Tolga Öngören

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
Tolga Hoca bence bizim için iyi bir kan değişikliği olur.Ama kendisi Galatasaraydaki maddi durumdan dolayı bizi tercih edermi acaba??

bence şu anda ki e3n ii alternatif 3 yıldır başarısız eleştirisine gelince telekom serüveni hariç bu eleştiriye kesinlikle katılmam bence ergin atamandan daha başarılı oldu.her şeyi bir yana bırakırsak biraz savunma yapmayı öğreniriz ve boşyere düşman kulüp edinmeyiz.galatasaray kulübü halil üner le iice antipatik hale geliyor

aliemre' Alıntı:
Açıkcası son üç sezondur ona verilen kadrolara rağmen başarısız olması beni biraz düşündürüyor :?

Dogru , bize de gelip basarisiz olma ihtimali yüksek...

Biz zaten başarısızız,bundan kötüsü olabilir mi?

Hedeflerimiz de daha önce çalıştırdığı takımların hedefleriyle uzaktan yakından alakalı değil.Bu sebeple rahatça uzun zaman tanınabilir kendisine.Ondan istenen takıma bir sistem,bir basketbol felsefesi yerleştirmesi.Adam gibi adam olması.

Bence çok da iyi olur ama bu görevi o kabul eder mi bilemiyorum?

Benim de tercihim Yucel Platin veya Tolga Ongoren olur. Ikisinden biri ile birkac yillik bir anlasma yaparak en azindan oyun sisteminde bir istikrar yakalayabiliriz.

Tolga Öngören'in şu an takımın başına geçmesi bir yarar sağlamaz.Ayrıca oynattığı basketbol tarzı da benim pek hoşuma gitmiyor.Ama eğer gelşecek yıl için çıta yüksek tutulursa düşünülebilir.

BEYLER... Tamam Tolga Öngören Ankara çetesine kurban gitti, böyle olacağı da belliydi, efsane Ercüment Sunter geri geldi falan ama Tolga bize hiç uymaz...
BİR DE RİCA EDECEĞİM... YÜCEL PLATİN FALAN DEMEYİN... Banvitten neden sezon başlamasına 2 gün kala kovmuşlar bir soruşturun, Menajerleri Galatasaray Lisesi mezunudur, anlatır...

itslikethat,

Sana bu mesaji ozelden gondermeye calistim ama gitmedi. Yucel Platin'in Banvit'ten ayirlisinin detaylari nedir? bir de sozunu ettigin GS Lisesi mezunu menajer kim?

biraz bilgilendirebilirsen sevinirim.

Saglicakla kal

Banvit'in Menajerinin adı Ömer Yalçınkaya... Daha önce Beşiktaş'taydı, takım 2. kümedeyken menajer oldu. Basket camiasında gayet tanınır kendisi...
Yücel Platin'e gelince... Galatasaray basket takımını yönetecekse, gerek yok, tribünden 3 kişi bile coach ve 2 yardımcısı biçiminde daha iyi yönetir. Oyak'ı küme düşürmüş, hem de Mark Salyers gibi bi adamı varken, Banvit'ten daha sezon başlamadan kovulmuş, üstelik biri hariç aldırmaya çalıştığı yabancılarla birlikte gönderilmiş, sanırım birini de 2. veya 3. hafta gönderdiler Bandırma'dan, Böyle birinden bahsediyoruz. Kusura bakmayın ama adının Galatasaray'la anılması bile...
Görüşmek üzere...

Paran varsa Tolga Öngören vardır,yoksa yoktur,en iyi dönemlerimizde bile üç beşin hesabını yaptığından dolayı imza atma aşamasındayken takımın başına geçmemişti,görüşmesi esnasında hatta ben ve burda yazan bir arkadaşım yan odadaydık,odadan çok sinirli bir şekilde ayrıldığını bilirim...o dönemler şubemiz iyi para harcıyordu hatta,bahsettiğim dönem TOFAŞ ın kapatıldığı Murat Konuğun bize geldiği dönemdir...
Eğri oturup doğru konuşmak lazım,Halil Ünerin sağ içi ve dışındaki agresifliğini eleştirebilirz ancak kimsede bu parasızlıkta bu takımın kahrını çekmez...

Arkadaşlar 2000 yılında Tofaş kapanınca yönetimimiz T.Öngeren , M.Konuk
A.Yılmaz ve Ş.Baş'la anlaşmıştı basının yazdığı her birine ödecek ücret 150-200bin dolardı yıllık ama sadece M.Konuk geldi.
T.Öngeren'i başarılı bulmuyorum Repesa gittikten sonra takımı şampiyon yaptı ama orda dikkat edilmesi gereken şimdi Erdemir'in koçluğunu yapan
Ayhan Kalyoncudur. takımın yabancı oyuncularından sorumluydu Tofaş'ın Avrupadaki maçlarında rakiplerin analizlerini yapıtordu. Erdemir'de yaptıkları getirdiği oyuncular ortada koç değişikliğinde adres Ayhan Kalyoncu olmalı

itslikethat' Alıntı:
BİR DE RİCA EDECEĞİM... YÜCEL PLATİN FALAN DEMEYİN... Banvitten neden sezon başlamasına 2 gün kala kovmuşlar bir soruşturun, Menajerleri Galatasaray Lisesi mezunudur, anlatır...

Bunun nedenini sen bize söylermisin lütfen?

Evet itslikethat, sebebini aciklarsan biz de ogreniriz.

Bu arada bence artik koc degisikligi sart oldu. Bence bu son yillardakien iyi kadro. Su an kaliteli ve verimli 3 Amerikali'ya, Arda gibi bir potansiyel superstara, Gokhan gibi tecrubeli ve gecen yili cok iyi gecirmis bir sutore, Umut gibi cok iyi bir yedek oyun kurucuya, Cihat gibi patlamaya aday bir genc yetenege sahibiz. Sonuc: 10 macta 3 galibiyet. Isin aci tarafi, hala dogru duzgun hucum setlerimiz yok ve cok kotu savunma yapiyoruz. Jacobson perdelemeden cikip top aldiginda cok yuzeli sut sokabiliyor, biz ona bu pozisyonlari bile mac icinde cok az saglayip, kendisini el uzerinden sut atmaya zorluyoruz. Su an butun hucum sistemimiz disarida top cevirip ucluk atmaya dayali, bence una da sistem denemez.

5 numara eksigine gelince: Bu konuda su ana kadar Halil Uner "Ulker Fatih'i vermekten vazgecti" diye aglamak disinda hicbirsey yapmadi. Oysa bugune dek Turkiye piyasasindaki yerli oyuncular ile bile bu acigi kapatabilirdi. Neticede Galatasaray'in iceriyi kapatabilen kalin ve fizikli bir 5 numaraya ihtiyaci var, bu oyuncudan skore olaganustu bir katki yapmasi da beklenmiyor. Nedim Dal su an Tofas'ta 2. ligde oyunuyor, sezon baslamdan once veya sonrasinda birkac oyuncuyu (mesela tecrube kazanmasi acisindan genc Ibrahim, Mert, Ufuk, Enver, Orhan) iceren bir takas teklifi ile ile Tofas Nedim'i kiralamaya ikna edilebilirdi. Iyi bir Nedim bu takima buyuk katki saglardi. Hadi, Nedim olmadi, Banvit sezon basladiktan sonra Serdar Tabay'i serbest birakti, Serdar bostayken alinabilirdi (iceriyi kapatan bir Serdar da bence bu takima buyuk katki saglardi). Bu oyunculari getirmek maliyetli bir is degildi ama ilgi ve takip gerekirdi, Halil Uner'in de bunu gostermeye hic niyeti yok.

Bence artik daha fazla zarar verip bu sezonu da cope atmadan Halil Uner istifa etmeli, eger etmiyorsa da gonderilmeli. Tolga Ongoren'i ben de isterim ama bizim butcemizdeki bir takima gelmez bence de. Mevcut butce ve takim yapisiyla en iyi koc adayinin Yucel Platin oldugunda israr ediyorum, bence takimda ciddi bir canlanma yaratabilir. Oyak Renault genclerden kurulu kadrosuyla onun zamaninda cok iyi savunma yapiyordu, o ruhu bize de getirse takimin yeniden ayaga kalkmasina yeter bence.

ASLINDA foruma uğramama kararı almıştım ama bir arkadaşım uyardı ve sırf buna cevap vermek için bile olsa, geri dönmeye karar verdim...
Beyler, bakınız 2-3 cevap önceyi okuyunuz, cevaplar orada var ama tekrar edeyim... Yücel Platin'le Oyak küme düştü, eh biz de sağolsunlar onlar sayesinde kaldık hem de Mark Salyers'a rağmen düştüler!

Yücel Platin denilen arkadaş basketboldan ne yazık ki anlamaz, basketbol camiasının içinde herhangi bir adama sorun bunu size söyler. Tabiiii Yücel dışında birine sorun. Banvit'liler salak mıydı daha lig başlamadan kovdu!

Halil Üner tartışmalarına da tekrar girmek istemiyorum. Tuborg maçında basketbol zekasının boyutlarını tekrar gördüm ama içi geçmiş Arda o üçlüğü kaçırmasa yada Boddicker faulden sonra kucağına düşen ribauntu alabilse, maçı da alacaktık zekası sayesinde olmadı.

Bu arada Sağdan soldan saydım yine 50 kişi vardı maçta, ne diyeyim ki?

itslikethat,

Tek yabanci Mark Salyers ve genclerle kume dusmeyi eslestiriyorsun ama Halil Uner'in kocluk dehasindan bahsediyorsun. El insaf, adam Jacobson+Boddicker+Johson ile duserecek takimi neredeyse.
Taraftar ve camia icinde de senin gibi dusunenler varsa ne diyeyim ki ben. Her toplum layik oldugu gibi idare edilirmis ama kim ne derse desin ben Galatasarayimin sportif acidan da etik acidan da Halil Uner tarafindan yonetilmesini kabullenemiyorum. Ey sevgili forum uyeleri, her turlu sportif kriterden vazgectim, Sedat Peker baglantisi da rahatsiz etmiyor mu sizi?

Ya bu ülkede zaten Sedat Peker le ilişkisi olmayan yokmu ? ! de bu forumda ne biliyim geçmiş oyuncuları istiyorum veya şu koçu getiririn gibi topicler açılmasınıda anlamsız buluyorum.

madem takımımız kume dusme durumunda sorumluyu bulacağız sayı yukunu ceken boddicker-johnson-jacobson a neden daha sayı bulmadınız dıye mı yoksa hocaya mı. bır oyuncunun ne kadar ıyı olursa olsun ısterse butun sayıları atsın; attıgın kadar yedıgın de onemlı...
takım oyunu oynandıgına gore neden hep oyuncuların hucum duzenlerıne gore değerlendiriyoruz. savunmada bu oyunun parcası degılmı gecen sene en kotu durumumuzda bıle en fazla sayı takım atan takımlardan bırıyken yedıklerımız de bır o kadar dı...
evet artık forumda su oyuncu gelse su koch olsa topıclerıne yazılarına gerek yok nedır bu yaaa sezon 1. devresı bıtmek uzere yazılan yazılara bakın. bazı seylerı begenmıyoruz hepımız kendımızce??? doğruları??? soylemeye calısıyoruz ama nafıle...
sube ıcın yanlısları ortaya koymaya calısırken yanlısı yanlısla duzeltmeye calısıyoruz.

her doğru her yerde soylenmez...

:lol:
hakikaten gayet manasız bir tartışma bu ya... Söylediğin adam yani Yücel Platin basketbolu bilmiyor diyorum, Banvit sezonbaşında lig daha başlamadan kovdu söylememe gerek yok, zaten bu böyle.
sen hâlâ Yücel Platin'le Halil Üner'i kıyaslıyorsun. Ya bunu yapmak için basketbolu cidden bilmemen ya da adının Yücel Platin olması yahut da akraban filan olması lazım. Daha fazla cevap da yazmayacağım.
Adam kalkıyor, bunu basketten anlayan herkes söylüyor zaten... Normalde 20-30 yemen gereken maçta yenme konumuna sırf taktik zekasıyla cinliğiyle geliyor, Ufuk'a haşırt diye sarıltarak adama faul yaptırtıyor. Sen gidip en mühim ribauntu armut gibi adamlara veriyorsun. Bir de tabii Arda Vekiloğlu'nun acele ve yanlış üçlük atışı var. Maçı kaybediyorsun. Ne yapacak Halil Üner ribaunt mu alacak, üçlük mü atacak.
Şu takımdaki adamların hangisi daha önce oynadığı takımlarda star olmuş? Arda geçen sezon kaç dakika oynamış. Gökhan bize ilk geldiği sezon ve ondan öncesi dışında ne yapmış, geçen sezon ne yaptı oynadığı takımda? oofffffff oofffffff
Ya bak çocuklarda çıkıp ellerinden geleni yapıyor ama bu paraya bu oyunculara bu takım var ok!
Paul Dawkins, Nihat İziç, Michael, Turgay Demirel, Çato, Mehmet Altıoklar, Mehmet Şenova ve diğerleri yooookkkk.

Bak kardeşim yazdıklarının hemen hepsi millete hakaret içeriyor, ondan sonra da "ne bu kabadayılık bana ne küstüm size " bilmem ne diye trip yapıyorsun. Burası çocukluk yapma, kapris vs yapma yeri değil.Ya yazarsın ya yazmazsın...Yücel Platin basketbolu bilmez herkes söyler bunu dedikten sonra söyle o zaman KİM o herkes.Biz de gidip soralım(Yücel Platin tarzını kesinlikle sevmem o ayrı konu) . Takım iyi gidince Halil Üner taktik zekasıyla getirdi ,işler kötü gidince oyuncular. Peki o Halil Üner'in taktik zekası işler kötü giderkekn nerede? Veya da işler kötü giderken ARMUT(?) gibi ribaund veren Boddicker'e ribaunt mu aldırıyor Halil Üner? Yoksa çıkıp ribaundları kendi mi atıyor. Kendi söylediklerine kendinin de inanmaman gerekir normal şartlarda zira ilk cümlenle beraber çelişmeye başlıyosun.

Şu takımlarda hangi oyuncular oynadığı takımlarda star olmuş? Peki yenildiğin Büyük Kolej'de kim star olmuştu.Üstelik Boddicker-Jacaobson-Johnson üçlüsü oldukça tutmuş ,Türkiye stardantlarının üstünde katkı sağlayan oyuncular(İlk defa tutturdu yabancılarını buna bir itirazım yok). Renault'u küme düşürdü dediğin Platin'in elinde sadece Salyers vardı, bu sefer elinde 3 tane yabancın var ve Üner de küme düşmemeye oynuyor.Yani yine standart bir şekilde çelişiyorsun(ısrarla saçmalıyorsun demiyorum) PLATİN'İN ELİNDE MALZEME VARDI VE ÜNER'İN YOK ÖYLE Mİ? Hakikaten sen bu söylediklerine inanarak mı söylüyorsun?
Halil Üner her seferinde "ben suçsuzum Fatih,Ferreira bilmemne "diye mızmızlanırken Yücal Platin Banvit'deki başarısızlığın ardından(ki sezon başlamamıtı söylediğin gibi ortada bir başarısızlık olup olmadığı da belli değil) "Kan değişikliği gerekiyordu,üzgünüm " dedi paşa paşa ağlamadan gitti. Neymiş efendim Halil Hoca 50-60 bin dolara Amerika'dan yabancı bulamıyormuş da o yüzden Brezilya'ya gitmiş
1.Alacağı adamın İngilizce konuşacağını mı sanıyordun da mızmızlandın elimde sözlükle dolaşıyorum diye.
2.Koch da ilk sozunda 8 ay için yaklaşık 50 bin dolar almıştı.Erman Kunter buluyor da sen niye bulamıyorsun o paraya iyi oyuncu.)Ufak bir hatırlatma: Taraftarın sevgilisi tolbert 36 bin dolar alıyordu) Ahmet Kandemir karşıyaka'da nereden buluyor o paralara oynuclar.Geçen senenin mvp si( sanıyroum johnson du adı) 45 bin dolara oynarken sen niye bulamıyorsun.
sadece ağlıyor başka hiçbirşey yok. Giderken de (ne zaman olursa) yönetimi ve oyuncuları suçlayacak beni sabote ettiler diye.Karşıyaka ve Darüşşafaka maceralarını hatırlayın.
Tuborg maçındaki o ünlü(??) taktiksel dehaya gelelim.Nasıl bir zeka takım 39 tane üçlük denerken öyle izliyor maçı? Böyle birşey normal ve düzgün bir takımda olabilir mi? Hoca öööyle seyreder mi o maçı.Bir takım öyle süper bir hocası varken her maç 80-90 sayı yer mi ? Nasıl bir savunma anlayışıdır o.Bu dahi hiç mi savunma yaptıramaz.Elinde Büyük-Kolejden Banvitten İTÜ den daha mı kötü malzeme var.Bir takım kuracak olsan Büyük Kolej'den Murat ve İtü'den Harun dışında kimi alırsın takımına? Veya da alay ettiğin Platin'in Renault'undan Salyers dışında kimi alırdın? Kısacası hocanın elinde tutar taraf yok hangi dehalığını gördün sen.Ha tatktik faul yaotırtmak(haşırt diye!!) büyük bir deha ise o dehadan türkiyede her ortaokulda bir tane var.
O arada 2 post öncesinde Platin'i alenen komisyonculukla suçlamışsın.ELİNDE KESİN BİR BELGE YOKSA BU CİDDİ BİR AHLAKSIZLIKTIR. SAÇMA SAPAN DÜŞÜNCELERLE KİMSEYE BOK ATAMAZSIN!!!! Böyle bir hak olsaydı Halil Üner'le ilgili komisyon iddiaları burada herşey konuşulurken gündeme gelirdi fakat burdaki insanlar senin gibi davramayıp bunlara dair herhangi bir kanıtları olmadığı için gündeme getirmediler. Elinde bir kanıt varsa anlat ki bilelim yoksa sus!(Madem basketbol dünyasını komsiyon iddialarını bilecek kadar yakınsan bir soruştur bakalım Daçka'da Üner'in DeANGELO COLLINS transferinden neden vazgeçtiğini...)

Bu yazıma verebileceğin tek cevabın " hem insanlara hakaret etme demişsin hem bana hakaret etmişsin.Küstüm ben sana! " olacağını tahmin ediyorum. Sana ettiğim hakaret "ahlaksız" dır ki onu da eğer Platin'in komisyoncu olduğunu ispatlarsan geri alacağımı ve özür dileyeceğimi garanti ediyorum.Aksi durumda evet belirtiyorum ki insanların şerefiyle ilgili konuşanlar AHLAKSIZDIR

p.s: Diğer arkadaşlar cap lar için üzgünüm.Fakat arkadaşın atlama ihtimaline karşı özellikle vurgulamak istedim.Beklediğim cevapları alabilirsem editlerim.

itslikethat,

Kabalik etme lutfen. Bu konuda senden farkli dusunuyorum diye "Yucel Platin'in akrabasimisin, kendisimisin? Eger bunlar degilsen ve hala savunuyorsan basketten anlamiyorsun" diyemezsin. Eger boyle dersen insanlarin da sana "Halil Uner'in ta kendisimisin, yoksa ondan menfaatin mi var?" diye soru sormaya haklari olur.

Teknik yanina gelince, kusura bakma seni anlayamiyorum. 2 senedir (ozellikle bu sene) kadrodan alinabilecek minimum verimle oynuyoruz. Takimda sistem diye birsey yok, her attigimiz sut girerse mac kazanabiliyoruz, aksi takdirde bu pek mum kun olmuyor. Camia icinde kenetlenme kayboldu, basket takimi tarihindeki en az seyirci seviyesine dustu. Butun bunlarin yaninda halihazirdaki kocun mafya ile en azindan dolayli baglantisi var. Eger butun bunlara ragmen hala "En buyuk taktisyen Halil, aslan Halil" diyorsan, sana katilmam ama bu fikrine saygi duyarim. Eh, zaten her topluluk layik oldugu gibi idare edilir!