Neler yeni

Tai Webster

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında Tai Jack Webster ile bir yıllık anlaşmaya vardı.

1.93 boyundaki oyuncu guard pozisyonunda oynuyor.

29 Mayıs 1995’te Yeni Zelanda’da dünyaya gelen Tai Webster, basketbol kariyerine doğduğu şehrin takımı olan Auckland Pirates’ta başladı. 2013 yılında NCAA ekiplerinden Nebraska’ya katıldı. Dört sezon geçirdiği Nebraska’da son yılında 17 sayı, 4 asist, 5.1 ribaund ortalamaları tutturdu. 2017-18 sezonunda ilk kez Avrupa’ya gelerek profesyonel kariyerine başlayan Webster, geçen sezon Almanya Ligi’nde 37 maça çıktı ve 14.9 sayı, 3.6 ribaund, 3.8 asist ortalamaları yakaladı.

Genç oyuncu aynı zamanda 2014 yılından bu yana Yeni Zelanda A Milli Takım formasını da terletiyor.

Oyuncumuza Galatasaray’a hoş geldin der, başarılarla dolu bir sezon dileriz.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın yeni transferlerinden Tai Webster İstanbul’a geldi.
Yeni Zelandalı oyun kurucu havaalanında Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.
Galatasaray’a transferinden ötürü çok heyecanlı olduğunu belirten 23 yaşındaki oyuncumuz, “Burada olduğum için çok heyecanlıyım. Bir an önce takım arkadaşlarımla tanışıp işe koyulmak istiyorum. Buraya gelmeden önce Galatasaray hakkında bir araştırma yaptım ama bildiğim şey kulübün ne kadar büyük bir tarihe sahip olduğuydu. Takıma yeniden kazanan kimliği kazandırmak istiyoruz. Bunun için de bir an önce işe başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Neyse bu maçta oynamış. Yüreğime su serpildi. Çok ta iyi oynadı herhalde. Göremedik ama. Ligde görürüz artık.

Webster konusunda fikrimi yineleyeceğim. Eskiden basketbol oyun kurucun kadar konuşursun derdik. şimdi herkesin sahada birbirini tamamlaması gereken noktaya geldik. Tek yönlü figüran gibi sahada gezen oyuncular tükeniyor.

Webster bu takıma gelirken yarı sahadaki problemleri bilinirek alındı. Geldiği takımda oynadığı rol belli. Zaten o yüzden yarı sahada kontrol Klobucar’da. Yani bir nevi takımın tavanını Klobucar belirliyor ki Efes maçında da benzer sorunu yaşadık.

Bugün hem Marko’yu besledi, hem sorumluluk aldı skor üretti. Klobucar’ın yerine birisi gelecekse bu herkesten fazla Webster’i etkileyecek. Daha kötüsünü bulmazsak eğer kesinlikle ilerleyen dönemde maç içinde daha çok etki bırakacak. Hala çok büyük değer. Uzun vadeli düşünülmeli.

Webster konusunda fikrimi yineleyeceğim. Eskiden basketbol oyun kurucun kadar konuşursun derdik. şimdi herkesin sahada birbirini tamamlaması gereken noktaya geldik. Tek yönlü figüran gibi sahada gezen oyuncular tükeniyor.

Webster bu takıma gelirken yarı sahadaki problemleri bilinirek alındı. Geldiği takımda oynadığı rol belli. Zaten o yüzden yarı sahada kontrol Klobucar’da. Yani bir nevi takımın tavanını Klobucar belirliyor ki Efes maçında da benzer sorunu yaşadık.

Bugün hem Marko’yu besledi, hem sorumluluk aldı skor üretti. Klobucar’ın yerine birisi gelecekse bu herkesten fazla Webster’i etkileyecek. Daha kötüsünü bulmazsak eğer kesinlikle ilerleyen dönemde maç içinde daha çok etki bırakacak. Hala çok büyük değer. Uzun vadeli düşünülmeli.

Oldukça beğendiğim bir oyuncu gelişime çok açık yanlış hatırlamıyorsam 95'li olması lazım ve bana da oldukça heyecan veriyor gelişimiyle ilgili. Yönetimin yerinde olsaydım en başta en az iki yıllık kontrat imzalardım kendisiyle.. Bu yönetim bunu hiç düşünememiş bile olabilir şaşırmam ama belki oyuncu da uzun vadeli kontrata zaten çok bakmıyor olabilir, daha yukarısıyla ilgili beklentileri varsa.

Bu düşüncem en başından beri Hayes, Harrison ve Arapovic için de geçerli.. bu yönetimde zaten herhangi bir vizyon kırıntısı görmüyorum ama oyuncuların uzun dönemli kontrat konusunda düşüncesi ne olurdu onu merak ediyorum açıkçası. Mesela Arapovic için uzun dönemli kontrat düşünülüyor deniyordu en başta, o bile o şekilde olmadı.

Büyüyüp adam olacak diye böyle eziyetler çekeceksek.. Top eline her geldiğinde korkuyorum, korkularımı da boşa çıkarmıyor. Adam box etmekten bile aciz, tabi öyle bi terimi biliyorsa. Rakibi dönüp atıyor sadece izliyor, adam kendi topunu smaçla bitiyor rahatça. 1 gr düzen göremedim oyununda, bana Russ Smith’i hatırlatıyor. Ki Russ kadar crossoverı da yok. Kardeşini biliyordum, kendisini pek izlemedim. Burda öyle bi anlatıldı ki “Altarın oğlu Tarkan mı” havası oluştu. Kendini düzeltmediği sürece bi yol olmayacağı çok belli ilk 4 maç itibariyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asiri daginik ve ve dikkatsiz oynuyor. Elini uzatsa rakibin dengesini bozacak ona bile yeltenmiyor bu arkadas. Kafasina gore takiliyor, takilsin bakalim nereye kadar surecek bu bonzai rahatligi!

Şu an konu'yu görüntüleyenler: (Kayıtlı: 1, Misafir: 0)