Mustafa Cengiz Yönetimi ve Basketbol

İyi de biz Mustafa Cengiz yönetimini süper, harika diye istemedik, kötünün iyisi diye destekledik. Ali Koç veya Ünal Aysal gibi zengin bir yönetim yok ortada, Dursun Özbek zengindi de ne oldu? Ne kadar destek verdi bize maddi anlamda? Destek vermeyi bırak kulüpten hortumlamaya çalışıyordu üstüne. Fahiş fiyatlara kötü kadrolar kuran ve maaşlarını ödemeyen eski yönetimdi farkındaysınız. Onlar gelmeden önce de transfer yasağı, acil ödenmesi gereken bir sürü borç, ödenmeyen maaşlar vardı. Adamlar zaten biz bunları ödeyeceğiz diye değil bu yapılan yanlışları yapmayacağız diye geldi. Ha ödenmesi gerekenleri de ödüyorlar kulüpte 5 kuruş para olmamasına rağmen. Şimdi onlara da hak veriyorum. Çünkü bu sezon artık çöpe gitti bunu kabullenmeliyiz. Türkiye Kupası'na katılamayan, Avrupa'da gruplarda elenen, ligde 10. olan bir takıma bu saatten sonra tek kuruş yatırım yapmak hele ödenmeyen maaşlar varken gereksiz buluyorum. Şimdi bir transfer yapsak onun da maaşları ödenemeyecek muhtelemen, onunla da davalık olup ceza yiyeceğiz. Bu devran böyle dönmemeli. Bu sezon play-off'a kalsak ne kalmasak ne? Ligde 1. olsak yarı finale mi kalacağız? Eurocup'a katılım için yeterli derece alalım yeter.

Feghouli'nin maaşını yeni yönetime niye yıkıyorsun ki? Ben de Belhanda'ya vs. verilen paraların yüksek olduğunu düşünüyorum ama yeni yönetim mi yaptı bu transferleri? Ben bu yönetime bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çevresinde önemli ve genç isimler var Burak Elmas, Yasin Çakmak gibi. Projelerinden biri de Basketbol A.Ş kurmak ve sponsorlar bulmak. Yazı bekleyelim derim, eğer baktık transferlere yapılan fahiş ödemeler devam ederse, kötü kadrolar kurulursa, sponsorlar alınmazsa o zaman serzenişte bulunuruz. Şimdi bu yapılanları doğru bulmuyorum. Halihazırda ortada hazırlıksız yakalanan ve enkaz altında bir yönetim var. Tek temennim Dursun Özbek'in yaptığı hataları minimize etmek ve mümkünse yapmamak. Çok bir şey istemek olmayacak duaya amin demek gibidir. Bu sezon şampiyon olursak zaten o gelirlerle ve yapılacak sponsorlarla her branşta kaliteli kadrolar, sponsorlar bulunur.

1- Her yerde çıkıp ağlamaklı açıklamalar yapmaları senin hoşuna gidiyor olabilir ama benim gitmiyor! Bunun yerine çıkarlar sorunları çözerler, sonra göğüsünü gere gere açıklama yaparlar, bende tek kelime etmen.

2- Feghouli'nin maaşını bu yönetime yıktığım yok. Sürekli güdeme getirdikleri oyuncuları maaşı konusunda örnek olarak söylüyorum. Basketbol ve Voleybol takımlarının toplam bütçesi Feghouli'in maliyetinden daha az. Gerçi 360 bin dolarlık transfer yasağını bile kaldıramayan adamlar için büyük paralar!

3- Dursun Özbek yönetimi başarısızdı, Galatasaray'ın Spor Kulübü olduğunun farkında değildi ve gitti! Onların yapmadıklarını anlatınca bunlar başarılı olmuyor! Onların yapmadıkları yapınca başarılı oluyor.

4- Oktay Mahmuti oyuncu istiyor ama biz almıyoruz demek saygısızlıktır, ayrıca hocanın maaşını sağda solda gündeme getirmekte saygısızlık! Eğer oyuncu almayı planlamıyorsan hocayla konuşur anlatırsın, sonra teknik ekiple böyle bir karar aldık dersin!

5- Her çıktıkları programda basketbolda Fenerbahçe Doğuş çıtasına çıkacağız diyen adamlar, şuan 10. sıradayız böyle devam edeceğiz diye gayet memnun açıklama yapıyor! Şampiyon yapsınlar demiyoruz, ama bi zahmet 10. sırada olmaktanda memnun olmasınlar!

6- Yine her çıktıkları programda Basketbol A.Ş'yi kuracağız, Fenerbahçe seviyesinde sponsor bulacağız, salonu yapacağız vs diye açıklama yapmak yerine icraat yapsınlar. İnsanlar bir şeyi bir kere söyleyince anlıyor zaten! 50 kere bunları yapacağız deyince yapılmış olmuyor yani! Bunları söylediler, tekrar tekrar söylemek yerine yapınca çıkıp sözümüzü tuttuk derler!

Son düzenleme:
1- Her yerde çıkıp ağlamaklı açıklamalar yapmaları senin hoşuna gidiyor olabilir ama benim gitmiyor! Bunun yerine çıkarlar sorunları çözerler, sonra göğüsünü gere gere açıklama yaparlar, bende tek kelime etmen.

2- Feghouli'nin maaşını bu yönetime yıktığım yok. Sürekli güdeme getirdikleri oyuncuları maaşı konusunda örnek olarak söylüyorum. Basketbol ve Voleybol takımlarının toplam bütçesi Feghouli'in maliyetinden daha az. Gerçi 360 bin dolarlık transfer yasağını bile kaldıramayan adamlar için büyük paralar!

3- Dursun Özbek yönetimi başarısızdı, Galatasaray'ın Spor Kulübü olduğunun farkında değildi ve gitti! Onların yapmadıklarını anlatınca bunlar başarılı olmuyor! Onların yapmadıkları yapınca başarılı oluyor.

4- Oktay Mahmuti oyuncu istiyor ama biz almıyoruz demek saygısızlıktır, ayrıca hocanın maaşını sağda solda gündeme getirmekte saygısızlık! Eğer oyuncu almayı planlamıyorsan hocayla konuşur anlatırsın, sonra teknik ekiple böyle bir karar aldık dersin!

5- Her çıktıkları programda basketbolda Fenerbahçe Doğuş çıtasına çıkacağız diyen adamlar, şuan 10. sıradayız böyle devam edeceğiz diye gayet memnun açıklama yapıyor! Şampiyon yapsınlar demiyoruz, ama bi zahmet 10. sırada olmaktanda memnun olmasınlar!

6- Yine her çıktıkları programda Basketbol A.Ş'yi kuracağız, Fenerbahçe seviyesinde sponsor bulacağız, salonu yapacağız vs diye açıklama yapmak yerine icraat yapsınlar. İnsanlar bir şeyi bir kere söyleyince anlıyor zaten! 50 kere bunları yapacağız deyince yapılmış olmuyor yani! Bunları söylediler, tekrar tekrar söylemek yerine yapınca çıkıp sözümüzü tuttuk derler!

Taraftarlar transfer bekliyor onlar da yapamayacağız bütçe yok diyor. Bunu söylerken de geçmişteki yönetimlerin hatalarını söylüyor, yani eski yönetime sallayın bizlik bir şey yok diyor. Bunda bir sorun göremiyorum. Eğer bu tarz açıklamalar yapmasalar bomba bunların üstünde patlayacak suç onlarınmış gibi. Sezon başından beri yapılan hataların hepsini eski yönetim yaptı. Oktay Hoca'nın transfer istemesi de normal lakin o transfer gelse bile hedeflerimizde ne gibi bir değişiklik olacak? Yarı finale çıksak bile bizim için bu başarı mıdır? Değildir. Yarı final oynamanın hatta final oynamanın bile maddi manevi hiçbir kazancı yok.

Bu yeni gelen arkadaşları da tanımıyorum, yaptıkları açıklamaları da kaba buldum. Mizacı böyle olabilir belki. Bazı olaylar kol kırılır yen içinde kalır, bazı olaylar kamuoyunun bilmesi için açıklamak gerekir. Bu tür olayları açıklamalı ki taraftarlar da öğrensin. Sonra açıklamadıklarında da kızıyoruz niye taraftarın haberi olmuyor diye.

Yani şu an öyle bir ekonomik bunalımındayız ki 100 bin euro bile çok büyük bir meblağ. Sponsor desek yok, kredi çeksek yok, gelirlere temlik koyulmuş vaziyette, elimiz kolumuz bağlı. Oyuncuların maaşları bile ödenmezken transfer yasağını kaldırıp yeni transfer yapmak har vurup harman savunmaktır. Ha bak şu olabilir; takım Avrupa'da devam ediyordur, ligde üst sıralardadır, kadro iddialıdır o zaman transfer yapılmalı diye düşünürüz. Ama şu şartlarda takımın hiçbir kulvarda iddiası yokken ve maaşları bile ödenmezken yeni oyuncu getirip yine transfer yasağı almak da var işin ucunda. Gönül ister ki paramız olsun oyuncuların maaşları ödensin, yeni transferler de yapalım ama bu menajerlik oyunu değil. Şu an kulüp başkanı para bulmak için sürekli Ankara-bankalar-kulüp arasında mekik dokuyor biliyorsunuz. Futbol takımının maaşları bile Ndiaye satıldıktan sonra ödendi düşünün ne büyük bir enkaz var.

Son paragrafındaki icraatler konusunda katılıyorum. Lakin 1 ay önce gelen yönetimden ne gibi bir icraat bekliyorsunuz? Hokus pokus deyip sponsor bulamazlar veya salon 1 ayda tamamlanamaz. Bu verdikleri sözler ancak sezon tamamlanıp yeni bir sezon başlandıktan sonra hayata geçirebilir.

Arkadaşlar çok net söyleyeceğim 30 milyon doları hiçbir Allah'ın kulu bize sponsor olup vermez. Bugün futbol takımımız 5 milyon dolar göğüs sponsoru bulamıyor. Salon yapmak için 30 milyon dolar lazım dediler Erol ve Ömer beyler. İmkansız görüyorum...

Basketfaul'de Necip Kapanlı Galatasaray'ı yazmış....

Galatasaray'ın içini iyi bilenlerin yorumu şu: "Genel kuruldan önce Dursun Özbek yönetimi öyle hatalar yaptı ki karşılarına biblo koysan kazanırdı."

Mustafa Cengiz'e ve yönetimine biblo demek istemiyoruz ama onların da Galatasaray'da yönetici olduklarını hatırlamaları lazım.

Konumuz basketbol... Fenerbahçe organizasyon, bütçe, sportif başarı olarak bütün rakiplerine fark yaptı. Galatasaray basketbolunun bugün karşı karşıya kaldığı sorunlar eski yönetimden kaldı ancak mevcut yönetim günlük sorunlara bakarak, "Bizi ilgilendirmiyor, enkaz devraldık" diyerek geçiştiremez... Kaldı ki başkan Mustafa Cengiz ilk söylemlerinde basketbolun sorunlarının halledileceğini söylemişti. Daha sonra Darüşşafaka maçında da soyunma odasına girip oyunculara sözler vermişti. Sözlerin arkasında durulmalı...

Geçenlerde bazı oyuncuların sözleşmelerini feshetmelerine 5 dakika kala yatırılan para ile sorun ertelenmişti. Bugün itibariyle oyunculara geciken ödemeler 3 ayı buldu. Bazı oyuncular fesih hakkını elde etmek üzere... Kalırlar, giderler o ayrı mesele...

Galatasaray'da basketbol şubesinde görevlendirilen yöneticilerden biri medya mensubu ile konulurken basketbolcu yerine "futbolcu" demiş. Meslektaşımız ilk başta dil sürçmesi sanmış ama konuşma boyunca "futbolcu" demeye devam edince içinden "Eyvahlar olsun" demiş.

Futbol diğer 3 büyüklerde olduğu gibi elbette "1" numaralı branş ancak o kadar da hafife alınmamalı. Aziz Yıldırım yönetimi, futbolda işler kötü giderken basketboldaki başarıları ön plana çıkararak camiasında prim yapmadı mı?

Galatasaray'daki basketbol yöneticilerinden biri geçenlerde "Zaten onuncuyuz." diye demeç verdi ve yeni transfer yapılmayacağını ima etti.

"Zaten" onuncu olabilirsin ama böyle konuşursan takım içindeki motivasyonu iyice ortadan kaldırırsın. Transfer hakkını elde eden oyuncular giderse (ki ayrılsalar dahi son kuruşlarına kadar alırlar), "Neyse ki play off ihtimali kalmadı, Fenerbahçe ile eşleşmekten kurtulduk." mu diyeceksin.

"Oktay Hoca ile geldiğimizden iki gün önce kontrat imzalanmış." diye de bir söylemi oldu çaylak yöneticinin... Bunun açılımını "Bize bıraksalar başkasını getirirdik" şeklinde yapanlar haksız olur mu?

"Seyircinin gazıyla hareket edip transfer yapmayız..." Bir Galatasaray yöneticisi bu kadar hafif konuşma yapabilir mi? Şartlar transfere izin vermiyorsa (ki söz de verilmişti) bile böyle bir ifade kullanılmaz. Ayrıca o transferi Galatasaray staffının istediğini de biliyoruz. Bu laf "Koçun gazına da gelmeyiz" anlamı taşımaya açık.

Yöneticilerden sürekli eski yönetimi şikayet... Göreve talip olan insanların çözüm formülleri olur. Çözemeyecekseniz neden o koltıukları işgal ediyorsunuz?

Büyük kulüplerde yöneticilik yapmak çoluk çocuk işi değildir. Biblo musunuz, yönetici mi? Ona göre karar verip davranın...

Galatasaray'ın sorunları yıllardır yönetimsel... Galatasaraylılar Aziz Yıldırım'ı beğenmeyebilir ama O'nun özellikle futbol dışındaki branşlarda kulübü nereden nereye getirdiği ezeli rakiplerine örnek olsun...

Umarız Galatasaray'ın ve tüm kulüplerin gelecekteki yönetimleri sporu, spor adabını, spor ekonomisini bilen kişilerden oluşur.

(via: Basketfaul)
http://www.*********************************************/haber?haber=71071

Yukarıda Aykut'un yazdığının aynısını yazmış. Ben de ona soruyorum;

Eyy gazeteciler, yazarlar; bu Dursun Özbek 3 senedir kulübün anasını ağlattı, tarihin sportif ve ekonomik yönünden Özhan Canaydın'la birlikte en rezil dönemini yaşadık. Bu koca 3 senede bir Allah'ın kulu Dursun Özbek ve tayfasını eleştirebildi mi? Kim ne yazı yazdı? Bilakis üstüne destekliyorlardı bu hırsızı. Bugün Mustafa Cengiz ve yönetimine yapılan eleştirileri manidar buluyorum. Çünkü aynı eleştirileri bu 3 senede yapmamışlarsa ve geleli 1 ay olan yönetime yapıyorlarsa yeni yönetim doğru yolda demektir.

Sonunda, bu pasif ve beceriksiz adamların ne olduğu göründü. Gelmeden hatta geldikten sonra basketbol için hedeflerinden, projelerinden bahseden ve branşın içinde bulunduğu kaotik hâletten kurtarılması için taşın altına elin sokulacağının ahdını veren bu insanlar, ne oldu da munâfıklığa büründüler?! Eğer siz, sözünüzün arkasında duramayacaksanız neden taraftarı yüksek beklentilere sokarak, şimdi de biz kimseyi alamayız, 2 ay kaldı gibi vasıfsızlığını itiraf ediyor sunuz?

Bulunduğunuz pozisyonun ehemmiyetini ve temsil ettiğiniz kitlenin kimler olduğundan gafil olacaksanız, neden selefinize köstek oldunuz; O amatör adam bile Terim ve Ataman'ı getirebilme isabetini gösterdi, ya siz? Laf laf ediyordunuz, demek ki siyasi lafazanlık sizin ana branşınız oluyor!

Yahu yazmayacaktım da duramadım..Kardeşim 1 ay öncesine kadar her şey süperdi de Mustafa Cengiz yönetimi geldiğinde mi ortaya çıktı her şey? Bu adamların suçu mu 10.sıralarda olmamızın? Bu baskın seçimi bu adamlar mı yaptı? Hayır Dursun'dan memnun muyduk haberim yok benim?

Bakıyorum da Dursun gider gitmez ne kadar kötü olduğumuz yazılıyor, çiziliyor medyada hatta burada..Beyler soruyorum biz çok mu iyiydik de şimdi neden bu vaziyete geldik diye bu yönetim eleştiriliyor? Adamlar baskın seçim ile gelmiş bir yandan maaşları ödemeye çalışıyorlar bir yandan medya ile uğraşıyorlar..

Basketbolculara 2 ay ödeme yapılmış yahu sadece 2 ay..Voleybol ve Futbola değinmiyorum orada da vaziyet aynı durumda..Şimdi çıkalım tüm bu suçları 1 aylık yönetime mi keselim onu mu istiyorsunuz? Bir bakalım daha bu adamların Mayıs ayında kalacakları da belli değil..Bu adamlar yine seçilir aynı durumlarda oluruz o zaman eleştiri yapılır..

Ben her şeyin farkındayım,benim gibi her şeyin farkında olan başkalarıda var.

Öyle bir yönetim vardı ki 3 yıl daha devam etseler binlerce kişi Galatasaraylılığını donduracaktı.Bunun olmaması için Mustafa Cengiz elini taşın altına koydu ve seçimi kazandı.Gelir gelmez ne yapacaktı ? Bütün branşlarda sezon ortasında yıldızlarla dolu kadrolar mı kuracaktı ? Hem de maaşlar ödenmemişken ..

Bu yönetimde bilirdi transfer yapmasını,o zaman büyük başkan olurdu,böyle yapanlar yüzünden zaten bu haldeyiz.En doğru olanı yapıyorlar mayıs'a kadar durumu toparlamaya çalışıyorlar.Bundan sonra yapılması gereken mayıs'ta bu yönetime çok daha güçlü isimler katarak 3 yıl boyunca her branşta atılım yapmak.Mayıs ayı geldiğinde bu ışığı almazsam ilk istifa diyenlerden biri ben olurum ama bu yönetimi şu an bu kadar kolay eleştirmem,zaten bunu bazı tv kanalları seçimi kırmızı kaybettiği günden bu yana çok iyi yapıyorlar ...

Yeni yönetimin yapması gerekenler maaşları zamanında ödemek ve gelecek sene için planları şimdiden yapmaya başlamaktır. Bir de böyle "taraftar gazıyla hareket etmeyeceğiz" gibi acayip saçma sapan konuşmalar yapıp insanları karşılarına almasınlar. Sıkıştıkları zaman taraftarımız demesini çok iyi biliyorlar.

Yönetimin transfer yapmaması şu an için doğru olduğunu düşünüyorum. Ancak yönetim kimseye bir şey ödenmedi, herkese borç var gibi sözler beyan etmesini doğru bulmuyorum. Ben kongre üyesi olmadigim halde tv'lerden borca batik durumda olduğunu biliyorsam; kongre üyesi olan gs lisesinden mezun olan içerde arkadaşları mutlaka olan bu yönetimlerin bilmiyoruz demesine inanmıyorum. Eğer başkan adayı isen nakit kolaylığı için, başka projeler,sponsorluklar için hazırlıkları olması gerekiyordu. Salon projesi 3 yıllık proje. Başkan adayı olduğunda bu proje için hazırlıklarını bitirip başkan olduğunda da icraata geçilmesi gerekiyor du. Demek ki yönetimler hazırlıksız geliyorlar. Asıl sorun bu bence

Yönetimin transfer yapmaması şu an için doğru olduğunu düşünüyorum. Ancak yönetim kimseye bir şey ödenmedi, herkese borç var gibi sözler beyan etmesini doğru bulmuyorum. Ben kongre üyesi olmadigim halde tv'lerden borca batik durumda olduğunu biliyorsam; kongre üyesi olan gs lisesinden mezun olan içerde arkadaşları mutlaka olan bu yönetimlerin bilmiyoruz demesine inanmıyorum. Eğer başkan adayı isen nakit kolaylığı için, başka projeler,sponsorluklar için hazırlıkları olması gerekiyordu. Salon projesi 3 yıllık proje. Başkan adayı olduğunda bu proje için hazırlıklarını bitirip başkan olduğunda da icraata geçilmesi gerekiyor du. Demek ki yönetimler hazırlıksız geliyorlar. Asıl sorun bu bence

Renktaş sen biraz gündemden uzak kaldın heralde. Eski yönetim baskın seçim kararı aldı, muhalefet doğru dürüst hazırlanamadı bile. Sırf bu diktatör, hırsız gitsin diye apar topar, muhaliflerin etrafında toplanacağı bir isim seçtiler. Adamlar para bulmak için değil dursun'un yaptıklarını yapmamaya geldi. Zaten dursun'un yaptıklarını yapmayıp, yapmadıklarını yaparlarsa bu kulüp iyi bir ekonomik düzlemde olur para kaynağına gerek yok.

Dursun ne yapıyordu? Çöp, 1 dakika bile oynamayan oyunculara milyon eurolar ödeniyor, sponsorlar alınmıyor (alınanlar da bir yaralı parmağa merhem olmuyor), faks skandalları, bileklik projesini UEFA'ya sunma, kurulan kötü kadrolar, rezil hocalar ve yöneticiler...

Yeni gelen yönetim bunların tam tersini yapsa kulüp ekonomik anlamda iyi düzeye gelir, para kaynağına vs. hiç gerek yok.

Eyüp Yıldız'a göre yöneticiler Oktay Mahmuti'nin kuyusunu kazıyor, hocaya mobbing uyguluyor istifa etmesi için.

GS TV'deki skandal basketbol programından sonra şaşırmayacağım bu bilgi doğru çıkarsa. Odeabank'ın sponsorluk anlaşmasını tefe koydular resmen, yerine sponsor araştırıp araştırmadıklarını ise üstünkörü ifadelerle geçiştirdiler. "Seyircinin gazına gelmeyiz" cümlesi ayrıca felaket.

Yani artık hepten sabote edildiğimizi düşünüyorum. Kusura bakmasınlar ama her defasında kötünün kötüsünü yaşamaktan bıktık.

Son düzenleme:
Renktaş sen biraz gündemden uzak kaldın heralde. Eski yönetim baskın seçim kararı aldı, muhalefet doğru dürüst hazırlanamadı bile. Sırf bu diktatör, hırsız gitsin diye apar topar, muhaliflerin etrafında toplanacağı bir isim seçtiler. Adamlar para bulmak için değil dursun'un yaptıklarını yapmamaya geldi. Zaten dursun'un yaptıklarını yapmayıp, yapmadıklarını yaparlarsa bu kulüp iyi bir ekonomik düzlemde olur para kaynağına gerek yok.

Dursun ne yapıyordu? Çöp, 1 dakika bile oynamayan oyunculara milyon eurolar ödeniyor, sponsorlar alınmıyor (alınanlar da bir yaralı parmağa merhem olmuyor), faks skandalları, bileklik projesini UEFA'ya sunma, kurulan kötü kadrolar, rezil hocalar ve yöneticiler...

Yeni gelen yönetim bunların tam tersini yapsa kulüp ekonomik anlamda iyi düzeye gelir, para kaynağına vs. hiç gerek yok.

Şu anki başkanımız baskın seçimden önce mayıstaki seçimde aday olduğunu beyan etmişti. Baskın seçim diye hazırlıksız yakalandığını söylemesine ben katilmiyorum. 3 sene önceki seçimlerde de başkan adayı olup geri çekilmişti. 3 sene içinde hiçbir hazırlık yapılmamasını kabul edemiyorum. Bu benim düşüncem tabiki. Eski yönetiminde başarısız olduğunu düşünen bir insanım ayrica

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şu anki başkanımız baskın seçimden önce mayıstaki seçimde aday olduğunu beyan etmişti. Baskın seçim diye hazırlıksız yakalandığını söylemesine ben katilmiyorum. 3 sene önceki seçimlerde de başkan adayı olup geri çekilmişti. 3 sene içinde hiçbir hazırlık yapılmamasını kabul edemiyorum. Bu benim düşüncem tabiki. Eski yönetiminde başarısız olduğunu düşünen bir insanım ayrica

Sezon devam ederken başkan olmak var bir de sezon bittikten sonra başkan var. İkisi farklı şeyler. Birinde düzen devam ediyor iyi kötü. Sen bu düzeni hatalı gitse de değiştiremezsin daha gelir gelmez. Çünkü düzenin tamamen çalışmaması da var işin ucunda. Adam planlarını sezon bittikten sonra yapmış belli ki çünkü kimse baskın seçimi tahmin etmiyordu.

Öncelikle şunu belirtmem gerekirse bende bu kişilerin GS TV'de yaptığı konuşmaları beğenmedim hatta skandal boyutunda buldum ama bu isimler üzerinden yönetimi hedef almak da çok yanlış..Bence ortada yanlış bir algı var..Bu isimleri Mustafa Cengiz seçti evet ama şu unutuluyor ki baskın seçimle geldi bu adamlar ve elbette yönetimde bulunan kişiler arasında bu göreve uygun olmayan isimler olacaktır..

İki haftada hazırlanan bir yönetimin içinde çatlakların olması çok normaldir..Şunu unutmayalım bu oluşan yönetim bir muhalif yönetimdir..Bu yüzden geçen sene de adaydı neden hazır değil gibi eleştiriler pek yerine oturmuyor..Bu yönetim Mayıs ayına kadar belli düzenlemeler (maaş ödemesi ve gs haklarını savunmak) yaparak seçime hazırlanacaktır..Yok sponsor nerede yok neden transfer yapılmıyor gibi söylemler bana göre uygun değildir..

Kaldı ki sezon ortasında gelen bir yönetimin her branştaki kadroları yeniden düzenleme şansları çok zordur..Özellikle gelirlere de temlik koyulmuş vaziyette ve elimiz kolumuz bağlı durumdayken..Herkesin malumu nedense Dursun Özbek gittikten sonra şunlarda ortaya çıktı; maaşların sadece 2 aylık taksiti ödenmiş bir basketbol şubesi, 4 aydır maaş alamayan bir futbol takımı ve aylarca ödeme yapılmayan voleybol şubesi..

Benim kişisel düşüncem, bir taraftar olarak bizlerin bu yönetimi doğruya yönlendirmesi gerekiyor..Biliyorsunuz Mayıs ayında kulübün geleceği açısından çok önemli olan bir seçim var..Yani bu yönetim geçici bir yönetim..Eleştirileri bunu düşünerek yapmak gerekiyor..Bizler bunu "eski yönetim güzellemeleri" adı altında yaparsak medyada var olan belli bir kesimin desteklediği Dursun Özbek yeniden aday olur ve seçilebilir..

Bence bu durum futbol, basketbol veya voleybol branşlarındaki sorunlardan çok daha büyük bir sorun oluşturur..Bu çok sevdiğimiz kulübümüz çok daha kötü günler geçirir..Bu yönetim mükemmel bir yönetim değil eleştiriler olacaktır saygı duyuyorum lakin bunu GS adına daha yapıcı bir şekilde yapalım ki önümüzde duran seçimde yeniden bir felaket ile karşı karşıya kalmayalım..

Son düzenleme:
Saat 16.30'da her hafta kulüp televizyonumuzda yayınlanan Son Topa Kadar programında sunucu kardeşimiz İbrahim Demir'den aldığım bilgiye göre konuklar Ömer Cansever ve Mahmut Recevik bugün. Bakalım yine neler olacak.

Saat 16.30'da her hafta kulüp televizyonumuzda yayınlanan Son Topa Kadar programında sunucu kardeşimiz İbrahim Demir'den aldığım bilgiye göre konuklar Ömer Cansever ve Mahmut Recevik bugün. Bakalım yine neler olacak.

Büyük ihtimalle geçen haftaki sözlerinden sonra geri vites yapıp yanlış anlaşıldık özür dileriz diyecekler. Çok tepki çektiler, yoksa 1 haftada aynı kişiler 2. kez programa katılmaz.

Arkadaşlar şu kadar söyleyeyim program facia niteliğinde şu an devam ediyor. Ömer Cansever ve Mahmut Recevik hayal alemindeler ve gelecek adına umut sıfır. Son derece amatör ve bilgisiz iki tip. Yanmışız...

Menajerlere toplam borç 400.000 Euro
Transfer Yasağı 400.000 dolar

Diyor Mahmut Recevik. Doğru mu söylüyor o da belirsiz. Cansever , seneye tamamen yerli oyuncu kuracağım bu kesin sonuçlar daha kötü olsa da önemli değil diyor :) Ve de 2 seneye benim anıtımı diker taraftar diyor. Allah'ım kimlerin eline düştük ...

Son düzenleme:
Bence bu sezon bittikten sonra kurulacak olan Basketbol A.Ş ile birlikte yöneticilikler işin ehli insanlara verilecek. Basketbol A.Ş'yi kurup da böyle hiçbir konuda yetkin olmayan insanları yöneticilik koltuğunda göreceğimizi sanmıyorum. Ha eğer devam ederlerse Mustafa Cengiz'e desteğimizi çekeriz taraftar olarak.