Valentin Pastal GS'demi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bugun kombinemi almaya gittiğimde staddaki binaya efesli valentin ve menejeri geldi. sanırım görüşmeye geldiler. sizce valentin alınırsa nasıl olur. bence iyi bir oyuncu.

Sanırım Efes'le sözleşmesi devam ediyor alınırsa her zaman olduğu gibi 1 yıl kiralanır malesef. Benim görüşümde alınması yönünde.

valentin pastal ın basketbol olarak güzel bir özelliğini söyleyebilir mi bana birisi..
örneğin cenk müthiş bir fundemantal a ve şuta sahip,ersan ın müthiş bir atletizmi ve boyuna göre şutu var...

daha sonra kambala çok iyi sırtı dönük oynar..peki valentin???..bence kesinlikle kötü bir oyuncu.. ancak bench oyuncusu olur ..ama anlaşıldı yine hedefler küçük..geçen seneden daha iyi bir lig ve geçen seneden daha kötü(play-offf u hedefleyen,bir ara aynı anrenör şampiyonluk hedefliyordu) bir galatasaray var..artı küme düşmek de var...

bilmem anlatabildim mi????...???......

Valentin Pastal Galatasaray'ın ağzına da yeter yüzüne de...

Niye Cenk'le Ersan'la falan karşılaştııyorsunuz?Adamlar zaten NBA olmuşlar,istisna yeteneklerden ikisi...

Efes'e göre yetersiz olabilir Valentin,Galatasaray'a göre gayet iyi oyuncudur...

En son FB ile görüşüyordu...

Bu tip transferler yapmak faydalı olacaktır...

Barış Ermiş gibi,Ülker'li Caner gibi...

adamın ne yaptığı nerede nasıl oynadığı beni pek ilgilendirmiyor..

benim kendime göre bir zekam ve basketbol bilgim var...hiçbir şekiilde istatistiğine kariyerine bakmadan yorum yapıyorum...
kendisini izledim yeteri kadar.
bence valentin pastal iyi bir oyuncu değil..birinci ligde oynayacak çapta değil...

ayrıca hiçbir özelliği yok..ne iyi bir şutu var,ne atlet,ne savunmacı,ne pota altı oyunu iyi,ne güçlü,ne hızlı...

sıradan basketbolcu....

caner iyi,barış ermiş iyi..ama valentin kötü bir oyuncu bu benim yorumum....

ben zekama laf atıldı demedm ki..
sadece kendi zeka ve basketbol anlayışıma göre bence iyi basketbolcu değil dedim..bu görüşüm de devam ediyor..

bir adam 10 yaşında da olsa iyi basketbolcuysa eğer kendini belli eder..

biz niye kötüyüz kötü oyuncular aldığımız için...iyi oyu ncu alırsak kötü niye olalım..galatasaray küçük camia mı yani..

ben beğenmiyorum pastalı..bu kadar basit.siz beğenin isterseniz..ama lütfen bana hangi özelliğini beğendiğiniz söyleyin...

mehmet ve kerem o ünlü olmadığı yıllardayken onları izliyorudm v basketbolcu oalrak potansiyellerini fak etmiştim..

ne yazık ki pastal arkadaşımızda hiçbirşey göremiyorum...üç senedir efes A Takımında bir türlü rotasyon giremiyor..Cenk daha ilk senesinde birçok öneli maçta/hemde Efes'in en aklabalık mevkiisinde) süre aldı...

Ayrıca dediğim gibi gerek Milli Takım,gerekse Efes Pilsen maçlarında izlediğim kadarıyla Valentin Pastal kötü bir oyunuc..Çok kasarsa bizde bir bench oyuncusu olabilir...Ama ona yorcağımız paraları toplayıp,kerem gibi taraftarı heyecanlandıracak bir adam alsak daha makbul.. anlamıyorum zaten..Ülker Beşiktaş'a da aynı parayı verdi. Bize de...

O zaman Beşiktaş,Kerem'e niye bizden daha fazla para verebiliyor...Hem onlar başka oyunculara da çok para verdi..

Sadece Ülker'in verdiği para olsa,1.3 milyon dolar bütçeli bir takım, İyi Galtasaraylı Kerem'i takıma kazandırır..
Ama biz hala Valentin'den ümit besliyoruz...Hedef olarak play-off u düşünüyoruz...Bence yazık...

Bak kardeşim, Galatasaray Klübü küçük bir camia değildir. Bunu sen de biliyorsun. Türkiye'nin spor alanında gelmiş geçmiş en iyi klübüdür. Türkiye'ye basketbolü getiren klüptür. Demişsin ki, "İyi oyuncu alırsak kötü niye olalım." diye. Bu takıma hangi oyuncu gelmek isteyebilir ki? (Yanlış anlaşılmasın, geçen seneki başarısızlıktan ve maddi durumlardan bahsediyorum.) Gelecek oyuncu da kendisini üst seviyeye getirecek bir takımda oynamak ister. Şu anda bakıyorsun, maddi anlamda sıkıntı var, geçen sene 2. Lig kapısından son anda dönmüş bir takım var. Kimse kusura bakmasın, böyle durumda bir takıma çoğu oyuncu gelmek istemez. Haa, bu sene ligde üst sıraları zorlarsın, play-off oynayıp başarılı sonuçlar alırsın, seneye durumun daha farklı olur. Yani diyeceğim, şu anda senin takımına öyle kaliteli, takımı uçuran bir oyuncu gelmez. Senin maddi durumun iyi değilse, yüksekten uçamazsın. Genç oyunculara yönelip takımın durumunu düzeltmeye çalışırsın.

Bence Valentin, bizim takımımıza yararı olacak bir oyuncudur. Efes'te oynarken, takım kaliteli olduğu için uzun süre kenarda oturma şanssızlığına mahkum olmuştur. Ama bizim takımımızda rahatlıkla kadroda yer alır.

tamam dediğiniz mantıklı ama valentin ile bir yere geleceğimizi sanmıyorum...

Outlaw 17 yaşında ne çok maç izlemişsin sen böyle ;)

Valentin PASTAL ile karşılaştırdığın Cenk AKYOL ve Ersan ILYASOVA bu sene NBA draftlerine katılıp draft edilen isimler. Çok alakasız karşılaştırmalar yani ...

Kimse Valentin' e superstar demiyor ki, ne bu şiddet bu celal ? Örneğin 1979 jenerasyonundan Hidayet TURKOGLU aldı başını gitti ama aynı jenerasyon oyuncuları olan Arda VEKİLOGLU, Kerem TUNCERİ gibi oyuncular Turkiye' de kaldı. Herkesin belli bir kapasitesi var. Kimse Arda VEKİLOGLU ile Hidayet TURKOGLU' nu karsılastırmıyorsa; aynı sekilde Ersan ILYASOVA ile Valentin PASTAL' ı da karsılastırmak gereksiz.

Dogrudur bir oyuncunun kapasitesi ve yetenegi bir bakısta anlasılır. 7 sinde neyse bence 70 sinde de odur. Arada gecen yıllarda cok calısması ise sadece ve sadece sut yüzdesine etki edebilir. Basketbol estetiğine ya da baskatbol yetenegine etki etmez.
Böyleyken böyle; ben Valentin PASTAL' ı herhangi bir maçta adamakıllı süre alırken izlemedim ama bence Efes Pilsen' in bunca yıl kadrosunda tuttuğu bir isim olması dahi yeteneğinin kanıtıdır

Ali Emre genç oyuncuları benden daha iyi bilir; ona saygılı olun :).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...