Preston Shumpert

Re: 2010-2011 Transfer Sezonu

Oha şaka gibi bu önerge.Resmen Preldzic'e gelen tepkileri azaltmak ve Shumpert'in önünü tıkamak için yapılmış.Bir sürü palavra gördüm de bu kadar açığını görmemiştim.

Taraftarın yapabileceği birşey yok artık bu noktadan sonra. Adnan Polat, masayı ters düz edecek Shumpert'ı Türk yapacak. Başka yolu yok bunun. Ha tabii ki bunun için önce seçimde halen neden Turgay Demirel'e oy verdiğimizi de açıklamalılar ve bizler de bilmeliyiz sebeplerini.

Eğer Adnan Polat burda da klübün haklarını korumaz,Çağlar'ın da dediği gibi masaya yumruğunu vurmazsa artık bizim ona karşı tavır almamız gerekli ve bu konuda tüm Galatasaraylıları bilgilendirmeliyiz.

Kerem SEÇER' Alıntı:
http://salsabasket.blogspot.com/2010/08/tbfnin-yeni-yonergesine-gore-shumpertn.html

Yönergenin tamamına bakamadım ama yazıyı okudum. İnşallah önümüzü tıkamaz.

Açıkca tıkar hatta komplo teorisi gibi olacak gibi ama sanki tıkasın diye konmuş yanlış hatırlamıyorsam daha önce aynı takımda oynamış olma şartı yoktu.

Yönetmeliği tekrar değiştirmek de yumruk da vursan kapı da kırsan bence mümkün değil .

Emir üç sezon üstüste FB'de oynadığı için hala yerli ama Shumpert ve Wright için bu olasılık kalmamış durumda.Federasyondan çok akıllıca bir hamle !.Fenere kıyak yaptıkları yetmiyormuş gibi Fener'in önünü tıkamadan diğer birçok takımın önünü tıkamışlar.

İhalenin kime kalacağı baştan belli yada kadroya kimin gireceği baştan belli ihale yada öğretim üyesi kadrosu ilanları gibi olmuş o ilanlarda sadece bir şirketi yada kişi tarif eder işe kimin gireceği ihaleyi kimin alacağı bellidir aslında .

Bu kuralın özeti bu sezon sadece Emir yerli oynayabilir başkasına izin yok !

24.6.: Türkiye basketbol liglerinde en az üç (3) sezon aynı takımda peş peşe resmi müsabaka takım kadrosunda bulunan TC vatandaşlığına geçmiş yabancı sporcularda, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bu sporcular Türk oyuncu statüsünde sözleşme imzalayabilirler. Sonradan Türk vatandaşlığına geçerek Türk A Milli takımının formasını giyen sporcularda da aynı şekilde, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bir takımın maç kadrosunda bulunan bu tip sporcuların sayısı biri geçemez.

Geçen seneki yönergeleri takip eden var mıydı? Acele ile değiştiyse ciddi tepki vermemiz gerekiyor bu olaya.

Ben o yönergeyi çok okudum biraz dikkatim dağınıktır ama Aynı takımda gibi bir ibare hiç hatırlamıyorum o yeni eklenmiş olmalı.

Cumhuriyetin kuruluş devrinde milletvekilliği seçimlerinden önce bir kanun teklifi verilmiş meclise. "Bir kişinin milletvekili olabilmesi için aday olduğu bölgede 5 yıldan beri ikamet etmesi gerekir ya da..." Verilen kanun teklifinin özündeki amaç hiçbir ilde 5 yıl ikamet etmeyen Mustafa Kemal Atatürk´ün adaylığına engel olmakmış.

Federasyonun çıkardığı yönerge de bu hesap. Neymiş efendim; "Türkiye basketbol liglerinde en az üç (3) sezon aynı takımda peş peşe resmi müsabaka takım kadrosunda bulunan..."

İşin hukuki yanına bakarsak, Shumpert için başvuru yapılmıştı. Yapılan başvuru, yönergenin yayınlandığı tarihten önce ise bizi bağlamaz, bağlamaması gerekir. Başvuru yapılan tarihteki kurallar geçerlidir.

Ben oltayı attım diyor Turgay, yerlerse Aziz Başkan´ım. Eğer tepki gelmezse bu haliyde yutturacaklar. Tepki gelirse, yönerge kabul edilmeden önce yapılan başvurularda geçen yıllardaki kurallar geçerlidir diyerek güya bize iyi niyetli davranmış olacak.

Yatacak yerin yok Turgay Demirel. Bakalım Adnan Polat´ın yatacak yeri var mı, yok mu? Bunu vereceği tepki belirleyecek.

24.6. Türkiye basketbol liglerinde en az üç (3) sezon resmi müsabaka takım
kadrosunda
bulunan TC vatandaşlığına geçmiş yabancı sporcularda, ümit,
genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bu sporcular
Türk oyuncu statüsünde sözleşme imzalayabilirler. Sonradan Türk
vatandaşlığına geçerek Türk A Milli takımının formasını giyen sporcularda
da aynı şekilde, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı
aranmaz. Bir takımın maç kadrosunda bulunan bu tip sporcuların sayısı
biri geçemez.

24.6.: Türkiye basketbol liglerinde en az üç (3) sezon aynı takımda peş peşe resmi müsabaka takım kadrosunda bulunan TC vatandaşlığına geçmiş yabancı sporcularda, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bu sporcular Türk oyuncu statüsünde sözleşme imzalayabilirler. Sonradan Türk vatandaşlığına geçerek Türk A Milli takımının formasını giyen sporcularda da aynı şekilde, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bir takımın maç kadrosunda bulunan bu tip sporcuların sayısı biri geçemez.

İKi resim arasındaki 7 farkı bulunuz

Onur bey hukuçu değilim ama korkarım bizi bağlar Shumpert'in vatandaşlık işlemleri tamamlanmış değilki başvuru olsun.

Sıkça yapılan bir mantık hatası var aslında vatandaşlık işlemleri ve 3 yılı doldurup eğer vatandaşlık kazanırsa yerli statüsünde oynayacak olma bağımlı konular değil en azından kanunen değil.

VAtandaşlık kanununda 3 yılı doldurmuş basketbolcularla ilgili bir madde yok yani olanüstü vatandaşlık şartları var bu oyuncularda aslında itekmele ile o kanundaki T.C'nın tanıtımına katkı gibi bir istisnanın işine sokularak vatandaşlık alıyorlar.

YAni bizim başvurmuz vatandaşlık başvurus onun kuralları aynı ama vatandaşlık alsa bile diğer konudaki başvuru yaptığımızda yeni yönetmelik geçerli olacak .

Re: Shumpert'ın Vatandaşlık Meselesi

Şaşırmadım. Shumpert´in ismi bizimle anılmaya başlayınca ve Türk statüsünde oynaması gündeme gelince herkesin Turgay Demirel´e karşı bu konu ile ilgili bir şüphesi vardı zaten. Bundan sonra görev idarecilerimize düşüyor !

Federasyon Emir'e varda bize yok mu baskısını önüne geçmek için artık size olması zaten mevzuata aykırı vatandaş olsalar da bişi değişmez diyebilmek için bir hamle yapmış .

onur hocam söylediğin yanlış. devletteki vatandaşlık başvurusyla federasyon kararı farklı konular. Sen şu an vatandaşlık başvurusu yaptın; onu devlet değerlendiriyor ; Shumpert Türk vatandaşı olmuş değil. bu kararın çıktığı anda Shumpert hala sadece Amerikan vatandaşı. Shumpert vatandaşlığa geçtikten sonra ; bu kural geçerlioalcağınıdan ; shumpert türk pasaportu bile alsa yabancı statüsünde oynayacaktır.

Bu yenilir yutulur birşey değil ve 10 günü geçmiş bizim klüpten herhangi bir tepki de yok.

Yönetim uyumaya devam etsin. Preldziç'i ayak oyunlarıyla Türk yaptılar, diğer oyuncuların önünü kapatmak için de bunu çıkardılar. Bizde hala ses yok. Bu gidişle tabi adamlar istediği gibi at koşturur.

Hadi sponsora katlanıyoruz,kendi kendimize ama bu federasyon'un bize yaptığı üvey evlat muamelesinden farksızdır! Yönetim gerekeni yapmalıdır !

Bu kadarına YUH artık abarttılar :shock: