TÜRKİYE 61-73 Sırbistan

Akşamki maç gerek TV'de yayınlanacak olması, gerek protestolara sahne olacak olması (inşallah) gerekse de önemli bir hazırlık maçı olması sebebiyle büyük önem taşıyor.

Maç akşam 20:00'de NTVSpor'da.

Bu arada dün oynanan antreman maçını 105-73 kaybetmişiz. Antreman maçıdır diyorum, yorum yapmıyorum ama Sırbistan çok kötü bir döneminde. Böyle bir skor olmamalıydı.

Antreman maçının istatistikleri;

Hidayet 17, Ender 11, Ömer Onan 11, Kerem Tunçeri 9, Ersan 6, Cemal 6, Fatih 5, Kerem Gönlüm 3, Sinan 3, Cenk 2

Teodosic 18, Perovic 16, Krstic 14, Velickovic 11, Erceg 10, Cvetkovic 10, Tripkovic 8, Kecman 5, Tepic 5, Savanovic 4, Vujanic 2, Markovic 2

Re: Türkiye-Sırbistan

Burak Barut' Alıntı:
Semih ve Ender'in oynadığı takım hakkında bundan sonra hiç yorum yapmayacam hatta maçlarını bile izlemeyecem.

Bu yorumu Litvanya maçından sonra yapmıştım hala izlemiyorum maçı ne yaptıkları da gram umrumda değil açıkcası :)

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Burak Barut":23df8h6t]Semih ve Ender'in oynadığı takım hakkında bundan sonra hiç yorum yapmayacam hatta maçlarını bile izlemeyecem.

Bu yorumu Litvanya maçından sonra yapmıştım hala izlemiyorum maçı ne yaptıkları da gram umrumda değil açıkcası :)[/quote:23df8h6t]

Ya Valla çıldırcam ya Herşeyi Hidayete Bırakmışız başka bişey yok.Bu takım Kocaman Bir Balon

Önce karşı takımı irdelemek lazım. Eski Sırp takımlarını düşündüğümüzde ancak B takım olabilecek bir takım var karşımızda ve istediğimiz oyunu sergileyemiyoruz. :?

Ihsan Bayulgen'in yorumunu aynen aktariyorum "75 sayi savunmada yiyecegiz gibi duruyor savunmamiz iyi, hucumda ise 70 sayilari bulursak o zaman hersey yoluna girecektir"

Hucumda 70, mudafada 75 iyi diyor da o zaman maci kim kazaniyor ?

Devamlı tekrarladı aynı şeyleri sinir etti beni ya. Sırf bu adam yüzünden istemiyorum NTVSPOR'u lig maçlarında da. Ekürisini de unutmamak lazım. Maçın başında İlyasova diye başladı İlyas bile dedi ara :)

kesinlikle kadro çok yetersiz kalıyor gruptan çıkmak bile iyi sonuç sayılmaz ukraynayı belçikayı yenersin fransadan bu oyunla 2 maçtada fark yeriz... kesinlikle takımda mehmet okur , ibrahim kutluay ve ermal kurtoğlu olmalı 10 sayıyı geçen oyuncu sayısı 2 (hidayet 13, s.erden 15) bu oyunla ukrayna maçlarını bile zorlanarak alırız gerçi ukrayanın kadrosunu tam bilmiyorum oyunları nasıldır? ama kadroda kesinlikle değişiklik yapılmalı yoksa işimiz çok zor...

Hidayet 13 sayı atsada tüm macı iyi oynadığını söyleyemem . 4 tane mac yaptık 4 ündede yenlildik , Hido sadece Litvanya macında iyi oynadı . Ha Hidayet ha Nihat ne farkeder , 2 side anca kendi klüplerinde gercek performansını sergiler

Son Avrupa Şam.'da Hidayet elinden geleni yapmadı mı? Bugün de iyi oynamasa da yapmaya çalıştı kanımca.

Geldiginden beri hep ayni yalanlarla uyutuyor bizi hedef 2010 diye, o tarihe kadar hedef tecrube kazanmak boyle bir saka olur mu ya ? Hedo, Memo'nun en verimli caglarini harcadi, Mirsad'i takimdan kesip bu oyuncuyla isim olmaz dedi kendi takiminin vazgecilmezi yapti.

Kerem Tunceri - Tutku Acik
Serkan Erdogan - Omer Onan - Ibrahim Kutluay
Hedo - Ersan Ilyasova - Tufan Ersoz
Kaya Peker - Semih Erden
Omer Asik - Memo - Huseyin Besok - Ermal Kurtoglu

Alsana 14 kisilik kadro, olmasi gerekende bu zaten benim ilk besim;

Kerem Tunceri - Hedo - Ersan Ilyasova - Ermal Kurtoglu - Memo

Konuyla ilgisi yok ama ben yinede yazmak istiyorum

2009 Avrupa Şampiyonası ve İstanbul 2010

C Mehmet , Hüseyin , Ermal , Ömer
PF Kaya , Kerem
SF Hido , Ersan
SG Serkan , İbo
PG Kerem , Tutku

Coach : Ergin Ataman

Murat İnal' Alıntı:
Ne oldu protesto ?
Yalan oldu, yapılamadı!

Ama ben soyunma odasına giderken TANJEVİC GO HOME dedim, göz göze geldik, hemen sağlam bir hadi ordan çektim, nekadar etkili olacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu arada Perovic diyorum, alsak diyorum!!!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Murat İnal":3v1hht0k]Ne oldu protesto ?
Yalan oldu, yapılamadı!

Ama ben soyunma odasına giderken TANJEVİC GO HOME dedim, göz göze geldik, hemen sağlam bir hadi ordan çektim, nekadar etkili olacak ilerleyen günlerde göreceğiz.
[/quote:3v1hht0k]

:) Eyüp Abi ne kadar etkili olur bilemem ama facebookta sayfa açmaktan daha çok etkili olduğuna eminim :)

iddaa ediyorum biz bu tanjevic den daha iyi koçluk yaparız nasıl bir antrenör maça oyun kurucusuz başlar anlamıyorum kendi takımında solomon olmassa takımın ne hallere düşeceğini hepimiz biliyoruz savunma yapıyoruz ama sayı atamassak ne anlamı var ki ben basketbol da şu söze çok inanırım:oyun kurucun kadar konuşucaksın
Bu tanjevic resmen türk takımlarıyla dalga geçiyor semihi kendi takımında 3 numara oynatmaya kalkmış bir adam nasıl koçluk yapabilirki
bence artık tanjevic yerine murat özyer,erman kunter,ergin ataman,murat didin gibi türk oyuncusunu ve yapısını iyi tanıyan biri getirilmeli ve federasyon başkanı turgay demirelin görevini bırakması lazım ben 2010 da salon da takımımı izlerken zevk almak istiyorum

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Murat İnal":10mqcoku]Ne oldu protesto ?
Yalan oldu, yapılamadı!

Bu arada Perovic diyorum, alsak diyorum!!![/quote:10mqcoku]
perovic gerçekten yetenekli bir oyuncu bunu da oynadığı oyunla kanıtladı
ama milli takımın işi çok zor bu milli takım sayı atmakta çok zorlanır tek çareleri çok iyi savunma yapıp rakiplerini 50 li 60 lı sayılarda tutmak ve 70 75 li sayıları bulmamız gerekir