Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu (2022-)

Uefa Kupasini aldigimizda 4 sene üst üste sampiyon olupta almistik.

Liverpool Kloppu getirdi 5 sezon sonra sampiyon oldu. Sinirsiz maddi imkana ragmen.

Sürekli degisim istemek dogru degil. Yapilanlar ve ortaya konanlar ve konmak istenenlere bakilirsa dogru yoldayiz.

Son zamanlarda cok elestirdim ama Baskan Dursun Ozbek’i bugun yaptigi aciklamalar ve hak edene hak ettigi gibi yapistirmasindan dolayi tebrik ederim.Bize bel alti vurmaya calisanlara kanitlariyla sakin sakin yapistirmasi ve cogu kisinin hatirlamadigi “ananas” gondermesiyle malum kulubun zaten bozuk olan ayarlarini hepten bozdugu icin tesekkur ederim.

Bu iş artık futbolu aştı. Olay siyasete ve hatta terör propagandasına kadar ulaştı. Dün yine TV karşısına geçen malum şahıs ağzına gelen her şeyi söyleyerek olmayacak şeylerle itham etti Galatasaray Spor Kulübü'nü. Bunun için artık suç duyurusu ve yasal yollara başvurmak elzem oldu. Hiç kimse canlı yayında Galatasaray ismine ağzına gelenleri söyleyemez. ''Galatasaray Türk Futbolunun beka sorunudur.'' ne demek ? Bu söylemlerle kimleri harekete geçirmeye çalışıyorsun ? Yarın bir gün millet sokakta birbirini öldürse ne olacak ? Bu şahsa derhal adli soruşturma açılması lazım. Biz Aziz Yıldırım için yıllar önce diyorduk ama malum şahsın psikolojik duruma çok daha vahim seviyelere gelmiş. Umarım bir şeyler yapmayı düşünüyordur yönetim.

Dursun özbek'i birileri sustursun lütfen.
Ali koç ve fb camia'sı bize neler dedi, hertürlü terör ve fetö yakıştırması yaptı halla olumlu açıklamalar, Eğer süper kupa ertelenirse istifa et rezil herif. siyasi söylem ve gafların bile oy vermemek için yeterli bi sebeb.

Son aciklamalarinda saldirgan bir tutum sergilememesinin nedeninin son yasanan olaylardan sonra devletin ust birimlerinin kulup yoneticilerinin kulaklarini cekmesi nedeniyle olabilecegini dusunuyorum.Yoksa ota cope Caps Lock acik bir sekilde aciklama yayinlayan Fb bile Trabzon’da yasanan olaylarin ardindan sessiz kaldi.Sadece Ali Koc cikip ligden cekiliriz vs. gibi ici bos aciklamalarla oyuncularinin olasi cezalarinin onune gecmek istedi ve 50 iq taraftari tarafindan “saplaaaa” destegini aldi.

Ancak Super Kupa’nin ertelenmesi konusundaki tutumu rezaletti.Tamam gerginligin bitmesi icin bir yerlerden talimat gelmis ama daha gecen hafta sizin kulubunuze hatta camianiza “terorist” diyebilmis hastalikli bir zihniyetle nasil olur da onlarin istedigi bir cizgide bulusmaya acik kapi birakirsiniz ? Ustelik herseyi gectim bizim bir kez bile ayricalik sahibi olup herhangi bir macimizin ertelendigini gormedik.

O Super Kupa maci 7 Nisan’da oynanacak.Erteleme teklifini kabul etmeyi aklinizdan bile gecirmeyin.

Fikri hür vicdanı hür Galatasaraylılardan oluşmamış bir grup. Ali Koç'un dediği gibi işaret edildikleri için gelmişler ki şu ithamlara bile karşı durmaktan acizler. Galatasaray'a yakıştırılan terörist benzetmelerini ve beka sorunu gibi iç savaş çıkarabilecek söylemleri ise saymıyorum bile. Sadece kendilerini değil 120 yıllık kulübün tüm tarihini rezil rüsva ettiler. Bugün her statta Ali Sami Yen'e bile göğüs gerile gerile küfür ediliyorsa bunun sebebi bu basiretsiz yönetim ve onlara sahip çıkan maaşlı taraftarlardır. Mayıs'ta kalmışsa Ali Sami Yen'in işaret ettiği gerçek Galatasaraylılarca alaşağı edilip bu piyon kimlikleriyle ona buna bel bağlayarak başarılı oldukları işadamı mesleğine geri dönmelerini dilerim. Hakikaten insan 7'sinde neyse 70'inde de o oluyormuş. Aziz Yıldırım'ın kankası Adnan Polat'tan beri Galatasaray'ın bu kadar Fenerbahçe'nin küçük kardeşi gibi takıldığı 2. bir dönemi hatırlamıyorum.

Son aciklamalarinda saldirgan bir tutum sergilememesinin nedeninin son yasanan olaylardan sonra devletin ust birimlerinin kulup yoneticilerinin kulaklarini cekmesi nedeniyle olabilecegini dusunuyorum.Yoksa ota cope Caps Lock acik bir sekilde aciklama yayinlayan Fb bile Trabzon’da yasanan olaylarin ardindan sessiz kaldi.Sadece Ali Koc cikip ligden cekiliriz vs. gibi ici bos aciklamalarla oyuncularinin olasi cezalarinin onune gecmek istedi ve 50 iq taraftari tarafindan “saplaaaa” destegini aldi.
Bu yazılanlar ironi değilse şaka olmalı. Ali Koç sessiz mi kalmış?. Adam direk devletle federasyonla mücadele ediyoruz diyor. Her zaman olduğu gibi karşılarındaki gücün rakipleri olmadığını, siyaset olduğunu vurguluyor. Ve bu yüzden ligden çekilmeyi genel kurula getireceğini söylüyor. Bu gayet açık bir şekilde devlete meydan okumadır. Üstelik bunu seçim zamanı yapıyor. Hiçbir gerçekliği yokken bunları söylüyor ve siz bu tepkiyi sessiz bile kalmış olarak görüyorsunuz. Daha ötesi ne olabilirdi peki?. Gerçi bu adamın hadsizliğin, pişkinliğin sınırı yok. Her gün çıtayı yükseltebilir ve yükseltiyor da.

Birde bizim bu halsizliğe verdiğimiz cevaplara bakalım. Adam milyonlarca taraftarı olan 120 yıllık camiaya beka sorunu, terör örgütü muamelesi yaparak binbir türlü yalan iftira atarken sen hala insanları germemekten,sorumluluktan bahsediyorsun. Bari yalanlarını düzelt o da yok. Bu son toplantı malesef başkanımızın temsil yetisi olmadığını çok net gösterdi. Bundan sonra elde edilecek her türlü başarı, proje vs başkanlığının devamını sağlamamalı. Çok destekleyen biri olarak söyleyebilirim ki malesef Eşref Hamamcıoğlu bile senden çok başkanlığı hak ediyor. Yahu şu Sadri Şener’in hiç hakaret etmeden Fenerbahçe ‘ye verdiği cevabın onda birini veremiyorsun yazık. Zaten Fenerbahçe ne zaman haddini aşsa her seferinde cevap sadece Trabzonspor dan geliyor.

Neye hizmet ettiği anlaşılamayan Dursun Özbek’in bir an önce işgal ettiği koltuktan ayrılması gerekiyor. Galatasaray başkanlık makâmı yol geçen hanı olmamalıdır. Zaten muhalif üyelere “hesaplaşacağız” diyerek parmak sallayan, güven tazelemek için girdiği seçimi kaybedince kongre salonunu arka kapıdan kaçarak terk eden birinin, “fikri hür, vicdanı hür” insanların oluşturduğuna inandığımız Galatasaray gibi bir camiada hangi yüzle tekrar adayı olduğu ve akabinde nasıl seçildiği anlaşılması güç bir hadise. Ne yazık ki; geçmişi çok çabuk unutuyoruz.

Bu yazılanlar ironi değilse şaka olmalı. Ali Koç sessiz mi kalmış?. Adam direk devletle federasyonla mücadele ediyoruz diyor. Her zaman olduğu gibi karşılarındaki gücün rakipleri olmadığını, siyaset olduğunu vurguluyor. Ve bu yüzden ligden çekilmeyi genel kurula getireceğini söylüyor. Bu gayet açık bir şekilde devlete meydan okumadır. Üstelik bunu seçim zamanı yapıyor. Hiçbir gerçekliği yokken bunları söylüyor ve siz bu tepkiyi sessiz bile kalmış olarak görüyorsunuz. Daha ötesi ne olabilirdi peki?. Gerçi bu adamın hadsizliğin, pişkinliğin sınırı yok. Her gün çıtayı yükseltebilir ve yükseltiyor da.

Birde bizim bu halsizliğe verdiğimiz cevaplara bakalım. Adam milyonlarca taraftarı olan 120 yıllık camiaya beka sorunu, terör örgütü muamelesi yaparak binbir türlü yalan iftira atarken sen hala insanları germemekten,sorumluluktan bahsediyorsun. Bari yalanlarını düzelt o da yok. Bu son toplantı malesef başkanımızın temsil yetisi olmadığını çok net gösterdi. Bundan sonra elde edilecek her türlü başarı, proje vs başkanlığının devamını sağlamamalı. Çok destekleyen biri olarak söyleyebilirim ki malesef Eşref Hamamcıoğlu bile senden çok başkanlığı hak ediyor. Yahu şu Sadri Şener’in hiç hakaret etmeden Fenerbahçe ‘ye verdiği cevabın onda birini veremiyorsun yazık. Zaten Fenerbahçe ne zaman haddini aşsa her seferinde cevap sadece Trabzonspor dan geliyor.

Ironi de degil saka da degil.Devletin ust birimleri dedim zaten ben.Bahsettigim ust birimin Cumhurbaskani oldugunu acik acik ifade etmeliydim.Orada hata yapmisim.

Eger mactan sonra Fb yonetimi adina konusan Burak Kizilhan’in soylediklerini okuduysaniz olaylarin basindan beri Cumhurbaskanimiz ve bakanlarimiz yanimizdaydi diyor.Dun de Ali Koc soylediginiz aciklamayi yaparken Cumhurbaskani ve bakanlari ayiriyor.O da “Cumhurbaskani ve bakanlarimiz bu konuda devreye girdi ve yanimizdalar” aciklamasini yapiyor.

Yani benim yazdigimda yaptigim hata “siyasiler” yerine “devletin ust birimleri” ifadesini kullanmis olmamdi.Yoksa Ali Koc siyasilerden cok memnun gibi gorunuyor.En azindan oyle gorunmeye calisiyor.

Dursun Ozbek’in bugunku aciklamariyla ilgili olarak bugun ozelindeki gerekcem farkli olsa da sizinle ayni dusunuyorum.Bu sekilde bir geri vites yapilmasi tam bir rezalet.

Bu arada gorev suresinin sonlarinda sportif alanda yaptigi fiyaskolardan dolayi kendisini pek iyi anmasam da bu tur konularda Gs Tarihi’nin bir numarasi Unal Aysal’di.Bazen ozellikle de su anki ortamda Unal Aysal olsaydi da sunlarin hepsine tek tek haddini bildirseydi diye icimden geciriyorum.Adam ulke futbolunun en atesli gunlerinde ne iktidardan ne federasyondan ne de malum camianin baskisindan korkmadan yapilabilecek en dogru ve en sert aciklamalari yapip ustune gidip sampiyonluk macini Kadikoy’de izleme gucune sahipti.Cunku Turkiye icinde herhangi bir kaygisi veya bazilari gibi “ihale kaybetme” korkusu yoktu.

Egosu ve kibirini bilmesem ve futbol takiminin hocasina,kadrosuna karismayacagindan emin olsam dogru bir yonetimle tekrar baskan olsa derdim.

Koyu bir iktidar muhalifi secmen olarak kulubumuzun su bok cukuru Sozcu Tv ve amigo “Ver Izmir’i” Portakal Fatih’le ilgili islem baslatmasindan inanilmaz mutlu oldum.Turkuvaz Medya’dan daha beter olan bu Sozcu Tv ve Halk Tv’nin varsa akteditasyonlarinin omur boyu iptal edilmesi de gerekli.Tamamen Fener gudumlu olan bu muhalefetin yobazi kanallardan tiksiniyorum.

Koyu bir iktidar muhalifi secmen olarak kulubumuzun su bok cukuru Sozcu Tv ve amigo “Ver Izmir’i” Portakal Fatih’le ilgili islem baslatmasindan inanilmaz mutlu oldum.Turkuvaz Medya’dan daha beter olan bu Sozcu Tv ve Halk Tv’nin varsa akteditasyonlarinin omur boyu iptal edilmesi de gerekli.Tamamen Fener gudumlu olan bu muhalefetin yobazi kanallardan tiksiniyorum.
oyu da fenerlilerden alırlar abi. muhalefet partisinin medyası, fenerbahceyi cumhuriyetin kalesi ilan ederken bize yaptıkları imaların haddi hesabı yok. bu mevzu yeni değil, seçil erzan meselesinde Galatasaray'ın adını bolca geçirdiler. ilk değil son değil. gitsinler oyu fenerlilerden alsınlar.

Dursun Özbek: "Bazı spor dallarında bütçelerimizi yukarı çekmek zorundayız. Basketbol, Voleybol gibi dallarda Galatasaray kimliğine yakışır hedefler koymak zorundayız. Mücadele ettiğimiz takımların bütçeleri bizim 7 katımız."

Yakında seçim falan mı var?