Futbol Tanrısı Mabedine Geri Döndü (Argentina)

Re: Futbol Tanrısı Mabedine Geri Döndü ( ARGENTINA )

Zor oldu ama güzel oldu.

Şimdiki hedef dünya kupasını alıp maketini Pele nin kapısına bırakmakta.Zor ama imkansız değil.
Messi isterse hersey olur..

Arjantinsiz bir dünya kupası düşünülemezdi ama oynadıkları futbol sanırım pek güven vermiyor

Ne kadar sevindim anlatamam. Bir o kadar da sövdüm Maradona'ya. Arjantin'i bu durumlara düşürmemeliydi ama Dünya Kupası'nda güveniyorum ona. Onun hırsıyla Arjantin geçmiş turnuvalardaki ruhsuzluğu unutturacaktır. Hep kolay gelip kolay elendiler kupada ama bu sefer geldiler zor elenirler umarım. Tabi Maradona da kadro seçiminde hata yapmaz inşallah.

Tanrının eli yardımını yaptı yine Maradona'ya.Arjantin olmasa benim açımdan bir anlamı kalmazdı Dünya kupasının.Hele Türkiye'de katılamıyorken.

inşallah kupada bir hezimet yaşayıp da " don't cry for me argentina " yı söylemek zorunda kalmaz diego... ben maradona'nın hocalığına hiç bir zaman inanmadım.. bu başlıkta 1 sene önce konuşmuşuz bunları.. ama artık çok önemi kalmadı hiç birinin.. kör topal da olsa gidiyorlar afrikaya.. bence arjantin dünyanın en verimsiz milli takımı konumunda.. şu oyuncu portföyü ile bu kadar başarısız olmak da kolay olmasa gerek.. yine de caniggia için, batistuta için, kaleci Goigochea için, kempes için arjantinden yana gönlüm.. arjantin, türkiye dışında kimle oynarsa oynasın, şartlar ne olursa olsun tutarım.. brezilya kimle oynarsa oynasın tutmam. yunanistan, ermenistan, samoa , solomon adaları.. gerekirse hepsini tutarım,severim.. brezilya ile işim olmaz..bu kadar açık..

http://aliece.blogspot.com/2009/04/barc ... i-bir.html

burada hem arjantinli olmasıyla, hem de real madridde oynaması ile iki kere sevgimi kazanan fernando redondo'nun hikayesi var..passarella'nın nasıl ruh hastası bir hoca olduğunu da anlatıyor..