Galatasaray Voleybol Şubesi Haberleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kabul etmek gerekirse bu isimler pek bizim elimizde değil yerli transferinde(Açıkça yazmak gerekirse Vakıf ve Eczacının istemedikleri bize kalıyor)

Bu takımlardan oyuncu koparmak imkansız gibi bir durum.

Forumda bilen vardır birşey sormak istiyorum Vakıfbank Glinka'yla sözleşme uzatmıyor yaşından dolayı Voleybolu bırakıyormu Glinka? Bırakmayacaksa bence gözü kapalı bizim takıma alınmalı çok büyük bir isim Vakıf'ın bu başarısında payı gerçekten çok büyük.

Ergül Avcı alındıysa iyi bir transfer.Zaten o kızın vakıfbank ta çürümesine hayret etmişimdir.akıllı bir iş olmuş hem bizim için hem Ergül için.

Kızcağız Baharın arkasında bekleyip duruyordu.İyi oyuncu bizim için gerekliydi.Sevindim şahsen:)

Kabul etmek gerekirse bu isimler pek bizim elimizde değil yerli transferinde(Açıkça yazmak gerekirse Vakıf ve Eczacının istemedikleri bize kalıyor)

Forumda bilen vardır birşey sormak istiyorum Vakıfbank Glinka'yla sözleşme uzatmıyor yaşından dolayı Voleybolu bırakıyormu Glinka? Bırakmayacaksa bence gözü kapalı bizim takıma alınmalı çok büyük bir isim Vakıf'ın bu başarısında payı gerçekten çok büyük.

Glinka, çocuğuna daha fazla vakit ayırmak istiyor. Yaşı gereği bırakma kararı aldı diye biliyorum.

Rosi'nin manşet sorunundan gına gelmişti. Yeni sorun yaşamak istemiyoruz! Taş gibi takım olsun, hem defans hem hücum.

Rosi derken Calderon değildir umarım.Anlayamadım şahsen neye tepkiniz olduğunu Calderon Pasör Çaprazı manşetle işi olmaz zaten Bizim Manşet sorunumuzu Servis karşılayamayan liberolarımız ve Neriman yaratıyor şu an.

Ayrıca bu sorunumuza şu anki hiçbir adı geçen oyuncu çare falan olamaz.

Aslında Smaçör olduğunu yani Küba milli takımında Smaçör oynayıp aldığı ödülleri falan biliyorum ama Bizde PÇ oynuyor demek istemiştim ben yoksa savunmasının ve manşetinin çok da iyi olmadığını bende biliyorum.

Ama gelecek yıl Calderon'u çok arayacağımızı düşünüyorum nedense bizim takım için yeri doldurulamaz gibi geliyor.

Yapısal anlamda doğru bir takım kurmamız zaruri.Hedef bu olduğu için Leo dışındaki yabancıların komple değiştirileceğini düşünüyorum,umuyorum.Diğer türlü Calderon'u geçtim,lig özelinde ortaya yabancı almayacağımız düşünüldüğünde Gioli'yi dahi arayabiliriz.Amaç olması gerektiği gibi ama uygulama kötü olursa baya çuvallarız.
Bilgi kirliliğinin en yoğun olduğu transfer dönemi de bu sezon yaşanıyor muhtemelen.Akil olup da olumlu konuşanlara itibar ediyorum ilk planda. :)

Glinka voleybolu bırakmış.

Kadınlar Voleybol Ligi - Glinka voleybolu bıraktı - Kadınlar Voleybol Ligi 2012-2013 - Voleybol - Eurosport

Bu arada kulübümüz transfer haberleriyle ilgili bir açıklama yayınlamış.

Bilgilendirme: Transfer Görüşmeleri

Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı'nın 2013 - 2014 sezonu için yapacağı transferler ve sürdürdüğü transfer görüşmeleri hakkındaki gelişmelere istinaden başta sosyal medya olmak üzere internet mecralarında çeşitli haberler servis edilmektedir. Şubemizin, servis edilen haberlerde adı geçen ve geçmeyen birçok başarılı oyuncuyla görüşmelerini sürdürdüğü doğru olmakla beraber, 2013 - 2014 sezonu için hiçbir transfer sözleşmesi imzalanmamıştır. Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı'nın, 2013 - 2014 sezonu için gerçekleştireceği transferler hakkında camiamız ve kamuoyuna Galatasaray Spor Kulübü resmi yayın organları üzerinden bilgilendirme, transfer süreçleri sonuçlandığında yapılacaktır. Değerli camiamızın kıymetli üyeleri ve kamuoyunun, Galatasaray Spor Kulübü resmi yayın organları üzerinden servis edilmemiş hiçbir transfer haberine itibar etmemeleri önemle rica olunur.

Galatasaray Spor Kulübü Voleybol Şubesi

Rabita, Montana'yı elinde tutabilmek için geçen sene kazandığının iki katını teklif etmiş. Umarım anlaşmışızdır. Vakıfbanklı Saori Kimura ile anlaşmışız. Arkadaşlar genel olarak toparlayıp degerlendirme yapsanız iyi olur ?

Saori Kimura bu sene yabancı sınırlamasından ötürü Vakıfbank ile ligde fazla şans bulamadı. Daha çok ŞL maçlarında izleyebildik. İyi bir oyuncu. Defansif yönü de var lakin boyu 1.84 yani bizim Gioli kadar... Blok yapabilecek bir oyuncu değil. CEV sitesinden istatistiklere baktım; servis karşılama istatistikleri Rabadzhieva ile aynı %42. Ama Rabadzhieva'nın boyu 1.94 ve blok yapabilen bir smaçör. Şahsen artık kısa oyuncu "mümkünse" istemiyorum.

CEV - Confédération Européenne de Volleyball

"Player Stats" kısmından oyuncu ismi seçerek bahsettiğim istatistiklere bakabilirsiniz.

Not: İki oyuncuyu da fazla seyretme imkanım olmadı. Sayılara bakarak yazıyorum.

Japon mili takımının maçlarını izleyenler Sauri'yi iyi bilir, Sauri japonların en skorer oyuncusu, Ebata'yla beraber skor yükünü çekiyorlar, manşeti ve savunmasıda olan bir oyuncu, çok iyi bir tranfer olur, bence milli maçlarda izlediğim Sauri fbdeki Kim kadar iyi bir Smaçör, gelmesine çok sevinirim :)

Aslında Smaçör olduğunu yani Küba milli takımında Smaçör oynayıp aldığı ödülleri falan biliyorum ama Bizde PÇ oynuyor demek istemiştim ben yoksa savunmasının ve manşetinin çok da iyi olmadığını bende biliyorum.

Ama gelecek yıl Calderon'u çok arayacağımızı düşünüyorum nedense bizim takım için yeri doldurulamaz gibi geliyor.

Tamam o zaman :)

Evet Calderon gitti

Sir Alex boşuna dememiş istatistik mini etek gibidir diye, Rabadzhieva kızımız Saori'ye tercih edilebiliyor :) Saori bizim derdimize derman olacak 3-4 smaçörden birisidir. Rabadzhieva'dan önce alınabilecek en az 20 smaçör sayarım, Saori ilk 5 içindedir

Saori-Rabadzhieva-Ergül-Montano transferlerimiz gündemde olan bunlar oldu Montano'da sorun var gibi duruyor.Rabita Bakü bastırıyormuş kalması için.Benzer paralar söz konusuysa Ligimizin kalitesi-Yaşayacağı şehir ve Ailevi durumlarıyla biz avantajlıyız.

Saori Vakıf'ta Brakocevic'in de parlamasının etkisiyle yedek kaldı uyum gösteremedi belki ama Japonya'da çok çok önemli bir isim geçen yıl Vakıf'tan 800-900binlerde yıllık ücreti vardı.Daikin'in el attığı söyleniyor bu konuda.

Burcu Hakyemez Twitterdan Yerli Milli bir Libero ile ilgilendiğimizi söylemiş.Ve Gülden değil de demiş.Tek Alternatif kalıyor Nihan Güneyligil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...