Galatasaray 82-61 Cras Basket Taranto | 2008-09 EuroCup Şampiyonu Galatasaray

Re: GALATASARAY AVRUPA SAMPIYONU!

evet ek ses sistemi getirmişler fakat o ses sisteminin düzeyini ayarlayan bir grup çalışanda vardı hoparlörlerin yanında.Demekki gerçekten teferruatlı bir iş ses sistemi.Bunca zaman yalçın dümeri eleştirdim dün kendini aştı,gerçekten çok iyiydi fakat anons sadece her baskette bağırıp haydi haydi demek değildir.Örneğin kritik hücumlarda top rakipten dışarıya çıktığında kalan süreyi mutlaka ama mutlaka söylemeli.

"Hücum süresinin dolmasına six altı saniye kaldı" gibi.
"Hücum sırası galatasaray'da" gibi

maçtan sonra görevi devralan kişide gerçekten çok iyiydi.Belliki bu işin ehli.

Dün salonda kulağıma çok hoş bir şarkı takıldı.

"Attığın goller kadar maşallah maşallah" diye.az önce araştırdım ismail yk söylüyormuş :)

onu attığın basket kadar maşallah cimbombom diye değiştirmek geldi içimden.

bu muhteşem geceye tanık olanlardan biri olduğum için kendimi şanslı adlediyorum.Salonda her şey mükemmeldi biz şampiyon olacağımıza zaten en başından beri inanıyorduk salondaki bütün hazırlıklarda bunun üzerine yapılmıştı.İlklerin takımı olarak bayan basketbolunda da bir ilki gerçekleştirip Avrupa kupasını kulübümüze kazandıran dişi aslanlarımıza sonsuz teşekkürler.

Muhteşem bir zafer elde ettik yalnız çevremdeki fenerliler ağız birliği yapmışcasına UEFA Kupası'nı kazandığımızdaki gibi '' Tesadüf '' diyorlar bunada :D Nasıl güleceğimi neremyle güleceğimi şaşırdım ama onlardan önce aslında '' haklısın, haklısın tesadüf.. tesadüf.. '' demek gerekirdi adamlar çekememezliklerinden dolayı nasıl avutuyorlar kendilerini :) bu 3.periyotlar bize hiç yaramıyor direk 4'e mi geçsek ne :p

Esra'ya olan hayranlığım dün akşam kat ve kat dahada arttı. Işıl'ın Arma sevdasının ne koşulda nerede nasıl olacağınıda dün net bir şekilde gördük sakat sakat oynadı oynadı ve oynadı... Tebrikler kızlar, tebrikler maça gelen herkes, tebrikler GALATASARAY !

Kendime gelebilirsem belki bir şeyler karalayabilrim. Ya da yapamayabilirim.

Neden mi.

En ufak örnek. Sahaya 1 metre yakınız ama maçın sonlarına doğru Semihle bir konuşmamız.

"Bugün Sophia' yı hiç kullanmadık ya"

Sophia o sıralarda 20 sayılarda dolaşıyor biz farkında değiliz.

Zaten her şey imzamda açık değil mi...

Not : Kupa törenini Ali Emre sundu evet.

haydi lige de kupaya da asılalım.... samsun mersin kayseri ya da fb hepsini de geçebileceğimize inanıyoruz.....

"Gün gülümseyerek doğdu,
Yolcu yolunda işçi işinde...
"

Diye başlıyor şair dizelerine. Otobüse binip koyuluyorum yola. Bu kez rota Ayhan Şahenk? Etrafa bakarken, birden aklıma 17 Mayıs 2000 günü oyuncuların otobüste çevreyi süzüşleri geliyor aklıma.

Otobüsten inip mabede doğru hareket ederken bir mesaj geliyor. "Ağabey havada şampiyonluk kokusu var" diyor Volkan. Kulağa çok hoş geliyor diyorum. Günün sürprizini merak ederek Çadır´a giriyorum. Satış görevlisine, bugüne özel ürünlerin nerede olduğunu soruyorum. Bugün ne var ki diyor, bir şey yok diyorum. Sonra da kendi kendime söyleniyorum, evet 2000´den bu yana pazarlama anlamında şubede değişen fazla bir şey yok!

Heyecan artık kontrolden çıkmaya başlayınca Ayhan Şahenk´e gitmenin vaktinin geldiğini anlıyorum. İçeri girdiğimde Ayhan Şahenk´i hiç böyle hayal etmediğimi fark ediyorum. Pota arkalarında balonlar, el emeği göz nuru güzelim pankartlar? O pankartlar hazırlanırken ne muhabbetler dönmüştür diyorum içimden.

Maçın başlama düdüğüyle birlikte fark giderek açılınca gün gülümseyerek batacak hissi uyanıyor. Bir ara zorlanıyoruz, devreye taraftar giriyor. Evet evet ben bu sahneyi bir yerlerden hatırlıyorum, Asvel maçında da böyle olmuştu diyorum. Kress´in çemberin naz yapıp içeri aldığı serbest atışından sonra Can dönüp, "ağabey kupa bizim" dediğini anımsıyorum. Kim bilir, belki aklına o an Taffarel´in uzatmada kurtardığı gol geliyor. Sonrasında Onur "Avrupa bizim işimiz be ağabey" diyor ve başlıyor Galatasaray´ın Avrupa´da aldığı kupaları saymaya...

Dönüş için otobüsü beklerken Fenerbahçe atkılı bir genç yanındaki arkadaşına; "Galatasaray yine Avrupa Kupası almış" dediğini duyunca tebessüm ediyorum.

Merve Durgut' Alıntı:
günün başında başlamıştı zaten heyecan..önce saatleri saydık sonra erkenden salona gittik..o maçın öncesinde taraftar havaya girmişti zaten.maç öncesi bağırmayın ses lazım olucak laflarına rağmen o gün taraftarın sesi bir türlü bitmekk bilmedi..
en unutulmaz maçlardan biriydi düşünüyorum düşünüyorum sonuç olarak orda olabildiğim için çok şanslıyım diebiliyorum sadece =)
o anları yaşamaktan ötesi yoktu herşeyiyle ayrı bir güzeldi..farkın erimesi uzatmaya gitmesi hepsi ayrı bir önemliydi herşey kendi haliyle güzeldi..
salondaki atmosfer zaten ayrı bir güzeldi..süslenmesi bayrakları herşeyi güzeldi ama daha güzel bir yanı vardı birliktelik =)
son zamanlarda çıkan takımdaki huzursuzluk haberlerine inat Galatasaray herşeyiyle ordaydı..bana göre tribündeki en güzl görüntüler pota arkasında erkek basket takımımızn görüntüleriydi..koray hoca ve özellkle yabancılarda dahil olmak üzere hepsi ayakta izlediler maçı.(koray hoca bi ara zıplıyodu) ve futbolcularımız onlar önümüzde olduğu için pek göremedim ama en güzel görüntü yine arda dan gelmiş.top rakipteyken ıslık flan çalmasının yanında maçın sonlarında elinde meşaleyle bizimle birlikte " bu gece barda gönlüm hovarda çalsın sazlar oynasın kızlar" diye bir bağırışı vardı=)

orda olmak harikaydı o anı yaşamak harikaydı..bir ilki başarmak kısmına hiç girmiyorum zaten =)

teşekkür ederim akıttığınız her damla ter için..teşekkür ederim bizi yine ilklerin taraftarı yaptığınız için..kelimelerle anlatılmıcak duyguları yaşattığınız için=)

BİR TARİF YOK BU SEVDAYA..!!!

graves'de var mıydı? Varsa o nasıldı :)

yanlış görmediysem vardı :)) hosley ve graveste ordaydı..son mersin maçında augustus ve sophia onların her sayısında nası fırladıysa graveste öleydi : )) zaten benm gördüğüm kadarıyla 4. periyotun sonlarını ayakta izlediler..

graves maçın en heyecanlı dakikalarında yani 4. periyodun son 2 dk'da içeri gidip sandwich ve meyva suyu almakla meşguldu. ;)

İbrahim Doğan' Alıntı:
graves maçın en heyecanlı dakikalarında yani 4. periyodun son 2 dk'da içeri gidip sandwich ve meyva suyu almakla meşguldu. ;)
Başka hangi branşın sporcuları vardı acaba? Ben TV karşısında görmedim de....

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":34nxcrin]
maçtan sonra görevi devralan kişide gerçekten çok iyiydi.Belliki bu işin ehli.

Kupa töreninde anonsu yapan eski anonsçumuz Ali Emre Dedeoğlu değil miydi? Ben ona benzettim, belki özlediğimizdendir. :p[/quote:34nxcrin]
Evet.Özledik Ali Emre Dedeoğlu'nu.Hatta beyaz gömlek vardı üstünde.

Beyaz gömlekliyi seviyorum : )

Sabahtan beri bu topiğe bakıp bişeyler karalamak istiyorum. Yazıcak o kadar çok şey var ama iki kelimeyi yanyana getiripde yazamadım.

Malesef duygularımı ifade edicek kelimeler bulamıyorum.

Yaşadıklarınız ve yaşattıklarınız için hepinize ne kadar teşekkür etsek azdır sanırım. Aslan yürekliler.

Merve Durgut' Alıntı:
yanlış görmediysem vardı :)) hosley ve graveste ordaydı..son mersin maçında augustus ve sophia onların her sayısında nası fırladıysa graveste öleydi : )) zaten benm gördüğüm kadarıyla 4. periyotun sonlarını ayakta izlediler..

Teşekkürler. Graves'in o halini tahmin edebiliyorum görmek isterdim..

yaşım oldu 41,babamın beni ilk GS maçına götürmesinden tam 30 yıl geçmiş..
hayatta şükürler olsun çok güzel günlerim oldu,ama 2 akşamı unutulmazlara yazdım.
1-) 17 Mayıs 2000 Kopenhag'ta kale arkasında maçı canlı canlı seyrettiğim ve Popescu'nun penaltısı ile hüngür hüngür ağladım muhteşem gece (bir daha bu anı yaşamak için 5 yıl ömrümden vermeye hazırım)..
2-) 9 Nisan 2009 Ayhan Şahenk'te müthiş atmosfer,müthiş seyirci ve yine bir tarihi geceye tanıklık etmek..

daha nice unutulmaz başarılara,herkese ve camiaya hayırlı olsun..

Murat İNAL' Alıntı:
En ufak örnek. Sahaya 1 metre yakınız ama maçın sonlarına doğru Semihle bir konuşmamız.

"Bugün Sophia' yı hiç kullanmadık ya"

Sophia o sıralarda 20 sayılarda dolaşıyor biz farkında değiliz.

Zaten her şey imzamda açık değil mi...

Not : Kupa törenini Ali Emre sundu evet.

Murat Abi, Sophia'yı gerçekten kullanamıyoruz aslında. Geçen seneki gibi kullansak her maç böyle performans gösterebilecek potansiyelde; ama hep pota altında boğuşmasını bekliyoruz.