Galatasaray - Bursaspor | TSL 2.Hafta

Öyle çok süslü laflar etmeye gerek yok bu konuda,çok net herşey.

Teknik direktör'ün ruhu oyuncularada aynen yansır,en büyük örnek Fatih Terim zamanındaki Galatasaray.

Heyecanını kaybetmemiş bir antrenör ile çok şeyler başarabilir bu takım.

Delinin bir kuyuya taş atar kırk akıllı çıkaramazmış.

Abicim kim diyor size Rijkaard oturuyormuş kulübe de diye? Ya bir durum hakkında bilginiz yoksa bari işkembe-i kübra dan sallamamayı bilin. En azından o maçı maçta seyretmiş olan adamlar olduğunu düşünüp öyle yazın yazılarınızı. Ki bu forumda bu kişilerden bolca var. Rijkaard dediğiniz adam maç boyu oturmadı her an sahaya girecek gibi duruyordu saha kenarında. Siz neyden bahsediyorsunuz?

Kenardan yapılan bağırmalar çok etkili olmaz.Bir yerde okumuştum.Rijkaard otursa Neeskens,Neeskens otursa Rijkaard saha kenarında oyunculara sesleniyor.

Kameralar önünde istersen kendini parçala,gören seni dünyanın en hırslı teknik adamı sansın önemli değil.

Önemli olan takımı kameralar yokken motive edebilmek,takıma mücadeleci bir kimlik kazandırabilmek,önemli olan aynı hataların sürekli tekrarlanmaması,hala defansımızda büyük hatalar yapıyoruz,çok saçma goller yiyoruz.

Gazla oyun oynarsan bir gün gazın biter. Takımın oyun oynaması lazım öncelikle. Tabiiki burda ilk suçlu teknik yönetimdir. Ama eğer o teknik yönetim bana kaleci defans 2 DMC ile forvet yedeği lazım. Elano ve Gio kalsın diyorsa bunlardan sadece Canayı alıyorsan ve Hasbel kader Elano takımda kalıyorsa bu yönetimin suçucur. Yönetimin beğenmediği Gio'yu İnter istiyor şu anda. Rijkaard ise sağ açık bulamıyor oynatacak ve kurtarıcı olarak Serkan Kurtuluş ile Barış Özbek'i oyuna sokuyor. Ki GS'da görmeyi düşünmediğim bir oyuncudur Barışş. Bütün bunlardan sonra Rijkaard, Gaz, motivasyon dersek komik duruma düşeriz. Mourinho da gaz veriyor ama gazı Maicon'a Cambiasso ya veriyor. Bak Terim o gazı Suata Hagi ye de verdi Murat Erdoğan Ömer erdoğan'a da verdi. Demek ki neymiş? gaz, gazı alacak oyuncuya yapılırmış...

Sühan Cem' Alıntı:
Gazla oyun oynarsan bir gün gazın biter. Takımın oyun oynaması lazım öncelikle. Tabiiki burda ilk suçlu teknik yönetimdir. Ama eğer o teknik yönetim bana kaleci defans 2 DMC ile forvet yedeği lazım. Elano ve Gio kalsın diyorsa bunlardan sadece Canayı alıyorsan ve Hasbel kader Elano takımda kalıyorsa bu yönetimin suçucur. Yönetimin beğenmediği Gio'yu İnter istiyor şu anda. Rijkaard ise sağ açık bulamıyor oynatacak ve kurtarıcı olarak Serkan Kurtuluş ile Barış Özbek'i oyuna sokuyor. Ki GS'da görmeyi düşünmediğim bir oyuncudur Barışş. Bütün bunlardan sonra Rijkaard, Gaz, motivasyon dersek komik duruma düşeriz. Mourinho da gaz veriyor ama gazı Maicon'a Cambiasso ya veriyor. Bak Terim o gazı Suata Hagi ye de verdi Murat Erdoğan Ömer erdoğan'a da verdi. Demek ki neymiş? gaz, gazı alacak oyuncuya yapılırmış...
Ama yeri geldiginde Mourinho da sisteminden taviz verdi, kadrosuna göre sistem kurdu ve Barcelona'yi nakavt etti savunmasiyla. Rijkaard da teknik direktörlügüne güveniyorsa, iyi bir teknik direktör oldugunu düsünüyorsa en azindan transferler yapilana kadar baska bir sistem bulsun 2-3 hafta idare etsin max. verim alsin takimdan.

Kadro Rijkaard için mazeret olamaz kimse ondan bu kadroyla avrupa'da kupa getirmesini beklemiyor ama Ertuğrul Sağlam ömer erdoğan'lı,hüseyin çimşir'li kadroyla takımını şampiyon yapıyorken en azından rijkaard'ın kewell'lı,baros'lu,arda'lı,lucas neill'lı Galatasaray'a kaliteli futbol oynatması lazım.

Salih bana Mourinho'nun kurduğu ve o gittikten sonra da başarısı devam eden bir takım sayabilirmisin? Avram Grant gibi asistan hoca Mourinho'nun yapamadığını yapıp Şampiyonlar ligi finali oynattı mesela. Mourinho evet 90 dakikaların efsane hocasıdır. ama gittikten sonrası için bir yapı hazırlamaz. Mesela Arsene Wenger takımdan ayrılsa aynı Arsenal devam eder yoluna aynı taktikle. Rijkaard gitti Barcelona nerdeyse aynı oyuncularla devam etti. Mourinho gitti bak bu sene Benitezi gör İnterde. Ve bu sene bakalım Real nasıl oynayacak?

mourinho için çok iyi bir çiğköfte ustası diyebiliriz..
eline malzemeyi vereceksiniz,o harmanlayıp,yoğurup önünüze muhteşem bir lezzet sunacak.

ama ondan,çiğköfteciler zinciri kurmasını beklemeyin.bırakın hep yoğursun :)

(mourinho'ya sallamıyorum bu arada,türk usulü bir örnek)

Sühan Cem' Alıntı:
Salih bana Mourinho'nun kurduğu ve o gittikten sonra da başarısı devam eden bir takım sayabilirmisin? Avram Grant gibi asistan hoca Mourinho'nun yapamadığını yapıp Şampiyonlar ligi finali oynattı mesela. Mourinho evet 90 dakikaların efsane hocasıdır. ama gittikten sonrası için bir yapı hazırlamaz. Mesela Arsene Wenger takımdan ayrılsa aynı Arsenal devam eder yoluna aynı taktikle. Rijkaard gitti Barcelona nerdeyse aynı oyuncularla devam etti. Mourinho gitti bak bu sene Benitezi gör İnterde. Ve bu sene bakalım Real nasıl oynayacak?
Demek istedigimi tam anlatamamisim galiba. Mourinho dünyanin en iyi teknik direktörü, ama o bile gerektigi zaman kendi sisteminden vazgecti. Barca'ya karsi tutmayacagini bildigi icin sisteminde inat etmedi, dediki ben bu sistemle kaybederim, savunma yapacagim ancak öyle elerim Barca'yi dedi, nitekim eledi de. Rijkaard'sa orta sahasinda Mustafa Sarp - Ayhan - Baris gibi oyuncularla Barcelona modelini uygulayamayacagini cok iyi bilmesine ragmen(zaten o yüzden transfer istiyor), 4-3-3 veya neyse adini siz koyun, bu sistemde inat ediyor. Vazgecsin artik bu inadindan ve bir kac hafta kadrodan maksimum verim alabilecegi bir sistemle devam etsin, sonra transferler gelince asil sistemine geri döner. Ama bu söylediklerimi, o kapasitesi varsa yapsin, zira ben inanmiyorum Rijkaard'in büyük bir teknik direktör olduguna ve bunu yapabilecegine.

Söyle bir bakiyoruz elindeki hemen hemen tüm oyuncular formsuz. Servet formsuz, Aykut formsuz, Hakan formsuz, Ali Turan formsuz, ofansif olarak fena sayilmaz ama defansif anlamda Neill formsuz, herkes formsuz. Neden herkes formsuz? Hep oyuncular mi kabahatli? Bence takim iyi calistirilmiyor, iyi motive edilmiyor ve herseyden önemlisi bir takim ruhu yok oyuncularda. Rijkaard geldi geleli takimda artan tek sey disiplinsizlik oldu, ne bir korner kullanabiliyoruz ne bir frikik. Tac atisi kullanmaktan aciz bir Galatasaray var 1 senedir ve Rijkaard daha buna bile cözüm bulamadi.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Takım kötü değil tek eksik sezona hazır değiliz birkaç maç galibiyet alamadık diye umudu yitirmeye gerek yok

4 resmi maç yaptık; amatör bir takıma karşı alınan tek galibiyet, kendi sahanda 2 adet beraberlik ve vasatın altındaki takıma bir mağlubiyet...

Hangi umuttan bahsediyorsun Burak kardeşim ?

Riijkard'ın her an ne yaptığını nereden biliyor bazı arkadaşlar, televizyon sürekli saha kenarını mı gösteriyor?

Bırakın da stadda sürekli maç seyredenler konuşsun, çıplak gözle gördüklerini...

Riijkard'dan beklediğiniz, kendine ayrılan yeri aşıp sahaya gerektiğinde oyuncu olarak girmesi ise haklısınız onu yaptığını görmedim daha, ama bunun haricinde her an oyunculara bir şeyler anlatma derdinde kendine ayrılan yerden.

Anladık birilerine mesnetsiz sallamak istiyorsunuz da, bari göreceli şeylerden vurmaya çalışın. Gözün gördükleri üzerinden sallama yapmayın.

Gol yemessek kazanırız çünkü nasıl olsa gol atacağız.

kendi takımına sırtını dönüp, rakip gol atsa da alkışlasak diye pusuya yatacak galatasaray taraftarı istihdam edilecektir.. aranan özellikler;

* maç boyunca bırakın bağırmayı, kendi takımı için alkış bile tutmamak
* kendisini ingiltere liginde taraftar sanmak
* iyi gün dostu olmak
* takımı her şartta destekleyenlerle kavga etmekten çekinmemek.
* kutsal galatasaray formasını giyen sporculara ana bacı küfür etmek.

ÖNEMLİ NOT: Tüm bu özelliklere haiz olup, olası bir iyi sonuçta veya golde de herkesten daha fazla Galatasaraylı olmak, sevinmek yüzsüzlüğünü gösterecek yetenekte olmak, omurgasız olmak şarttır.. fotoğrafsız cv ler dikkate alınmayacaktır.

ilgilenenlerin yarın akşam ali sami yen tribünlerinde olması rica olunur..

Emre onlar senden önce yerlerini alıyor. Blogları için teknik analiz yapmayı çok seviyorlar. Pipoları Puroları eksik. Takımına destek olmasınlar onu geçtim birde rakibe destek oluyorlar. Rakip takım tribünündeyim hissini bana verenler bolca var artık tribünlerde.