Yabancı Havuzu

arkadaşlar istatistik falan yazamıyorum. Misafirlerimden biri gelip biri gidiyor. KEndi portföyümden birkaç oyuncu vereceğim

Stanislav Balashov-c
Rimantas Kaukenas-sg
Ed o'Bannon-sf
Ognjen Askrabic-c
kryzstov Lavrinovic-pf-c
Mike Palm-Pf-c
Curtis mcCants-pg
Valeri Daineko-Pf-c
Kris Hill-pf-c
Goran JAgodnik-sf-pf
Joe Crispin- pg-sg
Brian Tolbert pg
Richard Lug- c
MArcelinho MAchado-sg
Christian Dalmau- combo guard
Kenny Satterfield- combo guard
David Booth- pf

O'banon lar bir zamanlar NCAA lerde fırtına gibi eserdi. NBA de bombası patlayan adamlardan oldular.. Ed japonyada takılıyordu yanlış hatırlamıyorsam..Basketbolu unutmadıysa işe yarayabilir.

Ben de birkaç eleman yazayım.. Hepsi free.

Lee Benson (PF/C)

George Banks (F/C)

Derrick Alston (PF/C)

Shelton Jones (F)

Kaniel Dickens (F) (Bu hayal biraz)

Daha önce bizim ligde denenip çok maçın tozunu atmış bir oyuncu var: Julius Dunkley. Skor sorunu filan olmaz alabilsek. Kirk Penney ve Pero Cameron da paramız olsa almamızı isteyeceğim diğer oyuncular olur. Bir de Avustralyalı John Rillie (yaşını bilmiyorum). Şut sorunu kalmaz böylelikle. Oyun kurucu konusunda hala Buskevics iyi olurdu diyorum. Unutmadan, Eddie Casiano denen Porto Rikolu da dehşet bir 1,5 numara, skorer stilini Orhun'a çok benzetmiştim ben.

Satterfield nerede şu an? Adamı NBA Live 2003 dışında hiç duymadım (orada çok çok iyi yapmışlardı niyeyse). Nedir o adamın kariyeri? Seyretmiş olan var mı hiç?

Daineko yıllardır benim de çok sevdiğim bir adam; ama Boddicker, Koch gibi oyuncular bulunabiliyorken ne gereği var ki? Tecrübe diyorsan Panov var; yaşlı ama cin gibi. Ayrıca Machado çok güvenilmez bir adam, Rimini'de saçma sapan işler yapıyordu son hatırladığım. İstikrarlı bir adam olsa o şut yeteneğiyle çok iyi yerlerde oynardı zaten. Tolbert da Türkiye'ye son gelişinde artık pek bir numarası kalmadığını gösterdi.

Gordon sen bu adamların hepsini seyrettin mi yav?

Daldan dala atlıyorum, ama bu eski Karşıyakalı Dwayne Jefferson nerelerde ola şu an?

Bütçe olmayınca ortada, böyle atış çok zevkli oluyor. Yarı sahadan sallıyoruz. :ehue

Evet yahu dunkley ve benson'u nasıl untumuşum. Benson geçen seon 37 sayı 15 rib ortalama geçmiş. Öeeeh. Tolbert KArşıyaka'da çok iyi değildi ama sezonu israil'de 23 sayı 6 asist civarı birşeyle geçti. Fena değil şu an. Machado tekin değil ama alınabilir bir risk. Coşarsa tek başına herkesi yener. Satterfield lübnanda. Daineko ise artık genelde 5 oynuyor. Ciddi bir match-up sorunu yaratbilir diye düşünüyorum. Dwayne'i rusya da biryerden kestiler diye hatırlıyorum. Yazdığım adamlardan da balashov ve palm dışındakileri seyrettim

Yabancı tercihi tabii koç ve oynanacak oyun stili ile alakalı olacaktır. Daha önce de belirttim benim tercihim Arjantin'li oyuncular ama tabii onların uyumu nasıl olur bilemiyorum. Listedeki isimler insanın yüzünü gülümsetiyor, inşallah dedirtiyor ama zor gibiler. Tahminen yine pek duymadığımız isimler alacağız maddiyattan doalyı, bu yüzden isimden çok ekolün önde olması gerektiğini düşünüoyrum ki hata payımız düşük olsun. Ayrıca öncelikle yerlilerle iyi bir temel kurmamız gerek.

İsimlere gelirsek Machado aslında Nick tarzı bir 2 numara. Daha iyisi aslında ama denildiği istikrarsız. Tabii saha dışını düşünürsek Brezilyalı'nın alışması zor olabilir gerçi Machado'nun Avrupa tecrübesi var, Ferraira gibi değil. Tolbert sanmıyorum ki Galatasaray'a alınsın. LAvrinoic Askrabic pota altını kim istemes ama gerçekçi olmak gerekirse çok zor. HEle hele bu tip oyuncular(yani tam bir yıldız değl ama süt seviye) ve Rus oyuncular bu aralar uzun süre Kuzey ülkerlerinde olurlar. Malum adamlar büyük ihtimalle para aklmak için bol para dağıtıyorlar, bu paralar da bu isimleri cezbediyor ve bu düzey oyuncularla iyi kadrolar kuruluyor.

Yabancı konusunda izlenebilecek 2 3 taktik var. Bİr tanesi dediğim gibi ekol takip etmek. Basketbol çok değişik ülkerlerde çok iyi seviyelere ulaştı. Bİr PortoRiko bir Y.Zellanda bir Arjantin çok sağlam oyuncular çıkarmakta Coolidge'ın dediği gibi. Bir başka taktik özellikle ülkemizde eskiden oynamış veya oynayan yani ülkemize alışık ve seven oyuncuları toparlamak. Şöyle bir bakıldığında Asvel ki çok iyi gitmekte ağırlıklı TBL oyuncuları. Son taktik ise bu sene yaptığımız gibi NCAA çıkışlı oyuncuları kovalamak. Bence bunun adedi 1 ile sınırlandırlmalı çünkü yabancılar biraz daha tecrübeli olmalı. Bence bu sene biraz da bunun sıkıntısını çekitk. Yabancı konusunda son yıllarda KSK'yı kıskanıyorum açıkçası. Domercant, Jefferson, Lloreda, Hollman hatta Braswell gibi iyi oyuncuları buluyorlar Amerika'dan.

Bİr soruda ben sorayım. Çok yetenekli ama extra sorunlu bir liseli vardı DeAngelo Collins sanırım. Daçka'ya geldi ama imzalamadı sonra Almanya'ya falan gitti sanırım. Onun akibetini bilen var mı?

Machado cidden istikrarsız bir adam. İyi mi olur kötü mü kararsızım..

Benson venezuella da falan sürtüyordu en son.. Avrupa tecrübesi de olan kariyerli bir oyuncu. Eğer sağlık problemi yoksa cuk oturur hem savunmada hem hücumda.

De Angelo Collins puerto rico taraftalarında takılıyormuş. Son durumu nedir bilemiyorum.

Machado :)

Benim basketbol tarzımı bilen arkadaslar var . Porto Ricolu Elias Larry Ayuso' nun Brezilya subesini cok isterim :)

Halil ÜNER Machado' yu adam eder :roll: :ehue

Bendende Türkiye'de oynamış tanıdığımız boş oyuncuları yazacağım:
Sankes 2.15 2002-2003 sezonunda Dunkley'le beraber Tekelde oynamıştı.
Jason Robert Koch 2.05 o da hepimizin bildiği gibi 2002-2003 sezonunda Galatasaray'da oynamış bir PF idi.Bu sene İtalya 2. liginde forma giydi oynadığı takımla sözleşmesi 1 yıllıktı sezon sonunda boş kalacak...
Jaime Lloreda: O da herkesin bildiği gibi bu sene KSK'da oynamış 1 hafta öce takımdan ayrılmıştı 2.06 boyunda ve PF bölgesinde oynuyor.
Böyle Türkiye'de oynamış ve bu sene boş kalacak birçok oyuncu çıkarabiliriz...
Böylece büyük bir havuz oluşturabiliriz :atki :atki :atki

Machado gelirken tercümanını da getirsin...

Sonra Halil Bey, Ferreira'da olduğu gibi "Bu adam dil bilmiyo" diye isyan etmesin... :ehue

SAYGIN AKEL' Alıntı:
Bendende Türkiye'de oynamış tanıdığımız boş oyuncuları yazacağım:
Sankes 2.15 2002-2003 sezonunda Dunkley'le beraber Tekelde oynamıştı.
Jason Robert Koch 2.05 o da hepimizin bildiği gibi 2002-2003 sezonunda Galatasaray'da oynamış bir PF idi.Bu sene İtalya 2. liginde forma giydi oynadığı takımla sözleşmesi 1 yıllıktı sezon sonunda boş kalacak...
Jaime Lloreda: O da herkesin bildiği gibi bu sene KSK'da oynamış 1 hafta öce takımdan ayrılmıştı 2.06 boyunda ve PF bölgesinde oynuyor.
Böyle Türkiye'de oynamış ve bu sene boş kalacak birçok oyuncu çıkarabiliriz...
Böylece büyük bir havuz oluşturabiliriz :atki :atki :atki

Abi Havuz olusturup icine girip yuzecek miyiz ne yapacaz :D

Bizden baska kimsenin yirtindigi yok ne kizlardaaaa ne erkeklerdeeee

Abi ne yapalım boşluktan sınavlarda bitti.....
Laf olsun zaten bu yönetimle Basketbol yürümez yürütülemez bir kişide mi yok şu koca camiada Basketbolu seven!!!!!!!!
Kimse bir kuruş bile harcamaz Basketbol için :? :? :?

Çoğunuz gençsiniz,
Bir kısmınızın da basketbolculuğu var,
Sıvayın kolları, başlayın idmanlara,
Bu sene çok lazım olacaksınız emin olun.

kaemre' Alıntı:
Çoğunuz gençsiniz,
Bir kısmınızın da basketbolculuğu var,
Sıvayın kolları, başlayın idmanlara,
Bu sene çok lazım olacaksınız emin olun.

Valla benim de en büyük korkum bu. :ehue :ehue Şimdilik gülüyorum ama...

bizdeki yabancılar aslında iyide giden olması kazım :eek:key :muhaha

arkadaşlar bence j.robert koch çok iyi adamdı inşallah alırlar
birde karşıyakada jefferson diye bir adam vardı onuda alırsak tkım bomba olur valla

Ua İzmir' Alıntı:
arkadaşlar bence j.robert koch çok iyi adamdı inşallah alırlar
birde karşıyakada jefferson diye bir adam vardı onuda alırsak tkım bomba olur valla
Bende şöyle düşünüyorum dediğin gibi Jason Robert Koch iyi bir 4 numaraydı ben ek olarak şunu söylemek istiyorum.Brian Boddicker'da J.R Kock'un aynısı keşke ikisi bir arada oynayabilse ;) ;)

kaemre' Alıntı:
Murat Coach
Utku Kondisyoner
Önder İdari Maneger
Cem Teknik Maneger
Onursal İdareci

Ne kaldı ki geriye,
Hadi ne varsa bizde var,

Arda taraftara bilet sorumlusu :kizlar

Ahmet abi geriye biz kaldık yahu biz ne iş yapacaz?