Fernando Muslera

Barcelona'nın kalesini Victor Valdes'in, Manchester United'ın kalesini De Gea'nın koruduğunu düşünürsek 3 maçta adam asıp kesmek saçma bence. Hakikaten çok sabırsız bir toplumuz. Alabileceğimiz en iyi kaleciyi aldık, Cech gibi Casillas gibi adamlar mı gelecek Galatasaray'a pardon da ? Avrupa'ya gitmeyen bir takım Muslera gibi bir kaleciyi bulduğuna şükretmelidir.. Şu an için Türkiye'nin en iyi kalecisi olarak gösterilen Volkan Demirel'in de nasıl buralara geldiğini biliyoruz. Biraz sabır Allah aşkına

Barcelona'nın kalesini Victor Valdes'in, Manchester United'ın kalesini De Gea'nın koruduğunu düşünürsek 3 maçta adam asıp kesmek saçma bence. Hakikaten çok sabırsız bir toplumuz. Alabileceğimiz en iyi kaleciyi aldık, Cech gibi Casillas gibi adamlar mı gelecek Galatasaray'a pardon da ? Avrupa'ya gitmeyen bir takım Muslera gibi bir kaleciyi bulduğuna şükretmelidir.. Şu an için Türkiye'nin en iyi kalecisi olarak gösterilen Volkan Demirel'in de nasıl buralara geldiğini biliyoruz. Biraz sabır Allah aşkına

Muslera konusunda benim de çok gelgitlerim oluyor ama ben de Can'a katılıyorum.Valdes ile Volkan'dan kaleci olduysa bence Muslera'dan alası olur.Beklemek lazım..

Son 10 yılı aşkın sürededir Galatasarayın en önemli ve başarılı iki kalecisi Taffarel ve Mondragon dur tartışmasız..

Peki Taffarelin önünde kim vardı ve nasıl bir defans kurgusu vardı? Öndeki ikili popescu ve Bülent sağda capone ve solda Hakan Ünsal..önlerinde

Ya Mondragon..Belkide Türkiye liglerinin en sağlam ve birbirini en iyi tamamlayan ikilisi önünde oynadı..Tomas ve song..

Elbette iyi bir defans kurgusu ve önemli isimler bir yere kadar..ama Leo franco , de sanchiz ve son olarak muslera..Ve orkun,aykut hatta ve hatta Zapata..Önlerinde kimlerin oynadığını düşünürsek hepmi kaleci suçlu sorusuna cevap bulabiliriz..

Daha öncede söyledim Muslera Gökhan Zana güvense o topu çıkaracağını bilse yada o pozisyondaki Gökhan değilde Popesku Bülent yada tomas gibi biri olsa o topa çıkmazdı ..Madalyona hep bi taraftan bakarsak seneye muslera gider romero gelir ertesi yıl oda gider kimler kimler gelir..

bu defans oldugu sürece herzaman sorun yasar.ama ben bu kaleciye güveniyorum...o varken rahatim .ama bu defans varken rahatsizim.diken üstünde maç iziliyorum.

Bu arada Mondragon'un Galatasaray'daki ilk sezonuna nasıl başladığını hatırlayan var mı aranızda?

Ayrıca Muslera'yı Romero ile kıyaslamak, hatta Romero'yu daha önde görmek Muslera'ya hakaret olmuş.

Muslera Karabük maçında yapmaması gereken bir hata yapmıştır, bu doğrudur. Ama daha sezon başında yaptığı bir hatadan dolayı milyonlarca Euro'luk bir yatırımı (kesinlikle çok doğru bir yatırım, bu sene beni en çok mutlu eden yabancı transferimiz) ayıptır, yazıktır, günahtır.

Daha önceki iletimde de söylediğim gibi Muslera her sene üzerine koyarak ilerleyen, " kalecilik yetenekleri " kesinlikle muazzam olan bir kaleci. Muslera'nın Lazio'daki ilk maçlarını bilirim, kesinlikle bugünle arasında dağlar kadar fark var.

Tafo'dan sonra Galatasaray'a gelmiş ayak tekniği en iyi olan, oyunu en iyi okuyan kaleci Muslera'dır tartışmasız. Zaten geldiğinden beri hazırlık maçları da dahil, topu çok çabuk ve doğru bir biçimde oyuna sokması da bunun ispatı. Tafo'nun bize kattığı en büyük değerlerden biriydi bu özelliği.

Kendisine verilen bonservis bedeli ve beklentiler ayrıca baskı unsuru. Bu yüzden sahada çok fazla şey yapmak istiyor. Bu da hata yapmasına neden oluyor.

Kaleci hiç kuşkusuz en çok sabredilmesi gereken futbolcudur. Bu senelerdir bizim en büyük eksikliğimiz, artık gelenek oldu Fenerbahçe'nin forvetlere, bizim de kalecilere sabredemememiz.

Muslera şu anda Neuer, De Gea, Lloris ve Adler ile birlikte geleceğin Top Class kaleci adaylarındandır. Değerini bilmek lazım..

Yahu ayağı en iyi kalecilerden biri degajdan bakktığı adama pas yollamayı başaran geri dönüldüğünde akıllıca oyunu kurabilen doğru tercihleri yapabilen bir kaleci Muslera. Karabük maçında yaptığının bir savunması yok ama yeni bir takımda ve kendini kanıtlamak isteyen daha ilk haftadan baskı altına giren bir kaleci var ortada.

De Gea şu anda bu baskı altında eziliyor , Neuer eziliyor ve hala toparlayabilmiş değillerki bu adamların lligi bizden kaç hafta önce başladı .

Üstelik Muslera'nın yer tutma sorunu zerre yok kesinlikle. Çok zor olacak pozisyonları direkt göğsünde buluyorki bu yer tutma başarısıdır.

Topu tek hamlede kontrol etmek konusundaki eleştirisine katılıyorum Mithat Abi'nin. Bu konuda eksiklikleri var Tafo'nun en çok uğraşması gereken nokta bu olmalı Muslera üzerinde.

doğan sana katiliyorum.bide sanki yan toplarda da cikma sorunu var gibi.ama bunlar calişmayla giderilebilir sorunlar.gerci önündeki defansin boyu uzun akli kisalardan olunca.fatih terimin ocak ayindaki ilk işin defansa saglam oyuncu almasi olacak.

Su an ıstedıgı gıbı baslamasa da Muslera nın kalecıgını tartısmak cok yersız bence. O harıka bır kalecı

Bakın ben olaya farklı yerden bakıyorum,eğer muslera'ya kusur bulmak istesem fiziki yapısını örnek veririm elleri küçük mesela ,omuzları dar vücudu orantısız boyu uzun ama omuz bölgesi o boya göre küçük derim.Ben diyorum ki biz 15 mil. avro verip aldığımız kaleci rakibe bir korku vermeli.Takımı en geriden yönlendirmeli ben bunları göremedim.Göreniniz varmı? Musleranın kaleciliği tartışmak niye yersiz olsun,adamı canlı stattan kaç kere seyrettiniz,galatasaray forması haricinde yapmayın beyler sabır evet bekleyelim ama 3 maç 5 puan kaybettik.peki kaybedilen 5 puan kimin yüzünden onuda yazın.

Ufuk'ta maaşallah boy pos omuz kol bacak el herşey var ama kalecilik bilgisi yok teknik yok gelişim yok tecrübe yok vs vs..15 milyon euro vermedik ki Muslera ya 6.75+Cana.10 milyon ya yapar(ki Cana'nın bu performansından sonra en fazla 4 milyon apardı.) ya yapmaz.

Bilmeden yazıyorsunuz ya ona çok kızıyorum muslera için lazio'ya 6,5+cana bir de güey amerikada bir kulübe de para verildi.çünkü musleranın bonservisi 2 kulüpte bakın ufuk iyi kaleci ama 8 ay oynamadı sonrada toparlayamadı.Öz güvenini kazandığında farklı bir ufuk olur

Ufuk geldiğinde çok sevinmiştim transferin son günü almıştık manisadan.Ama hiç geliştirmedi kendini bariz belli hep geriye gidiyor 1 yıl oynadı bu takımın kalesinde geçen sene nerdeyse 1 tane iyi oynadığı maç gelmiyor aklıma.Aykut'a da karşıyım o da geliştiremedi kendini kaç sene oldu kimlerin arkasında kaldı hiç bir şansı değerlendiremedi ama şu anki hali bile Ufuk'tan kat kat daha iyidir.Abi Ufuk'un özgüven değil kalecilik bilgisi konusunda eksikliği var top karşılamayı bilmiyor avuçlarını sonuna kadar açıyor topu karşılarken sadece çeliyor.Bizim takım geriden yönlenemez abi ayrıcada önünde Sabri,Hakan,Gökhan olduğu sürece.

Bilmeden yazıyorsunuz ya ona çok kızıyorum muslera için lazio'ya 6,5+cana bir de güey amerikada bir kulübe de para verildi.çünkü musleranın bonservisi 2 kulüpte bakın ufuk iyi kaleci ama 8 ay oynamadı sonrada toparlayamadı.Öz güvenini kazandığında farklı bir ufuk olur

Abi bizim bakacağımız yer bellidir;

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=161829 ve http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=160973 anlaşılan, Montevideo'daki federatif hakları mıdır, nedir 6.75M Euro karşılığında, Lazio'daki kısmı ise Cana karşılığında alınmış.

Hatta daha sonra Fatih terim'in söylediği bu rakamın, daha da aşağıda olduğudur. Hadi onu göz önüne almasak bile, şu rakamların üzerinden konuşsak yeterli olur. Ben Muslera'ya verilen paraya acımıyorum. Alabileceğimiz en iyi adamı aldık. Bundan iyisi Buffon, Cech, Casillas, Cesar'dı. Buffon dışında onları almak da imkansız gibi bir şey.

Benim Muslera'ya güvenim tam. Kaleciliğine de inanıyorum.

Bakın ben olaya farklı yerden bakıyorum,eğer muslera'ya kusur bulmak istesem fiziki yapısını örnek veririm elleri küçük mesela ,omuzları dar vücudu orantısız boyu uzun ama omuz bölgesi o boya göre küçük derim.Ben diyorum ki biz 15 mil. avro verip aldığımız kaleci rakibe bir korku vermeli.Takımı en geriden yönlendirmeli ben bunları göremedim.Göreniniz varmı? Musleranın kaleciliği tartışmak niye yersiz olsun,adamı canlı stattan kaç kere seyrettiniz,galatasaray forması haricinde yapmayın beyler sabır evet bekleyelim ama 3 maç 5 puan kaybettik.peki kaybedilen 5 puan kimin yüzünden onuda yazın.

Geriden oyun kurma, yönlendirme konusunda şu devirde Muslera'dan daha iyi bir kaleci getirebileceğimize imkansız.
Muslera'nın en önemli özelliği bu, ayak tekniği çok iyi dolayısıyla degajları da.
Sürekli oyunun içinde, topu aldığında da çok çabuk bir şekilde en doğru adama aktarıyor. Şu ana kadar bu işi iyi yaptı ( Karabük maçı hariç ) ilerleyen zamanlarda çok daha iyi yapacaktır.
Muslera'nın bu özelliklerinden çok ekmek yeriz.

Evet Volkan da Fener'e kaç maç kaybettirdi ama şimdi kazandırdıkları ortada.
Muslera her yönüyle çok doğru bir yatırımdır. Kaleciye, hele 24 yaşında kendini her geçen sezon daha da geliştiren bir kaleciye sabretmek zorundasın.
Ben şahsen Lazio kariyeri boyunca maçlarının çoğunu izledim. Her zaman en beğendiğim kaleciler listesinde olmuştur. Türkiye'ye gelmesine ihtimal vermediğim bir adamdır. Ciddi bir transfer başarısıdır...

lazio para +cana verildi.Ben muslera kötü kaleci demedim,bizim ihtiyacımız olan kaleci değil diyorum.Bize hazır kaleci gelmeli muslera hazır bir kaleci değil.Bakın galatasaray kalesinde efsaneleşen 3 kaleci simoviç,taffarel,monragon,bize geldiklerinde kaç yaşındalardı.kaç sene hizmet verdiler.Kalecilikte tecrübe esastır.Bakın eğer fridel 40 yaşında premier ligin üst seviye takımına transfer oluryorsa,ya biz yanlış yapıyoruz yada adamlar.

Valla abi Lazio'ya para ödenmesi konusunda yanlış bilgilendirildiğini düşünüyorum.Biz 6,750 milyon avroyu zaten 3 yıl vade ile Güney Amerika kulübüne verdik. Onun haricindede beş kuruş para verilmedi.

Abi fiziki açıdan baktığımızdada Simoviç ve Tafo bize gereken kalecilerdi, rakibe korku veriyordu fizikleri falan diyor da Muslera'nın fiziğide bir şeymi diyorsan buda çok büyük tezat oluşturur zira bu iki kalecide kalıplı kaleciler değildir kesinlikle.

Mithat bey,

Muslera şu andaki hedefler için gayet yeterli. Avrupa Kupalarında yokuz ve gelecek seneye kadar kendini tam olarak bulur. Bu konuda sıkıntınız olmasın.

Ayrıca Muslera'ya bonservis ücreti olarak sadece 6.5M Euro verilmiştir. SPK' dan kontrol ettirdim.

Önder sen spk ya bir daha sor lazio para+cana aldı ki cana ölüsü 5 mil. avro eder.zaten muslera kalede böyle saçmalamaya devam ederse seneyede yokuz.Hangi kulüpte beğenmeyip kiraya verdiğin adamdan daha kötüsü transfer edilir.Bu yalnızca Galatasaray'da oluyor,bu arada kanka bendeki numaran out olmuş in olanı rica edeyim sen spk daki dostlarına söyle iyi baksınlar.sırf 1.750 auro menejerlik ücreti var.