Zafer Kupası Başlıyor

• Konbuyu başlatan Erdal Can İçelli
  • Başlangıç tarihi
E

Erdal Can İçelli

Misafir
Bu ay başlayacak Avrupa Şampiyonası eleme grubuna hazırlanan A Milli Bayan Basketbol Takımımız, Adana?daki kamp çalışmaları sırasında Zafer Kupası?na katılıyor. Bugün başlayacak ve iki gün sürecek turnuvada millilerimiz; Fransa, Belçika ve Sırbistan ile mücadele edecek.

Milli takımımızda Galatasaray?dan Işıl Alben, Bahar Çağlar, Tuğba Palazoğlu ve Yasemin Horasan yer alıyor. Kuşadası kampında sakatlanan Horasan?ın tedavisi devam ediyor.

Adana Menderes Spor Salonu'nda yapılan maçları basketbolseverler ücretsiz olarak izleyebilecek.

Zafer Kupası Maç Programı

4 Ağustos 2008 Pazartesi
17:00 Belçika-Fransa
19:00 Türkiye-Sırbistan

5 Ağustos 2008 Salı
17:00 Fransa- Sırbistan
19:00 Türkiye- Belçika

6 Ağustos 2008 Çarşamba
17:00 Belçika- Sırbistan
19:00 Türkiye- Fransa

Türkiye: 76 - Sırbistan: 60

Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası grup elemelerine hazırlanan A Millilerimiz, Adana'da düzenlenen özel turnuva Zafer Kupası?nın ilk maçında Sırbistan'ı 76 - 60 mağlup etti.

Milli takımımızda Galatasaray'dan Işıl Alben, Bahar Çağlar ve Tuğba Palazoğlu forma giyerken Yasemin Horasan hafif sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadı.

Işıl Alben, oyunda 21 dakika kalırken 11 sayıyla takımın en skorer isimlerindendi. Genç yıldızımız ayrıca 1 ribaunt - 3 asist ? 3 top çalma ile oynadı.

Oyuncularımızdan Tuğba Palazoğlu 13 dakikada 3 sayı - 2 ribaunt, Bahar Çağlar ise 16 dakikada 4 sayı - 1 ribaunt üretti.

Günün diğer maçında Fransa, Belçika'yı 65 - 35 yendi.

A Milli Takımımız, turnuva kapsamında iki maç daha yapacak. Adana Menderes Spor Salonu?ndaki maçları basketbolseverler ücretsiz olarak izleyebiliyor.

Zafer Kupası Programı

5 Ağustos 2008 Salı
17:00 Fransa- Sırbistan
19:00 Türkiye- Belçika

6 Ağustos 2008 Çarşamba

Oyunun genelini 6-7 sayı önde götürdük.Sonlara doğruda baya bir koptu maç kazandık.

Işıl Alben:Mücadelesiyle sahada varım diyor ya.Bir tane pas gelmiyor belkide ama adamın arkasından geliyor topu çalıyor sayısını atıyor.Ribaundlara yaptığı katkıda cabası....

Tuğba Palazoğlu:Tarsusta oynanan Fransa maçında göz doldurmuştu ama bugün biraz güçsüz kaldı.Yinede kaliteli kumaş olduğunu belli ediyor.

Bahar Çağlar:Oda yavaş yavaş kendine geliyor.Lig bittikten sonra hemen ümit milli takıma gitti.o bitti a milli takıma geldi ama yinede ribaundlara elinden gelen katkıyı veriyor.Dün 5 sayı ile oynadı.

Yaseminin sakatlığı vardı oynayamadı.

arda abi bugun bende geliyorum maca haberin olsun üstümde Sonuna kadar GALATASARAY t-shirtü olcak haberin olsun görürsen cagır yanına:D:D

TRT ye mail attım niye yayınlamıyorsunuz diye hiç beklemediğim şekilde anında cevap geldi. Yayın hakları onlarda degilmiş. Onlarda değilse kimde ve niye yayınlamaz bu turnuvayı?

evet belcikayıda yendik gayet güzel bir mactı zevkliydi macın yıldızı bence Isıl albendi 4 sayı atmasına ragmen top calmaları ve asistleri maca heyacan kattı.Sariye ve Nevriye yılmazda güzel oynadı özellikle nevriye ilk 2 periyotta pota altında cok etkili oldu pota altında kat yaparak topla bulusan nevriye arka arkaya sayılar attı.Galatasarayımızın yeni transferlerinden Tugba Palazogluda attıgı 3'lüklerle farkın acılmasında etkili oldu bence iyiki almısız esra sencebeyle bu sene dıs sutlardan zorlamıcagımızı gösterdi...

Bu arada Arda Abiylede karsılastık Giymis Gs Basket Formasını Gelmisti darısı diger maclara :)

Milli takımımızda 11 oyuncumuz 33 rebound almış Işıl tek başına 10 rebound almış... Boşuna uzunlara para veriyoruz bu sene derim ben. :)

Re: Türkiye-Belçika

Maçtan önce Erdalın postunu okuyup çıktım evden.Salona gittim gözler Erdalı aradı bir baktım sonuna kadar GALATASARAY tişörtlü biri :) . Bir baktım bir tane daha aynı tişörtü giymiş biri daha şaşırdım kaldım ama sonunda tanıştık Erdallada.

Maça gelince fazla kasmadan rahat bir oyunla kazandık.İyi işler yapıyor Ceyhun hoca ve ekibi.
Tek eksik yanımız alan savunmasına hücum yapmasını bilmemek.Hiç bir zaman extra pas yapmıyoruz ya rakibin üstüne gidip fiziksel dezavantajdan dolayı blok yiyoruz yada korkudan atılan paslardan dolayı saçma sapan top kayıpları yapıyoruz.Birde Esmeralin neden bu kadar bencil oynadığına anlam veremiyorum.Nereye kadar böyle devam edecek bilmiyorum ama takıma zarar veriyor umarım farkına varır.
Bizim periler:
Işıl Alben:yine mücadeleci oyun yine ribaund kovalayan bir minik aslan ve yine Adana seyircisinden en büyük alkışı alan isimdi.Bir sorun olabilir ama bununda üstesinden gelir ışıl.Galatasarayda36-37 dakika ortalama ile oynayan ışıl burada 20-25 dakikada kalıyor bazen sahadan kopuyor umarım kenardayken konsantre kaybına uğramaz.

Tuğba Palazoğlu:Çok savaşcı ve erkek gibi sert oynuyor.Bugün ceza şutlarını sokamadı ama oda Işıl gibi çaldığı toplarla çok konuşulacak Tuğbayı desteklemeliyiz arkadaşlar o gerçekten kaliteli bir oyuncu.

Bahar Çağlar:Milli takımın c.tesinden belli 3. maçını izledim bugün.En dağnık en hazır olmayan isimdi Bahar.Ama unutulmamalıki uzun bir milli takım seferinden geldi ve hiç dinlenme fırsatı bulamadı.Melek Bilgenin iyi performansını devam ettirmesi ile Bahar dışarda kalacak isim gibi duruyor çünkü pozitif bişeyler sunamıyor...Bu demek olmuyorki Bahar kötü oyuncu balon filan..Asla. Sadece çok yorgun ufak bir dinlenme sürecine ihtiyacı var.

Yasemin Horasan:Sakatlığı sebebi ile forma giymedi.

Türkiye: 81 - Belçika: 55

Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası grup elemelerine hazırlanan A Millilerimiz, Adana'da düzenlenen özel turnuva Zafer Kupası?nın ikinci maçında Belçika'yı 81 - 55 mağlup etti.

Milli takımımızda Galatasaray'dan Işıl Alben, Bahar Çağlar ve Tuğba Palazoğlu forma giyerken sakatlığını atlatan Yasemin Horasan riske edilmedi.

Işıl Alben, oyunda 20 dakika kalırken tam 10 ribaund - 5 top çalma - 8 asist ile günün yıldızıydı. Işıl, 4 de sayı attı.

20 dakika süre alan oyuncularımızdan Tuğba Palazoğlu, galibiyete 11 sayıyla katkı yaparken Milli Takım'ın en skorer isimlerindendi. Bahar Çağlar ise 12 dakikada 4 sayı - 2 ribaunt - 1 asist - 2 de top çalmaya imza attı.

1.PERİYOT: 19-10
2.PERİYOT: 16-18
3.PERİYOT: 20-14
4.PERİYOT: 26-13

Günün diğer maçında Fransa, Sırbistan'ı 65 - 56 yendi.

A Milli Takımımız, turnuvadaki son maçını Fransa ile yapacak. İki namağlup takımın maçı, Zafer Kupası şampiyonunu belirleyecek. Adana Menderes Spor Salonu?ndaki maçları basketbolseverler ücretsiz olarak izleyebiliyor.

Zafer Kupası Programı

6 Ağustos 2008 Çarşamba

@ Abi yanyana oturuyorduk o arkadaslada okuldan arkadas benim burhan ablalarıda Milli takımda saziye ve naile ivegin...DeDim bari beraber oturak görürse abi gelir sorar heralde :)
Mactan Sonra Isılla fotoda cektirdim keyfim yerinde yarınki maca bakacaz artık insallah 3'te 3 ile kapatırız turnuvayı...

@ Ayrıca esmeral konusunda katılıyorum sana abi kendini fenerde sanıyor heralde tek basına hucum etmeler topu aldımı kimseye vermek istememesi savunmada isteksizlik özellikle belcikanın 5 numaralı oyuncusunu tutamaması

@ Bide Nevriye gene fener corabını giymisti deli oldum sahaya atlayıp dövmek istedim milli takımda bile ayrım yapıyor

Hic sorma abi benche alındıgında son 1 dk arkası full cocuk kaynıyodu ısıl abla diye:)

Seytan dedi git erdal sende öp sonra vazgectim:)

Isılın 4.üncü sayısı harikaydı orda koptum sana baktım sende karizmayi bozmadan sevindin abi:)

Dün Fransa ile oynadık.Tuğba Palazoğlunun mucizevi 3 sayılık basketiyle kazandık.Böylece 3 te 3 yaparak turnuvayı şampiyon kapattık.

1 Ayda 4. defa Fransızlarla oynadık.ilk maçı 30,2. maçı 20,3.maçı 2 sayı ile kaybetmiştik.Dün Adana da tarihimizde ilk kez fransızları yenme başarısını gösterdik.Buda Ceyhun hoca ve ekibinin büyük başarısını gösteriyor.

Ancak Esmeral ile bir adım daha ileri gidemez bu takım.Bir kere devrilen uzuna top indirmedi her topu kendi kullandı dahada acısı maçı 1 sayı ile tamamladı.

Maçı getiren isim Tuğba Palazoğlu orda son 5 dakikada attığı 8 sayı ile maçın bize gelmesinde büyük katkı yaptı.

Yasemin dün oynadı azda olsa ama kafadan 10 kilo fazlası var.

Işılla ilgili yazmaktan yoruldum o hep aynı bildiğiniz ışıl.

ısıl icin söylenecek bişey yok zaten onu tek geciyorum

esremal pick and roll bile yapamıyor pickden sonra deli oluyorum bende guard olarak oynuyorum takımda bi mac izlerken ilk oyun kurucuları izlerim neler kapabilir diye nasıl kendimi geliştirebilirim diye ama esremalden fazlam var eksigim yok onu izlerken zevk almıyorum ama ısıl oyuna girdiginde pür dikkat izliyorum akıl dolu hareketler yapıyor özellilkle savunma anlamında cok sıkı savunma yapıyor bence önümüzdeki 10 yılın tartısmasız yıldızı

tugba palazogluda bence bu sezon yaptıgımız en iyi yerli transfer milli takımdaki performansı cok iyi renk katacak takımımıza

yasemin icinde söylenecek fazla bişey yok kilo versin nevriyeyi bile gecmis masallahı var kosamıyor hızlı cok aksıyor belki sakatlıkdan yeni cıktı diye ama genede kilo vermesi sart zıplayamıyor