Son haftaya girilirken PLAY-OUT DURUMLARI

Düştük diye bir şey yok. Biraz matematik yaptım sonuçlar şöyle:
*Banvit bizi yenidği anda playout :?
*Biz Banviti yenersek ve de İTÜ Tuborg'u yenerse kesinlikle playout a kalmıyoruz.
*Biz Banvit'i yendik ve de İTÜ Tuborg'a yenildi diyelim. O zaman işte kalem kağıt devreye giriyor. 3lü averaj olacak. Averaj hesaplaması yanılmıyorsam attığın sayıyı yediğin sayıya bölerek yapılıyor. Öyle ise İTÜ attığı ve yediği 347 sayı ile "1" averaja sahip. Banvit 274 atıp 264 yemiş, biz de 228 atıp 238 yemişiz. Yani bu hesaplara göre 10 sayı ile kazanırsak 3 takımında vaerajı eşit oluyor. Böyle bir durumda ne oluyor bilemiyorum tam olarak. Artık 5erden faul mu atılır ne yapılır bilemiyorum cidden.
*Tekel bugün aldığı galibiyet ile playout tan kurtardı kendisini.
*Bir de Büyük Kolej'în ilk yarıda yaptığı gibi Efes'i yenme ihtimali var. O ihtimal olursa işler daha da karışcak. Mesela haftaya biz ve Kolej kazanır, İTÜ kaybederse, 4lü averaj olacak. O zaman birazcık da olsa daha avantajlı olabiliriz. Hele hele Galatasaray, Kolej ve İTÜ kazanırsa yanılmıyorsam kesin olarak playout tan kurtarıyoruz. Ama Kolek mucizesi bir daha gerçekleşmez ki yenseler bile yanılmıyorsam playout a kalacaklar, o yüzden motivasyonları da pek olmaz.

Uzun lafın kısası haftaya kazanmamız şart. Kazansak bile yetmiyor gibi. 10 sayı üstünde kazanırsak kesin playout dışıyız. Yani bence maçı 10-0 geride başlayacağız.

PS: Bunları ayaküstü ve hızlıca yaptım. Hatalarım olabilir, zaten 2 gram beynim var artık daha fazla iş görmez bugün herhalde.

PS2: Biraz konu dışı ama şu linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Amaaaa bu tip bir mazarete sığınmamalıyız. Haftaya 11 sayı ile kazanmalıyız, O KADAR.
http://www.turkbasket.com/haberanasayfa ... &hid=32483

Bu arada, İTÜ'nün playouta kalma ihtimali çok zayıf. Yanlışım yoksa, biz Banvit'i tam 10 sayı ile yenersek, İTÜ Tuborg'a yenilirse ve Kolej de Efes'e yenilirse o zaman 3lü averajın eşit olduğu o gairp durum oluyor. O durumda İTÜ sonuncu takım olmadığı takdirde playoutun dışında, ve Tuborg'un playoff sıralaması için mücadele ettiğini düşünürsek İTÜ'nün yenme ihtimali oldukça zayıf. Galiba haftaya 10-0 geride başlıyacağız maça.

Beşiktaş Banvit'e yenilmiş. Lig 3.sü Beşiktaş.
Erdemir İTÜ'ye yenilmiş.
Tekel Telekom'u yenmiş.

Bütün bunlardan sonra hangi yüzle birileri 'Galatasaray'ı yukarıya iten güç'ten bahsedecek basın açıklamalarında.

Hesap işine sonra gireceğim, gerçekten çok kötü oldu bu sonuçlar. Hiçbiri de normal sonuç değil, herkes biliyor.

Emin değilim ama 3lü averajda eşit olursa en çok sayı atana bakılır herhalde. Böyle olursa da en dezavantajlı takım biziz. Eğer kurala göre 3lü averajın eşit olması durumunda atılan sayıya bakılıyorsa 120-110 kazanmak zorundayız en az. Yani imkansız gibi.

İşler müthiş karıştı.Bize kazanmak yetmiyor.Diğer maçtaki iki sonuç da bize yarayadabilir,yaramayadabilir.Yalnız Tuborg'un hala ciddi iddiası var 4. veya 5. olmak için.O maçı bırakmazlar.

OLASILIK 1 :
(Galatasaray Banvit' i yener, ITU Tuborg' a yenilir) 3 lü AVERAJ !

3 takımın birbirleriyle oynadıgı maçlarda atılan ve yenilen sayılar birbirinden çıkarılıyor.

BANVİT : +10
ITU : 0
GS : -10

3 lü averaj durumunda Galatasaray' ın Play Out' dan % 100 kurtulması için Banvit' i en az 11 sayı farkla maglup etmesi gerekiyor.

OLASILIK 2 :
(Galatasaray Banvit' i yener, ITU de Tuborg' u yener) 2 li AVERAJ !

Bu durumda ise Banvit ve Galatasaray 2 li averaja kalacaklar. İlk maçta Banvit' i 5 sayı farkla mağlup ettiğimizden dolayı Play Out' a kalmamak için Banvit' i bu macta tek sayı farkla da olsa yenmemiz yeterli olacaktır .

NOT : Büyük Kolej' in son hafta galip gelmesi halinde dahi ITU-GS ve Banvit ile puan farkı olacagından dolayı 4 lü averaj kesinlikle olasılık olarak söz konusu değildir.

ARdaQue' Alıntı:
OLASILIK 2 :

Bu durumda ise Banvit ve Galatasaray 2 li averaja kalacaklar. İlk maçta Banvit' i 5 sayı farkla mağlup ettiğimizden doayı Play Out' a kalmamak için Banvit' i bu macta yenmemiz yeterli olacaktır . Ya da en kötü ihtimalle 4 sayı farkla yenilebiliriz.

NOT : Büyük Kolej' in son hafta galip gelmesi halinde dahi ITU-GS ve Banvit ile puan farkı olacagından dolayı 4 lü averaj kesinlikle olasılık olarak söz konusu değildir.
Bandırma ve İtü'nün 8 galibiyeti var. Bizim için tek kurtuluş galibiyet 4 sayı farkı bırak tek ayı farkla bile küme düşüyoruz.

SEKO' Alıntı:
ARdaQue' Alıntı:
OLASILIK 2 :

Bu durumda ise Banvit ve Galatasaray 2 li averaja kalacaklar. İlk maçta Banvit' i 5 sayı farkla mağlup ettiğimizden doayı Play Out' a kalmamak için Banvit' i bu macta yenmemiz yeterli olacaktır . Ya da en kötü ihtimalle 4 sayı farkla yenilebiliriz.

Bandırma ve İtü'nün 8 galibiyeti var. Bizim için tek kurtuluş galibiyet 4 sayı farkı bırak tek ayı farkla bile küme düşüyoruz.
Bildigim kadariyla kume dusmuyoruz play outa kaliyoruz

Bence Tuborg İTÜ'yü yener.Bizim takımın Tuborg maçı dışında başabaş giden oyunları kazandığını pek hatırlamıyorum.İyi günümüzde olursak 10 sayıyı rahatlıkla aşarız.

Tuborg'un 6. garanti ne üste çıkar ne alta iner İTÜ 'de kendini riske atmamak için bu maça asılacaktır.Bu yüzden İTÜ ' nünde yenem olasılığı yüksek Ama biz bunları hiç düşünmek bile istemiyoruz Banvit' 10 sayı üzerinde yenebileceğimizi düşünüyorum

YA ARKADAŞLAR BİZ BANVİTİ 10 SAYININ ÜSTÜNDE YENELİM TUBORG-İTÜ MAÇINI BOŞVERELİM ÖNEMLİ OLAN BİZİM KAZANMAMIZ YETERKİ 10 SAYININ ÜSTÜ KAZANALIM 10 SAYI KAZANDIIK MI PLAY-OUT SORUNU YAŞAMAIYOZ DİMİ ARDA ABİ

Bence bize kazanmamız yetecek.İTÜ'nün -özellikle Harun'un- işi şansa bırakacağını zannetmiyorum.Tuborg'un da sırası garanti olduğuna göre galip az çok belli. ;)

KOCH DĞRU SÖYLEMİŞ BİZ KAZANALIM 10 SAYI ÜSTÜNÜ İSTER TUBORG İSTER İ.T.Ü YENSİN AMA GÖNLÜMDEN TABİİKİ İ.T.Ü GEÇİYOR BİZ KAZANALIM 10 SAYIYLA YETER HİÇ BİR İHTİMAL DÜŞÜNMEYİZ O ZAMAN

Arkadaşlar Turkbaket.com daki yorumları okursanız yazarlar şöyle diyor:İtü Tuborg'u yener formdaki Banvitte Galatasarayımızı yener. Bir yandanda şunu unuttuyorlar Galatasaray'ın 3 hafta önce İzmir'de başardıkları ama şuna gönülden inanıyorum ki Galatasaray 10 sayının üstünde bir farkla Banviti yener çünkü ben şunu bilyorum ki eğer yine o maçı alma hırsını gösterirlerse yine o konsantre olmuş gözleri ile rakibi kendi sahasında vuracağımızdan en küçük bir şüphem yoktur....

SAYGIN AKEL' Alıntı:
Arkadaşlar Turkbaket.com daki yorumları okursanız yazarlar şöyle diyor:İtü Tuborg'u yener formdaki Banvitte Galatasarayımızı yener. Bir yandanda şunu unuttuyorlar Galatasaray'ın 3 hafta önce İzmir'de başardıkları ama şuna gönülden inanıyorum ki Galatasaray 10 sayının üstünde bir farkla Banviti yener çünkü ben şunu bilyorum ki eğer yine o maçı alma hırsını gösterirlerse yine o konsantre olmuş gözleri ile rakibi kendi sahasında vuracağımızdan en küçük bir şüphem yoktur....
Saygın onları umursama lig kritikleşince öküz altında buzağı ararlar. ;)