T.S.B Süper Lig | Galatasaray 92 - Beşiktaş 58

Tarih: 19 Ocak Çarşamba
Saat: 19:00
Yer: Ahmet Cömert Spor salonu.

not: Beşiktaş taraftarının bu maça geleceğini düşünüyorum.

BJK Analizi:

Öncelikle Antrenörden başalayalım:

Beşiktaş takımının antrenörü Mehmet Önüt aynı zamanda A milli takımıda çalıştırıyor, eski genç milli takım Antrönerü. Şöyle söyleyeyim Tekerleki sandalye basketbolunda 1 numara her zaman için Arda Öztürk?dür :) , 2 numara Sedat Hoca ise 3 numarada Mehmet hocadır.

Tek tek bildiğim bazı oyunculara geçmeden şunu belirtmek isterim Bjk full yerli kadro ile mücadele ediyor bu sene ama bu durumu küçümsemeyin sağlam sözleşmeli yerliler bunlar bizim yabancılardan çok kazanıyorlar, neyse BJK nin iç işleridir bizi alakadar etmez biz işimize bakalım. BJK eski oyuncularımız Haidari ve Justin?i almak isteselerde ikna edemediklerini ben biliyorum şahsen.

Oyunculara gelecek olursak: Tabiki BJK?nin bu sene en büyük kozu Ferit GÜMÜŞ, hepinizin bildiği gibi bizim eski oyuncumuz onu anlatmaya çok gerek yok bu sporun sayılı oyuncularındandır kendisi, bu sene de Bjk?yi sırtlıyor hepimizin tahmin edeceği üzere.

Ferit dışında en önemli silahları Kaan, milli takım oyuncusu 2 puanlık oyuncudur,extra işlere imza atıyor sürekli ve hızlı hucum oyununda çok etkilidir.

Yıllardır Adana?da forma giymiş İsmail?de bu sene Beşiktaş ile anlaştı diye biliyorum, onunda dış şutları etkilidir gününde olduğunda ciddi dert açabilir başımıza ama tabiki BJK?yi pek takip edemediğimiz için ne kadar süre aldığını form durumunu bilemiyoruz hali ile. Bildiğimiz bir şey varsa o pozisyonda bir numaralı opsiyon Ferit?tir.

Galatasaray maçlarını biraz yakından takip edenler Karabük?ten Murat?ı (Arslanoğlu) anımsayacaklardır zira o da bu sene başı BJK?yi tercih edenlerden. Murat'ın en önemli özelliği içeride boyalı alanlarda kolay kolay pozisyon harcamaz, etkilidir boyalı bölgede. Aman dikkat. Zaten Avrupa 2. si takımın oyuncusudur.

Hiç izlemedim ama Cem diye bir çocuktan bahsediyorlar Altyapısını normal basketboldan almış bilekleri gayet düzgünmüş fakat şahsi fikrimi sorarsanız bu oyunda en önemli şey Sandalye hakimiyetidir, bu çocuğun sandalyeye fazla hakim olduğunu sanmıyorum.

Velhasılı Kelam çok ama çok zor bir maç olacak ki ben BJK taraftarınında salona geleceğini düşünüyorum. Biz taraftar olarak Kaan ve Ferit?i bir şekilde oyundan düşürürsek bu maçı rahat alırız aksi takdirde sıkıntı yaşarız. Öyle kolay kolay maç kazanacağımızı düşünenler çok yanılıyor şimdiden söyleyeyim.

Taraftarın ile birlikte Savaş demek isterdim ama içimden gelmiyor, Kız maçını da şu maça tercih edenlere helal olsun diyorum ne diyeyim ki başka.

Re: T.S.B Süper Lig | Galatasaray - Beşiktaş

Öncelikle Antrenörden başalayalım:

Beşiktaş takımının antrenörü Mehmet Önüt aynı zamanda A milli takımıda çalıştırıyor, eski genç milli takım Antrönerü. Şöyle söyleyeyim Tekerleki sandalye basketbolunda 1 numara her zaman için Arda Öztürk?dür :) , 2 numara Sedat Hoca ise 3 numarada Mehmet hocadır.

Tek tek bildiğim bazı oyunculara geçmeden şunu belirtmek isterim Bjk full yerli kadro ile mücadele ediyor bu sene ama bu durumu küçümsemeyin sağlam sözleşmeli yerliler bunlar bizim yabancılardan çok kazanıyorlar, neyse BJK nin iç işleridir bizi alakadar etmez biz işimize bakalım. BJK eski oyuncularımız Haidari ve Justin?i almak isteselerde ikna edemediklerini ben biliyorum şahsen.

Oyunculara gelecek olursak: Tabiki BJK?nin bu sene en büyük kozu Ferit GÜMÜŞ, hepinizin bildiği gibi bizim eski oyuncumuz onu anlatmaya çok gerek yok bu sporun sayılı oyuncularındandır kendisi, bu sene de Bjk?yi sırtlıyor hepimizin tahmin edeceği üzere.

Ferit dışında en önemli silahları Kaan, milli takım oyuncusu 2 puanlık oyuncudur,extra önemli işlere imzaatıp hızlı hucum oyunlarını iyi oynar.

Yıllardır Adana?da forma giymiş İsmail?de bu sene Beşiktaş ile anlaştı diye biliyorum, onunda dış şutları etkilidir gününde olduğunda ciddi dert açabilir başımıza ama tabiki BJK?yi pek takip edemediğimiz için ne kadar süre aldığını form durumunu bilemiyoruz hali ile. Bildiğimiz bir şey varsa o pozisyonda bir numaralı opsiyon Ferit?tir.

Galatasaray maçlarını biraz yakından takip edenler Karabük?ten Murat?ı (Arslanoğlu) anımsayacaklardır zira o da bu sene başı BJK?yi tercih edenlerden. Murat'ın en önemli özelliği içeride boyalı alanlarda kolay kolay pozisyon harcamaz, etkilidir boyalı bölgede. Aman dikkat. Zaten Avrupa 2. si takımın oyuncusudur.

Hiç izlemedim ama Cem diye bir çocuktan bahsediyorlar Altyapısını normal basketboldan almış bilekleri gayet düzgünmüş fakat şahsi fikrimi sorarsanız bu oyunda en önemli şey Sandalye hakimiyetidir, bu çocuğun sandalyeye fazla hakim olduğunu sanmıyorum.

Velhasılı Kelam çok ama çok zor bir maç olacak ki ben BJK taraftarınında salona geleceğini düşünüyorum. Biz taraftar olarak Kaan ve Ferit?i bir şekilde oyundan düşürürsek bu maçı rahat alırız aksi takdirde sıkıntı yaşarız. Öyle kolay kolay maç kazanacağımızı düşünenler çok yanılıyor şimdiden söyleyeyim.

Taraftarın ile birlikte Savaş demek isterdim ama içimden gelmiyor, Kız maçını da şu maça tercih edenlere helal olsun diyorum ne diyeyim ki başka.

Sürçü lisan ettiysek affola elimizden gelen budur.

Şamil, Cem Beşiktaş altyapısından yetişme bir oyuncu. Sanırım bir sakatlıktan dolayı koşan basketbol yerine tekerlekli sandalye basketbola geçmiş bir isim. Puanı yüksek, bildiğim kadarıyla 3-4 oynayan bir oyuncu. İki sene önce başlamış olması lazım, ama bu sene iyice alıştı ve sağlam istatistik yapmaya başladı.

Beşiktaş'ta Mehmet Akın devam ediyor mu bilmiyorum, ediyorsa Ferit ile pota altımızı çok zorlayacaklar. O da sağlam bir uzun, 4 numara oynuyor ve Milli Takım oyuncusu. Puanı 3-3.5 gibi bir şey olması lazım.

Kaan felaket artist bir oyuncu, tribün oldu mu tribüne oynamayı seven bir oyuncu. Ama bizim İso her muhabbetimizde kendisine nasıl blok koyduğunu anlatıp duruyordu :) O yüzden çok da çekinmiyorum, guardlarımız onu iyi kapatacaktır.

Ferit'i anlatmaya gerek yok, onu durduramayız ama yavaşlatabiliriz. Gerekirse guardlarının şut atmasına izin verip ikili oyunlarla onu sıkıştırmalıyız. Kesinlikle şutuna izin vermemeliyiz.

Şimdiden maça gideceklerin yüreğine sağlık. 100-150 kişiyle şu maçı çok rahat kazanırız.

Can Cem'i hiç izlemedim ama dediğin gibi normal basketbol alt yapısı alıp sakatlıktan dolayı buraya geçen bir oyuncu, puanı 3,5 diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim. Bilekleri düzgündür muhakkak hiç izleyemedim kendisini sonuçta normal basketbol eğitimi almış bir oyuncu muhakkak etkili şutları olacaktır.

FAkat şöyle bir durum var maç yazsında da söylediğim gibi bu oyunda sandalye hakimiyeti çok önemlidir, bizim takım istediği zaman 2 li sıkıştırmaları çok iyi yapıyor böyle bir ortamda sandalyesine ne kadar hakim olacak o önemli, dediğim gibi ben pek çekinmiyorum ondan. En çok Kaan ve Ferit'e dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.

Kız maçı var 100 150 kişi olurmuyuz bilmiyorum, bir dezavantajda final döneminde olmamız. Semih, Mustafa, Kaan, Denizhan kısaca Yıldız işte, bu çocuklar çok vefakar çok fedakırlık yapıyorlar onların bu şubeye olan emeklerini inkar eden çarpılır muhakkak geleceklerdir bu maçada ama nasıl bi kalabalık olur nasıl organize oluruz bilmiyorum. Ben elimden geleni yapıyorum ama işte çok bişey gelmiyor elimizden malesef. Umarım yeterli nitelikli bir sayı olur o gün Ahmet Cömert'te. Kadın takımının maçı ile çakışması da pek iyi olmadı açıkçası.

Her türlü Engelsiz Aslanlarımız taraftarı hak eder, ama ne bu maça ne de Kadın takımının maçına taraftar gitmeyecektir diye düşünüyorum. İnşallah yanılırım.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:

Öhö öhö

Şaka bir yana, Galatasaray taraftarı bugün salonda olsun da Abdi İpekçi, Ahmet Cömert fark etmez. Biri derbi, ötekisi Avrupa'da tamam ya da devam maçı. Aynı güne denk gelmesini engelleyemeyenler utansın.

Bizim başlıkta 9 ileti var rakip başlıkta ise sadece 6 ileti :) . Gerçi 9 iletinin 6 sını ben yazmışım ama olsun :) .

Galatasaray 92 - Beşiktaş 58

Galatasaray TS Basketbol Takımı, TSB Süper Lig erteleme maçında Beşiktaş ile karşılaştı. Engelsiz Aslanlar, Ahmet Cömert Spor Salonu'ndaki mücadeleden 92-58'lik skorla üstün ayrılarak bu sezon sekizinci maçını da kazanmayı başardı.

1. ÇEYREK: 23-14
2. ÇEYREK: 23-17 (46-31)
3. ÇEYREK: 22-15 (68-46)
4. ÇEYREK: 24-12 (92-58)

Galatasaray, bu galibiyetin ardından Beşiktaş (7-1) ve İzmir BŞB (6-2) önündeki liderliğini sürdürdü. Karşılaşmanın dört çeyreğinde de en az 22 sayı üreten takımımız, maçın ilk yarısını da 46-31'lik skorla önde tamamladı. Galatasaray'da Mateusz Filipski, 37 sayıyla Engelsiz Aslanlar'ın en skorer ismi oldu. Matt Scott 28 sayı, Özgür Gürbulak ise 15 sayı üretti.

92-58.

Her zamanki gibi. Bu sefer kazanacağız diyen Beşiktaş'lılarda bu tecavüzden sonra akıllanmışlardır umarım.

Ha bu arada 70 80 civarı Bjk taraftarıda salondaki yerini almıştı. Devre olurken bir iki kendini bilmez yüzünden biraz gerilsekde onların Alpaslan abiyi anması bizim Optik Başkanı anmamız. Sonra bizim başlattığımız yaşasın tribün emektarları tezahüratı ile ortam gayet güzel bir hal aldı.

Müthiş tribün olmuş yalnız. Her ne kadar diğer maçlarda devam etmeyeceğini bilsek de bu doluluk süper. Giden herkesin yüreğine sağlık.

Ferit nasıl oynadı?

Not: Facebook'ta Matt Selim Sayak'a bir mesaj yazmış. Selim Beşiktaş forması mı giyiyor?