Playout'a Kalmamızın Sebebi?

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi

Playout'a kalmamızın en önemli sebebi nedir?

• Yönetim

Oy: 0 0.0%
  • Kadro yetersizliği

• Federasyon ve hakemler

• Taraftar

• Kullanılan toplam oy
    28
Böyle postlar atmayayım diyorum ama Federasyon ve hakemlerin ne alıp veremediği olabilir sizce Galatasarayla?

şu şıkların hepsinin payı var.Federasyon ve hakemler ve kadro yetersizliği şıklarını eliyorum.Diğer 3 şıkkın önemli payı var.Hem yönetim hem de taraftarın ilgisizliği diyorum.Kenar yönetimimizin de payının büyük olduğunu düşünüyorum ayrıca

Yönetim ilgilenseydi,başarı gelirdi ve taraftarda buna paralel olarak desteklemeye başlardı.

Taraftar ilgilenseydi,yönetimi basketbol şubemize ilgilendirmeye zorlardı.Yönetim çoğunluk futbolla ilgilendiğinden bir tek oraya odaklanıyor maalesef.

Yani en az bir taraf ilgilenseydi bunlar olmazdı.

Şimdi artık önümüze bakalım.Neler yapmamız lazım ve neler yapabiliriz onları konuşalım ;)

Şu an yazılacaklar, belki bazı arkadaşlarca, garip karşılanacak, zira daha önce yazdıklarıma ters düşecek.
Sezon sonu konuşmak uygundu, sezon bitimine 3 - 4 hafta kala zaten bir coach değişimi olmazdı, olsada bir işe yaramazdı.
Belki de hala sezon bitmedi diyeceksiniz ama bence bitti,

Bence bu olayın tek açıklaması var,
Bn ve erkek takımlarımız, nerede ise tüm maçların ilk periodunu gayet güzel oynadılar, başarılı da oldular,
Ama maalesef ligdeki tüm hocalar ikinci periodlarda bizi çözüp önlem aldılar, ama aynı becerileri maalesef bizim kenar yönetim gösteremedi,
Ne rakibi kitleyecek planlar yapabildiler, ne de rakiplerin kilitlerini çözebildiler.

Kadrolarımızın süper olduğunu söyleyemeyiz belki, ama ligde kalan takımların çoğundan iyi olduğunu söyleyebiliriz.
Bence yeteri kadar yatırım da yapıldı, ama bu yatırımlar tutmadı, doğru yatırımlar yapılsaydı, bizim için de sezon mart - nisan aylarında bitmiş olmayacaktı.

Halil Üner olmasa su anda bambaşka bir yerde olabilirdik
Bu takım Erman hocanın takımından daha iyi bir takım tek sorun hoca
4 yabancıyla Play out a kaldıysak bu hoca bu işi bırakmalı

Halil Uner demek basarisizlik demek, kabus demek, husran demek, ahlaksizlik demek.. Bunu 2 sene önce ismi gündeme geldigi zamanlarda da defalarca söyledik hatta geldikten sonra durumu protesto bile ettik ama malesef elden daha fazlasi gelmiyor.
İşte nitekim düstügümüz nokta ortada.. Eger Halil Uner'i bugun kovarsak yardimci kocla falan belki kümede kalma umudumuz olabilir, düşsek bile seneye geri geliriz büyük olasılıkla, ancak Halil Uner'in oldugu yerde basari hayal oldugu icin seneye 2. ligde de bizi cok zor günler bekliyor, eger kovulmazsa tabii.. Halil'e de pek kızamıyorum artık (kapasitesi bu adamın), yetkisi olupta onu 2 senedir kovmayanlara içimden gecenleri buraya yazmam sanırım pek dogru olmaz!!

Saygilar,

Halil unere kizmiyordum elestirmiyordum taaki dun ersin ve onder in oynadigi oyunu gorene kadar... bizi onlar yikti dun banvit macinda , bu adamlarin ben bizde oynadigi basketi de hatirliyorum, onder tecrube kazanmis diyebilirsiniz ama yine de adamlarin dunku oyunu biraz oturtup dusundurdu beni...

Halil Üner bugüne dek asla başarılı olamamıştır. Hatta Türkiye'de bugüne dek belki en pahalı kadroya sahipken bile (Tabak, Miliç, Abdul Rauf, İ. Kutluay, vs.).

Maçlarda heyecandan belki anlayamıyor insan, ama şöyle Önderin canlı yayınlarını tekrardan okuyunca daha iyi görülebiliyor yanlışlar.

Takım 10 sayı fark yapıyor, bir bakıyoruz o ana kadar sayı yükünü çeken 2 oyuncu da kenarda. Bir sonraki periyotta giriyorlar yine çoğu zaman.

Bu adamın oyun okuma kabiliyeti falan yok. Kendince bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Bir insan şansız olabilir bazen, ama Halil Üner her gittiği yerde de mi şansızdı?! Bunun adı şanssızlık değil kesinlikle. Bunun adı beceriksizlik! ...yetersizlik!

Bunda ısrar eden yönetimin yaptığı ise vurdum duymazlık!...cahillik!

Şimdi futbol takımı şampiyon olsa ne yazar!

mremre' Alıntı:
Halil unere kizmiyordum elestirmiyordum taaki dun ersin ve onder in oynadigi oyunu gorene kadar... bizi onlar yikti dun banvit macinda , bu adamlarin ben bizde oynadigi basketi de hatirliyorum, onder tecrube kazanmis diyebilirsiniz ama yine de adamlarin dunku oyunu biraz oturtup dusundurdu beni...

bende gece seyrettim maçı
Ersin gerçekten güzel oynamış bizdede ara ara böle maçları oynadı
ülker maçı fln war tek başına kazandırdğı
her topta içeri girmesi attığı şutlar bende çok beğendim kendisini

maçla ilgilide ilk yarı fark 17 sayı olduktan sora 2. yarı alana geçince banvit biz nie çift guard la oynamışız anlamadım

ilk periyod 10 sayı atan boddicker ve jacobson 2. periyod nerdeyse kenarda oturmuşlar ve hemde banvit alan yaparken
o sıradaki ilk 5 umut ron arda burak keep
bu sıradada fark yavaş yavaş kapanmış
ondan sonra girseler bile napcaklardıki ztn banvit bulmuş havasını

çok hata yapmış Halil Üner
maç içinde extra birşey üretemio fener maçıda aynı dünkü maçta böyle
rakipler bizi çözdüğü an herşey bitiyo..

aragorn74' Alıntı:
Halil Üner bugüne dek asla başarılı olamamıştır. Hatta Türkiye'de bugüne dek belki en pahalı kadroya sahipken bile (Tabak, Miliç, Abdul Rauf, İ. Kutluay, vs.).

Maçlarda heyecandan belki anlayamıyor insan, ama şöyle Önderin canlı yayınlarını tekrardan okuyunca daha iyi görülebiliyor yanlışlar.

Takım 10 sayı fark yapıyor, bir bakıyoruz o ana kadar sayı yükünü çeken 2 oyuncu da kenarda. Bir sonraki periyotta giriyorlar yine çoğu zaman.

Bu adamın oyun okuma kabiliyeti falan yok. Kendince bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Bir insan şansız olabilir bazen, ama Halil Üner her gittiği yerde de mi şansızdı?! Bunun adı şanssızlık değil kesinlikle. Bunun adı beceriksizlik! ...yetersizlik!

Bunda ısrar eden yönetimin yaptığı ise vurdum duymazlık!...cahillik!

Şimdi futbol takımı şampiyon olsa ne yazar!

bu son cümle taraftarın acısının büyüklüğünü anlatmaya yeter..

Bu son Banvit maçına kadar tamam olur ama bu kadar etki etmez diyordum ama ARTIK YETER Baldwin gibi bir coach'u görünce sorunun Sayın Halil Üner'de olduğunu ve onun yetersizliğinden dolayı bu hale geldiğimize kanaat getirdim....

arsameia' Alıntı:
Böyle postlar atmayayım diyorum ama Federasyon ve hakemlerin ne alıp veremediği olabilir sizce Galatasarayla?

Bakın, ne alıp veremediğini bilmem , ama ben bu gün federasyondan da , hakemlerden de iğrendim.

Bu gün Önder ile beraber , fb - erdemir maçına gittik,
Maç başlamadan önce, oyuncular ısınırken, Erdemir bench inde takımının başında yerini alan, erdemir idarecisi Ahmet bey'e (15 dakika öncesi, kaptan Derya tanıştırmıştı bizleri) sahanın ortasında, iki kiş saldırdı, kesinlikle gördüğüm bir tane yüzüne bir tane de tam burnunun üzerine şiddetli yumruk darbesi aldı, bu saldırıyı yapan iki kişi , polislerce oradan alınıp, tribünlerde bir koltuğa yerleştirildi, ve maç sonuna kadar da tezahurat yaparak takımlarını seyretmeleri sağlandı, Yani, iki su şişesi atılmadı, idarecinin burnuna iki yumruk atıldı tam sahanın ortasında,

Hayatımda ilk defa düdük sesi duymadığım bir maç seyrettim, zira yaklaşık , bence 100 den fazla korna ve bir o kadar davul hiç susmadı, erdemir hucumlarında, hiç düdük sesi duyamadık, oyuncular da duymadı, aklıma bizim sadece bir tane kornamızın kurallara aykırı diye hakemler tarafından, emniyet mensuplarına toplatılması geldi,

Bu gün Erdemir resmen katledildi, planlı programlı olarak katledildi,
Ben bu gün tek bir şey gördüm, tarafsız maç yöneten hakemler ile bu iki takım elli tane maç yapsa, bir tanesini bile fb kazanamaz, iki oyuncunun birbirine temas bile etmediği pozisyonda çalınan bir faulle 14 numaralı amerikalı oyuncu 5 letilmeseydi, zaten maç yirmi sayı farka gidiyordu,
Zaten iki takım erdemirde oynadığında 40 sayı fark oluyor( son period, 90 doğumlu üç oyuncu oynatmış erdemirde, Ayhan hoca , kendisi söyledi) istanbulda ise şey zoru ile fb alıyor maçları,
Biz bu sene hiç hakem kıyağı görmedik, bırakın kıyağı, adil düdük çalan hakem bile göremedik,

Evet arsameia,
Ben hem federasyonun hem de hakemlerin bazı haysiyetsizlerin kuklası olduğuna inanıyorum bu sene, ve maalesef, bu fikrim de kesinlikle değişmeyecektir,
Ayrıca bu durumlara gelmemiz için kendi camiamız dışında emek sarfeden herkezin de allah belasını versin diyorum, hem de kanayan yürekten,

Bu arada caferağada ve diğer salonlarda basketbol kuralları farklı derseniz, o zaman söyleyecek hiç bir lafım olmaz.

başarısızlık

play-out kalmamızın nedenleri yönetimin duyarsızlığı halil üner in taktiksel hataları vede taraftarın en ihtiyaç duyulan zamanda bile takımına destek olmaması

Herkesin hemfikir olduğu husus "kadronun yeterli" olduğu.. Cidden bu kadroyu sondan 2. yapmak ciddi çaba gerektiren bir olaydı. İyi bir kenar yönetim ve de birazcık ilgi ile bu takım normal sezonu ilk 5 içinde tamamlayabilirdi.