?Galatasaray Medicalpark?

Acıbadem'in Fenerbahçe'ye verdiği destek gibi Medicalpark da artık Galatasaray'ın arkasında duracak. Kulübün sağlık sponsorluğunu üstlenen firmanın aynı zamanda bayan voleybol ve basketbola yaklaşık 8 milyon dolar bütçe ayıracağı öğrenildi.

2009-2010 sezonunda Fenerbahçe ezeli rakibi Galatasaray karşısında futbol, basketbol ve voleybol branşlarında büyük bir üstünlük kurdu. Ancak Sarı-Kırmızılılar, bu tablonun gelecek yıl da tekrar yaşanmaması için atağa kalktı. Fenerbahçe?ye büyük destek veren Acıbadem grubu gibi Galatasaray da Medicalpark?la anlaştı.

Kulübün yeni sağlık sponsoru
5 yıldır Acıbadem Hastahanesi ile sponsorluk anlaşması olan Galatasaray Spor Kulübü yeni sezon için sağlık sponsorunu değiştirdi ve Medicalpark?la anlaştı, Ancak bu sponsorluğun sadece sağlıkla sınırlı kalmayacağı, Medicalpark?ın aynı zamanda özellikle de bayan basketbol ve voleybol takımlarına maddi destek sağlayacağı belirtildi. Medicalpark?ın her iki şubeye de yaklaşık olarak 4?er milyon dolar bütçe ayıracağı öğrenildi. Bu arada Galatasaray bayan basketbol ve voleybol takımları gelecek yıldan itibaren sahaya ?Galatasaray Medicalpark? olarak çıkacak.

Raşit Altun

Kubilay Yelkenci' Alıntı:
[quote="Volkan Kızıltaş":2nz8494d]Hayırlı olsun.

Keşke Medicalpark voleybol takımlarımızın sponsporu olsaydı.

Basket takımlarımızda Türk Telekomla anlaşsaydı.
Bayan basket ve voleybol takımları yazıyor orda ben mi yanlış okudum :?[/quote:2nz8494d]
Benim duyduğuma göre sadeece bayan voleybol takımına sponsor olacaklar. :S
Yanlış biliyor olabilirim :)

Bahsi geçen 4 milyon dolar ekstra para iyi bir rakam özellikle voleybol için. Sanırım artık şampiyonluğun adaylarından biri oluruz seneye bayan voleybolda.

Bayan basketbolda ise kulübü rahatlatacaktır bu sponsorluk. Zaten üst düzey yabancılar alıyorduk, şimdi kulübe yük olmadan yapılacak bu transferler.

Hayırlı olsun, ama ben özellikle bayan voleybol takımımız için sevindim bu habere.

Galatasaray, Fenerbahçe rekabetinden öte, Acıbadem, Medical Park rekabeti yaşanacak sanırım.

Eğer haber doğruysa 8 milyon dolarla iki branşta şampiyon olamayacaksa lütfen kepenkleri kapatalım.

Burak Barut' Alıntı:
Galatasaray, Fenerbahçe rekabetinden öte, Acıbadem, Medical Park rekabeti yaşanacak sanırım.

Eğer haber doğruysa 8 milyon dolarla iki branşta şampiyon olamayacaksa lütfen kepenkleri kapatalım.

Bayan voleybolda olabileceğimiz sanmıyorum. Elimizdeki yerlile FBA ve Eczacıbaşı'na göre daha zayıf. Zaten FB'de Acıbadem sponsor olduktan 3 yıl sonra şampiyon oldu.

İlacımız Medicalpark'tan : ) Hayırlı olsun, artık eşit düzeyde rekabet için gerekli şartlar sağlandı. Bundan sonrası yönetimin işi, umarız ki doğru kullanılır bu kaynaklar.

Elbette yarın şampiyonluk gelsin diye beklemeyiz ama süreç sonunda Avrupa ve Türkiyede başarı mutlaka gelecektir. Buna en çok üzülen Eczacıbaşı olmuştur heralde. Zamanında bayan voleybol derken akla ilk gelen takımken şimdi iki büyük onları çok yoracak. İşte bunun için Fenerbahçe'nin rakibimiz olmasını seviyorum. Onlar ilerledikçe, medya abarttıkça, taraftar baskısı oluştukça bizim yönetimler de daha çok çalışıyor. Hayırlı olsun.

Yarına kadar açıklanacağını düşünüyorum.Bayan baskete keşke olmasalardı.Voleybol takımlarımıza olsalardı.Bayan baskette hertürlü finale kadar geliyoduk bikaç yerli takviyesiyle ve iyi bir avrupalı guardla zaten takım iş yapardı.Erkek ve bayan voleybol takımlarına olsalardı bir bütünlük olurdu.

Bu güzel haber!
Erkek voleybol takımı için bu para kısa vadede yeterli gelmez. Anladığım kadarıyla başarının tez zamanda gelme ihtimali yüksek iki branş seçilmiş. Bunlardan birinde, bayan baskette, zaten sponsorsuz da iyi bir kadro kurulmak üzere. Bu durumda antrenör değişikliği de gündeme gelebilir, bu yüzden ben olumlu buluyorum.
Bayan voleybolda, bekleyelim bakalım. Anlaşmanın detayları ve transferler olmadan bir şey söylemek zor.
En güzeli, adı başka bir kulüple anılan sağlık sponsorunuz olması gibi 'anlamsız' bir durumdan vazgeçilmesi olmuş.