Marina Kress

Bayan basketbol takımımız Beyaz Rus oyncu Marina Kress ile sözleşme imzaladı. 192 cm boyunda 28 yaşındaki Kress pivot pozisyonunda oynuyor ve Olimpiyatlarda Beyaz Rusya takım kadrosunda bulundu.

Re: Marina Kress Galatasaray'da

Çok çok iyi ribauntcudur kendisi. Cem hocanın oyun şablonunda Taj'ın yedeği olması muhtemel. Baharla birlikte yan yana görme olasılığımız yüksek maçlarda.

tanımıyorum ama pota altı rotasyonunu biraz aabrtmadık mı
taj
korel
yasemn
bahar
kress bi de ocakta sophia muhabbeti var.avrupa maçlarında bildğim kadarıyla tajla augustus olcaktı yani vj olmayacaktı.Kısa rotasyonu çok problem gibi gözüküyor gözüme.Abilerimden biri açıklayabilir mi son durumu acaba?

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
taj
korel
yasemn
bahar
kress bi de ocakta sophia muhabbeti var.avrupa maçlarında bildğim kadarıyla tajla augustus olcaktı yani vj olmayacaktı.Kısa rotasyonu çok problem gibi gözüküyor gözüme.Abilerimden biri açıklayabilir mi son durumu acaba?
Erkek takımımızın uzun rotayonu bile bu kadar değil yaw :p

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
taj
korel
yasemn
bahar

Sanırım Sophiadan tamamen vazgecildi bu transfer yapıldıgına göre. Bence bir Avrupalı transferi Eurocup için çok olumlu oldu.

bencede sophia defteri kapanmıştır artık.Fakat uzun avrupalı yerine kısa avrupalı daha faydalı olurdu bana göre.

Hayırlı Olsun

2008 pekin olimpiyatlarındaki istatistikleri şu şekilde;
ilk maç kazanılan avustralya karşısında:2 sayı 1 top çalma 1 ofansif 4 defansif toplam 5 ribaund 2-2 serbest atış

ikinci maç kazanılan letonya karşısında:7 sayı 3 top çalma 5 riband 2-2 serbest atış

üçüncü maçkaybedilen rusya karşısında:2 sayı 7 ribaund 6-1 şut yüzdesi

dördüncü maçta kazanılan kore karşısında süre almadı.

beşinci maçta kaybedilen brezilya karşında 2 sayı 9 ribaund

altıncı maç kaybedilen çin karışında süre almamış

Kadro cidden abartılı oldu.Erkek basketbol liginde ilk 5 e oynayacak bir bayan basketbol kadrosu kuruldu.

Kaç kupa varsa şimdiden verselerde hiç uğraştırmasalar bizi...

1.92 boyunda ve pivot dimi yalnış anlamadım.Yahu 1.92 lik pivot mu olur?Dalga mı geçiyosunuz.
Ayrıca bence çok gereksiz bir transfer bence..Korel,Taj,Yasemin,Bahar ve şubat ayında gelecek olan Sophia varken çok gereksiz bir seçimdir.Eğer gelmişsede Sophia nın gelmesi çok zor artık.
Bence onun yerine Avrupa da Vj in yerine oynayacak skorer bir oyuncu alınmalıydı.Bunu da daha önce belirmiştim.Seimone nin Dinamo Moskova dan takım arkadaşı Zogota Jekabsone olmalydı.
Kısacası çok gerksiz bir transfer ama İnşallah takımımıza hayırlı ve faydalı olur.
İstatistikleri hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.Şimdiden sağolun.
HOŞ GELDİN MARİNA !

İşte geçen sene Fiba Euro Cup ta Exturogasa adlı takımdaki istatistikleri:
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... 27773.html
Bu EuroBasket 2007 deki istatistikleri:
http://www.eurobasketwomen2007.com/en/c ... 27773.html
Bu da 2006 yılında Wisla Can Pack teki istatistikleri:
Ve son olarak buda 2005 yılında Wisla daki istatistikleri:
Ayrıntılı istatistikleri var ama bu kadar yeterli bence...
Daha görmek istauyen varsa işte ona ait bir link:
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... _5326.html
Burda bütün oynadığı takımlardaki istatistiklerini görebilirsizniz.Hakkınızı helal edin.

Bence inşallah yeni petra mız olacaktır.Petra da ilk geldiğinde istatistikleri yine böyleydi.Ama bizde yaptığı savunma,ribaunt ve cesur oluşluğu ile sevgimizi kazandı.İnşallah marina da petra gibi olur.
Artık bu kadroyla ne kadar kupa olursa olsun alınması gerekir.Çünkü hakkaten muhteşem bir kadro kuruldu.
Birde geçen sene bizi eleyip şampiyon olan Famillia dan Forvet pozisyonundaki Macchi veya Dinamo Moskova dan Zogota dan birisi alınabilir mi? :p :? ;) :) :roll:
Bu arada kaç yabancı bulundurabliyosun kadroda acaba bilgisi olan var mı?Şimdiden sağolun.

kendisi ile ilgili pek bir bilgim yok ama takıma kazandırıldığına göre iyi bir oyuncudur.şampiyon belli ikinci kim :D

Suat Aydın' Alıntı:
1.92 boyunda ve pivot dimi yalnış anlamadım.Yahu 1.92 lik pivot mu olur?Dalga mı geçiyosunuz.
Asıl sen mi dalga geçiyosun 1.92 pivot mu olur diye daha önce bayanlarlarımızın maçını izlememişsin sanırım... 3 numarada oynar demi sana göre...
Galatasarayımıza hayırlı olsun...

sophia young artık yok.yabancı kontejyanımız doldu.bazı arkadaşlara katılıyorum vickie johnson yerine tecrübeli kısa alınabilirdi.

Geçen sezon Petra Ujhelyi'nin gösterdiği performansa yaklaşabilirse takım için önemli bir kazanç olacaktır.

Hayırlı olsun...

97529212zk6.jpg

47507826ae5.jpg

99762338xf0.jpg

82941689ue5.jpg

transferimiz hayırlı olsun.eyüb abinin bu transfer hakkında görüşlerini merak ediyorum

Suat Aydın' Alıntı:
Ayrıca bence çok gereksiz bir transfer bence..Korel,Taj,Yasemin,Bahar ve şubat ayında gelecek olan Sophia varken çok gereksiz bir seçimdir.Eğer gelmişsede Sophia nın gelmesi çok zor artık.
Bence onun yerine Avrupa da Vj in yerine oynayacak skorer bir oyuncu alınmalıydı.Bunu da daha önce belirmiştim.Seimone nin Dinamo Moskova dan takım arkadaşı Zogota Jekabsone olmalydı.
Kısacası çok gerksiz bir transfer ama İnşallah takımımıza hayırlı ve faydalı olur.
İstatistikleri hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.Şimdiden sağolun.
HOŞ GELDİN MARİNA !

bu arkadaşımız herhalde erkeklerin size ı ile bayanların size ını aynı sanıyor.1.92 bayan basketbolu için çok uzun bir boydur.Kaç bekliyorsun 2.16 falanmı?

Marina Kress transferi akıllıca bir transfedir. Ben Korel'e pek süre verilmeyeceğini hesap ettiğim için Taj'ı yedekleyecek birine sonuna kadar ihtiyac vardı. Uzun rotasyonu;

Yasemin-Bahar
Taj-Marina-Korel olarak oluşturulmuştur. Korel zaten çoğu maçta kenarda oturacaktır. Aldığı ücrette çok cuzidir.

Size iyi bir haber vereyim. Sophia da bir aksilik olmazsa Ocak ayında geliyor hemde Türkiye'den ve avrupa'dan birçok takımın istemesine rağmen. He şimdi bana diyeceksiniz ee nasıl olacak. Bayan basketbolunda 3++1+1 sistemi bulunmakta. 3 sahada oyuncu bulundurabilirsin, bir kenarda, birde tribünde. Bu tribündeki de Sophia gelince Marina olabilir. sadece Avrupa maçlarında oynayacaktır. Yada bir sakatlık olur gerekmez. Artık orası Cem hocanın oyun sistemine kalmış.

Marina çok gerekli olmasada Avrupada kupa almak için önemli bir hamledir. Hoca orasını Korel'den daha çok Marina ile oynayarak daha çok güvendiği bir ele teslim etmenin rahatlığı olacaktır ki Marina ciddi anlamda iyi bir oyuncu. Şutu olan, ribauntları "aşırı" iyi olan, savaşan bir oyuncu. Bu yüzden tasalanmaya gerek yok.

Kısa rotasonuna da bir bakarsak;

Işıl-Yaso
Esra-Tuğba
Seimone-Kübra

Ee zaten burada pek hoca değişiklik yaptırmaz. Seimone 30 dakika altı oynayacağını düşünmüyoruz heralde. Işıl'da 25 oynasa ki, Yaso 15 dakika küçük maçlarda kaldırabilir. Tuğba, Esra da 20-20 alır zaten. Pek tasalanacak birşey yok.

Eheh daha kısa rotasyonuna Vj'i koymadım onuda belirtim. Her takımın bizim takım gibi böyle sıkıntılı kısa rotasyonu olsa artık ne olur bilemem...

Kısaca;

Geliyoruz !!!

Not: Bu kadar Zogota Jekabsone aşığıda olmayan. Daha büyüğü geliyor.