Ömer Cansever Röportajı Soru Alımı

Amacim hamaset yapmak veya isi sulandirmak degil ama ben gercekten su sorulari sormak isterdim kendilerine:

- Avrupa liglerinde (Turkiye haric) su anda aktif olarak gorev yapan 5 tane koc ismi sayabilir misiniz?
- Avrupa liglerinde su anda aktif olarak gorev yapan 5 tane guard ismi sayabilir misiniz?
- Avrupa Basketbolu ile NBA arasinda, basketbol kurallari acisindan ne gibi farkliliklar vardir?
- NBA'de bu sezon sayi krali kim olmustur?
- 3 saniye kurali nedir?

Son sorum da su olurdu:

- Galatasaray Basketbol subesinin basinda olmasi gereken kisinin, yukaridaki 5 soruya %100'un altinda bir dogru cevap verme orani kabul edilebilir mi?

Amacim hamaset yapmak veya isi sulandirmak degil ama ben gercekten su sorulari sormak isterdim kendilerine:

- Avrupa liglerinde (Turkiye haric) su anda aktif olarak gorev yapan 5 tane koc ismi sayabilir misiniz?
- Avrupa liglerinde su anda aktif olarak gorev yapan 5 tane guard ismi sayabilir misiniz?
- Avrupa Basketbolu ile NBA arasinda, basketbol kurallari acisindan ne gibi farkliliklar vardir?
- NBA'de bu sezon sayi krali kim olmustur?
- 3 saniye kurali nedir?

Son sorum da su olurdu:

- Galatasaray Basketbol subesinin basinda olmasi gereken kisinin, yukaridaki 5 soruya %100'un altinda bir dogru cevap verme orani kabul edilebilir mi?

Utku bey soruların cevabı tabi ki hayır. Galatasaray'ın son senelerdeki basketbol aklı ne yazık ki Ömer Yalçınkaya'dır ve her geçen sene daha dibe doğru gitmeye devam ediyoruz. Bu insanın istifa etmeyeceğini hepimiz gayet iyi biliyoruz ama sayın yöneticilerimiz bu durumu bir türlü algılayamadığı için bir şey değişmiyor.

Her yeni yönetim bunlardan daha kötüsü olmaz dediğimiz bir önceki yönetemeyicilere rahmet okutuyor. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
Mübarek ramazandayız. Peygamber efendimiz işçinin teri kurumadan parasını verin demiş. Biz ise her oyuncusuna borç takan bir kulüp olduk. Bu durumdan hiç utanmıyor musunuz?
Ezeli rakibimizin başarılarını izlerken ne hissediyorsunuz, ya da hiç izlediniz mi (emin olamıyorum)?
Zaten FK şeklinde yönetiliyoruz o zaman FK ile Spor Kulübü olarak ayrı yapıda ama aynı amblem, renk ve taraftara sahip kulüpler halinde neden yeniden (örnek Olympiakos FK ve SK ayrı kulüp şeklindedir, hatta sutopu kulübünü bir taraftar oluşumu yönetiyor), yapılanmıyoruz?

Son düzenleme:
tek soru sormak gerek yöneticilere:
GALATASARAY BASKETBOL ŞUBESİ yöneticilerin umrumda mı içleri rahat mı şube bu haldeyken.. .

Mahmut Recevik ile birlikte GSTV'de katıldıkları ''Son Topa Kadar'' programında söyledikleri sözlerle ilgili nasıl tepkiler aldılar ve en önemlisi hala öyle mi düşünüyorlar.!?

Soruyu soranla cevaplayanın; Mehmet Aslantuğ - Hülya Avşar tadında gerçekleştireceği bir röportaj.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Daha önce tepki çekse de net teşhisler ortaya koydukları bütçelerin çar çur edilmesi, geçmişten gelen kırdırılmış sponsorluk paraları, sponsorluk konusunda engel olarak önümüze çıkan Galatasaray'ın saygınlığının yerle bir olması gibi konularda pay sahibi olan yetkili abilerle ilgili herhangi bir atılımları olacak mı? Yoksa bu abiler keyif çatıp değirmenini döndürmeye devam ederken çilesini şubeye gönül vermiş taraftar, yolu şubeye düşmüş sporcu ve teknik heyetler mi çekecek?

Bayramdan sonra denildi ama Röportaj nezaman olucak acaba. Kurban Bayramindan sonra kastettik diyip yan cizmesinler sonra :)))

Şikayet etmekten başka bildikleri herhangi birşey var mı?
Basketbol topunu görseler tanıyabilirler mi?
Euroleague de oynayan 5 tane takım 10 tane oyuncu ismi sayabilirler mi?
NBA de bu sene kim şampiyon oldu?

Galatasaray taraftarları her konuda oldukları gibi bu konuda da öncü olarak önce istemedikleri antrenörleri gönderdi(Tudor - Kunter), daha sonra da istedikleri antrenörleri getirtti(İmparator Fatih Terim - Oktay Mahmuti). Bununla da yetinmeyip Sayın Cansever'in de içinde bulunduğu yönetimin göreve gelmesinde oldukça büyük bir etken oldular. Şimdi de ısrarla Ömer Yalçınkaya ile çalışılmasının doğru olmadığını hemen hemen her taraftar dile getirirken bu isimde bu kadar ısrar edilmesinin sebebi nedir? Bu konuda ısrar edilmesi tarihin tekerrürden ibaret olduğunu bizlere gösterecektir, lütfen bu yanlıştan dönülsün.

Ayrıca röportaj gerçekleştirilebilirse şimdiden röportajı yapacak kişiye sabırlar diliyorum çünkü karşısında sabit fikirli bir insan görecektir...

Röportaj halen yapılmadıysa benim merak ettiğim tek bir konu var, kadın-erkek basketbol şubesinin geçmiş dönemden gelen borcu ne kadar ve transfere bu kadar geç başlanmasının oyuncuların maliyetlerini arttırma durumu yok mu, varsa niye bu kadar geç kalındı?