Unutamadığımız Yerli Oyuncularımız

• Konbuyu başlatan tracy McGRADY
  • Başlangıç tarihi
1- Hakan Yörükoğlu.. idolümdü benim:) İtalyan bir oyun kurucu vardı onu cok benzetırdım Hakana..Gentile
2- Ömer Büyükaycan
3- Lütfi Arıboğan

Turgay Demirel,çağatayda fena değildi..Bide aklıma geldi Ömer Kart vardı bu takımda:) hatırlayanlar bilir 6 numaraydı galiba..

Zobanın dediği gibi bence top sürmesini bilmezdi ama nerdeyse hayatımda gördüğüm en iyi 3 lükçüydü..Beslenli Hüsnü Çakırgil

Bence de 1 numara Hakan Yorukoglu'dur. Yaklasik ayni jenerasyondan oldugu Orhun'dan da LevenT Topsakal'dan da cok daha potansiyelli bir guarddi, son sampiyonlugumuzun en onemli oyuncusuydu. Kisisel problemleri yuzunden kisa surede kayboldu gitti, kendisine de yazik etti, Turk basketbolu da kendisini uzun yillar tasiyacak bir guarddan mahrum kaldi.

Turk basketbolunun tarihinin en onemli turk oyuncularindandan biri olan Orhun Ene maalesef subenin problemli donemlerinde Galatasaray'a geldi, cok iyi maclar cikartmasina, kaptanve cok iyi bir Galatasarali olarak herseye kosmak icin buyuk caba harcamasina karsin subedeki ve kulupteki maddi sorunlar sebebiyle onun doneminde ne Galatasaray buyuk basarilar kazandi, ne de o kariyerinin iyi gunlerine Galatasaray'da geri donebildi.

Gelmis gecmis en potansiyelli Turk uzunlardan biri olan Omer Buyukaycan da hicbir zaman gercekten verimli olamadi, sonucta kafayi yedi ve basketbolu birakti ama gunahiyla sevabiyla iz birakan oyunculardan biri oldu.

Hirsi ve profesyonelligiyle Lutfi Aribogan, subenin en gorkemli gunlerinde takim kaptanligini yapan ancak sonra federasyon baskani lunca Galatasaray'a hasmane tutumlar sergileyen Turgay Demirel de ilk aklima gelen isimler arasinda.

Orhun Ene, Levent Topsakal, Ömer Büyükaycan

Özellikle Orhun Ene'den sonra onun gibi lider bir oyuncunun gelmediğini düşünüyorum. Bi de fundemental açısından da süper bir oyuncuydu. Yönetimin çok kahrını çekti ama Galatasaraylılığından hiç ödün vermedi. Yazılan her şey kendisi için azdır, BÜYÜK KAPTAN tek kelimeyle!

ilk beş
orhun ene(gerççek lider)
yiğit özmen(10 numara galatasaraylı)
muratcan güler(adam o boyla ne zıplıo )))))))))))
arda vekiloğlu(süper kaliteli bir adam))))))))))
teoman öztürk(çok deişik bi şut stili vardı)

ayrıca levent topsakal'ın bu listeye girememesinin nedeni fenere sallayıp sonra fenere imza atmasıdır(dikkat edin fenere gitmesi değil)

öncelikle Hakan Yörükoğlu'nun ismini en başa yazmak lazım. basketbolunun son dönemlerinde saçmaladı denmiş bu forumda çok üzüldüm neden fener'e gittiğini ve neden saçmaladığını önce bir araştırın sonra Türkiyte'nin gelmiş geçmiş en büyük oyun kurucusu olan Hakan abiyi eleştirin.
Tabii ki Lutfi Arıboğan da galatasaray camiası için bir idoldür. sadece sahada değil saha dışında da gerçek bir liderdi o zaten şu nada yaptığı başarılı çalışmalardan da bunu anlamak mümkün
Levent topsakal, Orhun Ene, Ömer Büyükaycan, Ömer Kart, Lloyd Daniels, Burçin Badem de unutulmaması gereken gerçek galatasaraylı büyük yıldızlardı tabii ki yeni neslişn süper guardı Kerem Tunçeri de galatasaray altyapısından yetişmiş önemli bir oyuncu

galatasarayda unutamayacağım en önemli oyuncu brnce hüseyin buğdaycı dır futboldaki volkan gibi birşey di o o kadar düz yobaz hiçbir oyuncu görmedim efendi yiğit kaptan orhun hatırımda kalan iyi basketçiler tabi daha öncesini pek hatırlamıyorum ama burak sezginde bu takımın unutulmazlarındandır bizim evladımız kerem tunçeri de unutulamaz

orhun "the hero" ene tabiki bir ara super spor eski türkiye ligi maçlarını yayınlıyordu yanılmıyorsam yayınladığı maçlar 1996 veya 97 yılı maçları idi 4 maçta izledim ben orhun ene yi ve bu dört maç bile benim orhun a hayran olmama yetti tabi kendisini itü de (2003) ve medyadan takip ettiklerimle tanıyordum ama orda çıplak gözle gördüm adam tam bir lider yürekli korkusuz şutör pasör iyi savunmacı adam gibi adam yani neyse çok uzattım...
benim izlediğim bir maçta galatasaray-fb maçı fb çok iyi bir kadro kurmuş aynı bu yılki gibi levent-ibrahim-henry turner-zaza enden-dallas comeygs(adam çok iyi bir basketçiydi) bir kadro
bizim ise ortalama olarak niteleyebileceğimiz bir takımımız var genç ağırlıklı kalburüstü oyuncularımız larry stewart antohny bonner teoman kerem tunçeri var bide orhun ene orhun o maçta sakat. sakat sakat oynamasına rağmen çok etkili deplasmanda o baskıya rağmen yolluyor üçlüklerini arka arkaya fb potasına maçın sonunda iyice yorulan orhundan yoksun mücadele edip kaybediyoruz ama çok mücadele etmişiz
yani uzun lafın kısası orhun benim galatasaray forması giymiş en sevdiğim yerli oyuncu

Unutmadan Ömer Büyükaycan ...
Galatasarayımıza verdiği Emeklerinden ötürü unutulamayacak şutları ile Hafızamıza kazınmıştı....
Sevgilerimizle Ömer Abimize :) :) :)

valla yerliler için bişi diemem de bir dawkins vardı adam tek başına basketbolu sevdirmiştyi türkiyeye onun arkasından da larry richard vardı efeste zaten biz millet olarak bu iki yabancıyı sevmiştik.