Sabri Sarıoğlu

Noldu sözleşmesi bitti ama teklif götürülmedi sanırım ? Daha düşük ücret önerileceği ve bununda anlamı kibarca yolun açık olsun demek oluyor sanırım...

Bence de kadro şişkinliği yapmaktan ve oyun düzenine hiç uymayan yapısından dolayı artık gerçekten gönderilmeli.

Ne çektiyse şu taraftar verimsiz ve beyhude abartılan oyuncuların son dakika da attığı gollerle bi 4 sene formayı garantilemesinden kulüpte kalmasından çekti; Aydın Konya'da 90+ attı sonra hep yattı, Sabri'nin yine 90+ Bordeaux maçı attığı gol ve sonra formayla secdeye kapanmalar falan bir anda herşeyi değiştirdi.

Oysaki; Bordeaux maçından önce Kocaelispor'dan 5 yemiş, Skibbe gönderilmiş ve hemen ardından Sabri'de gönderilecekken 1 gol ile kaldı, ızdırap devam etti yıllardır...

Bize verdiği birşey olmadığı gibi alıp götürdüğü çok şeyler var...

Sabriyi belkide en çok eleştiren kişilerden biri de benimdir ve yeri geldi zaman zaman küfür bile kaçtı ağzımdan ama sabri bu takımdan giderse ciddi şekilde üzülürüm.

Evet beceri olarak çok üst düzeyde değildir. Futbol zekası üst düzey değil. Çoğunlukla taraftara saç baş yoldurur.
Ama sahada son terine kadar mücadelesini verir. Elinden gelenin fazlasını ortaya koyar. Bir çok yerde faydalanabilirsin. Yedek kaldığında prıblem çıkartmaz.
Çoğu kişi atlar ama şampiyonluk yolunda kıvılcımı yakan G.Antep maçında ki isyan ateşinin başrol oyuncularından biridir.
Hayırlı olsun kaptan. Hak ettiğin sözleşmeyi aldın.

Kimse Sabri'ye gel her maç ilk 11 çık diye imza attırmıyor ki, rotasyon açısından bence Sabri yeterli bir oyuncu. Kaan'ın dediği gibi, yedek kaldığında sorun çıkarmayacak, oyuna girdiğinde de elinden geldiğince mücadele edecek iyi bir rotasyon oyuncusu Sabri, bu anlamda da gayet yerinde bir iş oldu imza attırmak.

Evet beceri olarak çok üst düzeyde değildir. Futbol zekası üst düzey değil. Çoğunlukla taraftara saç baş yoldurur.
Ama sahada son terine kadar mücadelesini verir. Elinden gelenin fazlasını ortaya koyar. Bir çok yerde faydalanabilirsin. Yedek kaldığında prıblem çıkartmaz.
Çoğu kişi atlar ama şampiyonluk yolunda kıvılcımı yakan G.Antep maçında ki isyan ateşinin başrol oyuncularından biridir.
Hayırlı olsun kaptan. Hak ettiğin sözleşmeyi aldın.
Katılıyorum teknik,futbol zekası iyi değil ama son 5 bile girse oyuna var gücüyle mücadele eden bir oyuncu.

Sabri hiçbir zaman Galatasaray oyuncusu olmadı, kendini geliştirmeyi bırakın hep geri gitti. O mücadeleci yapısı olmayan yeteneklerini örtmeye yarayan sadece koşan, pas yapamayan, oyun zekası olmayan, futbol anlayışı sadece topun peşinden koşup mücadele ediyor hissi uyandıran Galatasaray kapının önüne koysa hiçbir üst düzey takımın istemeyeceği vasatlarında altında bir oyuncu.

Galatasaray'da oynamasaydı eğer başka bir takımda aynı futbol oynuyor olasaydı ne milli takım yüzü görürdü ne de tanınırdı. Bank Asya'da devam ederdi futbol hayatı, doğruya doğru...

Sabri hiçbir zaman Galatasaray oyuncusu olmadı, kendini geliştirmeyi bırakın hep geri gitti. O mücadeleci yapısı olmayan yeteneklerini örtmeye yarayan sadece koşan, pas yapamayan, oyun zekası olmayan, futbol anlayışı sadece topun peşinden koşup mücadele ediyor hissi uyandıran Galatasaray kapının önüne koysa hiçbir üst düzey takımın istemeyeceği vasatlarında altında bir oyuncu.

Galatasaray'da oynamasaydı eğer başka bir takımda aynı futbol oynuyor olasaydı ne milli takım yüzü görürdü ne de tanınırdı. Bank Asya'da devam ederdi futbol hayatı, doğruya doğru...

O zaman sizden Türk olarak Sabri'den iyi olan sağ bekleri saymanızı istesem? Gökhan Gönül hariç ama :)

Bu mesele kadım basketbol takımımızda da yaşanıyor. Işıl şöyle, Bahar böyle vs. vs. Yerine birine söyle tık yok. Sonra Nevriye gelir ''onun ne işi var bu takımda''.

Yanlış anlaşılmasın bende Nevriye'yi istemiyorum. Ben elimizde ki değerlere sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum.

Kaan kusura bakma ama Sabri'den iyi sağ bek saymaya kalsam ligde epey bir oyuncu saymam gerekecek. Birde solbekleri, orta sahada oynayan birçok oyuncuyuda ekleyecem liste uzayıp gidecek. Sabri bizim altyapıdan çıkmış olmasa 27 yaşına kadar 2-3 anadolu kulubu gezer şu anda bank asya'da barınmaya çalışırdı.

Kaan kusura bakma ama Sabri'den iyi sağ bek saymaya kalsam ligde epey bir oyuncu saymam gerekecek. Birde solbekleri, orta sahada oynayan birçok oyuncuyuda ekleyecem liste uzayıp gidecek. Sabri bizim altyapıdan çıkmış olmasa 27 yaşına kadar 2-3 anadolu kulubu gezer şu anda bank asya'da barınmaya çalışırdı.

Say abi işte. Merak ettim bekliyorum. Biraz kafa yordum Gökhan harici bir tek Serdar Kurtuluş'u koyabilirim. Siz sayın o bir yığın oyuncuyu.

Ben de sana anti tez koyayım Sabri bizim altyapıdan çıkmamış olsa. Çıkar çıkmaz yeni Emre, geleceğin yıldızı yakıştırmalarına uğramadan sadece yaptıkları ile anılan bir futbolcu olsaydı, maalesef kendi taraftarının bile dalga geçtiği bir figür olmasaydı o erozyana uğrayan yeteneklerini çok daha ileri taşıyabilirdi.

sabri form tuttugunda gokhan gonul'u de rahat cebinden cikartir...
sabri gibi bir adami gokhan gonul gibi sakatliklarla bogusan buyuk maclarda ortalarda gorunmeyen baktigin zaman son 2-3 yildir nabtigida mechul olan bir adamla karsilastirmayalim. biraz elinizdekinin kiymetini bilin...
iyidir kotudur sabri sabri'dir. kadro disi kaldi kufurun babasini yedi ama 1-2 hafta sonra cikti bordeaux macini aldi yine formasini onune koyup secdeye yatti...
yedek klubesine oturmayi dert etmez sabri, ne zaman istersen o zaman cikar oynar...

sabri form tuttugunda gokhan gonul'u de rahat cebinden cikartir...
sabri gibi bir adami gokhan gonul gibi sakatliklarla bogusan buyuk maclarda ortalarda gorunmeyen baktigin zaman son 2-3 yildir nabtigida mechul olan bir adamla karsilastirmayalim. biraz elinizdekinin kiymetini bilin...
iyidir kotudur sabri sabri'dir. kadro disi kaldi kufurun babasini yedi ama 1-2 hafta sonra cikti bordeaux macini aldi yine formasini onune koyup secdeye yatti...
yedek klubesine oturmayi dert etmez sabri, ne zaman istersen o zaman cikar oynar...

Sabri'nin ne Gökhan Gönül kadar tekniği ve oyun zekası var ne de topa hakimiyeti. Sabri orta yapamıyor her denemesinde rakip oyuncunun kalçasından ya taç ya da korner oluyor. Sabri ile Gökhan Gönül'ü karşılaştırmak abes gerçekten.

Kimse Sabri'yi durup dururken küfür etmedi, kadro dışı bırakmadı. Bordeaux maçında son dakika golü ve secde olayları zaten halen buralarda kalmasına sebep başlıca olaylardan.

Yedek kalmayı dert etmesini gerektirecek bir durum yokki ortada, oynadığı oyun ve yaptıkları herşeyi açıklıyor. Hangi oyun hangi yaptıkları ile banko oyuncuu olacak, bence o yedek kulübesinde bile durabildiğine şükretmeli.

Bu yıl takımda sırıtan, hiç yakışmayan oyuncuların başında geliyordu. Ne zaman oynasa tekere çomak sokulmuş gibi hasar verdi takıma...

Sabri'nin ne Gökhan Gönül kadar tekniği ve oyun zekası var ne de topa hakimiyeti. Sabri orta yapamıyor her denemesinde rakip oyuncunun kalçasından ya taç ya da korner oluyor. Sabri ile Gökhan Gönül'ü karşılaştırmak abes gerçekten.

Kimse Sabri'yi durup dururken küfür etmedi, kadro dışı bırakmadı. Bordeaux maçında son dakika golü ve secde olayları zaten halen buralarda kalmasına sebep başlıca olaylardan.

Yedek kalmayı dert etmesini gerektirecek bir durum yokki ortada, oynadığı oyun ve yaptıkları herşeyi açıklıyor. Hangi oyun hangi yaptıkları ile banko oyuncuu olacak, bence o yedek kulübesinde bile durabildiğine şükretmeli.

Bu yıl takımda sırıtan, hiç yakışmayan oyuncuların başında geliyordu. Ne zaman oynasa tekere çomak sokulmuş gibi hasar verdi takıma...

Sabri ile gökhan Gönül kıyaslaması yapmak pek olmadı. Gökhan Sabri'den ileride bir oyuncu. Bu konuda size katılıyorum.
Ama sizin alternatifinizi göremedik daha? Milli takımın hazırlık maçlarında bile Gökhan ve Sabri yokken Hamit bek oynatıldı.
Seneye düşecek yabancı sınırlamasında sağbek olarak yabancı oynatılmasının lüks olacağı durumlar yaşayacağız. Bu durumda Türkiye'nin en iyi 2. sağ bekinin kadroda olması gereklidir.
Eğer ki birine sallıyorsanız yerine bir alternatif koymanız gerekli. Hem salladığınız oyuncudan verimli olacak hemde maliyeti onun yakınında olacak? Merakla beklemedeyim.

Ben sadece Sabri ile ilgili şunu söylemek istiyorum. Euro 2008'de Gökhan Gönül'ün sakatlığından ötürü Hamit-Sabri ikilisi sağ kulvarı kullanıyordu ve maçlara bakarsanız sağ kulvarımız çok iyi çalışmıştı. Fakat Gökhan Gönül kadroya girdiğinden beri Türkiye'nin hali ortada ve yenemediğimiz veya yenildiğimiz çok önemli maçlarda Gökhan Gönül'ün neler yaptığına dikkat edin. Özellikle 2010 Dünya Kupası öncesi Bosna-Hersek maçında ve 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hırvatistan maçında.

Işıl üçlü çektirmekten başka işe yaramıyor tartışmaları Sabri için de olmuş..

Türk oyuncu piyasasındaki yüksek enflasyonu da düşününce Sabri'nin yerine adam bulmak zor..
Problem çıkarmayan, teknik ekibin başını ağrıtmayan bir adam.. Tekniği iyi değil ama Galatasaray ile bütünleşmiş
oyunculardan.. Hayırlı olsun..

yahu cok ovdugunuz gokhan gonul'un ilk sezonu haric nabtigi goruldu? hani nerede bu adam sakatliklarla ugrasmaktan oynayadabilmiyor.

konu sabri olunca karsi yakanin cocuklari gibi oluyoruz sabri orta yapamiyor sabri sut cekemiyor yedirmeyin kendi adaminizi az sahip cikin gokhan gonul'u abartmayin...

Say abi işte. Merak ettim bekliyorum. Biraz kafa yordum Gökhan harici bir tek Serdar Kurtuluş'u koyabilirim. Siz sayın o bir yığın oyuncuyu.

Ben de sana anti tez koyayım Sabri bizim altyapıdan çıkmamış olsa. Çıkar çıkmaz yeni Emre, geleceğin yıldızı yakıştırmalarına uğramadan sadece yaptıkları ile anılan bir futbolcu olsaydı, maalesef kendi taraftarının bile dalga geçtiği bir figür olmasaydı o erozyana uğrayan yeteneklerini çok daha ileri taşıyabilirdi.

Uğur Uçar, Serdar Kurtuluş, Orhan Şam, Kerim Zengin, Serkan Balcı, Tayfun Cora, Abdurrahman Dereli, Mehmet Topuz, Hilbert hatta Ekrem Dağ, "Hamit" :) bir çırpıda aklıma gelenler. Atladıklarım beni affetsin zira Sabri'den kötüsünü bulmak hakkaten zor. Herkes Sabri orta yapamıyor, şut çekemiyor diye dalga geçiyor. Ben bir sağ bekten bunlardan önce defans yapmasını bekliyorum. Sabri rezalet defansta. Pozisyon hatası desen var, fizik güç yetersizliği desen var, ters kademe eksikliği desen var, havatoplarında yetersiz. Normalde kısa boylu bekler bu yetersizliklerini hücum desteği ile kapatırlar. Sabri'nin verdiği hücum desteğininde sonu belli.

Sabri'den orta sahada alternatif oyuncu olarak faydalanılabilir ama defansta bırakın şampiyonlar ligini bu lig için bile gayet yetersiz bir oyuncu.

Uğur Uçar, Serdar Kurtuluş, Orhan Şam, Kerim Zengin, Serkan Balcı, Tayfun Cora, Abdurrahman Dereli, Mehmet Topuz, Hilbert hatta Ekrem Dağ, "Hamit" :) bir çırpıda aklıma gelenler. Atladıklarım beni affetsin zira Sabri'den kötüsünü bulmak hakkaten zor. Herkes Sabri orta yapamıyor, şut çekemiyor diye dalga geçiyor. Ben bir sağ bekten bunlardan önce defans yapmasını bekliyorum. Sabri rezalet defansta. Pozisyon hatası desen var, fizik güç yetersizliği desen var, ters kademe eksikliği desen var, havatoplarında yetersiz. Normalde kısa boylu bekler bu yetersizliklerini hücum desteği ile kapatırlar. Sabri'nin verdiği hücum desteğininde sonu belli.

Sabri'den orta sahada alternatif oyuncu olarak faydalanılabilir ama defansta bırakın şampiyonlar ligini bu lig için bile gayet yetersiz bir oyuncu.

Mazhar sesli güldüm yemin ediyorum. Ah keşke fırsat olsa da saydıkların bizde sırayla oynasa. Burada Sabri diye ağlasanız :)
Saydıkların isimlerden Uğur Uçar da hemfikir olabilirim. Ama sakatlandıktan sonra bir daha eskisi gibi olamadı maalesef.

Hamit'i yeni gördüm o inşallah gelir :)