Taylor Rochestie

Re: Taylor Rochestie Galatasaray?da

Keşke sözleşmesini 2 3 yıl yapsaydık bizde iyi oynayıp giderse yazık olur bence böyle genç isimlerle uzun süreli yapılmalı anlaşmalar yada opsiyonlu ?

Saim Karakuzu' Alıntı:
Keşke sözleşmesini 2 3 yıl yapsaydık bizde iyi oynayıp giderse yazık olur bence böyle genç isimlerle uzun süreli yapılmalı anlaşmalar yada opsiyonlu ?
Kontratı açıklanmadı sanırım.

Oyuncuyu hiç izlemedim hakkında okuduğum şeyler genellikle olumlu.Fakat asist ortalaması 3olan bi guarda istatistikleri gayet iyi demek abestle iştigal olur sadece.Umarım gerçek patlamasını bizde yapar.

Teşekkür ederim :)

Youtube'den seyrettim biraz...
solak bir oyuncu...
Solak olan oyuncular genellikle savunmalara ters gelir...
Ne dersiniz yeni Jaka Lakoviç olabilirmi...
Daha çok genç..
Hayırlı olsun...

Herkes yaptığı sayıya veya asiste yoğunlaşmış ama benim için en önemli kriter yapacağı savunma. Bunu da zaten izlemeden yorumlamak hoş olmaz. Almanya'da ya da Eurochallenge'da yaptığı savunmadan çok burada yapacağı savunma önemli. Gelsin, izleyelim, görelim öyle konuşalım bence. ;)

Ama zaten bu tür bir oyuncu bekliyordum. Hedeflerimize de uygun bir oyuncu. Hayırlı olsun.

Necati BAŞARAN' Alıntı:
Oyuncuyu hiç izlemedim hakkında okuduğum şeyler genellikle olumlu.Fakat asist ortalaması 3olan bi guarda istatistikleri gayet iyi demek abestle iştigal olur sadece.Umarım gerçek patlamasını bizde yapar.

Fakat sadece geçen sene ortalaması düşük.Kolej kariyeri boyunca hep 5 civarı olmuş asist ortalaması.

Hİç izlemedim ancak izleyenler olumlu konuşmuş hakkında...Hayırlı olsun diyelim...Belkide sağlam bir 2 numara için para ayırmak gerekiyordu...

Son olarak videolarını izleyeyim dedim youtube giremiyorum,giren varmı?
Varsa dns ayarlarını alabilirmiyim... :)

Resmi siteden geniş bilgi gelmiş:

Taylor Rochestie

ABD?nin en büyük eyaletlerinden Texas sınırları içerisinde yer alan Houston kentinde 1 Temmuz 1985 günü dünyaya gelen Taylor Rochestie, lise yıllarını California?da bulunan Santa Barbara?da geçirdi. Jeff Lavender?ın takımındaki üç sezonda da ligin en iyi beşine seçilen Rochestie, son senesinde Santa Barbara?nın 27 maçta elde ettiği 22 galibiyetin mimarlarından oldu. ABD?li oyuncu, okul tarihinin üç sayı rekorlarını alt üst ederken; 1381 sayıyla tüm zamanların en skorer ismi olarak öne çıktı. McDonalds?ın All-America takımına seçilerek lise bazındaki prestijli ödüllerinden birini alan Rochestie, Santa Barbara kariyeri boyunca 22,3 sayı, 6,7 ribaund, 5,3 asist, 2,8 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Texas doğumlu oyuncu, 2004-05 sezonunda Lousiana?daki Tulane University?de forma giydi. Tek senesinde All-Freshman (birinci sınıf öğrencisi) takımına seçilen Rochestie, süre aldığı 16 maçta top çalma (35) ve asist (113) kategorilerinde Tulane Green Wave?in en iyi ikinci ismi olmayı bildi. 31 Aralık gecesi oynanan VMI maçında 22 sayı üreten oyuncu, takımının geri dönüşüne katkıda bulundu. Rochestie, Ocak 2006?da ise Washington State University?nin yolunu tuttu. NCAA kuralları gereği, transferin sömestr zamanında gerçekleşmesinden dolayı, sezonu maç yapmadan tamamladı. 2006-07 sezonunda takımının oynadığı 34 maçta da süre aldı. 3 Mart 2007 günü USC maçında 21 sayı üretti. 70-54?lük skorla kazanılan Oral Roberts karşılaşmasında 15 sayı, 5 ribaund, 4 asistle oynadı. Ve NCAA Turnuvası?nda 1984 yılından sonra ilk kez birinci turu geçen WSU kadrosunda yer almayı başardı.

2008 Washington State Cougars ve Sweet Sixteen
Washington State Cougars ile ikinci sezonunda 34?ü ilk beşte olmak üzere 35 maça çıkan Rochestie, sezon boyunca 56 top kaybına karşılık 165 asist yaparak bu alanda Pacific-10 Konferansı?nın en başarılı oyuncusu olurken; NCAA?de 2.81?lik asist/top kaybı oranıyla NCAA?de ilk 10 girmeyi başardı. Asist (maç başına ortalama 4,7) ve üç sayı isabet oranı (%43,4) kategorilerinde takımının öne çıkan ismi olan Rochestie, o sezon boyunca Pacific-10?da en çok süre alan oyuncuydu. Şubat ve Mart aylarında NCAA kariyerinin en iyi günlerini geçiren oyuncu, NCAA Turnuvası?nın ilk turundaki Winthorp maçında 10 asist üreterek takımının üst tura çıkmasını sağladı. İkinci turda 61-41 kazanılan Notre Dome maçında başarılı performansını sürdüren Rochestie, WSU?nun 1941 yılındaki şampiyonluğundan sonra elde ettiği en iyi dereceyi (Sweet Sixteen) kazanmasına yardım etti. Rochestie, 1223 dakikayla okul tarihinin söz konusu alandaki tek sezonluk rekorunu kırdı. Sayı, asist ve top çalma kategorilerinde de en iyiler arasına girmeyi bildi.

2009-10 Bundesliga, EuroChallenge ve Final-Four MVP
2008-09 sezonunda WSU?nun 33 maçına da ilk beşte başlayan Rochestie, yıl sonunda Pacific-10 Konferansı?nın en iyi takımına seçilerek son 10 senede bu başarıyı elde eden ilk WSU oyuncusu oldu. Sezon boyunca 19 maçta çift haneli skor üreten sporcu, üç defa 20 ve iki defa 30 sayı barajını aşmayı bildi. Takımının sayı, dakika, asist, top çalma kategorilerinde en iyisi olan Rochestie, 16-22 Şubat tarihleri arasındaki performansıyla Pacific-10?da haftanın oyuncusu seçildi. Washington State Cougars Tarihi?nde üç sayı yüzdesi anlamında tüm zamanların en iyi üçüncü sporcusu olan (%42,3) Taylor Rochestie, 2009-10 sezonunu Almanya?nın BG Göttingen takımında geçirdi. Bundesliga?da EWE Baskets Oldenburg ve ALBA Berlin?in ardından normal sezonu üçüncü sırada tamamlayan Göttingen?i EuroChallenge?da şampiyonluğa taşıyan Taylor Rochestie, Final Four?da MVP ödülünün sahibi oldu. Sezonu 15,1 sayı ve 3,2 asist ortalamalarıyla bitirdi.

Avrupa kariyerinin ilk sezonunda önemli başarılar elde eden Rochestie, oyun kurucu pozisyonunda görev alıyor. Ve özellikle dış şutlardaki yüksek yüzdesiyle dikkat çekiyor.

Bizim Ryan Toolson ile benzer bir oyun yapısı var gibi gözüküyor, klasik iyi şutu olan,savunma yapmayı sevmeyen beyaz amerikalılardan biri sanırım.Hayırlısı olsun.

Omar Cook ve o kalibrede oyuncu bekleyenler zaten baştan yanlış beklenti içindeydiler.. Çünkü Omar ı alacaksak niye tutkuyu aldık 10 dakika için mi? Tutku gibi oyuncuyu 5-10 dakika için kadroda bulundurmak çok büyük lüks olurdu ayrıca katkıda alamazdık.. Şimdi Tutku ve Taylor OK pozisyonunda dönüşümlü oynarlar hiç bir dakika sorun çekmeyiz gibime geliyor..

Ayrıca bir maçını izlemiştim Taylorun aklımda pek bir şey kalmadı ama boş üçlükleri sokuyor :)

Bu transferle ayrıca 2 ve ya 3 numara için ayrıca kaynak çıkmış olabilir..

Neyse hayırlı olsun sağlıklı verimli bir yıl olur inşallah :)

Yusuf Şenli' Alıntı:
Bizim Ryan Toolson ile benzer bir oyun yapısı var gibi gözüküyor, klasik iyi şutu olan,savunma yapmayı sevmeyen beyaz amerikalılardan biri sanırım.Hayırlısı olsun.

Oyuncunun savunmayı sevmediği kanısına nereden vardınız daha önce izlediğiniz maçlarında mı ? Yoksa videolardan falan mı ?
Video ise link verirseniz güzel olur.Önceki maçlar ise daha ayrıntılı bir değerlendirme yaparsanız kafamızda daha net birşeyler oluşur.