Transfer var herhalde...NBA'den

Anwar Ferguson

mball.jpg

a-FergusonAnwar.jpg

s_mbball.jpg

s_bbal.jpg

mball.jpg

henüz Sacramento performansı iyi değil ama. geçmiş fena değil.

Little yol gözüktü o zaman 1981 doğumlu 2.13 boyunda bu transfer haberinden sonra Little hiç fayda gelmez biran önce bu transferi gerçekleştirsimler Transfer edecekseler Telekom maçına yetişsin.

Player Profile
Anwar Ferguson | 32
Position: C
Born: 10/10/81
Height: 7-0 / 2,13
Weight: 200 lbs. / 90,7 kg.
College - Houston
------------------------------

2.13 boyunda ve sadece 90 evet 90 kilo.. Yahu 1.90 lık 1.95 lik adamların kilosu neredeyse.. Bu adamın bu fizikle (eğer verilerde yanlışlık yoksa) pota altında iş yapabileceğini sanmıyorum.

Yıldız Teknik'deki panelde Halil Hoca ilk kez açıkladı ve şu an bir uzun oyuncu getirdiklerini, iyi çıkması halinde don little'ın gönderileceğini söyledi.ve hatta samimi bi şekilde sezon başındaki brezilyalının bile kalsaydı daha yararlı olacağını belirtti.

İyi oyuncu çıkabilir hatta spektüler açıdan doyurucu da olabilir ama mesele Little gibi 1 maç iyi oynayıp 3 maç yatmaması ve karakterli olması.Yalnız pivota benzer yanı pek yok.Keşke şu işi biraz daha gizli yapsalardı.Little artık Telekom maçında hiç oynamaz.

Bence çok faydalı olur Little'dan daha kötü değildirya 90 kilo olması dezavantaj değil avantajdır çünkü hem çok hızlı hemde çok blok ve smaç potansiyeli var adamda ayrıca darüşaffakalı Vincent Jones'a çok benziyor eğer onun gibiyse Galatasaray aradığı pivotu bulmuştur....

Araştırdım KOLPA çıkamaz bütün bir sezon Sacremanto ile çalışmış ancak kadroya girememiş ama gerçekten iyi ona güvenmekten başka çaremiz artık KALAMADI....

Ya bu littlemidir her ne halttır uyuz ediyo beni tam gereksiz bi adam ama halil unerde kendisine bi sorsun bu adamı itunun yugoslav pivotu 5. dakikada 3 faul alınca neden cıkarttı???.............

kafayı yedim itu guray kananla oynadı 30 dakika bizde little oyuna girmedi girdigindede israrla dısarıdan oynadık ben yönetsem gsyi en az 20 sayı atardık ituye bu adam bence ne olursa olsun hatta justin roweuda getirsek littledan daha iyidir.....

littlen görünüsüne bakıncada insan diyorki vaybe su fizige bak bu bizdeyken kolay kolay yenilmeyiz ama resmen eziliyoruz pivotsuz ituyeeeeee!!!!!!!....

little'ı gödermişler.
Anwar Ferguson dün ülker ile oynanan hazırlık maçında forma giymiş. fakat vasatmış.
imzalanmazsa. telekom maçına pivotsuz çıkacağız. buda ne anlama geliyor herhalde herkes tahmin edebilir. :(

Yahu bu kadar mı zordur her maç 10 ribaund alacak,iyi savunma yapacak bir uzun bulmak...

Bırakın sayı atmasın,içeriyi doldursun yeter...

Alacağımız adam çubuk kraker kıvamında anladığım kadarıyla...

İşe yarayacak mı çok merak ediyorum?

Galatasaray, A.B.D.’li oyuncusu Donald Little ile olan anlaşmasını feshederek, bir başka A.B.D.'li uzun Anwar Ferguson'u denemeye aldı. Dün akşam Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Galatasaray’ın Ülkerspor ile oynadığı hazırlık maçında ilk kez Sarı-Kırmızılı formayı giyen Ferguson, ilk sınavında başarılı bir performans sergileyemedi.

NBA'DE 3 HAZIRLIK MAÇINA ÇIKTI
2004 yılında Houston Üniversitesi’nden mezun olan 1981 doğumlu Ferguson, 2.13 mt. boyunda. NCAA’lerdeki son sezonunda 4.2 blok ortalaması ile bütün konferansların blok kralı olan Ferguson, profesyonel kariyerine NBA takımlarından Sacremento Kings'in sezon öncesi kampına katılarak başladı. Kings forması ile 3 hazırlık maçına çıkan Ferguson, sezon açılırken kadrodan çıkartıldı.

donaldtan kötü değildir herhalde...

Müthiş bir haber ya!Telekom maçını kaçırdıktan sonra Efes maçında oynasa bana ne?Kader maçına pivotsuz çıkıyoruz.İnsan biraz ince düşünür de Telekom maçına pivotsuz çıkmayız.