Öğretmenler Bir Nevi Hakem midir?

Nasıl ki kulüplerde sezon iki bölümden oluşur ve takımlara devre arasında eksiklerini görme fırsatı sağlanır, imkanları doğrultusunda gerekli takviyeleri yapma şansı verilir; okuldaki öğrenciler için de yarın başlayacak olan tatilin amacı bir nevi budur.

Takımlar sezonun ilk devresi bittiğinde küme düşme hattında olsa bile karalar bağlamaz, ikinci yarı hedeflere ulaşmak için bir süre dinlendikten sonra eksiklerini tespit edip çalışmalara başlar. Ve bunları yaparken şeffaf olur. Takımların ilk yarıda gösterdiği başarımı puan durumu belli eder, sonrası için yaptığı hazırlıkları duyurur. Öğrencinin puan durumu ise karnesidir. Zaman zaman öğretmenler de hata yapar tıpkı hakemlerin yaptığı gibi.

İyi ki varsın e-okul uygulaması... Şimdi suçu hakemlere pardon öğretmenlere atmadan karneleri görme zamanı : )

Hocam ofsayt değil babası babası :)
Karne alan kardeşlerimin yanaklarından öperken, not veren öğretmen abilerimin, ablalarımında geçmişte karşıdaki sıralarda oturduğunu unutmaması gerektiğini düşünüyorum.

İngilizce MC 5
İngilizce SKL 4
Edebiyat 4
Dil ve Anlatım 5
Matematik 4
Fizik 2
Kimya 4
Biyoloji 3
Tarih 3
Coğrafya 2
Beden Eğitimi 5
Din Kültürü 5
Bilgisayar 5

Teşekkür Belgesi...

Recep Sarımeşe' Alıntı:
5 dersten kalarak sanırım forumun en kötü performansına imza attım ilk yarı itibariyle.mat,biyo,fizik,kimya ve coğ. 1 :( sadece din ve ingilizce 5 ...

Eee bütün gün bilgisayar başında oturursan:) Ne bekliyodun yani hepsi 5 mi olacaktı Recep :)

Recep Sarımeşe' Alıntı:
5 dersten kalarak sanırım forumun en kötü performansına imza attım ilk yarı itibariyle.mat,biyo,fizik,kimya ve coğ. 1 :( sadece din ve ingilizce 5 ...

Beni de çalıştırır mısın : )
Recebim yakışıklı olmak Allah'ın verdiği bir yetenektir, ancak yakışıklı oldum diye kız delisi olursan sonuç şaşırtıcı olmaz:?
Sen seneye bence Sayısal seç :)

Hayatımda ilk defa karne gününe bu kadar heyecansız giriyorum.Çünkü bütün notlarım belli.Kritik durumda olan bir tek tarih var(42).Onuda 45 e tamamlarsa karnede zayıf yok.Onuda artık hocanın vicdanına bırakıyorum. :)

Gitmeyin Recep´in üstüne bu kadar. O da yaptığı hataların farkına varmıştır. İkinci dönem yepyeni bir başlangıç yapıp derslerine gereken önemi verecektir.

Siz karne görmemişsiniz. Tarayıcım olsaydı da gösterseydim lise-2 karnemi burada...

Recep 5 tane bana göre normal ama sana göre anormal. :)

Tugay Aktepe' Alıntı:
Siz karne görmemişsiniz. Tarayıcım olsaydı da gösterseydim lise-2 karnemi burada...

Kötü örnek olma olum adamlara.Bırak üzülsün adam daha fazla not almaya çalışsın :p :p Sen dersen 5 tanede bişi mi kim çalışacak :p

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":33as4qjt]Siz karne görmemişsiniz. Tarayıcım olsaydı da gösterseydim lise-2 karnemi burada...

Kötü örnek olma olum adamlara.Bırak üzülsün adam daha fazla not almaya çalışsın :p Sen dersen 5 tanede bişi mi kim çalışacak :p[/quote:33as4qjt]

Ne yapayım Eren. Ben ona tecrübelerimden bir demet sundum daha önceki konuşmalarımda. :) Tasvip etmediğimi de söyledim. Daha ne yapayım.

Hatta eve nasıl gideceği ve nasıl bir konuşma yapacağı da benden ona örnek oldu. :)

Recep Sarımeşe' Alıntı:
Bence sen yeterince derslerine önem vermemişsin .

Sana birşey söyleyecem belki inanmassın ama bende senin yaşındayken sıkıcı derslerden kaçıp kızlarla takıldım , yeri geldi adam dövdüm(Hatta annem bu sebeple beni psikoloğa bile götürdü) , cok nadirde olsa başka sınıfların beden derslerine girip basket oynadım . Yani her türlü yaramazlığı yapmama rağmen o sene 2. dönem TEŞEKKÜR'ü sadece 3 puan ile kaçırdım . Neden çünkü derslerime biraz da olsa önem verdim , kendime güvendim , inandım .

Sana abi tavsiyesi , kafanı basketbola nasıl çalıştırıyorsan derslerinede aynı şekilde çalıştır . Zeki bir çocuksun kesinlikle başarırsın .

Allah'tan karne vermiyorlar bize de. :)

Benim arkadaşlarım karnelerini arıyorlar vallahi. Lise boyunca alayı 5'li karneler getiren arkadaşlarım 04, 05, 10, 21, 23, 25 gibi notlarla vizeleri finalleri bitiriyorlar. :)

Öyle Kerem. En kolay dönemimde 2,50 yaptım anca. Düzgün ir İnşaat Mühendisi olarak çıkabilecek miyiz bakalım? Daha üç boyutlu çizemiyorum teknik resimde.