GSbasket Film Kulübü

Contratiempo (2016) - "Her hikayenin iki tarafı vardır, gerçekse tektir." - İspanyol yapımı olup, ters köşe filmleri sevenler için güzel film. (8/10)

341e1735fb2c15352d2b54214c49eb0f.jpg

Başroldeki adam aynı Selçuk İnan'a benziyor bu filmde :D.

Draft Day

Biraz eski bir filmmiş bir arkadaşım sayesinde öğrenme fırsatı buldum ve beğenerek izledim. Başrolünde Kevin Costner var. Bir NFL Takımı olan Cleveland Browns'un draft günü yaşadıklarını anlatıyor.

Two Distant Strangers

Netflix tarafından hakları satın alınan ABD'de yaşanan ırkçılığı konu alan bir kısa film. Epey etkileyici.

Son düzenleme:
Ben de bir film yazayım. Geçen hafta bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ''Mother'' diye bir film izledim. Javier Bardem ve Jennifer Lawrence oynuyor başrolde. Konuyu yazsam mı yazmasam mı bilmiyorum. Şöyle ki; yorumları okuyup izleyince her şeyi anlayarak izliyorsunuz ama yorumları okumadan izlerken çok sinir bozuyor ama film bittikten sonra yorumlara bakarsanız gelmiş geçmiş en özel filmlerden biri olduğunu farkedip ''aaa öyle miymiş'' diyebileceğiniz harika bir yapım. Ufak bir detay vermem gerekirse film, Tanrı-İnsan-Doğa bağlantısını anlatan, çok ince işlenmiş bir yapıt.

Salı akşamı Trt'de " Esaretin Bedeli " filmini izledim.Yıllardır sık sık duyduğum efsane bir filmdi,hatta üniversite yıllarında arkadaşlar hep bu filmden bahsederlerdi ama izlemek daha yeni nasip oldu.

Gerçekten anlatıldığı kadar varmış

İzledikten Sonra Kesinlikle Aynı Kişi Olmayacağınız Hayatınıza Dokunacak Birbirinden Etkileyici 15 Film

1- The Pianist (2002)
2- Whiplash (2014)
3- Requiem for a Dream (2000)
4- Incendies (2010)
5- Persona (1966)
6- Dead Poets Society (1989)
7- The Truman Show (1998)
8- Into the Wild (2007)
9- Pink Floyd: The Wall (1982)
10- Children of Men (2006)
11- Silver Linings Playbook (2012)
12- Thank You for Smoking (2005)