Houston Rockets'lıyız işte var mı ötesi?

Bu başlığı Houston'ı değerlendirebilmek için açtım.uzun uzun konuşmayıp direk kadroya geçiyorum.
İLK 5
PG=%99 ihtimalle Rafer Alston başlayacak.dribbling ve pas yeteneğini geçen sene çok iyi işler başarabileceğini gördük.artık üstünde sokak basketbolcusu etiketi yok.3lük ve göz yaşı damlalarını çok iyi yüzdeyle kullanan alston disiplin problemi yaşamazsa bu takıma ideal bir oyun kurucu olacağını gösterdi.
SG=%100 ihtimalle Tracy Lamar Mcgrady.Bu takıma gelirken takımın en büyük skor opsiyonu olarak gelen Tracy 2005den sonra sırt ağrıları ve yao nun kendini çok geliştirmeinden sonra bayrağı yao ya teslim etti.Şu son yılda gördük ki artık ilk opsiyon olarak hızlı hücumda boş adamı buuyor kaçırdıysa Yao'yla pick and pop ya da pick and roll yapıyor.oradan yao ya uygun durumdayken pasını çıkarıyor ya da Yao'nun perdesiyle dengesini kaybeden savunmacısının yanından sayısını buluyor.Ve her fırsatta Yao'nun bu takımın ana skoreri olduğunu söylemesi kafa olarak herşeyini bu takıma verdiğini gösteriyor.Bu çizgide devam etmesini istiyoruz.
SF=%99 ihtimalle Ron Artest.Takasla gelen Ron'a olumsuz söylenebilecek bi çok[kontratının 2009da bitmesi,hırçınlığını aynen devam ettirmesi] şey var ama takasa baktığımızda bunun gayet sağlıklı bi takas olduğunu görüyoruz.geçen sene 2-3 numaralarda takımın en skorerini tutma işini yapan battier den bu görevi devraldı.Biraz sakinleşebilirse o da bu takımın kilit parçalarından biri olabilir.
PF=%95 Luis Alberto Scola.2007 yazında spanoulis takasıyla bize gelen Scola çaylak sezonunu çok verimli geçirdi.orta mesafe şutları reboundlarıyla aranan pf olduğunu gösterdi.bu yıl daha fazla can yakabilir.ah bi de blok konusunda daha verimli olsa :roll:
C=%100 Yao Ming.Geçen sezon sakatlanana kadar mvp olacak en azından nba'in en iyi ilk 5ine seçilecek performans sergileyen yao şubat sonu sakatlanarak takımının kapasitesini büyük oranda düşürdü.İçeriden dışarıdan bulduğu sayılarla 2-3lü sıkştırma gelince yaptığı asistlerle savunmada da reboundlarla ve bloklarıyla caydırıcı etki olan yao umarım bu yılı sağlam geçirir.
YEDEKLER[ÖNEM SIRALAMASINA GÖRE]
Luther Head=takımın en skorer yedeği olan luther head rockets'ın kolay sayıya ihtiyacı olduğu zaman 3lükleriyle bu işi görüyor.bu yılın sonunda kontratı biticeğine göre kendini biraz daha aşmalı.
Carl Landry=pota altından biri çıktığı zaman yerine geçtiğinde çok yararlı olan landry avrupa'ya açılmazsa yine en büyük pota altı yedeğimiz olur.blokçu rebouncu ve en önemlisi savaşçı
Joey Dorsey=yeni ben wallace denilen bu arkadaşın oynamadan namı buraya gelmiş.blokçuluğu inanılmazmış şut stili hiç görmediğimiz bişeymiş hücumu insanı çıldırtacak kadar sınırlıymış vs.vs.görüceğiz.
Brent Barry=ne alaka anlamadım.37 yaşındaki adamı 1.8 milyon dolarla getirmenin mantığını çözemedim.gm e sorsak kadromuzda tecrübeli yedek yok onun için aldık diyor.bekleyip görüceğiz.
Aaron Brooks=çok enerjik bi oyun kurucu.onda tj ford'un esintilerini görüyorum.rafer'ın yerinde yedek olarak yeteri kadar süre alabilir.
Mike Harris=gelirken çin de son 2 yılın sayı ve rebo kralını getiriyoruz diye çok tantana koparmışlardı.pek bi numarasını göremedik ama yaz ligini de çok iyi geçirdi diyolar.o da 3-4 de yedek olur.
Maarty Leunen=Draftta seçtiğimizde herkes ağız birliği etmiş gibi aynı şeyi söylüyordu."Houston yeni steve novak'ını buldu"onun gibi sürpriz bi sacremento maçını kurtarmasını bekliyoruz :) .
Patrick Ewing JR=Oyuncu veritabanına lütfen.
Chuck Hayes=çok ilginç bir oyuncu.serbest atışlarıyla 1.98lik boyla pota altı oynamasıyla tuhaf kulaklarıyla.ama hiçbiri yıllık 2.2 milyon dolar almak için yetmez ondan bu sene sonu kapıyı ona gösterelim diyorum.
Sean Singletary=hiç bi fikrim yok? :?

ve gelelim en önemli olaya yani koça.jeff van gundy nin uyutan her pickleri ezberlenmiş hücumundan kurtulduğumuz iyi oldu.Rick Adelman bu takımla çok uyumlu bi koç.Sacremento da webber i kullanadığı gibi burada yao yu kullanıyor.takım içi ilişkileri çok iyi.geçen yılda da galibiyet serisinde payı büyüktü.ondan bu takım için biçilmiş kaftan.

Son sözüm eğer yao'yla t-mac sezonu sağlam oynayıp play-off a sağlam girerse şampiyonluk oldukça yakın görünüyor.ohhh

Re: HOUSTON ROCKETS ŞAMPİYONLUK YÖRÜNGESİNE GİRDİ

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
[quote="Erdal Avcı":1iumhgpb]
Son sözüm eğer yao'yla t-mac sezonu sağlam oynayıp play-off a sağlam girerse şampiyonluk oldukça yakın görünüyor.
bence görünmüyor bile... :)[/quote:1iumhgpb]
gözündeki denver gözlüklerini çıkarırsan bal gibi gözüküyor.

bu sene houston ın nereye kadar gidebileceğini ron artest ın performansı belirleyecek
ron yeni evini severse çok güzel işler yapabilirler bu sene

Ben de Houston'ı şampiyonluk adayları arasında görmüyorum. T-Mac 1. turu geçememe kaderini yenemeyecek bence, kendisi benim gözümde tam bir kaybedendir (loser)

Erdal Avcı' Alıntı:
gözündeki denver gözlüklerini çıkarırsan bal gibi gözüküyor.

denver mı?ne alaka anlamadım?

ben denver ında şampiyonluğa oynayacağını düşünmüyorum.özelliklede camby gibi bi oyuncusunu kaybettikten sonra.houston ın da denver dan bi farkı yok...sen houston gözlüklerini çıkar bence...

ne demek farkı yok?ilk 5 oyuncularının kalitesine bak.tamamlayıcı yedeklere bak farkı anlarsın?

Erdal Avcı' Alıntı:
ne demek farkı yok?ilk 5 oyuncularının kalitesine bak.tamamlayıcı yedeklere bak farkı anlarsın?
denver da kenyon,carmelo,ıverson houston da ron,t-mac,yao

aradaki fark çok mu fazla sence?

Re: .

yedeklere bakarsan farkı anlarsın.carl landry, luther head,aaron brooks,micheal harris,joey dorsey,dbrent barry,skorer oyuncuların açılarını kapatacak takım içinde ayrı parçaları yapıştırıcı görevi yapan oyuncular.denver da ise verim verebilecek yedek ise sadece linas ve nene[o da sakatlıktan kurtulabilirse]

Re: Houston Rockets

T-MAC herkese gerekli cevabı verecek rahat olun kimse kendini kasmasın da kandırmasın da...

T-MAC sakatlığını bu sene atlatacağını düşünüyorum... Yao zaten her zaman ki gibi formda olan isim... Skip To My Lou'ya söz yok... Scola çaylak dedik ama kevin durant gibi Nba'de önemli isimler arasında yer aldı... Son olarak bu seneye damga vuracak isim Artest. Takıma uyum sağlayacak çok büyük bir isim kadroya kattık. Yedeklerde çok sevdiğim C.Landry var; atlet olması yeter. Luther Head,Brooks,Joey Dorsey bu oyuncular takıma benchten gelip yarar sağlayacak diğer önemli isimler.Ben inanıyorum gerekli yararı sağlayacaklarına...

Bu sene Houston bambaşka olarak geliyor ROCKET'S gibi geliyor ;) Yine geçen sezon gibi büyük konuşacağım San Antonio Spurs doğu-batı finali oynayamaz dediğim gibi bu sene Houston Rockets Batıda en kötü final oynar...

Franchise/T-MAC/Artest/Scola/Yao
Alston/Head/Hayes/Landry/Joey Dorsey KADROYA BAK VAY BE... TARİH YAZILACAK...

Steve Francis ne oldu merak ediyorum? Çok önemli bir isim...

Burak Ceyhan' Alıntı:
T-MAC herkese gerekli cevabı verecek rahat olun kimse kendini kasmasın da kandırmasın da...

T-MAC sakatlığını bu sene atlatacağını düşünüyorum... Yao zaten her zaman ki gibi formda olan isim... Skip To My Lou'ya söz yok... Scola çaylak dedik ama kevin durant gibi Nba'de önemli isimler arasında yer aldı... Son olarak bu seneye damga vuracak isim Artest. Takıma uyum sağlayacak çok büyük bir isim kadroya kattık. Yedeklerde çok sevdiğim C.Landry var; atlet olması yeter. Luther Head,Brooks,Joey Dorsey bu oyuncular takıma benchten gelip yarar sağlayacak diğer önemli isimler.Ben inanıyorum gerekli yararı sağlayacaklarına...

Bu sene Houston bambaşka olarak geliyor ROCKET'S gibi geliyor ;) Yine geçen sezon gibi büyük konuşacağım San Antonio Spurs doğu-batı finali oynayamaz dediğim gibi bu sene Houston Rockets Batıda en kötü final oynar...

Franchise/T-MAC/Artest/Scola/Yao
Alston/Head/Hayes/Landry/Joey Dorsey KADROYA BAK VAY BE... TARİH YAZILACAK...

Steve Francis ne oldu merak ediyorum? Çok önemli bir isim...
patrcik ewing fredreic weis karşılığında new york'a geçti.weis geçen yıl basketbolu bıraktığı için kadroda 1 kişilik kontejyan açıldı.ama bunun mutombo'ya mı battier'e mi francis'e mi harris'e mi yoksa maarty'e mi verileceği belli değil.kadro boşaltmak için böyle bi başka takas daha izleyebiliriz.

erdal şunu bi daha anlat bakalım fredreic weis ,ewing filan noluyo ya

Patrick Ewing tamda D'Antoni'nin isteyeceği hızlı,atletik combo forvetti[bi üst modeli Shawn Marrion] Houston'ında kadroda 2 kişilik yer açması gerekiyordu.Eğer Ewing gitmeseydi Steve Francis takımda kalmazdı.Ewing'e karşılık ya draft hakkı ya da NBA için oynamayacak ama hakları Knikcs'de olacak adam lazımdı.Bu da Fredreic Weis işte.Hosuton'ın onu oynatmak gibi niyeti kesinlikle yok.Olsada onun oynamak gibi niyeti yok.Böylece kadro 17'den 16'ya indi.Şimdi 1 adamı daha yollamak zorundalar.Büyük ihtimalle bu Mutombo olur.Ve kadro 15'e iner.

battier'nin kesilmesi filan demişiniz dedim noluyoz orda landrymiş dorseymiş dururken betül gider mi dicektim