Galatasaray'a Gelen En Kötü Yabancı?

Javwai'den bile önce schilb geliyor aklıma. Tamamen kişisel düşüncemdir. Ben hayatımda bir oyuncudan bu kadar negatif elektrik almadım. O sahadayken afakanlar basıyor beni. Bence Sinan'la birlikte şutlanmalı.

9 yıl sonra başlığı hortlatan arkadaşa selamlarımı iletiyorum :)
başlığı okudum genelde play-out sezonu oyuncularına saldırı olmuş.
hatta jacobson a laf edenler bile olmuş. Hepimiz o sezonu unutmak istiyoruz ama problem oyuncularda değil koç taydı.

jason keep
Jason Beau Keep - Türkiye Basketbol Ligi Oyuncusu
nick jacobson
Nick Jacobson - Türkiye Basketbol Ligi Oyuncusu
Brian Boddicker
Brian Boddicker - Türkiye Basketbol Ligi Oyuncusu
Ronald Johnson
Ronald Johnson - Türkiye Basketbol Ligi Oyuncusu

Rashid Sultan Atkins'i anmadan geçmek olmaz. Tolliver ve Hosley'i de yazabiliriz. Britton Johnsen da etkisizlik ve anlamsızlıkta bunlarla yarışabilecek bir transferdi.

Yenilerden Maric der susarım. O neydi gıı :D
Tolliver oldukça etkili olmuştu ve ciddi gelecek vaadettiğini düşündüğüm için kalmasını isteyenlerdendim diye hatırlıyorum.Hosley'nin de o kadar kötü bir sezon geçirdiğini düşünmüyorum,neticede kalitesini ispatlamış bir adamdı.Johnsen ve maric ise hakikaten tamamen hayal kırıklığı olmuşlardı bu konuda haklısın:) ve tabi ki herkesin görüşlerine saygı duyuyorum.

Britton Johnsen açık ara derim, bu hıyar yüzünden Eurocup şampiyonluğu gitti eğer yerine Shumpert kadar adam alsaydık, Badalona'yı yenerdik.

Dee Brown - Cüneyt
Robert Hite - Murat
Cenk Akyol - Tufan - Erdem
Chris Owens - Britton Johnsen
Charles Gaines - Hüseyin - Fatih

Beklenen ile verdiği açısından mı bakıyoruz kötü oyunculuğa yoksa zaten kötü bir oyuncu lakin bir şekilde Galatasaray'a kapağı atmış ona mı bakıyoruz? Malik Hairston ilk tanım için tartışılmaz bile bana göre. İkinci tanıma göre ise çok düşünmek lazım.

hiçbir zaman yorum yaparken kimseyi aşağılamam/istemem ancak şu foruma isim yazarken aklının ucundan schilb geçen basketbolu takip etmeyi bıraksın..

Yabancılar deyince aklıma Larry Steward isminde 3-4 oynayan atletik Amerikalı geldi. İyi oyncuydu. Aklımda kalan birkaç iyi oyunculardan biriydi. Biraz nostalji oldu galiba.

Stewart'ın şansızlığı Lyod Daniels'ın yerine gelmiş olmasıydı. O yüzden çok fazla kişiyi tatmin etmedi. Ancak bende çok beğenirdim onu.
Benim aklıma gelen David Henderson diye bir oyun kurucu vardı. Uzun boyluydu hatırladığım kadarıyla 2 metreye yakındı. Kariyeri de iyiydi aslında. Ama bize olmamıştı, maçlarda deli ederdi beni. Neyseki erken değiştirdik onu, sonra Gaylon Nickerson diye müthiş bir ABD'li gelmişti yerine. Aynı gün gelen Crudup ile birlikte berbat başlayan sezonda 90'lı yılların en büyük başarısı olan Türkiye kupasını kazanmıştık...Hatta Crudup ve Nickerson ilk maçı da FB maçıydı, 23 sayı geriden geri dönmüş , 10-15 sayı ile maçı kazanmıştık...
Hatta o zamanlar Ülker ve Efes'i yenmek dahi büyük başarıydı. Biz playoff da Ülkerden bir maç alıp 2-1 yapmıştık. Sonraki maçta da hakemler saolsun, güç bela yenebilmişlerdi bizi, Ülker'e gıcıklığım o günde başlamıştı...
Bayağı nostalji oldu...
Kötüler yerine iyileri konuşsak daha iyi olacak sanki...Ne Nickerson'un smaçlarını nede Crudup'ın gerdirilmiş ip gibi şutunu unuturum...

Aslında daha kötüleri de var ama 2011-2012 yılında top 16 ilk maçında Songaila Efes deplasmanında (ki atmosfer İpekçi gibiydi, Mahmuti çok etkilenmişti) Savanovic'i savunamamıştı, Savanovic PIR rekoru falan kırmıştı o maçta, aynı şekilde 3 ya da 4 tane üçlük ve orta mesafe ile fişi çekmişti. Efes tek galibiyetle grubu bitirmişti. CSKA'yı tek yenen bizdik. O maçı kazansaydık top 8 için 2 sene daha beklemeyecektik. Oradan Oly şampiyon oldu hatta.
Tek maça göre değerlendirmek doğru değil ama o maçla birlikte Songaila en kötüler arasında yerini aldı bence. Zaten sonra da yerine Savoviç gelmişti.

Aslında daha kötüleri de var ama 2011-2012 yılında top 16 ilk maçında Songaila Efes deplasmanında (ki atmosfer İpekçi gibiydi, Mahmuti çok etkilenmişti) Savanovic'i savunamamıştı, Savanovic PIR rekoru falan kırmıştı o maçta, aynı şekilde 3 ya da 4 tane üçlük ve orta mesafe ile fişi çekmişti. Efes tek galibiyetle grubu bitirmişti. CSKA'yı tek yenen bizdik. O maçı kazansaydık top 8 için 2 sene daha beklemeyecektik. Oradan Oly şampiyon oldu hatta.
Tek maça göre değerlendirmek doğru değil ama o maçla birlikte Songaila en kötüler arasında yerini aldı bence. Zaten sonra da yerine Savoviç gelmişti.

Hatırlıyorum o maçı. Evde deli olmuştuk, kardeşimle maçı izlerken. Hatta Oly de yenmiştik uzatmalarda sanırım.
Efes Oly e 2 maçta kaybedince, biz ve Efes yarış dışı kalmıştık.

Stewart'ın şansızlığı Lyod Daniels'ın yerine gelmiş olmasıydı. O yüzden çok fazla kişiyi tatmin etmedi. Ancak bende çok beğenirdim onu.
Benim aklıma gelen David Henderson diye bir oyun kurucu vardı. Uzun boyluydu hatırladığım kadarıyla 2 metreye yakındı. Kariyeri de iyiydi aslında. Ama bize olmamıştı, maçlarda deli ederdi beni. Neyseki erken değiştirdik onu, sonra Gaylon Nickerson diye müthiş bir ABD'li gelmişti yerine. Aynı gün gelen Crudup ile birlikte berbat başlayan sezonda 90'lı yılların en büyük başarısı olan Türkiye kupasını kazanmıştık...Hatta Crudup ve Nickerson ilk maçı da FB maçıydı, 23 sayı geriden geri dönmüş , 10-15 sayı ile maçı kazanmıştık...
Hatta o zamanlar Ülker ve Efes'i yenmek dahi büyük başarıydı. Biz playoff da Ülkerden bir maç alıp 2-1 yapmıştık. Sonraki maçta da hakemler saolsun, güç bela yenebilmişlerdi bizi, Ülker'e gıcıklığım o günde başlamıştı...
Bayağı nostalji oldu...
Kötüler yerine iyileri konuşsak daha iyi olacak sanki...Ne Nickerson'un smaçlarını nede Crudup'ın gerdirilmiş ip gibi şutunu unuturum...
Crudup'un bir posteri var evde galiba ama nerede bakmak lazım.

o yıllarda neden hep oyuncular 1 sene oynar giderdi hala anlamıyorum, Gaylon Nickerson ve Crudup en az 3-4 sene daha iyi performans gösterebilirdi ama ne yazık ki olmadı hatta hep içimizde kaldı... o sene kupayı almamız ve de Ülker'den play-off da maç almamız, federsyonun müessese takımlarını kayırmasını alenen gözler önüne sermiş, 2-2 olacak seri hakemler yüzünden 1-3 bitmişti...

Tabiki murat özyer dönemi transfer ettiğimiz çılgın uzun britton jhonsen. Adam cemal nalga ve fatih solak ikilisini bile kesememişti .

hqdefault.jpg

Yok artık yau! Britton takıma sonradan katılmıştı zaten ve katkı vermişti atletizmiyle.
Britton'a gelene kadar kötü performansıyla anılacacak onlarca yabancı geldi gitti bu takıma.