Lindsay Whalen

Galatasaray kadın basketbol takımında Lindsay Whalen, iki aydır parasını alamadığı gerekçesiyle kulüpten habersiz ülkeyi terk etti.

Whalen fesih için işlemleri başlattı ve eşiyle birlikte Fransa'ya gitti, ancak annesi İstanbul'da. Durumu hafta içinde netlik kazanır.

@ismailsenol

Kupa finaline 3 saat kala söylenmesi manidar.

Galatasaray kadın basketbol takımında Lindsay Whalen, iki aydır parasını alamadığı gerekçesiyle kulüpten habersiz ülkeyi terk etti.

Whalen fesih için işlemleri başlattı ve eşiyle birlikte Fransa'ya gitti, ancak annesi İstanbul'da. Durumu hafta içinde netlik kazanır.

@ismailsenol

Kupa finaline 3 saat kala söylenmesi manidar.

He erkek takımı oyuncularımız bu haberden etkilenip oynamaz şimdi, çok manidar tabi haber!

Biz bu olayı ve sonucunun böyle olacağını 10 gündür biliyorduk. Ben GS'lıyım Galatasaray'ın çıkarı için kendi yarım aklımla bunu saklıyorum. Ama İsmail Şenol'un GS'lı değil öncelikle Haberci olduğunu düşünmek lazım. Haberci reflexi ile duyduğu haberi onaylattığı an paylaşması normal. Bunun altında art niyet aramak gereksiz. Esas art niyeti şubeyi idare eden zihniyette aramak lazım. Dün çıkmış içimizdeki İrlandalılar diye bir de tweetler atıyor. He sen her boku ye biz susalım. 35000 TL aylık maaş al (ki bu parayı yıla vurduğunuzda Işıl'dan Bahar'dan çok para kazanıyor) Biz susalım. Millet sana bir şey sorduğunda ergen çocuklar gibi kafa bulmaya çalış. Sonra o GS'lı birileri İrlandalı öyle mi?

Allaha şükür kimsenin adamı değiliz. İyi yapılan işe iyi kötüye kötü diyecek kadar da rahatız. Ama GS Basketbolunun yakın geçmişindeki İrlandalılardan ilk 5 yapsak Murat Özyer kesinlikle ilk 5'te yer alır.

Whalen'i yakında Prag formasıyla bize karşı oynarken görürseniz şaşırmayın. Ya da EL ve/veya ligde bir rakibimizde olabilir bu. Herkesin bu srece dayanma sabrı aynı değil. Işıl Bahar dayanır tabii yerli ya itiraz hakkı yok. Allahtan takımdaşlık çok iyi.

hayır gerçekten aklım almıyor. şubedekiler ne iş yapıyor? biri çıksın açıklasın abi bunları bize. sakatlıklar, maaş ödememeler. ne işe yarıyorlar bu adamlar. nasıl hala utanmadan o koltukta yönetici sıfatıyla oturabiliyorlar.

Ntvspor'da geçtiler haberi. Whalenin sözleşme feshi için işlemleri başlattığını ancak tekrar anlaşılabileceğini söylediler. Hafta içi sonuç belli olurmuş. Göz göre göre en iyi oyuncumuzu kaybetmeyelim.

Açıkcası bu saatten sonra Whalen ile devam etmemek lazım. Çünkü onun bu hareketinden sonra geri almak akımdaki herkesin sıklıkla bu yolu kullanmaya başlamasını sağlayacaktır.

Hala işe iyi yanından bakmak istiyorum. Eğer bu olaydan iyi gürültü çıkarsa kulüp şubeye yüzünü dönek zorunda kalır. Whalen yerine Amerikalı şutör ve bir tane avrupalı guardda alınabilir.

Ama bunları yaparken hala içerideki oyuncuların parasını ödemezsen bu oyunculara küfür demektir. Takımdaşlık çok iyi. Dün maç sonunda takımın tribüne bakışını düşünüyorum da gerçekten üzülüyorum. Hepsi sevgi umut dolu ama onları arkadan iteleyecek şube yönetimi mevcut değil:(

Sezon başı çık. De ki:

''Beyler bizim sponsor işlerimiz çok karışık. Medical Park, sponsorluğunu çekecek ve haliyle bütçemizde daralma olacak. Bu sebepten ötürü de Whalen, Nevriye, Fowles, Lyttle gibi kaliteli oyuncuları bu yıl görmemiz zor. Özge ile, Yasemen ile, Ayşe ile yola devam edeceğiz. Işıl, Bahar, Şaziye gibi yerliler de kalacak. 3-4 tane de orta halli kaliteli yabancı oyuncular alacağız''

Burdan bir kişi bile itiraz etmeyecektir eminim. Girmeyeceksin yahu kaldıramayacağın taşların altına.

Hala daha ''demli çay ve matrax'' diye tweet atıyor beyefendi. Orda oyuncular (hem erkek hem bayan) aylardır parasını alamamış bu hala daha içimizdeki irlandalılar falan diyor.

Neyse.

Kızmıyorum ben Whalen'a falan, hakkını kullanmış parasını alamadığı için ve gitmiş.

En kısa sürede hallolur umarım bu rezillik.

Bu arada yanlışım varsa düzeltilsin;

Artık eskisi gibi spor kulüpleri tek bir bütçeyle bütün branşları yönetemiyor. Futboldan geleni futbola, basketboldan geleni basketbola, voleyboldan geleni voleybola harcamak zorundasın. Bu sportif a.ş gibi olaylar da bunda etkili diye biliyorum. Yani artık sponsor olmadan bu kadar yüksek ücretli oyuncuları çevirmek bir hayli zor.

Bunun planlanmasını çok çok önceden yapmak gerekiyorduk.

Çok üzücü gerçekten.

Futbol'da böyle bir şey olacağını zannetmiyorum. Voleybolda da maaş sıkıntısı var mı bilmiyorum ama Mehmet Cibara gibi bir yönetici var. Zannetmiyorum voleybolda da bu sıkıntıların olacağını. Son zamanlarda basketbol'da profesyonel yöneticiler göremiyoruz. Hakan Üstünberkten sonra bir yönetici çıkaramadık. Yoldan geçeni basketbol yöneticisi yapıyoruz. Yukarıda Whalenla devam etmeyelim diyenler olmuş kesinlikle katılmıyorum. Whalen gibi takımımızın en iyi oyuncusunu kaybetmek işimiz hiçte kolay degilken hedeflerimize büyük sekte vurur. Bence Whalen sadece bu sene degil gelecek sene de kadro da olmasını düşündügümüz oyuncuların başında geliyor. Tek senelik düşünmeyelim. Bu saatten sonra da bir guard ve bir amerikalı skorer transfer edileceğini hiç zannetmiyorum. Kandırmayalım kendimizi... Medical Park bayan takımımızın sponsorlugundan ayrılmadı mı ?

Bu sene basketbol şubesinde birşey beklemiyorum açıkcası. Her türlü olumsuzluğu yaşıyoruz çûnkü. Allah sabırlar versin bizlere. Bunlari en son hakedecek taraftar bizken bu sıkıntıları en çok biz yaşıyoruz. Denilecek,söylenecek laf yok. Allah bazîlarına akıl fikir versin inşaAllah. Yalnız Ekrem Hoca bunu haketmiyor. Yazîk gûnah adama. Bir başarısızlık inşaAllah koça kesilmez. Allah yar ve yardımcımız olsun inşaAllah...

Erkek takımda da alamayanlar var deniyordu, ayrıca biz taraftarları da etkiler. Ve de neden maça az bi süre kala böyle bir haber atılıyor ortaya ?

Ülkeyi dün terketmiş kadın, haber ne zaman yapılacaktı? Dün yapılsa daha çok etkilerdi herkesin haberi olurdu dediğiniz gibi bir düşünce varsa. Oyuncu kaçmış, paralar ödenmiyor rezaletine, bu işin sorumlularına laf atacağımıza haber niye bugün ortada çıktı diyenler var hala, siz bu kafada oldukça şubeyi yönetenlerin kafa yapısı da değişmez.

Açıkcası bu saatten sonra Whalen ile devam etmemek lazım. Çünkü onun bu hareketinden sonra geri almak akımdaki herkesin sıklıkla bu yolu kullanmaya başlamasını sağlayacaktır.

Bilemiyorum, Sühan Abi, belki de kullanmalılar. İşini yapamayan ve bundan herhangi bir rahatsızlık duymayan sorumluları korumak yersiz. Hele ki, onların beceriksizliklerinin sonuçlarını oyuncular çekmek durumunda kalıyorsa.

Ben bu durumu kabullenemiyorum. Aklım almıyor ve mantıklı herhangi bir açıklama da bulamıyorum. Ama tebrik etmek istiyorum; sorumlu kim varsa, adlarına özel bir bayram tatili çıkarılması lazım. Sezon başından beri gösterdikleri yoğun çaba ile bu mükafatı sonuna kadar hak ediyorlar.

Lindsay'e de kızamıyorum. 4 ay uzun bir süre; kendisi profesyonel, başka takımlardan teklifler alırken bu dertleri çekmek zorunda değil. Bu dertleri çekmek zorunda olan, bunlara yol açanlar. Bu sezon Işıl'ın, Lindsay gibi vücudunu araya koyarak bıraktığı bir turnikeden faul kaptığını gördükten sonra, Özge genç bir PG'miz varken, yazık oldu. Takım sonunda "takım" olmuşken, Türkiye Kupası finali sonunda çekilen efsane karede Ekrem Hoca'ya en önde koşan isimlerden birini küstürmek gerçekten büyük yazık.

Diğer GS kadın takımı takipçileri gibi, şu an hissetiğim üzüntü ve hayalkırıklığını tasvir edecek uygun bir kelime bulamıyorum. Bunları bizlere, Ekrem Hoca'ya, oyunculara ve Galatasaray'a yaşatanlar da şu hissetiklerimizin onda birini hissediyor olsaydı keşke.

Ülkeyi dün terketmiş kadın, haber ne zaman yapılacaktı? Dün yapılsa daha çok etkilerdi herkesin haberi olurdu dediğiniz gibi bir düşünce varsa. Oyuncu kaçmış, paralar ödenmiyor rezaletine, bu işin sorumlularına laf atacağımıza haber niye bugün ortada çıktı diyenler var hala, siz bu kafada oldukça şubeyi yönetenlerin kafa yapısı da değişmez.

Benim kafa yapım sizi ilgilendirmez. Madem böyle bir durum var adam gibi resmi bir açıklama yapılır veya yöneticinin biri çıkar söyler. Medya zaten 3-4 gündür Hawkins olayıyla çalkalanıyor bir Allah'ın kulu çıkıp da ''evet B numunesi de pozitif çıktı'' veya ''hayır yalan haber bunlar henüz B numunesi açılmadı'' tarzında bir açıklama yapmadı. Bende resmi olmayan bu haberlerin kritik dönemlerde ortaya atılmasına şüphe ile bakıyorum. Hawkins haberleri de Efes ve Banvit maçlarının arefesinde ortaya çıkmıştı ve resmi bir kaynak olmadan !