San Antonio Spurs

Re: Mahmutlu Değil Mahmuzluyuz (SanAntinio Kahvesi)

Ginobili inanılmaz döndü.
2 gece önce Lakers'a günlerini göstermenin mutluluğunu yaşadık ;)
Dün gece de zorlu deplasmandan galibiyetle döndük.Oturuyoruz yavaş yavaş.

Jazz 105, Spurs 98
Carlos Boozer'ın 31 sayı 13 ribaundla oynadığı karşılaşmada Utah Jazz, San Antonio Spurs'ü 105-98 yenerek güçlü rakibi karşısında bu sezon 4'üncü kez mutlu sona ulaştı. Andrei Kirilenko 26 sayıyla Jazz'ın galibiyetine destek verirken Utah ekibi son 6 maçta 5-1 yaptı. Jazz'da 30 dakika süre alan Mehmet Okur, 7 sayı kaydettiği maçı 7 ribaund 4 de asistle tamamladı.

İlk yarıda 25-0'lık bir seri yakalayan Spurs'da Manu Ginobili 22 sayıyla takımının en skoreri olurken Parker 20, Hill 16 ve Duncan da 14 sayı 10 ribaundla oynadı. Bu maçla birlikte kariyerinde 20 bin sayı barajını aşmayı hedefleyen Duncan, 19 bin 999 sayıdayken 6 faulle oyun dışında kaldı.

Maçın ardından kısa bir açıklama yapan Mehmet Okur, "Bu sezon, süper bir takımı 4'üncü kez yenmeyi başardık. Çok mutluyuz" dedi. Duncan'ın 6 faul almasının en büyük sebeplerinden biri olan Okur konuyla ilgili olarak da "Duncan'ın benim üzerimden zor şutlar atması için çalıştık ve bunda da başarılı olduk" ifadesini kullandı.

Burak Barut' Alıntı:
Ginobili inanılmaz döndü.
2 gece önce Lakers'a günlerini göstermenin mutluluğunu yaşadık ;)
Dün gece de zorlu deplasmandan galibiyetle döndük.Oturuyoruz yavaş yavaş.

Oturamadan kaldırdılar sizi Burakcım. :)

Son 5 maçta 4 mağlubiyet aldı Spurs.

Nba'de en nefret ettiğim( sebebi: B.Bowen :) ) takımlardan birisi olmasına rağmen harbiden mükemmel kadroya sahip bir takım. Hele hele Ginobili nba'de ne Kobe,ne LeBron,Ne Wade hiç kimse onun gibi değil. Nba'de şu anda bana göre en zeki,en kıvrak zekaya sahip oyuncusu. Oyunculuğu tartışılmaz bile. Bruce Bowen olmasa da Spurs şampiyon olsun isterim ama o adam yüzünden istemiyorum.

Spurs bu sene şampiyonluk zor ama seneye inanılmaz bir çıkışa geçeceklerinden hiç şüphem yok, sağlam çaylakları var,tecrübeli oyuncuları var. Parker,Gino,Duncan bu 3'lüye ayak uyduran bir takım oluştururlarsa Spurs efsanesi yaşatırlar nba severlere.

Sistem=Spurs, pek tarzıma hitap etmese de nba'de doğru basketbol oynayan bir takımdır. Nuggets'ın oyun tarzına çok zıt düşen bir takım. :)

Marcus Haislip'in kontratı iptal edilmiş.Avrupa'ya açılır büyük ihtimalle.

:) Takımda inanılmaz bir yükseliş varken bir anda tepetaklak oldu Lakers galibiyetinden sonra herşey.Anlam veremedim açıkcası.

Kendi sahamızda Denver'a 103-89 yenildik.
Kenyon MARtin'den 27 sayı yiyorsanız tüküreyim sizin pota altı üstünlüğünüze.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Kenyon Martin küçümsenecek bir oyuncu mu sence?

Bence o kadar da büyütülecek bir oyuncu değil Burak.

SAS'ın evinde teslim olacağını düşünmüyordum açıkçası ama Batı farkını unutmuşum...

Bunu söylerken yaşına bakarak söylediğini düşünüyorum hacı, 33 yaşında bir adam. Herşeye rağmen, o yaşına rağmen pota altını domine edebilen bir isim.

Abartılacak bir oyuncu değil,D.Howard ile karşılaştıramam 'şu an için' ama Kenyon'da Nets'te iken Howard'dan,Bynum'dan farkı yoktu yaşlandı,o kadar sakatlık geçirdi ama buna rağmen nba'de en iyi savunmaya yapan bir takıma 27 sayı atabiliyorsa bu onun terübesi,kalitesinden kaynaklanır. Şuan ki istatistikleri de hiçte fena değil. 12 sayı,9 rib,2 asist ortalamarına sahip... Sene 2004 Keyon'un istatistiği 17 sy,10 r,2.5 ast,1.5 tç, 1.5 blok...

Beğeni konusuna gelince; kişiden kişiye değişir saygı gösteriririm...

K-Mart öyle çok yetenekli bir isim değildir. En iyi yıllarını Nets'deyken geçirmiştir. Ve Kidd ile beraber oynadığını da unutmayalım. Kidd ile oynarken diri, atletik özelliklerinin en iyi olduğu dönemdi. Kaldı ki o dönemde bile bir Howard falan değildi. Ancak ondan sonra geçirdiği diz sakatlıkları falan onu çok etkiledi. Hala daha katkı alabileceğiniz, takımın parçası olabilecek bir oyuncudur. Ancak San Antonio gibi savunması iyi diye geçinen bir takımın 27 sayısı yiyeceği bir adam değildir.

Hill ve Duncan'ın katkılarıyla dün deplasmanda Kings'i mağlup ettik.

LAL : 101 - 89 : SAS

Kobe evden izledi ama biz yine kazandık.

Öptüm Burakcım. :)

Burak bu başlığı sen mi açmıştın :)
San Antinio yazmışsınız.. Nerde bu moderasyon, nerde bu Kerem Seçer ..
Ginobili takas malzemesi olacakmış diyorlar.
Bir de diyorlar ki, Ginobili ormanda 10 kaplan gücündeymiş..

Re: Mahmutlu Değil Mahmuzluyuz (SanAntonio Spurs Kahvesi)

Hata yapmışım başlıkta sağol uyardığın için Emre Abi.Popoviç kızıyor bu tür durumlara : )

Ginobili ya da bir başkası artık takasa karşı değilim, bu pota altıyla olmayacak bu çok belli oldu.
Bize 4-5 numara lazım.
Son gülen iyi güler Tugay'ım.Duncan yaşlandı elbet Kobe'de yaşlanacak. . .