Mustafa Cengiz

Suya sabuna dokunmadan, boş mukaveleye imza attım sovlariyla çatır çatır para da kazanarak Başkan üstü görev yapıyor Sayın Terim. Birsey olduğunda at yönetimi taraftarın önüne, çekil kenara izle taktiği. Nasıl olsa dönülüyor, dolasiliyor kendisine geliniyor.
Sağlığını kaybettikten sonra bütün yönetme yetilerini gün gün kaybetti Mustafa Cengiz. Maalesef hele son 6 ay çok kötü geçti kendisi ve yönetim için. Bu süreci onun için daha da kotulestiren kulübün keneleri İnan Kıraç ve onun maşasi Hamamcioglu.
Şu çok kötü geçen son 6 aylık dönemde söylediği tek birseye yürekten hak verdim, o da Fatih Terim'in Onursal Başkan gibi hareket ettiği. Yüzde yüz haklı. Teknik Direktörsün, işini yap. Bu sene giden şampiyonluğun en büyük sorumlusu Terim'dir bence, sonra diğerleri gelir. Kazanılan ve yakaladığımız galibiyet serisi sonrası takima yaptığını başkası yapsa kovulur, son haftaları göremezdi.

Bütün bunların ötesinde, yeni Hoca kim olmalıdır diye düşünsek aklıma ilk Terim gelir fakat işini yapacaksa. Başkan üstü gibi koltuğuna yayıla yayıla oturup ince mesajlar yollamayacaksa, bu seneki yaptığı gibi saplantilarinin kurbanı olmayacaksa, daha konsantre olup formayı isme değil hakedene verecekse, daha iyi futbol nasıl oynatırım diye biraz daha kafa yoracaksa ve bunun için de farklı oyun taktikleri geliştirecekse, sıkıştığında tek B planı Donk'u forvete göndermek olmayacaksa, herseyden öte işini yapmaya daha çok konsantre olup ona buna ahkam kesmeyecekse...

Suya sabuna dokunmadan, boş mukaveleye imza attım sovlariyla çatır çatır para da kazanarak Başkan üstü görev yapıyor Sayın Terim. Birsey olduğunda at yönetimi taraftarın önüne, çekil kenara izle taktiği. Nasıl olsa dönülüyor, dolasiliyor kendisine geliniyor.
Sağlığını kaybettikten sonra bütün yönetme yetilerini gün gün kaybetti Mustafa Cengiz. Maalesef hele son 6 ay çok kötü geçti kendisi ve yönetim için. Bu süreci onun için daha da kotulestiren kulübün keneleri İnan Kıraç ve onun maşasi Hamamcioglu.
Şu çok kötü geçen son 6 aylık dönemde söylediği tek birseye yürekten hak verdim, o da Fatih Terim'in Onursal Başkan gibi hareket ettiği. Yüzde yüz haklı. Teknik Direktörsün, işini yap. Bu sene giden şampiyonluğun en büyük sorumlusu Terim'dir bence, sonra diğerleri gelir. Kazanılan ve yakaladığımız galibiyet serisi sonrası takima yaptığını başkası yapsa kovulur, son haftaları göremezdi.

Bütün bunların ötesinde, yeni Hoca kim olmalıdır diye düşünsek aklıma ilk Terim gelir fakat işini yapacaksa. Başkan üstü gibi koltuğuna yayıla yayıla oturup ince mesajlar yollamayacaksa, bu seneki yaptığı gibi saplantilarinin kurbanı olmayacaksa, daha konsantre olup formayı isme değil hakedene verecekse, daha iyi futbol nasıl oynatırım diye biraz daha kafa yoracaksa ve bunun için de farklı oyun taktikleri geliştirecekse, sıkıştığında tek B planı Donk'u forvete göndermek olmayacaksa, herseyden öte işini yapmaya daha çok konsantre olup ona buna ahkam kesmeyecekse...
Çok doğru tespitlerde yazılmış bir yazı, tebrik ediyorum

Son zamanlarda cidden çok hatalı işlere imza attı. Yine de Galatasaray için emekleri için teşekkür eder sağlığına kavuşmasını dilerim.

Benim hafızamda kulübü Dursun Özbek'ten kurtaran adam olarak kalacak. Basketbol şubesini emanet ettiği Recevik'ten kazık yedi, Mahmuti konusunda açık açık yalan söyledi ama en azından kulübü Özbek ve ailesinden kurtararak FFP sürecini de iyi kötü atlatmayı başardı. Özbek'in karşısına ondan başka aday çıkmazken bugün 5-6 kişi başkanlık için yarışıyorsa bir şeyler yapmış demektir. Köprüyü geçtikten sonra Abdürrahim Albayrak ve Fatih Terim'den kurtulabilseydi belki her şey çok farklı olabilirdi. Belhanda'yı göndermek dışında Fatih Hoca'nın sözünün fazla dışına çıkamadıysa da en azından takımın başkanıydı diyebiliriz. Umarım sağlığına kavuşur.

Eski başkanı en çok eleştiren insanlardan biriyimdir hatta sert eleştirdiğim de söylenilebilir ama ihraç vs gibi şeylerin gündeme gelmesini dahi doğru bulmuyorum.
Galatasaray'a iyi kötü hizmet etmiş emek vermiş bir insanın üstelik hastalıklarla uğraşan bir insanın ihraç edilmesini istemek büsbütün bir şekilde kötü kalpli olmaktır. Burak Elmas'ın da ihraçla ilgili saçma sapan söylemleri vardı seçim zamanı onu da kabul edilebilir görmüyorum.

Ne ihracı ya. Saçma sapan konuşmasın kimse. Adam zaten ölüyor böyle şeyler konuşmaya bile gerek yok. İnşallah sağlığına kavuşur.
Özellik Mustafa Cengiz rahatsızlığı ortaya çıktıktan sonra ve son zamanlarda pek kulüple ilgilendiğini düşünmüyorum. Hele hele bu halde olan bir insanı ihraç etmek haksızlık olur. Eğer ihraç edilecekse de A.Albayrak, Y.Günay sadece Yiğit Şardan'ın listesine girmek için seçimi ertelenmesini isteyenler ihraç edilmelidir.

Bende seytanin avukatligini yapayim.Ihrac edilmemek icin bu haberleri empoze ediyor olabilirmi ben Mustafa Cengizin çok yalanini gördum.

En yakin örnegi Albayrak aday olucakken cıkıp olmicak demesi gibi...

Mustafa Cengiz ve yönetimi sadece 2019 için idari yönden ibra edilmemiş. 2019 için mali ve 2020 için idari-mali olarak ibra edilmiş. Büyük hayalkırıklığı...

Mekanın cennet olsun Mustafa Başkan. Seni en çok eleştirenlerden görevi bırakmanı isteyenlerden biriydim ama sağlığın pahasına yürüttüğün görevde senin ihraç edilmeni isteyenlerden birisi olmadım hiçbir zaman. O günlerde ihraç edilmeni isteyenleri de çok ağır bir şekilde eleştirdim. Şimdi taraftarın peşinden koştuğu Burak Elmas da benim gözümde kendini kanıtlayabilmiş değil. Zaman her şeyi daha net gösterecektir.