Gündemden

Siz günah ile haramı karıştırıyorsunuz .
Bu devirde müctehid var mı bildiğiniz , inanın benim bildiğim yok. Ama muhtasar islam ilmahaline bakmanızı tavsiye derim basit temel dini konularda.

Dediğim gibi asıl siz haramı illa yasaklanan davranışı yapmak sanıyorsunuz asıl. Mutlak müctehid yok tabi kast ettiğim dini bilgisi sizden daha güçlü sözüne güvendiğiniz birine danışmanızdı. Siz bilirseniz sonuçta danışmayın bakalım Allah hepimize hidayet versin

Bu benim doğrum diyerek bir cinsel eğilime sapkınlık adını veremezsin eğer eşcinsel değilsen benim böyle bir eğilimim yok diyip geçmelisin. Sapkınlık çocuk istismarıdır, tecavüzdür, kız çocuklarını evlendirmektir, beşik kertmesidir vs. Kısacası rızası olmayan bir insanın bedenine veya yaşamına müdahale etmektir.
Yahu yazmamayım diyorum da , Allah buna sapkınlık diyor bende Allaha inanıyorum ve kabul ediyorum. Siz yok değil diyorsanız benim doğrum bana diyorsanız size hayırlı olsun ne diyeyim. Ben bana göre derken neyi kaynak aldığımız söylüyorum. Çocuk istismarı , tecavüz ve bunun gibi diğer sapkınlıkları sırf eşcinselliği normalleştirmek için yazmak ne kadar mantıklı.

Bu arada çok uzun yıllar bir çok kurumsal firmada yöneticilik yaptım. Yanımda çalışan bir çok eşcinsel arkadaş da vardı hatta bir kısmını ben işe aldım. İşini iyi yaptıktan sonra hiç kimsenin cinsel tercihine karışmadım . Ama içlerinden biri bu normal bir şey diye işyerinde propaganda yapsa bu kendi tercihini teşvik etmeye kalksa , yönetici olarak o kişiye müdahale ederdim.

Yahu yazmamayım diyorum da , Allah buna sapkınlık diyor bende Allaha inanıyorum ve kabul ediyorum. Siz yok değil diyorsanız benim doğrum bana diyorsanız size hayırlı olsun ne diyeyim. Ben bana göre derken neyi kaynak aldığımız söylüyorum. Çocuk istismarı , tecavüz ve bunun gibi diğer sapkınlıkları sırf eşcinselliği normalleştirmek için yazmak ne kadar mantıklı.

Bu arada çok uzun yıllar bir çok kurumsal firmada yöneticilik yaptım. Yanımda çalışan bir çok eşcinsel arkadaş da vardı hatta bir kısmını ben işe aldım. İşini iyi yaptıktan sonra hiç kimsenin cinsel tercihine karışmadım . Ama içlerinden biri bu normal bir şey diye işyerinde propaganda yapsa bu kendi tercihini teşvik etmeye kalksa , yönetici olarak o kişiye müdahale ederdim.
Sapkınlığın bir kelime anlamı var bu dilde ve referans olarak Kuranı gösterip eşcinselliği sapkınlık olarak nitelendirince eşcinsel insanlara saygısızlık yapmamış olmuyorsunuz. Neyse daha fazla tartışmanında bir anlamı yok konu farklı yerlere gidecek gibi duruyor çünkü. Yöneticilik yaparken normal olanı yaptığınız için tebrik ediyorum bu arada.

Yaşam hakkına müdahale etmek yok, LGBT ler yaşamasın ölsün diyen yok . Sadece haram olan bir şeyin açık olarak yapılması ve yaşam hakkı adı altında normalleştirmesi kabul edilemez, Sizin mantığınıza göre zina olan şeyde tercih meselesi yaşam hakkı , isteyen yapsın ama yaptırımı olmasın.
Siz hangi dine mensupsunuz bilmiyorum ve çok önemli değil benim için, ama ben islam dinene tabiyim islam a göre sapkınlık eşcinsellik , Lut kavminin başına gelen Kuran daki ayetleri okursanız daha net anlarsınız.
Kuran kurslarında vakıflarda çocuklara erkek veya kız istismar hangi dinde var? Bunlarada tepki gösterdiniz mi?

Sizi daha önce burada gördüğümü hatırlamıyorum. Sırf ortalığı karıştırmak için mi girdiniz onu da anlamadım.
Eleman seçerken cinsel eğilimine bakmamanız takdir edilecek bir davranış, bundan hem firmanız hem de siz kazançlı çıkmışsınızdır diye düşünüyorum.
Son zamanlarda bu konu çok ön plana çıkmaya başladı. Linkedin de görmüşsünüzdür, bir çok firma logosunu bile değiştirip gök kuşağı kullandı. Bu konunun asıl tek konusu da lgbtq değil. Cinsiyet, renk, din, ırk... bir çok konuda ayrımcılık ve adaletsizlik var. Buna karşı durmak amacıyla destekleniyor. Eşcinsellik bizim kültürümüzde tartışılıyor, müslümanlık, başka ülkelerde, ten rengi başka ülkelerde. Ama sonuçta hepsinde bir ayrımcılık var. Ben, dinimi referans gösterip onları sapkınlıkla suçlarsam onlarda kendi inançlarına göre aynısını bana yapma hakkına sahip olurlar. O yüzden sapkın damgası ile eleştirip ötekileştirmek doğru değil.
Şahsi fikrimi sorarsanız, ben de teşvik edilmesini desteklemem ama sırf bu yüzden mağdur olan, baskı gören insanların da yanında olurum.
Lut kavminin başına gelenleri de her felakete kötü olaya referans gösterip mağdur durumdakileri suçlamak çok yanlış, çok saçma. O zaman aynı mantıkla Filistin’i de mi yaptıkları sapkınlıklar için cezalandırılıyor ?

Din dünyadaki en tehlikeli manevi unsurdur.
Ülke din üzerinden soyulup sogana cevrildi tık yok.
Bir laf vardir Hirsizlar calarken degil paylasirken kavga ederler.
Düne kadar dön Hocamdi Ne zaman rant cikar araya girdi bir taraf vatan haini bir taraf Kahraman ilan edildi bizde bu filmi izledik.

Trt de yakin zamanda Mahrem isimli dizi yayinlanacak .Kuleli Askerli liseside Harp Okullarinda AtaTürk'cü Asker adaylarina yapilan eziyetler işkenceleri izliceksiniz.

Kozmik odayi açan bilgileri veren o dönemki asker şuan elini kolunu sallayarak geziyor izliceksiniz.

Müsĺümanlik Hani Hoşgörü dini idi???

Ülkemizde kendi cikarini rantini bozan durumlarda birileri cikiyor din elden gidieeeee müslümanlik bitieeee diye feryat figan bagriniyor.

Kardesim Herkesin Müslümanligi kendine Namazini kıl Orucunu Tut Zekatini ver Hirsizlik yapma haram yeme.

Ticaret yapariz 10 kurusluk maskeyi 3 tl tanesini satariz olsun müslümaniz.

Ufacik cocuklari vakiflarda tecavuz edilir .Başı kapali kadin bakan diyorki 1 kereden bisi olmaz bune pislikdir .

Biri cikar Kurani simdiki zaman yeni nesile uyarlicaz der siz kimsizniz Ulan kurani kafaniza göre uyarlicaksiniz

Birakin ulan basksinin Müslûmanligini kendi müslümanliginizi yaşayin .oruc tutmaz ,namaz kilmaz, haram var zina var .Olsun Müslamaniz dimi

Birlernin Cinsel görüsü Onlar sapkin hadi ordan .Ūlke din üzerinden ahlaksizligin kralini yasiyor suspus .
Kafasinda sarigi üstünde cübbesi Ya hayvana ya cocuklara istismar yapar tık yok.

Benim hakkimi savunmayin arkadaş Bende Müslümanim Elhamdurillah.

Benim hakkimmi savuncaksan 128 milyar dolar nerede nerdesin .

Müslümansinya Benim hakkim olan devletten almam gereken sosyal haklarimi Ülkelerinden. Kacip burda sahillerde nargile icip kadina kiza sarkan Suriyelileri ülkelerine gitmesi icin benim hakkimi savunun

Bu ülkede Asgari maaş vermemek icin Türk Calistirmayip Ucuza suriyeli calistiran var gidin onlara karsı hakki müslümanligi savunun hadi ordan yaaaa

İşlerine gelmedimi din elden gidiyiiiiii Hadi oradan.

Son düzenleme:
Ramazanda oruç tutmamak da haram ,hatta büyük günah , onda sorun yoksa diğerindeki mesele haram olması değildir belki.

Ayrıca tüm yazdıklarınız yönetime karşı tepkilerin haklı olduğunu gösteriyor bu bağlamda teşekkür ederim. Teyfik Fikret’in izinden gittiğini iddaa eden klübün konuya ilişkin duruşu sizden hallice . Sorunda bu zaten
Helal haram kavramlarını bilmiyorsun, yüzeysel saçma sapan bir helaldir ya da haramdır hükmü vermek senin işin değilki. Böyle garip düz bir mantık olabilir mi; oruç tutmak farzdır, tutmamak haramdır?! Böyle saçma bir hüküm olabilir mi? Zannediyor musun sen; İslam bu kadar aptalca ve sığ bir dindir?! İnanmıyorsan ya da kendine göre hükümler gelistirmissen geç köşede inanma ya da kendi dinini yaşa ama bizim dinimizi küçültme ya da burada -hic olmaz yerde- sadece kıyıda köşede duyduğun ne olduğunu bile bilmediğin Islami kavramlar (helal-haram ilişkisi, Muceddid, ictihad) kullanarak saçma sapan hükümler verme. Eyvallah kime neye saygı duyacaksın duy, kim nasıl karışabilir buna. Ama lütfen bize de izin ver kendi dinimizi yaşayalım.

LGBT'ye sapkınlığıdir gidiyor, benim kitabımda yeri yok diyene de saygı duymak zorundasın. Birileri inanacak, diğerleri inanmayacak bu böyle. Bu demek değil ki; bu insanları dövün, bu insanlara yaşam hakkı tanımayın, toplumdan tamamen izole edin. Her vatandaş gibi onların da yaşama hakkı var fakat bunun propagandasına, gelecek nesillere/çocuklarımıza bu üçüncü cinsiyet seçeneği olarak sunulmasına ben karşıyım diyene sen neden sen saygı duymuyorsun?! Bu da hastalıklı, eksik bir saygı anlayışı değil mi?!

Helal haram kavramlarını bilmiyorsun, yüzeysel saçma sapan bir helaldir ya da haramdır hükmü vermek senin işin değilki. Böyle garip düz bir mantık olabilir mi; oruç tutmak farzdır, tutmamak haramdır?! Böyle saçma bir hüküm olabilir mi? Zannediyor musun sen; İslam bu kadar aptalca ve sığ bir dindir?! İnanmıyorsan ya da kendine göre hükümler gelistirmissen geç köşede inanma ya da kendi dinini yaşa ama bizim dinimizi küçültme ya da burada -hic olmaz yerde- sadece kıyıda köşede duyduğun ne olduğunu bile bilmediğin Islami kavramlar (helal-haram ilişkisi, Muceddid, ictihad) kullanarak saçma sapan hükümler verme. Eyvallah kime neye saygı duyacaksın duy, kim nasıl karışabilir buna. Ama lütfen bize de izin ver kendi dinimizi yaşayalım.

LGBT'ye sapkınlığıdir gidiyor, benim kitabımda yeri yok diyene de saygı duymak zorundasın. Birileri inanacak, diğerleri inanmayacak bu böyle. Bu demek değil ki; bu insanları dövün, bu insanlara yaşam hakkı tanımayın, toplumdan tamamen izole edin. Her vatandaş gibi onların da yaşama hakkı var fakat bunun propagandasına, gelecek nesillere/çocuklarımıza bu üçüncü cinsiyet seçeneği olarak sunulmasına ben karşıyım diyene sen neden sen saygı duymuyorsun?! Bu da hastalıklı, eksik bir saygı anlayışı değil mi?!

Peki. Yalnız bir daha senli benli hitap etmezseniz sevinirim. Selametle

Bir asırdır lut kavmidir gidiyor. Dünyanın başına gelmeyen felaket kalmamış. Açlıktan,susuzluktan, tepesine yağan bombalardan ölen milyonlarca çocuk var, milyon yıllık tarihte helak olma piyangosu vura vura eşcinsellere mi vurmuş? bir asırdır, bir kitleyi uyutabilmek için koca bir yalandan ibaret olan, düzinelerce hikayeden bir tanesi. Evet çok doğru. Evli olmadığı halde cinsel birliktelik, adına zina ya da başka bir şey diyin beni alakadar etmez. Hiç kimsenin yaptırım uygulayabileceği bir durum değildir.

Siz demiyor olabilirsiniz ama LGBTİ'liler yaşamasın ve ölsün diyen binlerce insan var.
"Bir asırdır Lut kavmidir gidiyor" derken ne demek istiyorsun?! Bir kitleyi uyutabilmek için koca yalanlarla dolu duzinelerce hikaye var Kuran'da, öyle mi?! Senin yaptığın hakareti ben hiçbir yerde görmedim, duymadım, ayıp ya!. Bunları yazacaksın sonra Evrensel değerler saygı ve sevgi ile bizlere ders vereceksin, hadi oradan! Inanmiyorsan bu meseleye, buna inananları üst perdeden neden asagiliyorsun?! "Bir Arabin peşine takilmissiniz, Kuran palavrasindan okuyorsunuz" de de bari tam olsun!! Sen de saygı duymak zorundasın, bir Müslümanın, Hristiyanın ya da Yahudinin, kısaca inanan bir kişinin sığ/eksik akıl olduğunu düşünmek senin bileceğin iş, fakat bununla alay etmek haddin de hakkın da değil!!!
Bu forumda; böyle saçma sapan, insanların inancının aşağılandigi, açıkça dalga geçer yazıların yazıldığı bir yer hiç olmamıştı. Bunu da yaptın!!! Bu mesajınla alakalı bu forum gerekeni yapmalı. Böyle bir mesajın burada yeri yok, olmamalı!

LGBT'ye sapkınlığıdir gidiyor, benim kitabımda yeri yok diyene de saygı duymak zorundasın. Birileri inanacak, diğerleri inanmayacak bu böyle. Bu demek değil ki; bu insanları dövün, bu insanlara yaşam hakkı tanımayın, toplumdan tamamen izole edin.

Konumuz tamamen bu. Alt orta gelir durumu olana yaşam hakkı tanımamak, üst gelir grubunda olana sosyal linç uygulamak. Yoksa dediğim gibi. Sizin destek verip vermediğiniz değil mesele.

"Bir asırdır Lut kavmidir gidiyor" derken ne demek istiyorsun?! Bir kitleyi uyutabilmek için koca yalanlarla dolu duzinelerce hikaye var Kuran'da, öyle mi?! Senin yaptığın hakareti ben hiçbir yerde görmedim, duymadım, ayıp ya!. Bunları yazacaksın sonra Evrensel değerler saygı ve sevgi ile bizlere ders vereceksin, hadi oradan! Inanmiyorsan bu meseleye, buna inananları üst perdeden neden asagiliyorsun?! "Bir Arabin peşine takilmissiniz, Kuran palavrasindan okuyorsunuz" de de bari tam olsun!! Sen de saygı duymak zorundasın, bir Müslümanın, Hristiyanın ya da Yahudinin, kısaca inanan bir kişinin sığ/eksik akıl olduğunu düşünmek senin bileceğin iş, fakat bununla alay etmek haddin de hakkın da değil!!!
Bu forumda; böyle saçma sapan, insanların inancının aşağılandigi, açıkça dalga geçer yazıların yazıldığı bir yer hiç olmamıştı. Bunu da yaptın!!! Bu mesajınla alakalı bu forum gerekeni yapmalı. Böyle bir mesajın burada yeri yok, olmamalı!
Bu arada Furkan bu kadar karşılıklı yazışmanın verdiği samimiyete binaen ikinci tekil kullanarak bir mesaj yazdım, afedersin!

Yok abi yazabilirsin problem değil. Ortada ciddi bir şey konuşuyoruz. Baştan söyleyeyim alay etmek gibi bir durum yok ortada. Varlığı kanıtlanmayan her şey mit'tir. Senin ya da bir başkasının Lüt Kavmi hikayesine olan hassasiyeti de bilgisinden değil, inancından gelir. Yanlış anlama bilmiyorsun demiyorum. "Lut kavmi" kavramının sapkınlıktan yok olduğu söyleniyor ya. Homoseksüelliğin tarihi en az 1000 yıl öncesine dayanıyor. Sümerlerde, Hititlerde bununla ilgili birçok yazılı kaynak var. Bu hadise sadece Kuran'da geçen bir şey değil Tevrat'ta da yer alır ama farklı bir şekilde. Şimdi binlerce yıl önce yazılmış 2 tane kutsal kitap bile bu konuda farklı argümanlar koyuyorken ortaya. Böyle bir şeyin gerçekten var olduğunu bilgiyle değil, ancak inanışla kabul edebilirsin.

Var olduğundan yola çıkalım, binlerce yıllık dünyada, "sapkınlık" denilen şeyin yanında solda 0 kalacak o kadar çok şey oldu ki. Bula bula "anlattığı gibi eşcinselleri mi bulmuş" diye sordum. Ortada kimsenin inancıyla dalga geçilmemiş, üstüne yazmadığım şeyi "yaz da tam olsun" diye yazıyorsun. Yani bu konuda istersen saatlerce anlatırım benim için hiç sorun değil.

Böyle düşündüğümden ya da inandığımdan değil ama bir tarafın düşüncesi olduğu için yazıyorum. "Lut kavminin helak edilmesinin sebebi eşcinsellik değil, Kuran'da yasaklanan birçok şeyin artık günlük yaşam rutini haline gelmesi." İçeriğini sen doldurursun artık.

Kimseye de bir şey demedim bu arada. Öyle bir yazmışsın ki ağzımdan yazmadığım şeyleri "bi de bunları yaz tam olsun" diyip, sonra "oha bunları da yazacak galiba" diye başkasına şikayet ediyorsun. Orasını da anlamış değilim ama neyse. 26 yaşında adamım. Neyi nerede ciddi konuşacağımı da bilirim ki burda da gayet ciddi bir konu konuşuyoruz. Kimsenin kimseye hakaret ettiği, aşağıladığı yok. Bence fazla abartmışsın.

Benim hayata bakışım başında da yazdığım gibi gerçekliği kanıtlanmayan her şey mittir. Sen buna inanç diyebilirsin, başkası başka bir şey diyebilir. Benim için kutsal bir konu değil mesela. Bunu hakaret olarak görmemeni tavsiye ederim ki öyle bir şey de yok zaten.

Peki. Yalnız bir daha senli benli hitap etmezseniz sevinirim. Selametle
Düzeltme;

Helal haram kavramlarını bilmiyorsunuz, yüzeysel saçma sapan bir helaldir ya da haramdır hükmü vermek sizin işiniz değilki. Böyle garip düz bir mantık olabilir mi; oruç tutmak farzdır, tutmamak haramdır?! Böyle saçma bir hüküm olabilir mi? Zannediyor musunuz siz; İslam bu kadar aptalca ve sığ bir dindir?! İnanmıyorsanız ya da kendineze göre hükümler gelistirmisseniz geçiniz köşenize inanmayiniz ya da kendi dininizi yaşayınız ama bizim dinimizi küçültme ya da burada -hic olmaz yerde- sadece kıyıda köşede duyduğunuz ne olduğunu bile bilmediğiniz Islami kavramlar (helal-haram ilişkisi, Muceddid, ictihad) kullanarak saçma sapan hükümler vermeyiniz lütfen. Eyvallah, kime neye saygı duyacaksıniz duyun, kim nasıl karışabilir buna. Ama lütfen bize de izin veriniz de kendi dinimizi yaşayalım.

LGBT'ye sapkınlığıdir gidiyor, benim kitabımda yeri yok diyene de saygı duymak zorundasınız. Birileri inanacak, diğerleri inanmayacak bu böyle. Bu demek değil ki; bu insanları dövün, bu insanlara yaşam hakkı tanımayın, toplumdan tamamen izole edin. Her vatandaş gibi onların da yaşama hakkı var fakat bunun propagandasına, gelecek nesillere/çocuklarımıza bu üçüncü cinsiyet seçeneği olarak sunulmasına ben karşıyım diyene siz neden saygı duymuyorsunuz?! Bu da hastalıklı, eksik bir saygı anlayışı değil mi?!