NBA Playoffs 2012

bizi cok kücümsüyorsunuz ama deplasmanda bulls yendik fazla kücümsemeyin derim 4-0 bitenlerede selam olsun

Küçümsemek değil, gerçekçi konuşuyoruz sadece :) Daha önce de yazmıştım sanırım, Sixers bu sene iyi basketbol oynayan takımlardan biri, Louis Williams'ı da özellikle çok severim. Ancak Chicago karşısında pek şansları yok. O seviyede olmasada bir ara çok dominant olan Detroit gibi oynuyorlar. Yani kim girerse girsin oyuna, aynı düzenle oynuyorlar, bu da rakip takımların direncini, özellikle moral anlamında çok kırıyor. Üstelik en önemli özellikleri savunma disiplini. (Boozer'a rağmen) Bulls seviyeyi artırdığında Sixers'ın yapabileceği ekstra bir hamle olmuyor. D.Rose'un son durumu nedir, söylenenler kesin mi bilmiyorum, ama ben onsuz bile 4-0 yeneceklerini düşünüyordum. Belki rehavete kapılmadan dolayı veya serinin erken bitmesini istemeyeceklerinden bir maç verebilirler demiştim, hala öyle düşünüyorum :)

Küçümsemek değil, gerçekçi konuşuyoruz sadece :) Daha önce de yazmıştım sanırım, Sixers bu sene iyi basketbol oynayan takımlardan biri, Louis Williams'ı da özellikle çok severim. Ancak Chicago karşısında pek şansları yok. O seviyede olmasada bir ara çok dominant olan Detroit gibi oynuyorlar. Yani kim girerse girsin oyuna, aynı düzenle oynuyorlar, bu da rakip takımların direncini, özellikle moral anlamında çok kırıyor. Üstelik en önemli özellikleri savunma disiplini. (Boozer'a rağmen) Bulls seviyeyi artırdığında Sixers'ın yapabileceği ekstra bir hamle olmuyor. D.Rose'un son durumu nedir, söylenenler kesin mi bilmiyorum, ama ben onsuz bile 4-0 yeneceklerini düşünüyordum. Belki rehavete kapılmadan dolayı veya serinin erken bitmesini istemeyeceklerinden bir maç verebilirler demiştim, hala öyle düşünüyorum :)

rose sezonu kapattı..olimpiyatlarda da yok...chicago bir sene daha şampiyonluk yüzügüne hasret kalacak kısaca...c.j watson iyi bir guard ama back up guardları olan lucas adamı cidden çileden çıkartıyor...hiç hiç chicago'nun düzeninde normal şartlarda süre alacak adam degil...

Bugun Omer Asik ile birlikteydim. Derick Rose olayi bayagi sarsmis onlari.Dunku mac ile ilgilili de sadece bir kazaydi diyor. Rose'suz oynamaya cok alistilar ama en lazim oldugu zamanda sakatlanmasi butun dengeleri bozdu. Bu saatten sonra isleri cok ama cok zor. Bu sene bu kadar yakinken sampiyonluga yazik oldu.Sehrin tadi tuzu kacti.

Oklahoma evinde Dallas'ı 2 maçtada zar zor yendi. Dallas daha toplu daha düzgün oynuyor gibi gözüküyor. Bu gece seri Dallas'a taşınacak Dallas akıllı oynarsa 2 maçıda alır bence ve bu seriden sürpriz olarak 4-3'lük galibiyetle çıkabilir. Gerçi geçen sezonun şampiyonun 2. tura kalması ne kadar sürpriz olur ki...

New York-Miami serisinde ise işler Miami'nin istediği gibi gidiyor. New York bire birleri çok zorluyor bireysel oynuyor. Amare'de seride artık yok diyebiliriz gerçi beklenilen katkıyı pek veremedi sanki kafası hiç maçta değildi. 3. maçta ise Bosh yok evimizde 1 maç alırız gibi ama ne yazık ki Miami aptallık etmezse seriyi 4-1 geçer. Lin'in Cumartesi geceki maçta oynayabileceği söyleniyor belki bu gece alırsak Lin'in getirdiği havayla neden olmasın ama gerçekten çok zor...

Clippers-Memphis serisi bana kalırsa çok karışık bir seri yani her şey olabilir bunu ilk maçta gördük. 2.maçta Clippers galibiyeti bekliyordum psikolojik avantaj onlardaydı çünkü ama Memphis o maçı almayı bildi ve şoku atlattılar. Memphis'te ilk 5 dışında kenardan gelen O.J Mayo çok iyi katkı veriyor. Birbiriyle oynamaya alışık olan Memphis daha ilk senesi olan Clippers'ı 4-2 eler bence.

Chicago-Philadelphia serisinin kaderini değiştiren bir olay oldu ne yazık ki. Rose'un sakatlığı belkide şampiyonluğu engelledi. Aslında son maçta 2 guardı da iyi oynadı Chicago'nun toplam 27 sayı 7 asist 23'te 11 isabet 3 top kaybı. Ama Rose'un yokluğu Chicago'yu kafaca bitirdi inansalar daha iyi şeyler olabilir aslında ama bu seriyi geçmeleri bile çok zor artık.Philadelphia 4-2 geçer bence.

Atlanta-Boston serisi için yazılabilecek en iyi şey budur heralde :“Adamlarla çocukların ayrıldığı yer”. Aslında Atlanta çocuk değil yani her sene buraları oynamayı alışmış bir takım ama pek ileri gidemiyorlar. Rondo ve Ray Allen'sız Boston'a yenildiler. İki takımda neredeyse pivotsuz oynuyor bu arada. Boston 'ağır tecrübesiyle' bu seriyi 4-2 geçer bence.

Diğer serileri pek fazla konuşmaya gerek yok bence. Spurs süpürür, Lakers 1 maç kaybeder ama rahat geçer, İndiana ilk maçta şok yaşamıştı ama artık maç vermeden geçer.

Dallas 78-Oklahama 95.

Dallas rezil bir basketbol oynadi.Bir onceki mactaki oyunlarini gorunce bayagi umitlenmistim.Oklahama'ya gelirsek,sistemleri super isliyor.Kadrolari cok saglam.Takim Kevin'in eline bakmiyor sadece.Izlerken en cok zevk aldigim takim.

Dallas 78-Oklahama 95.

Dallas rezil bir basketbol oynadi.Bir onceki mactaki oyunlarini gorunce bayagi umitlenmistim.Oklahama'ya gelirsek,sistemleri super isliyor.Kadrolari cok saglam.Takim Kevin'in eline bakmiyor sadece.Izlerken en cok zevk aldigim takim.

sistem derken?? sistemleri zaten durant ve westbrook'un eline bakmak...ikisinin birlikte playofflardaki sayı ortalaması 53...bu ikili böyle çılgın attıkları sürece kazanıyorlar...onun dışında sistemleri falan yok...

Çok büyük Vc hayranıyımdır, haddinden fazla severim ama adam çok büyük loser. Magic,Suns,Nets ... Gittiği her takımda loser etiketini takıma da yapıştırdı.Diğer takımların aksine Mavs'da bir belki ikinci hücum opsiyonu bile değil ama bir iki top üst üste kullanınca bile bütün dengeyi bozuyor.Arada patlıyor ama o da çok kötü takımlara.

Mavs taraftarları çıksın son maçta bağırsın "Mark Cuban bunların alayını sat" diye.

Yok mu?Oklahama'nin sistemi yoksa hic bir takimin sistemi yok arkadasim.Westbrook ve Kevin'in disindaki oyunculari saydirtma bana. :) :)

OKC Dallas'ı süpürdü. Dallas'tan hiç beklemezdim bunu daha öncede yazmıştım seriyi geçebileceklerini falan düşünüyordum ama 1 maç bile alamadılar.

saat 20teki Sixers Bulls maçında Joakim Noah sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecekmiş.Ömer aşık ilk 5 başlıyor.Chicago bulls yönetimi takımı tümden hamama götürseler iyi olur.Maç Cnn Türk'ten yayınlanacak izlemek isteyenler için...

Sixers 3-1 yapti. Yine macin sonunu iyi oynayamadi Bulls.Omer'e neredeyse hic top inmiyor.Rose'suz takim bencil oynuyor.Omer'in de formda oldugu soylenemez zaten.%90 United Center da bu sezon son maclarini oynayacaklar gibi.Insallah Omer adina da son mac olmaz United Center'da.

İlk defa yaptığım bir yorumun bu kadar tutmayan ve saçma sapan olduğunu görüyorum. Bulls beni rezil etti valla. :)

Sezon içinde Rose olmadan böyle savruk ve dengesiz oynamıyorlardı, en azından bu kadar. Bunu da takımın düşünmesi gerek herhalde. Rose olmadan ( ki bu gidişle T-Mac ve türevlerinden farkı olmayacak maalesef) bir şeyler yapmaları lazım. Bütün oyunu Deng'in üzerine yıkıyorlar, ama bu onun kaldırabileceği bir yük değil. Boozer da ne istatistik verirse versin, şampiyonluk yolundaki bir takımın oyuncusu olmamalı.

Bunun dışındaki diğer tüm maçlar aşağı yukarı beklediğim ve söylediğim gibi geçiyor. Rose olsa Bulls da tutardı, ama işte o sakatlandıktan sonra öyle atıp tutmayacaktım. :)

Dallas haricinde tüm seriler beklediğim gibi geçiyor. New York dün gece Miami'yi yendi ama buradan seri dönmez inşallah yanılırım ama 3-1 den dönmesi imkansız. İndiana ilk maçtan sonra maç vermeden devam ediyor. Boston'da 3-1 önde seride onlarda ilk maçı verdikten sonra 3 maç aldı. Lakers 3. maçı kaybetmesine rağmen 4. maçı aldı 3-1 şuan seri beklediğim gibi evinde 1 maç aldı Denver. San Antonio süpürdü sayılır bu gece belkide serinin son maçı olacak Utah'ta. Chicago belkide takımın en önemli 2 oyuncusunu kaybetti ve biri 1 numara diğeride 5 numaraydı, ama yinede bu kadar dağınık olmasını beklemiyordum. Clippers-Memphis serisinde ise bana kalırsa düğüm bu gece çözülecek. Clippers alırsa turu geçer Memphis alırsa Memphis geçer. Ve bana göre Clippers turu geçecek gibi seyirci takım falan içeride bütün oluyorlar.

Sixers:3-Bulls:2.Deng en cok sorumluluk alan isim.TAJ Gibson bugun cok iyiydi.Richard Hamilton hayal kirikligiydi her zamanki gibi.Insallah bir supriz olur seri son maca kalir. :)

Lakers-Nuggets maci az once 99-102bitti.3-2oldu seri burda da. Lakers cok kotu savunma yaptigi icin defalarca komik sayi yedi. Kobe icin diyecek bir sey bulamiyorum.Bildigin tek basina 5 kisiye karsi mucadele etti.

Lakers-Denver maçını izlemedim ama Gasol-Bynum ikilisi toplam 19 top kullanmış Kobe ise 32 top kullanmış. Bence bunun tam tersi olması gerekir Denver pota altı gerçekten çok çok kötü. Yalnız maçı getiren McGee olmuş. Kenardan gelerek 21 sayı 14 ribaunt 12'de 9 isabet. Pota altından o katkıyı almışlar sonunda ve benchten tam 50 sayı bulmuşlar. Bunun 45'i Miller ve McGee.