Takas ve Transfer dedikoduları...

Takas ve transfer dedikodularını, gerçekleşen olayları buraya yazalım...
Baron Davis takımdan ayrılmak istiyor...
NBA'de playoff'lara kalamadan sezonu tamamlayan Golden State Warriors'ta yıldız oyun kurucu Baron Davis'in, kontratını tek taraflı feshederek takımdan ayrılabileceği konuşuluyor.
Davis'in menajeri Todd Ramasar, Warriors yönetimiyle kontrat uzatma konusunu görüştüklerini ancak henüz uzlaşmaya varamadıklarını ifade etti. Davis'in takımda kalmak istediğini söyleyen Ramasar, her şeye rağmen tüm opsiyonları gözden geçireceklerini belirtti.

p1.davis.jpg

D'Antoni USA'i bırakmıyor...
Bu yaz Pekin'de düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek olan ABD Milli Takım'ında, Mike Krzyzewski'nin yardımcısı olarak görevini sürdürecek olan Mike D'Antoni'nin, Jerry Colangelo'ya hiçbir şekilde olumsuz bir şekilde gelmediği ifade edildi.

ABD Milli Takımı'nın Başkanı Jerry Colangelo, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Mike ile görüştüm ve kendisi bana bir sorun olmadığını ve hiçbir şekilde kaçırmak istemediğini söyledi. O diğer NBA coach'ları arasında Dünya basketbolunu en iyi bilen kişilerin başında geliyor" dedi.

Colangelo ayrıca, "Biz Mike ile çok iyi işlerin altına imza attık. O asistan coach olsa da aslında biz onu head coach olarak da görüyoruz" açıklamasında bulundu.

Son olarak Mike D'Antoni'nin NY Knicks ile anlaşması üzerine de bir yorumda bulunan tecrübeli basketbol adamı, "Ben Mike'a çok güveniyorum ve onun her türlü şekilde başarıya ulaşacağına inanıyorum. Şuan onların kadrolarında bazı sorunlar var. Ancak bu anlaşma bir yılla sınırlı değil ve oldukça uzun vadeli düşünüyorlar. Bu nedenle başarılı olacağına inanıyorum" sözleriyle D'Antoni'ye olan güvenini dile getirdi.

Zo'nun Durumu belirsiz...
Miami Heat'in emektar pivotu Alonzo Mourning, bu sezon 25 maç forma giydikten sonra dizinden geçirdiği ciddi sakatlık sonrası sezonun geri kalan maçlarında forma giyememiş ve basketbolu bıraktığı yönünde haberler kulislerde konuşulmuştu.
Fakat 37 yaşındaki oyuncu, sağlık durumuna göre gelecek sezon yeniden potalara dönebileceğini söyledi. Geçmişte sakatlıklar ve böbrek nakli nedeniyle birçok kez basketbolu bırakmak zorunda kalan ancak yaptığı geri dönüşlerle herkesi şaşırtan Zo'nun bu kez de potalara dönmesi kimseyi şaşırtmayacaktır.

Alonzo-Mourning_295_050602.jpg

Heat'in planı Boozer mı?
2008 NBA Draftı'nda 1 numara pozisyonu için mi yoksa 4-5 numara için mi seçim yapacağı belirsiz olan Miami Heat'te gündeme Utah Jazz'in power forveti Carlos Boozer geldi.
2009/10 sezonunda kontratında 12.65 MD'lık oyuncu seçeneği bulunan Boozer için Miami'nin devreye girebileceği iddiası ortaya atıldı.

Uzun vadeli planlamada takımın 1 numara sorununu çözecek olan Miami gelecek sezon free-agent olması muhtemel Boozer'ıda kadrosuna katmak için kolları sıvıyabilir.

PH2007052601544.jpg

New York Mike D'Antoni hamlesinden sonra 2009 play off'larına adını yazdırmıştır..tebrik eder başarılarının devamını bekleriz..özlemiştik..

Uğur YILMAZ' Alıntı:
D'Antoni USA'i bırakmıyor...
Bu yaz Pekin'de düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek olan ABD Milli Takım'ında, Mike Krzyzewski'nin yardımcısı olarak görevini sürdürecek olan Mike D'Antoni'nin, Jerry Colangelo'ya hiçbir şekilde olumsuz bir şekilde gelmediği ifade edildi.

ABD Milli Takımı'nın Başkanı Jerry Colangelo, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Mike ile görüştüm ve kendisi bana bir sorun olmadığını ve hiçbir şekilde kaçırmak istemediğini söyledi. O diğer NBA coach'ları arasında Dünya basketbolunu en iyi bilen kişilerin başında geliyor" dedi.

Colangelo ayrıca, "Biz Mike ile çok iyi işlerin altına imza attık. O asistan coach olsa da aslında biz onu head coach olarak da görüyoruz" açıklamasında bulundu.

Son olarak Mike D'Antoni'nin NY Knicks ile anlaşması üzerine de bir yorumda bulunan tecrübeli basketbol adamı, "Ben Mike'a çok güveniyorum ve onun her türlü şekilde başarıya ulaşacağına inanıyorum. Şuan onların kadrolarında bazı sorunlar var. Ancak bu anlaşma bir yılla sınırlı değil ve oldukça uzun vadeli düşünüyorlar. Bu nedenle başarılı olacağına inanıyorum" sözleriyle D'Antoni'ye olan güvenini dile getirdi.
O değil de bu cümleleri kim kurmuş,kim çevirmiş yahu? :) Her cümle üçüncü okuyuşta anlaşılabiliyor. :)

Melo Nets'e/R-Jeff Nuggets'a...
Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan takas iddiaları netleşmeye başlarken New Jersey Nets ve Denver Nuggets'ın görüşmelere devam ettiği belirtildi.
Carmelo Anthony ve Marcus Camby'nin Nets yolunu tutacağı takas paketinde Denver Nuggets'a gidecek oyuncularda açığa çıkmaya başlarken kaynakların verdiği bilgilere göre;

Richard Jefferson, Marcus Williams, Keith Van Horn ve draft hakkının Nuggets yolunu tutabileceği belirtildi.

p1anthony.jpg

Orlando'nun Hedefi Haslem...
Özellikle play-off'larda uzun sıkıntısı çeken temsilcimiz Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Orlando Magic'te gündemdeki isim Mimai Heat'in power forveti Udonis Haslem.
2008 NBA Draftı'nda Miami Heat'in Michael Beasley'i seçmesi halinde Orlando'nun Haslem için devreye girebileceği ifade edildi.

p1_haslem.jpg

ben de kendi takımımla ilgili duyduğum isimleri paylaşayım.. sixers, antwan jamison ın yanı sıra chicago lu ben gordon ile de ilgileniyor.. ben gordon un da sıcak baktığı söyleniyor ama asıl büyük balık jamison ve dünya kadar talibi var..

Sixers'ın Jamison hamlesi zaten beklenen bir olay. Gerçekleşmesi onlar için oldukça iyi olur. Dalembert ve Jamison'lı bir pota altı iş yapar. Iguodala'nın performansını ve Miller'ı düşününce Sixers için gelecek fena sayılmaz...

Sixers Zach için devreye girebilir...
Bu sezon 7. sıradan play-off yapan ve ilk turda Detroit Pistons'a karşı 4-2 ile elenmesine rağmen gösterdiği performansla takdir toplayan Philadelphia Sixers'ta gözler Knicks'te durumu belirsiz olan Zach Randolph'ta.
Chris Webber'ın kontrat yükünden kurtulan ve salary konusunda rahatlayan Sixers'ta, coach Maurice Cheeks'in New York Knicks'in yıldızı Zach Randolph için hamle yapabileceği belirtildi.

z_beard2.jpg

Bucks, Redd'i takas eder mi?
Milwaukee Bucks'ta Genel Menajerlik koltuğuna John Hammond'un oturmasından sonra off-season hareketli geçeceğe benziyor. Yerel basında ortaya atılan iddialarda Michael Redd'in takas olabileceği yönünde;
Haberler çıkarken Charlie Villanueva'nında bu oyuncuyla birlikte takas pazarında kullanılabileceği ifade ediliyor.

Bucks'ta off-season'da iyi bir teklif gelmesi halinde Redd'in takas edilebileceği yönünde iddialar var.

nba_g_redd_268.jpg

Rose gelirse Hinrich takas olacak...
2008 NBA Draftı'nda 1. sırayı kapan Chicago Bulls hakkında haberlerin ardı arkası kesilmemeye başladı. Bulls'un Kirk Hinrich'i takas edeceği haberleri ayyuka çıkarken;
Draftta 1. sıradan Derrick Rose'un seçilip, Hinrich'inde takas için kullanılacağı ifade edildi.

Hinrich konusunda ise takasa girebilecek takımların arasında Miami Heat ismi geçiyor.

derrick-rose-ncaa.jpg

Riley takasa girebilir...
Draftta 2. sıra seçimini kapan Miami Heat'te, Pat Riley yaptığı açıklama ile takasa yeşil ışık yaktı ve draft hakkını takas edebileceğini söyledi.
Riley, Boston'un Garnett hamelesi gibi bir hamle olacaksa draft hakllarını takas yapabileceklerini belirtti.

Riley, ''Biz seçeneklerimizin çok fazla olduğunu düşünüyoruz. Boston'un geçen yıl yaptığı gibi.'' dedi.

AABT026~Miami-Heat-Team-Logo-Posters.jpg

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Sixers Zach için devreye girebilir...
Bu sezon 7. sıradan play-off yapan ve ilk turda Detroit Pistons'a karşı 4-2 ile elenmesine rağmen gösterdiği performansla takdir toplayan Philadelphia Sixers'ta gözler Knicks'te durumu belirsiz olan Zach Randolph'ta.
Chris Webber'ın kontrat yükünden kurtulan ve salary konusunda rahatlayan Sixers'ta, coach Maurice Cheeks'in New York Knicks'in yıldızı Zach Randolph için hamle yapabileceği belirtildi.

z_beard2.jpg

Yok kalsın bu kadar egoist bir adam yoktur he vardır lebron :) ıkısıde kendısı için oynuyolar kendi fikrim

JO, James'in yanına gelebilir mi?
NBA'de play-off'lara veda eden takımlar ve draft sıralamasının belli olmasıyla birlikte bir çok takas dedikodusu ortaya atılırken, Cleveland Cavaliers içinde Jermaine O'Neal dedikodusu çıktı.
Boston'a veda ettikten sonra LeBron James'in yine değişim diye sinyaller verdiği Cavaliers'ın JO için devreye girebileceği iddia ediliyor.

Herhangi bir resmi girişimin olmadığı ve sadece söylentiden ibaret olan takas senaryosuna göre Cavaliers JO'ya karşılık Pacers'a Zydrunas Ilgauskas, Anderson Varejao ve draft hakkını önerebilir.

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000a7.jpg

Artık LeBron'ın yanına adam gibi bir kadro kurulmalı. Tek kişilik takımla şampiyon olamazsınız. JO söylentileri ne kadar doğrudur bilemem...

Knicks'de Baron sesleri...
Golden State Warriors'la henüz anlaşamayan Baron Davis, New York Knicks gündemine geldi. Baron Davis'le ilgilenmesi beklenen Knicks'in salary konusunda ise çözüm olarak;
Stephon Marbury'nin kontratından kurtulma planları var. Kontratının son senesinde olan Marbury'e takım bulunması halinde ise;

Baron Davis'in Knicks'e gelmesi için girişimler başlayacak.

p1.davis.jpg

Sıra İverson'a geldi...
Carmelo Anthony ve Marcus Camby'nin takas edileceği yönünde bir çok spekülasyon yapılan Denver Nuggets'ta son olarak Allen Iverson'ın takas pazarına çıkartılacağı belirtildi.
Kontratının son senesine gelecek olmasını bir avantaj olarak gören Denver'ın, Iverson'ı takas ederek yerine uzun vadeli düşüneceği ve bu bağlamda oyuncu almak istediği ifade edildi.

0kq2.jpg

Utah'ı Boozer korkusu sardı...
Utah Jazz'de Carlos Boozer endişesi başladı. Miami Heat'in gelecek sezon için kadrosunda düşündüğü Boozer'ın Jazz'den kaçma ihtimaline karşılık olarak takası gündeme geldi.
Cavaliers'tan kaçışı ve Jazz'e gelişi herkesin dilinde olan Boozer'ın gelecek yaz aynısını Jazz'e yapma ihtimali organizasyonu takasa teşvik edebilir.

Boozer'ın gelecek sezon Heat'te oynamaya sıcak bakması için nedenler olduğu belirtilirken Utah'ın off-season'da Boozer'ı takas etmek için girişimlere başlayabileceği iddiaları basında yer alıyor.

Carlos-Boozer-03_14383.jpg

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Sıra İverson'a geldi...
Carmelo Anthony ve Marcus Camby'nin takas edileceği yönünde bir çok spekülasyon yapılan Denver Nuggets'ta son olarak Allen Iverson'ın takas pazarına çıkartılacağı belirtildi.
Kontratının son senesine gelecek olmasını bir avantaj olarak gören Denver'ın, Iverson'ı takas ederek yerine uzun vadeli düşüneceği ve bu bağlamda oyuncu almak istediği ifade edildi.

0kq2.jpg

Böle birsey varsa hemen sixersimiza geri dönsün FOREVER ( THE ANSWER )