Willy Brinkman Kupası

Galatasaray'ımız, Willy Brinkman Kupası'na Katılacak...

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, IWBF tarafından 10-12 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Willy Brinkman Kupası'nda mücadele edecek.

Yunanistan'ın Argonaftes takımının yerine, IWBF Türkiye sorumlusu Utku Ertan'ın davetiyle kupada mücadele edecek olan takımımız, açılış maçında 10 Mart Cuma günü saat 18:30'da, turnuvanın diğer türk ekibi İstanbul Engelli Yıldızlar Takımı ile karşılaşacak.

Kupadaki diğer maçlarımız ise ;
11 Mart Cumartesi günü saat 09:00'da, İngiltere'nin Storm WBC ve 15:45'te, İspanya'nın Sandra Grand Canarias.
12 Mart Pazar günü, İtalya'nın Caprisa Cıss ile olacak. Tüm karşılaşmalar Ahmet Cömert Spor Salonu'nda yapılacak.

Lige gösterilmeyen ilgi umarım bu güçlü takımların katılımıyla artar inşallah :oops: :oops: :oops:

canbulubay' Alıntı:
cumartesi 9 mu?
şaka herhalde...
pazar günkü maç kaçta acaba?
umarım hemen banvit maçının öncesine denk gelir...

Canbulubay niye şasırdın ki Canım Türkiyemde yeteri kadar kapalı spor salonu var mı ki?
Basketbol ve Voleybol maçlarının arta kalan zamanlarına şıkıştırmış çok düşünceli Büyüklerimiz.
Yalnız Pazar günkü maçın saati belli değil onuda en kısa sürede güncellerim.
Yalnız tek üzüntüm bu turnuvanında boş koltuklara oynanması olacaktır.Keşke İstanbul'da olsamda güzel bir organizasyon yapsak ...

valla fark attık da skoru unuttum :)

bu seferki rakip daha güçlüydü ve ilk yarı zorladı ama anında bastırdı bizimkiler

pazar günkü maç 11.45'te...

Willy Brinkman Kupası | Galatasaray: 65 - Storm WBC: 58

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Willy Brinkman Kupası'nın ikinci maçında karşılaştığı Storm WBC'yi 65-58 mağlup etti.

Karşılaşmanın periyot sonuçları ise şöyle:
1. Periyot: 20-9
Devre: 39-21
3. Periyot: 51-47

Sandra Grand Canarias : 43 - Galatasaray: 47

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Willy Brinkman Kupası'nın 3. maçında karşılaştığı İspanyol ekip Sandra Grand Canarias'i 43-47 mağlup etti.

Mücadelede ilk yarıyı geride kapatan ekibimiz, çekişmeli geçen maçtan galip ayrılmasını bildi.

Karşılaşmanın periyot sonuçları ise şöyle:
1. Periyot: 11-9
Devre: 22-19
3. Periyot: 31-32

Takımımız, kupadaki 4. maçını 12 Mart Pazar günü Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 11:00'de İtalyan ekibi Caprisa Cıss ile yapacak.

Willy Brinkman Kupası | Galatasaray: 60 - Caprisa Cıss: 43

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Willy Brinkman Kupası'nın son maçında karşılaştığı İtalya'nın Caprisa Cıss takımını 60-43 mağlup etti.

Takımımız bu sonuçla, seride yaptığı dört maçın tamamını kazanarak, turnuvanın şampiyonu oldu.

12 Mart Pazar günü, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmanın
periyot sonuçları ise şöyle:
1. Periyot: 8-11
Devre: 22-23 (Caprisa Cıss lehine)
3. Periyot: 34-35

Aslan Yürekliler Ellerinize Sağlık ...

yönetim bu takıma köstek değil de destek olursa seneye 1. lig şampiyonluğu...

2 sene sonra da Avrupa'da en azından çeyrek final hayal değil bence...

Tüm oyuncularımızın yüreğine sağlık.
Bu başarı haberini gazetelerde de görmek isterdi gönül hakettiği kadar yer ayrılarak. Biliyorum çok şey istiyorum...