NFL finali (SUPERBOWL) 2010 - XLIV

superbowl bu sene 7 şubatta, miami'deki land shark stadium'da oynanacak..
miami dolphins'in maçlarını oynadığı bu stad 76.500 kişilik..
loca harici biletler 1900 ile 2400 USD arası fiyatlardan satışta..
bu dev organizasyon seneye dallas'ta olacak..
tabii superbowl denince türkiye'de akla sadece ısmarlanan pizzalar ve izleyen seyirci sayısı geliyor..
ertesi hafta gazetede, superbowl'u 500 milyon kişi izledi, 42 milyon adet pizza satıldı gibi haberler göreceğinize emin olabilirsiniz.. ben her sene görüyorum.. bizdeki spor basını denen şey bu çünkü..
maçın saati ile ilgili net bilgi bulamadım.. bulunca eklerim..
superbowl'a katılacak takımlar pazar gecesi belli oluyor..
minnesotta vikings - new orleans saints ve
new york jets - indianapolis colts maçlarını kazananlar orada olacaklar..

maalesef saat bize hiç uymuyor..senelerdir böyle..
kesin bilgi görmemekle birlikte şöyle bir cümle buldum google'da..
?The Super Bowl 2010 hosting committee's website has a countdown clock counting down to 6:30.

bu aklıma gelmemişti.. resmi sitedeki geri sayım. doğu saati ile 18.30 a göreymiş.. bu da türkiye saati ile 01.30 lara denk geliyor.. ertesi gün pazartesi olduğu için çalışanlara ve okulu olanlara çok zor olacak..

nfl bu hafta sonu tam anlamıyla kıyamet koptu..
süper maçlar oynandı..
geçen hafta eagles'ı pas pas eden dallas'ı , minnesotta vikings kevgire çevirdi..
tabii vikings'te ligin en iyi, lig tarihinin de en iyilerinden biri olan brett favre gibi bir QB vardı.. adamın kariyerinde olmayan bir şey yok..dün dallas'a tek touch-down fırsatı bile vermediler..sadece bir alan golü yediler ve 34-3 kazandılar.. Tony Romo'nun anasına küfür etseler bu kadar koymazdı.. şimdiki rakipleri ise adeta bir buldozer gibi giden new orleans saints.. arizona'yı 45-14 ile gömdüler.. bence minnesotta vikings - new orleans saints maçının galibi superbowl'u da kapar..

diğer tarafta new york jets-indianapolis colts maçını kazanan superbowl'a gidecek.. haftaya pazar fox sports maalesef bu maçı veriyor.. diğerinin saati uymuyordu zaten. o maçı izlemek isterdim..

Benim iletim silinmiş mi ya da yüklenememiş mi acaba? Öğlen saatlerinde yazmıştım buraya bir iki cümle.

Neyse bir daha yazayım.

NBA All Star bu yıl Dallas'ta. Maçın oynanacağı yer ise Dallas Futbol Takımı'nın 80.000 kişilik stadı. Böylelikle NBA tarihinde bir ilk olacak ve futbol sahasından salona çevrilen bir binada 80.000 kişinin önünde organizasyon gerçekleştirilecek.

Seneye NFL finali de eminim aynı yerde yapılır. O adamda o imkanlar varken Dallas'ta olan her organizasyonu alır o sahaya.

aslında mark cuban'ın nfl'i sevmediği bilinir ama biraz yumuşadı bu konuda.
seneye superbowl organizasyonunu covboys ve mavericks takımları beraber üstlenecek.. supebowl yapmak demek sadece bir maç düzenlemeye benzemiyor.. şampiyonlar ligi finalinin 5 katı falan önemi var.. imza günlerinden sponsor standartlarına kadar her şey düşünülüyor.. cumartesi gecesi bir partisi var.. maçtan bir gece önce işte.. ayrıca devre arası konserleri de ayrı bir fenomene dönüşüyor.. her sene ayrı bir senaryo.. yukarıda da yazdığım gibi milyonlarca izleyici.. en ucuz bileti 1900 USD olan bir başka sportif etkinlik yoktur dünyada herhalde..

ayrıca dün gece dallas için biraz acı oldu.. dallas için pazar öğleden sonrası demek lazım.. kanada'da paramparça olan ve raptors'tan fark yinen mavs'in mağlubiyetinin belki telafisi var ama tam da aynı saatlerde minnesotta çayırınca can veren covboys için geri dönüş yok.. iş bitti..

bu sene play off lari maalesef takip edemedim seyrettigim sayili maclarda ravens in pats i mahvettigi mac ile gene baltimore un colts tarafindan silindigi gecen gunku mac burdan cikan yarim izlenim indiana alir zaten herkes onlar kazanacak diyor sb nin florida da yabilmasi colts icin bir sans cunku oynadiklari tum sb leri florida da oynamislar zaten florida dan bikkinlikda geldi son 6 sb nin 4 u florida daydi
coltsun asil hedefleri ama 2012 de kendi sahasinda sb oynamakmis cunku bugune kadar kimse kendi evinde sb oynamadi
neyse new orleans indianapolis oynar colts kazanir tahminim iddiacilara!

Emre Yuksel' Alıntı:
oooo, erkek sesi geldi...
sen yaşıyormusun birader?
new orleans olur şampiyon..
sen rahat ol..

hayrola erkek sesi rahatsizmi etti arkadasim
nefes aliyoruz veriyoruz buna yasamak diyorsan yasiyoruz
colts alir hatta ulen sirf sen new orleans dedigin icin bile olamazlar bundan sonra
atlardan ne haber var mi bir gelisme

erkek sesi rahatsız etmedi de, sizin o yakadan pek erkek sesi çıkmaz..
o bakımdan..
atlar aynı.. caminando'nun mürüvvetini gördük işte..
düğününde ağladık..
strike the gold'dan bir oğlu oldu işte..onu bekliyoruz 2011 yazına..
strike çok iyi çocuk ama kızımız çok mutlu..

abi moderasyonu rahatsız edici konuşmalardan kaçınalım lütfen..
konu amacı dışına çıkmayalım..

he ne diyorduk..
bence new orleans kazanır superbowl'u..
minnesotta-new orleans maçını kazanan kendini şampiyon bulur..

superbowl'un adı belli oldu..
new orleans saints- indianapolis colts..

new orleans-minnesotta maçı özetlerden gördüğüm kadarıyla çok güzel olmuş.. maçta herşey var.. minnesotta'da favre yine iyi oynamış ama maçın bitmesine 10 saniye kalan yaptırdığı interception ile maç uzamış.. maçın sonu da tam tarihe geçecek cinsten.. new orleans, 35-40 yards dan bir alan golüyle maçı bitirmiş.. şampiyonluğa yakınlar..

diğer tarafta ise new york jets maça iyi başlamış ama indianapolis bitirmiş.. adamlarda payton manning gibi bir QB var sonuçta..

bana göre new orleans , arizona elendiği gün şampiyon olmuştu.. favorim onlar.. eser atalay efendi de indianapolis diyor.. bakalım göreceğiz.

maç 7 şubat pazarı pazartesiye bağlayan gece, tsi 01.30 da.. izleme şansımız yok.

üstteki link kurbağa olmuş arkadaşım..
senin ayhan şahenk'te kombinen vardı biliyorum..
outletten almıştın. gerçi potalardan birini görmüyordu ama olur o kadar..
iki potayı göremeyenler de var.. şükretmek lazım..
maç için miami'ye geliyorum eser.. beni havaalanından al..

evet ustteki linke daha gerek kalmadi cunku biletler tukendi
emre sana soole kuzey tarafindan 118. sira bi bilet bulurdum dun soylesen ve 1600 usd ciksan hesabima gerci sahaya biraz uzak ama feci cuba manzarasi var hatta kafani biraz uzatirsan grand bahamayi bile goruyorsun ama sahaya garanti veremem :)
eger biletin yoksa hic zahmet etme benide yorma zaten junior league macina gidecek param yok alti ustu 2.5 saat surecek bi futbol macina 1500 falan ben 1500 dolara irana ulke sirlarini satarim :)

bende de 1600 usd fazla para vardı.. ne yapsam diye düşünüyordum.
dün haberim olsa Z sırası da olsa bir bilet al derdim..
seneye dallas'tayız o zaman eser.. şimdiden her gün 5 usd atarsan kumbarana;
seneye superbowl zamanı 1825 USD paran olur. yol + yemek +ssk hariç tabii..
sen bize amreikadan bildir ama gelişmeleri..
gsbasket.org'un san francisco'da adamı var desinler..

superbowl'un türkiye yayıncısı, geçen sene olduğu gibi spormax oldu..
ana yayıncı ise cbs..
yayın tsi 01.00 de başlıyor..
bu seneki devre arası konserini ingiliz "the who" grubu verecekmiş..

Peyton Manning>Drew Brees
Peyton icin zor mac olacak dogdugu buyudugu ezık new orleansa karsi sb oynayacak herseyi gectim macda karsisinda tum louisiana nin olacagini biliyor colts un almasi muhtemel daha tecrubeliler ama futbol bu top birseye benzemiyor :=) igrencti kabul
colts seneyede kazanabilir ama saints her sene sb oynayamaz egerbi film olsaydi son saniyede drew 50 yard bi hail mary atar topu tutarlar ve saints kazanir drew bress in ustune 30 kisi atlar sanirim new orleans ptesi iptal olur peyton gelir drew in elini sikar havai fisekler patlar kamera yukselir yazilar yazar
ama gercek hayatta colts oole bi cakacakki new orleans katrina da neymis diyecek
kisaca Peyton Manning>Drew Brees
kisaca paralar colts a
iddaa da varmi bu arada bu mac

all eyes on south florida..

peyton manning'in kardeşi eli manning 2008 Supwerbowl'da , takımı Giants şampiyon olurken MVP olmuştu..2006 da da iki kardeş Supoerbowl da karşı karşıya QB oynamışlar.. Bu tarihte bir ilkmiş..

bence skorlu maç olur.. new orleans'ın maçları hep öyle oluyor.. adamların hücum problemleri de pek yok.. biz orleans tutacağız tabii ki..