dışına yükselmeden kimse top alamadı gibi bir şey. Halbuki Boddicker alçak postta canına okumuştu Beşiktaş'ın (maçı kaybetsek de). Sonuçta hücum edemedik özellikle ikinci yarıda. Jacobson'a az çok çevirebildiysek sayı bulduk, hepsi bu. Savunmada da genelde ikili oyunları durduramadık, ilk yarıda üstünken Mrsiç'i tutamadık ve de ortayı yine açtık sürekli. Bazı maçlarda Gökhan yardıma geliyordu o boşluklara, bugün ikinci yarı farklı roldeydi, bu işi yapacak adam da kalmadı bu yüzden ikinci yarıda. Bu yazdıklarıma Halil Üner çok az müdahale edebildi, yine ön alandaki tuzaklı savunmadan medet umdu sonlarda da (bazen işe yaradığını inkar etmiyorum).

Böylelikle Damirbahçe, Aydın Örs'ün ilkel ve hala statik alan savunmasıyla bir maç daha kazanmış oldu. Tebrik ederim, yolları açık olsun. Bizim biraz daha çalışmamız lazım.

Abi inanılır gibi değil ... Resmi Sitelerinin haberine bakarmısınız ...

fbgsbasket05x300x4.jpg

Galatasaraylı seyircilerin önce kendi aralarında kavga etmeleri, daha sonra da küfürlü tezahüratta bulunmaları tepki çekti.

Peki yaklaşık 10-15 dakka süren ve hiçbir polisin müdahele etmediği bu kavga ?

(+)

Umut Tınay hiç potayı düşünmüoki
alan sawunmasında kaç defa girdi içeriye aklı hep dışarıya pasta
gir içeriye at turnikeni sen
ya faul olur ya basket yada blok yersin ama şutumuz girmio sende bi guardsın gir zorla abi biraz içeriyi ya

dışardan ztn şutu yok
müdafayı yapmaya gayret gösterio ama oda olmuo

Alan savunmasına bu kadar alternatifsizken bu kadar iyi alan savunmasını aşamazdık. Halil Üner buna haftalardır hatta geçen seneden beri çözüm bulamıyor. Savunmamız da evlere şenlik. Artık görevi bırakması gerekiyor diye düşünüyorum.
Salyers'ın faul problemini kullanamamız kabul edilebilir değil.
Polislere değinmek istemiyorum ama etkinliğimizi çok azalttılar ve bunu kendileri de biliyorlar. Takımı oyunda tutarak büyük iş başardık bugün.

Forumdaki Fenerbahçeli arkadaşları tebrik ediyorum. Hakeden taraf onlardı.