Oyak-Renault AŞ

Biliyorum birçoğunuzu ilgilendirmiyor ama sonuçta basketbol dünyası haberleri bölümü ise burayıda ben doldurayım. Bu hafta sonu ekmeğini yediğim fabrikamın ilk maçında tribündeki yerimi alacağım, maç sonuda fırsat bulursam teknik kadro ve oyuncularlada konuşmayı planlıyorum.
soru sormak istediğiniz birşey varsa iletebilirim, bilginize,

efese Türkiye kupasında 67-66 yenilen kadro aşağıda,
OYAK RENAULT Evren Büker 11 (5 ribaund- 6 asist), Ahmet Ali Erdoğan 2, Alex Gordon 20 (2 ribaund- 4 asist), Serhat Büker 2 (4 ribaund- 2 asist), Nedim Dal 6 (3 ribaund- 1 asist), Alper Saruhan 13 (7 ribaund- 1 asist), Tufan Önen 10 (5 ribaund), Gregory Stiemsma 2 (7 ribaund), Oğuz Erdoğan (1 ribaund)

önümüzdeki haftada efes pilsen deplasmanında olacağım:) muhtemelen sizin takımın (Galatasaray C.C.) :) maçından hemen önce olacaktır:D orada da görüşürüz arkadaşlar

sarı-siyah,
saldır röno'm

Sizin takım filan ne iş yav :) ciddiye alırlar ileride yüzüne vururlar benden demesi :) .

Şaka bir yana Yücel Platini tam bir turnuva antrenörü.Takımı iyi motive ediyor.
Bizdeki bu yoklukta Evren Büker'i bizim kadromuzda düşünebiliriz.Önceden de söylemiştim.İyi savunmacı ve arada sırada eli tutuyor.İstakrarı olsa düşünmeden alalım diyecemde istikrar olsa bunca yıl oyakta değil İstanbul takımlarında oynardı.

Arda Öztürk' Alıntı:
Sizin takım filan ne iş yav :) ciddiye alırlar ileride yüzüne vururlar benden demesi :) .

Şaka bir yana Yücel Platini tam bir turnuva antrenörü.Takımı iyi motive ediyor.
Bizdeki bu yoklukta Evren Büker'i bizim kadromuzda düşünebiliriz.Önceden de söylemiştim.İyi savunmacı ve arada sırada eli tutuyor.İstakrarı olsa düşünmeden alalım diyecemde istikrar olsa bunca yıl oyakta değil İstanbul takımlarında oynardı.
Evren Büker bencede yetenekli bir çocuk iyi çalışırsa istikrara ulaşacaktır ve henüz 1985 doğumlu yani 23 yaşında daha önünde en az bir 10 yıllık basketbol kariyeri var evren büker bizde faydalı olur

oyuncumuz üzerinden elinizi çekin : )
yedirmem genç oyuncumu istanbul'un kurtlar sofrasında kimseye.

kırmızı-sarı-siyah : )

hayatımda yıllardır maç izlerim salonda, televizyonda bilirsiniz.
Ama böylesini hiç izlemedim, inanılmaz bir maç oldu, yazacak birşey bulamıyorum. Olmaz oldu ve maçı Renault 16 sayı farktan son periyotta gelip kazandı. inanılmazdı, gerçekten inanılmazdı.

maç yorumlarını sonra girerim:)

Saldır OYAAAAK REEENOOOO'm

"Bir takımda Yücel Platin varsa, o takım için imkansız yoktur".

yücel platin hayatımda gördüğüm en sempatik coach, bu kadar pozitif bir adam hayatımda görmedim, ego sorunu yok, harika bir iletişim kuruyor bence.
bu arada eski coachumuz Halil Üner ile de salonda karşılaştım, kısaca halini hatrını sordum, selamınızı ileteyim mi diye düşündüm sonra vazgeçtim : )

maçla ilgili,
hakemler gayet yetersizdi, maçı kaldıramadılar, 2 takım adınada kötüydüler bence,
oyuncularımızdan Alex Gordon cok enteresan bir adam. sahada dönem dönem top oynuyor, bazen müthiş bir winner, bazen bostancı sahilde 3e3 takımına almazsın. 26 attığına bakmayın, 10 da atabilirdi 45 de atabilirdi.
yabancılardan siyahi olan uzun cok erken faul problemine girdi, cok yetenekli değil ama fena değil,
beyaz uzun ise aklıyla oynuyor, hiçbir maç 20+ yapamaz ama hiçbir zamanda 10- olmayacak, all around player diyebilirim.
Yerli oyunculardan Alper de biraz kıpırtı gördüm, ama bu oyunla hepsi yetersiz gibi geliyor bana.
Alper'in adınıda cok kritik son 5 sayıyı atmasından dolayı yazdım.
Mersin B.B.'de zaten eski beşiktaşı toplamış A.Kandemir hoca, ffriend inanç koç ve birkaç oyuncu daha vardı. ffriend 7de1 atarak (serbest) maçın bize (Renault) gelmesini sağladı.

Maç için genel yorum, cok amatörce bir maçtı, ama inanılmaz heyecanlı oldu,

şimdilik bu kadar

Mersin son olarak eski Fenerli Basden'i de almış.Bence Oyak'ın galibiyeti süpriz oldu ancak Yücel Platin ne zaman büyük takımların dikkatini çekecek çok merak ediyorum.

Utku Çapan' Alıntı:
yücel platin hayatımda gördüğüm en sempatik coach, bu kadar pozitif bir adam hayatımda görmedim, ego sorunu yok, harika bir iletişim kuruyor bence.
bu arada eski coachumuz Halil Üner ile de salonda karşılaştım, kısaca halini hatrını sordum, selamınızı ileteyim mi diye düşündüm sonra vazgeçtim : )

maçla ilgili,
hakemler gayet yetersizdi, maçı kaldıramadılar, 2 takım adınada kötüydüler bence,
oyuncularımızdan Alex Gordon cok enteresan bir adam. sahada dönem dönem top oynuyor, bazen müthiş bir winner, bazen bostancı sahilde 3e3 takımına almazsın. 26 attığına bakmayın, 10 da atabilirdi 45 de atabilirdi.
yabancılardan siyahi olan uzun cok erken faul problemine girdi, cok yetenekli değil ama fena değil,
beyaz uzun ise aklıyla oynuyor, hiçbir maç 20+ yapamaz ama hiçbir zamanda 10- olmayacak, all around player diyebilirim.
Yerli oyunculardan Alper de biraz kıpırtı gördüm, ama bu oyunla hepsi yetersiz gibi geliyor bana.
Alper'in adınıda cok kritik son 5 sayıyı atmasından dolayı yazdım.
Mersin B.B.'de zaten eski beşiktaşı toplamış A.Kandemir hoca, ffriend inanç koç ve birkaç oyuncu daha vardı. ffriend 7de1 atarak (serbest) maçın bize (Renault) gelmesini sağladı.

Maç için genel yorum, cok amatörce bir maçtı, ama inanılmaz heyecanlı oldu,

şimdilik bu kadar

Halil ağa da her yerde maşallah bende kupa finalinde Ankara'da gördüm.

Halil Ağa kendine takım arıyor biri biraz tökezlesede göreve gelsem diye.
Oyak Reno her sene başında küme düşecek gözüyle bakılır ve düşmez, Bursa'nın bu takıma destek çıkması gerekir, hatta Tofaş ve Oyak birleşebilirler.

Bursa'da Oyak-Renault için yapacaklarımı bu sene göreceksiniz.
şunuda söyleyeyim hayatımda gördüğüm en berbat tribünler reno'nun. ama iletişim direktörlüğü ile kafamdaki projeleri konuşacam ve bu rezalete bir son verilmesini umarım sağlayacağım.
Bildiğim kadarıyla Bursa Basket, bursasporla birleşti ve takım 2. ligde. Renault yada Tofaş'ın Bursasporun takımı olması mümkün değil bu yüzden.
umarım istediklerimi yaparken bürokrasiye takılmam.
bekleyip göreceğiz.

Utku abi inşalah istediklerini yapabilirsin.

Ama bu ülkede herkes "ben bilirim" mantığı ile hareket etmesi büyük bir engel önünde.

Umarım çalısacağın insanlar öyle değildir.

sen git efes'ten 50 fark ye, sonra gel beşiktaş CT'yı deplasmanda yen.
acaba play-off cıkarmı diye bir hayal kurmaya başladım : )
zor, çok zor, imkansıza yakın, ama imkansız değil

Televizyonda Galatasaray-Banvit macini bitirdikten sonra maca gittim. Salona girdigimde ilk periyodun ortalariydi, BJK 16-6 ondeydi. Renault cok enteresan bir takim, ne olursa olsun sonuna kadar savasiyorlar ve cok iyi mudafaa yapiyorlar. Oyun kuruculari (bence aslen 2 numara o cocuk) Gordon havasini buldugunda tek basina mac alabilecek bir oyuncu. Evren ve Serhat kardesler ise takimin savasci ruhunu temsil ediyorlar. Ben encok beyaz uzun Stiemsma'yi begendim, inanilmaz akilli ve blokcu bir beyaz uzun. Yucel Platin bu dusuk butceden ve elindeki genclerden teslim alinmasi cok zor bir "takim" yaratmis.

Bu arada BJK kocunun bu maci vermek icin ciddi gayret sarfettigini de vurgulamak gerekiyor! Macin ilk yarisinda Muratcan'i, 2. yarida ise Austin'i resmen benchte unuttu. Surekli takimini O.Reanult'nun sahadaki besine gore degistirdi, kendi oyununu oynamaya gayret etmedi bile.

cumartesi günü saat 17'de bizim maçtan önce sizin ( : P ) maç var. erken gelip 2 maçıda izlerim heralde, eski dostları görmenin tadını cıkartayım bunun yanı sıra değilmi?

Siyah - Sarı - Kırmızı

Ben de büyük bir merakla bekliyorum Oyak maçını. Transfer teklifimizi de yapsak mı Evren'e :)

Utku abi,siz ve biz yarın karşılaşıyoruz,tembihledim evren abiye,fazla atmayacakmış...

Bizim Alex de bayağı iddialı:
Sordum steisma(nasıl yazılıyorsa) mı kazanacak Alex mi diye,çok aptalca bir soru bu dedi direk bana. :p Şaşırdım,niye dedim,tabiiki ben kazanacağım dedi... :)

Hayırlısı,izlenimleri bekliyorum maç sonrası,aslında gelecektim de çok küçüğüm,ailem bir türlü izin vermiyor... :oops: