Oktay Mahmuti

Re: Yeni Antrenörümüz Oktay Mahmuti

Süper bir haber yaa bu hayirli ugurlu olsun. Abim koyu Fenerli o hep Tanjevic gitsin Oktay Mahmuti gelsin isterdi takiminin basina ama biz aldik cok iyi oldu : )
Umarim simdi Cem Akdag hocamiza da hakettigi ve onun kirilmayacagi bir görev verilir ozaman tam olur.
Bu saatten sonra cok kaliteli transferler yapilacagina da inaniyorum, yapilmayacak olsa Oktay Mahmuti gelmezdi bence.

Onur Karakuzu' Alıntı:
kaç yıllık arkadaşlar sözleşmesi inş bir yıllık değildir bir plan dahilinde 3 4 yıllıktır ..

salsada 2 diye okumuştum abi.

Bu rada şubede biraz kıpırdanma var gibi. Bayan takımın başına Ceyhun hoca, Erkek takımın başına Oktay hoca.

Gerçekten bir tebriği hakettiler.

Eren Bekdemir' Alıntı:
oktay hocanın taraftarlarla arası nasıldır peki birisi aydınlatırsa iyi olur.

Türkiye'de taraftarı olan bir takımla çalışmadı ki ;)

Geçen sezon Alperen demişti Oktay Hoca ile ilgileniyoruz sanırım diye inanılmaz heyecanlanmıştım ama bir yandan da hayal gibi geliyordu. Bu sene hiç böyle bir dedikodu yokken bir baktım Oktay Hoca bizde. Biraz buruk bir mutluluk yaşıyoruz Cem Akdağ' dan dolayı ama ben Cem Hoca' ya da ona yakışan bir görev verileceğine inanıyorum. Bunları zaten Cem Hoca başlığında konuşuruz daha.

Hoşgeldin Mahmuti!

Önemli transferler olacaktır kesin ah be Sienalı Henry Domercant hayallerimi süslüyor,hiç belli olmaz bi bomba daha patlayabilir.

uzun yıllar sonra basketbolla alakalı bir habere bu kadar sevindim. oktay hocanın yerli rotasyona öncelik verecegini dile getirmeside yeni heyecanların habercisi..
emeklerinden dolayı, cem akdaga sonsuz tesekkurler.. umarım galatasarayda vefasızlıgın bittigi nokta cem akdag olur...

İşte şimdi oldu.
Geçen sene kriz yönetimdeki en doğru hoca Cem Akdağ'dı.Yapılanma durumunda ise yapılması gereken doğru kişidir Oktay Mahmudi.En azından mücadele eden sistem takımı ve iyi savunma yapan oyunculardan kurulacağımıza eminim.

Oktay Mahmudi'yle 3 sene içinde şampiyon olmazsak ben başka birşey demiyorum.Bu kadar da güveniyorum kendisine.

gs 4 fenerin 2 şampiyonluğu var o zaman bu sene şampiyon olmazlarsa bence bi daha bizi geçemezler diye düşünüyorum

Turk olarak Aydın Ors ıle beraber gercekten en top-class iki koctan biri oldugunu acik bir sekilde ifade edebilirim.Bu antrenor degisikligi,beni Erman Kunter in olasi bi transferinden bile cok sewindirirdi ki, ole de oldu.

Kendisi roportajinda hic de iddaali sozler sarf etmemis ki bence cok da mantikli aciklamalar yapmis,zira basketbolda basari kalici oldugu zaman bir anlam ifade eder.Asil basari her ne kadar sampiyonluklara susamis olsak da saglam temeller atarak Avrupa'da taninmis soz sahibi bir gelenek sahibi bir takim olmanin ilk adimi bence bugun atilmistir.

Oktay Mahmudi'nin bir onemli yani da hakemler uzerinde kurabildigi inanilmaz etkili baskidir,nerede itiraz edecegini ve nasil tepki gosterecegini cok iyi bilir.Disiplin oyle gozukuyor ki hocadan sonra takimimizin en onemli parcasi olacak ve takimda herkesin rolu belli olacak.Boylece daha sert ve savunmayi on planda tutan bir takim izleyecegiz.

Bazi forumlarda simdiden kendisinin iyi koc olmadiginin soylenmeye baslanmasi bile ne kadar buyuk bir is yaptigimizin acikca gostergesidir.

Simdi herkesin bilmesi gereken bir nokta var.Belki bu sene de sampiyon olamayacagiz belki de hedeflenen durumlarin altinda kalacagiz.Ama biz Galatasaray destekcileri de dahil herkes sunu cok iyi bilmeli:

ARTIK HERKES ISTEDIGI GIBI BU LIGDE AT KOSTURAMAYACAK!

Eğer Mahmuti geliyorsa bu yeni şeylerin habercisidir demektir. Mesela yani bir sponsorluk gibi...

Oktay hoca ile bu şubenin son döneminde görev isimleri mükayese etmek bile hata olur. Zira Oktay Mahmuti bence Türkiye' nin en iyi iki koçundan biridir, diğeri de Aydın Örs.

Cem hoca meselesi ise iç burkan bir durum maalesef, adama kaba tabirle iki defadır kazık atıyoruz. Gerçi daha durumunun ne olacağı belli değil ama...

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Şimdi sıra kimde ?

Bizde mi acaba ?

evet sıra bizede gelecek şimdi top yönetimde oktay hoca açıklamasında öncelik yerli rotasyon dedi aklımda 1-2 isim var ama yok artık lebron demeyin bir bekleyelim çıkar kokusu

Öncelikle hayırlı olsun takımımıza...
Mahmuti'nin sözleşmesi 3 yıllıkmış... Bu kontrat süresi harika bir süre...
Bütçenin çok yukarılarda olmadığını belirtmiş... Transferde önceliğin Türk oyuncularda olduğunu söylemiş... Kimliği ve geleneği olan bir takım oluşturacağız şeklinde konuşmuş...
Umarım herşey çok güzel olur...

Mehmet E. Güneş' Alıntı:
Eğer Mahmuti geliyorsa bu yeni şeylerin habercisidir demektir. Mesela yani bir sponsorluk gibi...

Oktay hoca ile bu şubenin son döneminde görev isimleri mükayese etmek bile hata olur. Zira Oktay Mahmuti bence Türkiye' nin en iyi iki koçundan biridir, diğeri de Aydın Örs.

Cem hoca meselesi ise iç burkan bir durum maalesef, adama kaba tabirle iki defadır kazık atıyoruz. Gerçi daha durumunun ne olacağı belli değil ama...

Bende sponsorluk için bir değişim bekliyorum.

şöyle bir yazı var
Beko Basketbol Ligi?nde güçlü bir kadro oluşturmak isteyen Galatasaray Cafe Crown, Türk basketbolunun en değerli coachlarından Oktay Mahmuti ile kesin olarak anlaşmaya vardı.

Mahmuti, bu transferin ardından ilk açıklamasını sitemiz editörü Can İşbakan?a yaptı.

Mahmuti 3 yıllık bir sözleşme imzaladığını belirterek, ?Yiğit Şardan ve Hakan Üstünberk ile 15 gün önce masaya oturduk ve görüştük. Bir çok toplantı gerçekleştirdik. Sonunda da anlaştık. Bu transferin en heyecan verici tarafı hem altyapı hem üstyapıyı baştan oluşturacak olmamız. Kimliği ve geleneği olan bir takım oluşturacağız. Günlük değil, yıllarca sürecek bir planın altına imza attık? dedi.

Astronomik bir bütçelerinin olmadığını söyleyen Oktay Mahmuti şu ifadelere yer verdi:

?Astronomik bir bütçemiz yok. Ancak her yıl artacak bir bütçemiz olacağı yönünde yönetimden söz aldım. Transferde ilk olarak Türk oyunculara yöneleceğiz. Ardından yabancı rotasyonunu oluşturacağız. Bunu yaparken altyapıda da önemli atılımlarımız olacak. Basketbol şubesinde kendi ekibimle çalışacağım. Bu şuanda olan değerli isimlere karşı bir saygısızlık olarak algılanmasın ancak ben kendi ekibimle çalışacağım. Henüz kimseyle görüşmedim bu konuda. Avrupa?da mücadele edip etmeyeceğimiz kesin değil. Eurocup için wildcard başvurumuz olacak. Bu konu da önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.?
http://www.basketdergisi.com/ozel-ve-ma ... dayim.html

bazı şeyler daha iyi anlaşılıyor . Daha önceden bu yazı konulduysa üzgünüm

Bir çok arkadaş gibi bende bu sene Cem Hoca'nın kalmasını istiyordum ama yerine gelen öyle bir isimki asla hayır diyemeyiz, Oktay Mahmuti'nin başarıları ve yaptıkları ortada. Tartışacak adam basketbol'dan bir gram dahi anlamıyordur ama Cem Hoca'ya ne olacak merak ediyorum.

Bazı arkadaşlar daha üst bir göreve gelmesini istemişler, bence de böyle bir jest yapılabilir ki yapmalarıda şart. Cem Hoca hem kadın hemde erkek takımında mucizeleri başardı, kadın takımın başına Ceyhun Hoca gelmeseydi direk oraya derdim ama sportif direktör gibi birşey yapılsın bari hoca'ya..

Başarılı seneler geçireceğimizden eminim artık, kadro biraz daha güzelleşirse ilk sezonun sonu ikinci sezonun başında bomba gibi bir takımla gireriz.. Tekrardan hayırlı olsun..

Türkiyenin en büyük hocalarından Oktay Mahmudi,Türkiye nin en büyük takımına hoşgeldin.