Euroleague Fantasy Challenge 2023-2024

Bu hafta Real'in koçu yerine Ergin Ataman'ı aldım sonra daha az kredi harcamak için vazgeçip D.Ivanovic'i aldım,Baskonia evinde Berlin'e kaybetmez sanırım.

Geçen hafta sıfır pr yapan Wilbekin'i,6 pr yapan Hezonja'yı,1 pr yapan Jokubaitis'i çıkardım.

C.Jones'u aldım,biraz kredim arttı Punter'ı mı alsaydım dediysemde almadım.

Bu hafta Real'in koçu yerine Ergin Ataman'ı aldım sonra daha az kredi harcamak için vazgeçip D.Ivanovic'i aldım,Baskonia evinde Berlin'e kaybetmez sanırım.

Geçen hafta sıfır pr yapan Wilbekin'i,6 pr yapan Hezonja'yı,1 pr yapan Jokubaitis'i çıkardım.

C.Jones'u aldım,biraz kredim arttı Punter'ı mı alsaydım dediysemde almadım.
Tüyolar için Teşekkürler.
Baskonia dan uzak durmak lazım sanırım :)
Aklımda olan birkaç değişikliği siz yapmışsınız bakalım bu hafta nasıl takım kuracağız :)

İşin esprisi bir yana herkese bol şanslar

Geçen hafta Efes'in koçunu almıştım,Asvel'e yenildiler bu hafta çıkardım Olympiakos'u yenmişler.

Bu hafta Valencia'nın koçunu aldım,bari bu sefer koçtan yana yüzümüz gülsün.

Bu arada Baldwin tam 50 pr yapmış,alsam mı diye düşünmedim değil ama bu sezon onu ilk alışımda yaptığı 0 pr aklıma gelince hemen vazgeçtim.

Çok saçma sapan şeyler olmuş. Favori oyuncular, iyi yapması beklenen isimler çok kötü yapmış. Bologna gibi takım playoffta iddialı olacakken gidip Zalgiris'ten fark yemiş. Ben de Zalgiris alacaktım koç seçiminde ama Bologna bu yolda son maçlarda hata yapmaz diyip Bologna koçunu alarak eksi 10 yedim.

Çift maç haftasının ikinci haftasını 157 puanla kapattım,Efes'in koçunu almıştım az daha Berlin'e kaybediyorlardı : )

Bu hafta çarşamba günü maç gözüküyor,kadroları erken kurmak lazım,bu hafta hangi takımın koçunu alsamda o takıma kaybettirsem ? Bir düşüneyim bakalım ...

Sonunda ben de koçtan + puan alabildim,güzel bir duyguymuş : ) Zaten FB Alba'ya yenilse ne yazardım bilemiyorum : )

Haftayı 164 puanla kapattım,Shields'tan 6 puan gelmesi kötü oldu,Mitoglou'da 8 pr yaparak bekleneni veremedi,onun dışında iyi puanlar geldi,özellikle J.Nebo ben aldıģımdan beri yüksek prlar yapmaya başladı.

Sanırım haftanın en büyük hatasını ben yaptım, salaklığıma doymam. Gerçi bilerek olmadı, unutkanlık yoğunluktan. Oynamayı bırakmış takıma yenildim H2'de düşük puandan. Sloukas falan yedekte kalmış T3'te. Zalgiris denen zerzevat takımın rakibinin koçunu alarak eksi yedim yine.
Epeydir de kazanıyormuşum ligin tepesine yakın. Her sezon aynı senaryoyu yaşıyorum. Umarım gelecek sezon lider bitirebilirim.

Kaldığım yerden devam ediyorum,bu hafta önce Asvel'in koçunu aldım sonra Valencia ev sahibi olduğu için vazgeçip Valencia'nın koçunu aldım,sonuçta bu gibi takımların maçlarında ev sahibi olanlar kazanıyor genelde,şimdi sonuca bir baktım Vslencia 69 - 98 Asvel,daha ne yazayım ...

Kaldığım yerden devam ediyorum,bu hafta önce Asvel'in koçunu aldım sonra Valencia ev sahibi olduğu için vazgeçip Valencia'nın koçunu aldım,sonuçta bu gibi takımların maçlarında ev sahibi olanlar kazanıyor genelde,şimdi sonuca bir baktım Vslencia 69 - 98 Asvel,daha ne yazayım ...
hahahah abi her hafta bu başlığa gireceğin entryleri iple çekiyorum. şans seninde yüzüne gülecek elbet bir gün :D

Koca sezonun son haftasına geldik. Senin tahminlerinin tersini yapmaya çalıştık genelde Bayram bey.:)

Yanlış anlama sendeki şans kimsede yok. Bu hafta son hafta tahminlerini yap bakalım biz de ona göre karar verelim. Belki bu sefer devran döner.

Tonut yerine Thompson aldım ama unutmuştum, sevinirken sonradan gördüm üzüldüm :D Tonut baya iyi yapmış, Thompson efendinin zaten geçen sezondan eser yok.
Hayes alacaktım herkes gibi ama Fener'i sevdiği için Clyburn'e elim giderken son anda Yabusele'de karar kıldım bu ikilimden bunalıp.
Koçtan -20 yememe rağmen Bolomboy, Sloukas ve Mirotic kaptanlığında 135 almışım.
Draftta da bütün adamlarım fix 17.6 yapmış :D

Ligin son haftasına geldik. Kadrolarımı kurdum. Koçlar Mijatoviç ve Obradovic(Zeljko).

ALdığım oyuncular De Colo, Hayes(Kev), Bolomboy, Papanikalou, Punter, Nunnally, Wright.Vb...

Tabi bunlar farklı takımlara. Aslında benim için daha önemlisi draft ligimiz bu hafta. Bu hafta Anıl Demirbaş'ı geçmek için son şansım. Arada 53 puan fark var. Ondaki çok iyi kadroyla geçmem biraz mucizelere bağlı.kaptanım Lessort ya da Clyburn ya da Baldwin olacak ama Lessort'a yakınım Alba'ya karşı. Ondan iyi bekliyorum ama ilk maçta 14 yapmış sadece. Maç koparsa oynamayabilir. Ama son maç olduğu için ve Pana'nın ikincilik iddiası sürdüğü için daha çok ta oynayabilir. Anıl'da da Sloukas var o da 25-30 civarı getirebilir. Zaten Anıl'ın oyuncuları çok korkutucu. Çok çok iyi bir kadro kurdu sene başından beri. Miroticler, Larkinler, Hayes-Davisler,Veselyler, C.Joneslar var oğlu var. Bu kadar zaman birinci sırada olmam bir mucizeydi bence. Şimdi son bir mucize daha arıyorum son hafta için bakalım zor tabi. Rakibime de başarılar dilerim.

Bir başarılar da Aykut Kadıoğlu'na. O da dünyada klasikte ikinci sırada. Onun macerası bir kaç hafta daha devam edecek. Normal sezonun son haftası olsa da, playofflarda da yanılmıyorsam şansı devam ediyor. Umarım doğru ve sürpriz tercihler yapar ve birinciliği alır. Bol şans diliyorum Aykut'a.

Herkese son hafta öncesi başarılar dilerim. @Bayram Kurtulmuş bey umarım benim aldığım oyuncuları almamıştır. :)

Son düzenleme:
Bu hafta Yabusele'yi çıkardım,koç olarak Z.Obradovic'i aldım.Partizan kendi evinde Valencia'ya kaybetmez herhalde,kazanırsa da az farkla kazanmaz diye düşünüyorum.

* Az önce nedense Mirotic'i çıkarmak geldi içimden,Moneke'yi aldım yerine : )

Son düzenleme:
Perşembe Shields'tan 4 pr geldi,bu adam normalde yüksek getirirdi,Mitoglou'yu almıştım 6 pr yapmış,K.Evans kaptanımdı 16 pr yapmış,kaptanlığı Cuma maçları için Moneke'ye verdim,umarım 16 pr ın altında kalmaz.

Yüzümü sadece Nebo güldürdü 24 yapmış,bu adam ben alınca hep yüksek prlar yapmaya başladı,çok garip