TKBL | Fenerbahçe 74-68 GALATASARAY

Dün son çeyrekte geriye düştükten sonra aklıma ilk VJ geldi yaşına rağmen bence bize müthiş katkı sağlayabilecek bir oyuncu keşke bu sene takımımızda yer alsaydı diye içimden geçirdim.

Aslında olay belli olmuş bu maçtan sonra. Bundan sonra maç kaybetmeyip Fener'i Abdi İpekçide yenmeliyiz. Yönetim ayık olacak 1de oynanmayacak o maç akşam 7de oynanacak yoksa salon dolmaz tam.
Takımda ise küçük değişiklikler yapılabilir. atıyorum Catchings alındığında 3 opsiyonumuz olur. Hodges malesef iyi değil , Currie ise bizim araığımız oyuncu değil. Senin 4ünde Melisa değil de Sophia olsaydı Currie iyi bir tamamlayıcı olurdu amahem Melisa hem Curry kısıtlı hücum gücü olunca ihale 2 oyuncumuza kalıyor hücumda. Bu opsiyonları ne yapıp edip 3e çıkartmalıyız yoksa o 2 opsiyonumuz diri kalamıyor bir türlü.
Işıl ise bence bu sene 1. guard olarak kalmalı ama seneye bi Hammon gelirse harika bir guard kombinasyonumuz olur. Neyse bu yazın konuşulacak bir şey ama Avrupa'da ilerleyemeyeceğimizi düşünerek hareket etmeliyiz artık. Avrupa olayına göre alınan Gintare ve Hodges yerine Abd'liler alınabilir eğer bütçemiz ve hakkımız varsa. Girdiğinde sırıtmayacak bir pivot ile Işıl ayarında bir Abd'li pg alırsak cidden tam takım oluruz.

Arkadaşlar ben bir şeyi anlayamıyorum neredeyse 1 haftadır bazı arkadaşlar sürekli söylüyolardı biz fark yeriz takımımız ortaya birşey koyamıyor diye, takıma az çok güvenenlere de bu maçtan hala galibiyet bekleyenler mi var tebrikler gibisinden cümleler de sarfedildi. Tamam eyvallah herkesin düşüncesine saygılıyım ama takımımızın aslanlar gibi mücadele ettiği, sonuna kadar savaştığı ve maçın sonunda da yorgunluk ve birkaç basit hatadan kaybettiği maçtan sonra hala; feneri bir daha böyle yakalayamayız bügünde yenemediysek bir daha hiç yenemeyiz gibisinden cümleler sarfedenler varsa bu arkadaşlar ya maçları izlemiyolar, ya basketboldan anlamıyolar ya da takımımızı küçük görmekten zevk alıyolar gibime geliyo.

Ben kendi adıma takımımızdan tek bir şey istedim sahada savaşmaları ve karakter göstermeleri bunu da sonuna kadar yaptılar. Maç sonunda kazanamasak da ELİNİZE SAĞLIK KIZLAR...

Öncelikle kızlar son periyoda kadar gerçekten çok iyi mücadele ettiler.Öyle yada böyle bu kadro ile fenerbahçenin yenilebileceğini gösterdiler.Ki bu zaten geçen sene türkiye kupasında, evvelki sene cumhurbaşkanlığında bundan daha kısıtlı bir kadro ile yapılmıştı.Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu sene takım maalesef dişli takımlara karşı iyi niyetli hırsla mücadele etsede pili bitiyor aynı mücadeleyi maça yayamıyor.Simone ilk yarı bu kadar yüzdeli atmasa bu kadar fazla fark yaratamazdık.Işıl bence bu seneki en iyi mücadelelerinden birini verdi sahada ilerleyen haftalarda dahada iyi olacağının sinyallerini verdi ondan birsel olmasını beklememek gerek iki farklı tip oyuncu ve birselin euroleagden dolayı üst düzey maç tecrübesi çok fazla.
Bu sene final oynanır kafa kafaya son maçta belli olur herşey .Avrupa'da çok şey beklememek gerek bu sene simone ve fowles var diye final four dan bahsetmek gerçekçi değil diğer takımlarda üst düzey oyuncu sayısı 4-5 oyuncuyu buluyor.Şu anda yapılacak tek bir takviye hakkı kaldı yabancıda bunu iyi düşünüp hareket etmeli.Seneyede mutlaka çalışmalara şimdiden başlayarak slvia ve simone yanına bir türk ve bir avrupalı uzun şutör ve bir guard ve gintare yerinede iyi bir avrupalı alarak ve her sene koç değiştirme huyundan vazgeçerek istikrarlı bir şekilde ilerlenmeli.

Anlamıyorumki bir maç olur bilemedin iki maç olur ama biz 10 sayı 15 sayı öne geçtigimiz kaç maçta hiç fenerbahçeyi yenemedik umarım önümüzdeki senelerde bugünleri gülünç anılar olarak hatırlarız :) YENİLMEZ ARMADA nın geri dönmesi dileğiyle ...

maçı izlemek nasip olmadı ama yazılanlara bakılırsa iyi mücadele etmişiz. Seimone nin eski haline dönüp dönemeyeceği şüphesini bizzat Seimone gittikçe dağıtıyor görünüyor sevindim. o mevkiye alınabilecek Seimone ayarında bir oyuncu yok piyasada. sadece 1 kişi var zaten o da karşıyakada.

4.yabancı rotasyon dışına çıktı hiç katkı alamıyoruz, ciddi sorun.

Currie sakatlandı deniyor doğrumu ,eğer öyleyse geçmiş olsun ama bu sene bu sakatlıklar irili ufaklı melek,gülşah,tuğba şimdi currie bu fazla olmaya başladı bir şeyler yanlışmı yapılıyor daha sezonun başı

Sühan Cem' Alıntı:
Gece yarısı bi dünya kafa ile izledim maçı. Şunu anladım ki FB'nin bizimle kapışacak gücü yok. Bizim winner olamama sorunumuz var.

Currie sakatlandı zaten bence yerine birini almaya uğraşırlar Gintare'ye de süre verilmiyo 2'siyle yollar ayrılıp winner 2 oyuncu alınmalı bence..

İzlemediğim maç hakkında yorum yapmam yanlış tabiki ama yine de istatistikler üzerinden ve izleyenlerden öğrenebildiğim kadarıyla yorum yapıyorum.

Herşeyden önce şuan arada net kalite farkı bulunan rakibimize karşı deplasmanda 3 periyot oynanan iyi oyun ve 10 sayılık fark herkes gibi beni de umutlandırdı.

Seimone böyle bir maçta sonunda takımı taşımış, daha da iyi olacak umarım.

Monique'nin sakatlanması sıkıcı ama olası bir Tamika hamlesiyle 1 sınıf üste çıkacağımız aşikar.

Seneye yapılabilecek çok güzel hamleler var takımla ilgili; iyi bir guard gibi, Sophia'nın Türk yapılması gibi vs..

Bu sene sadece 1 yabancı daha getirebilme hakkımız olduğunu düşünürsek Tamika en mantıklı seçim gibi duruyor ve öyle de olacak sanırım.

Bu maçı kaybettik ama uzun maratonda kaybettiğimiz birşey yok. Diğer takımlarla kalan maçlarımızda fire vermezsek ve feneri kendi evimizde yenersek saha avantajıyla şampiyonluğa yakın olan taraf oluruz.

Burda kilit nokta sürpriz bir yenilgi almamak ki bu herşeyin sonu olabilir.

Emir Kalyoncu gibi kötü olduğumuzda saçma sapan yorum yapan arkadaşlar da yazsın buraya mümkünse. Bir de onları dinleyelim.

Doğru ya; fener Euroleague'de 100 atıyor, biz 40 atıyoruz, 60 sayıyla biter bu maç..

Bu güzel mücadeleden ötürü oyuncularımızın hepsine teşekkürler.

Deniz Ertürk' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":f53sobrh]Gece yarısı bi dünya kafa ile izledim maçı. Şunu anladım ki FB'nin bizimle kapışacak gücü yok. Bizim winner olamama sorunumuz var.

winner olamama derken..?[/quote:f53sobrh]

''Kazanmayı bilen oyuncularımız yok. Tuğba var oda fenerbahçe ile 5 sezon önce şampiyonluğu görmüştü. '' demişti Sühan abi. :)

Yok FB derken aslında Beşiktaş'ı düşünmüştüm ama bir arkadaş söyledi gene Beşiktaş şampiyon olduğunda Tuğba o kadro da yokmuş sanırım.

Winner derken kazanmakda öğrenilen bir davranıştır. FB'nin maçın sonunda ayakta kalamsının bizim oyuncualrımızın ise maçın sonunda potaya topu bile atamamasının sebebi biraz da bu. Hepsi panik düğmesine bastı. Lan yenecekmiyiz yoksa moduna girmişler.Fb'de ise kazanma bilgisi olan oyuncula ro noktada olaya el koymuş. Nevriye, Birsel ve Penny. Bizim takımımızda lig şampiyonluğu görmüş bir oyuncu yok şu an kadroda. Bu da maç sonrları baskıyı kendi kendimize yapmamıza sebep oluyor. İlk maç Abdi ipekçi de olsaydı takım kurgusu için daha iyi olabilirdi belki de.

Gazanfer'in de dediği gibi saçma sapan bir yenilgi almayız inşallah ligin ilerleyen bölümlerinde herhangi bir takımdan. Bu bizi şampiyonluğa doğru götürebilie. Şimdi yönetimin şapkasını önüne koyup coach ile düşünmesi lazım. Avrupa ve Lig için mücadeleye devammı yoksa birinden birini seçip onamı odaklanmalı? Bence EuroLeague de gidebileceğimiz yere kadar gidelim ama esas düşünmemiz gereken lig olmalı. İkisini birden isteyip ikisinden de olmaktansa birine yoğunlaşmak daha iyidir bu tecrübesiz kadro için.

Sühan Cem' Alıntı:
Yok FB derken aslında Beşiktaş'ı düşünmüştüm ama bir arkadaş söyledi gene Beşiktaş şampiyon olduğunda Tuğba o kadro da yokmuş sanırım.

Winner derken kazanmakda öğrenilen bir davranıştır. FB'nin maçın sonunda ayakta kalamsının bizim oyuncualrımızın ise maçın sonunda potaya topu bile atamamasının sebebi biraz da bu. Hepsi panik düğmesine bastı. Lan yenecekmiyiz yoksa moduna girmişler.Fb'de ise kazanma bilgisi olan oyuncula ro noktada olaya el koymuş. Nevriye, Birsel ve Penny. Bizim takımımızda lig şampiyonluğu görmüş bir oyuncu yok şu an kadroda. Bu da maç sonrları baskıyı kendi kendimize yapmamıza sebep oluyor. İlk maç Abdi ipekçi de olsaydı takım kurgusu için daha iyi olabilirdi belki de.

Gazanfer'in de dediği gibi saçma sapan bir yenilgi almayız inşallah ligin ilerleyen bölümlerinde herhangi bir takımdan. Bu bizi şampiyonluğa doğru götürebilie. Şimdi yönetimin şapkasını önüne koyup coach ile düşünmesi lazım. Avrupa ve Lig için mücadeleye devammı yoksa birinden birini seçip onamı odaklanmalı? Bence EuroLeague de gidebileceğimiz yere kadar gidelim ama esas düşünmemiz gereken lig olmalı. İkisini birden isteyip ikisinden de olmaktansa birine yoğunlaşmak daha iyidir bu tecrübesiz kadro için.

dediklerinizde haklısnız kazanmaya alışmış pek oyuncu yok hiç yok belkide yabancıların bir kısmı .. aslında sizin kapışacak güçleri yok aslında demeniz biraz iddalı olmuş :) kapışacak hangi takımlar var o zaman..

Hayır iki takımın oyuncualrınında eşit şampiyonlukalrı osla biz onalrı yenerdik. Oyunculuk anlamında FB takımının bizden iyi olduğunu düşünmüyorum. Fowles mesela hiç şampiyonluk yaşamamış ligde. Taurasi en azından WNBA'de yaşamış o duyguyu. Bizim için en önemli şey sabır. Sistemi oturtunca ve Işıl ile Seimone'un kendine gelmeleri durumunda Turbo'ya takmış gibi olacağız. Bence burada ilk düşünmemiz gereken Seimone ve ışıl'a çok değil 3 gün önce hakaret edenelrin şapkalarını önüne koyup bu oyunculardaki potansiyeli hatırlamaları. Duygusal değil gerçekçi olduğumuzu anlayabilmeleri.

Sühan Cem' Alıntı:
Hayır iki takımın oyuncualrınında eşit şampiyonlukalrı osla biz onalrı yenerdik. Oyunculuk anlamında FB takımının bizden iyi olduğunu düşünmüyorum. Fowles mesela hiç şampiyonluk yaşamamış ligde. Taurasi en azından WNBA'de yaşamış o duyguyu. Bizim için en önemli şey sabır. Sistemi oturtunca ve Işıl ile Seimone'un kendine gelmeleri durumunda Turbo'ya takmış gibi olacağız. Bence burada ilk düşünmemiz gereken Seimone ve ışıl'a çok değil 3 gün önce hakaret edenelrin şapkalarını önüne koyup bu oyunculardaki potansiyeli hatırlamaları. Duygusal değil gerçekçi olduğumuzu anlayabilmeleri.

Zaten o hakaret edenlerin hiçbiri yok şuanda forumda.gerçi hangi yüzle yazacaklar o kadar terbiyesizleştitkten sonra o da ayrı bir konu.

Takım uyumu önemli, ilerki günlerde göreceğiz aslında asıp kesmek yersiz erkenden takımı. Açıkçası Fowles ve Augustus(bazen) dışında çok katkı olacağını sanmıyorum bu sezon takımda bu oluşumda kadroda tabiki.

Deniz Ertürk' Alıntı:
Takım uyumu önemli, ilerki günlerde göreceğiz aslında asıp kesmek yersiz erkenden takımı. Açıkçası Fowles ve Augustus(bazen) dışında çok katkı olacağını sanmıyorum bu sezon takımda bu oluşumda kadroda tabiki.

orası oyle gözüküyor zaten.68 sayının 42 si yazdığın iki oyuncudan gelmiş fener maçında.