Kadın Voleybol 2012 - 2013

Perşembe için kalabalık olmalıyız. Her türlü bayram ziyaretini erken bitirip salona yol almak gerek :) Kaliteli bir kadromuz var, güzel bir başlangıç yaparız umarım.

Gioli'yi nasıl buldunuz. Eczacıbaşı maçının bir kısmını izledim beğendiğimi söyleyemem. Manşet sorunumuz geçen senede vardı. Bu sorunu kapatmak için ne yaptı yönetim. Sinir bozucu bir durum... Bu sorunu çözmek için yeni bir transfer yapılacak mı ?

Bayramın etkisi olsa gerek. En azından benim öyle. İzlemeye fırsatım olmadı maçı. Sonradan sonucu görünce çok sevindim. Takımımız güzel bir başlangıç yaptı Şampiyonlar Ligi'ne. Bu sene desteği fazlasıyla hak eden bir takım olacağı ortada.

Forumun aktif grubu maçtaydı, ondan ilgi yokmuş gibi görünmüştür :)

Takıma tebrikler, devamının da aynı şekilde gelmesi dileğiyle.

Takımı ilk defa izleme fırsatı buldum, gayet olumlu mesajlar verdik aslında.. 1.setin ortalarına doğru rakibin bloklarına takıldık 8-0'lık bir seri yedik, geri dönemedik.. Sonrası ise tamamen bizim kontrolümüzde geçti.. Calderon ve Gioli kusursuza yakın oynadı.. Neriman defans anlamında zaman zaman sıkıntı yaşasa da hücumda Calderon'la beraber bizi taşıyan oyuncu oldu 21 Sayısı var.. Molnar hala soru işareti..

2.maçımız,1 Kasım Perşembe günü.. Rakip tanıdık.. Yamamay Busto Arsizio..

Maç sırasında TV'ye çıkan çocuklar pek bir yakışıklıymış diye duydum. :)
Manşet sıkıntımız had safhada olduğundan farklı biten setleri bile rahat izleyemedik.Rakibin biraz keskin bir yapısı olsa maçı kaybedebilirdik.Skor çok güzel oldu.Bilhassa blok sayısının akabinde Lo Bianco'nun servis turuyla maçı bitirmemiz geçen sezonun devamı gibi oldu,müthiş bir tatmin duygusu yarattı.
Bir haftada manşet konusunda fazla yol alamayız.O sebeple Yamamay deplasmanına eğlence mahiyetinde yaklaşmak lazım.Asıl hedef tertemiz şekilde 2. sırayı almak olmalı.Topu oyuna doğru düzgün sokabilsek,Lo Bianco'yu boyun fıtığına sürüklemesek hiç beklemediğimiz yerlere gelebiliriz ama manşet alamayan halimizle Yamamay deplasmanı taş çatlasın 1 saat 15 dakika sürer.

Pazar günü 14te Ted Kolejiyle maçımız var deplasmanda.Tüm Ankaralılar gelsin lütfen :)

Maç TOBB-ETÜ TED Ankara Kolejliler Spor Salonunda olacak

Voleyboldan çok anlayan biri değilim ama yanlış düşünmüyorsam manşet karşılayan iyi bir oyuncuya ihtiyaç var Avrupa'da iyi bir noktaya hedef koyabilmemiz için. Yada mevcut takımla soruma çözüm üretmek.. Ben dahil birçok kişinin bu branşa ilgisi daha da artmaya başlıyor anladığım kadarıyla, salonun doluluk oranı her geçen gün artacaktır hayırlısıyla. Umarım geçen seneden daha iyi noktalara geliriz başarı açısından..

Voleyboldan çok anlayan biri değilim ama yanlış düşünmüyorsam manşet karşılayan iyi bir oyuncuya ihtiyaç var Avrupa'da iyi bir noktaya hedef koyabilmemiz için. Yada mevcut takımla soruma çözüm üretmek.. Ben dahil birçok kişinin bu branşa ilgisi daha da artmaya başlıyor anladığım kadarıyla, salonun doluluk oranı her geçen gün artacaktır hayırlısıyla. Umarım geçen seneden daha iyi noktalara geliriz başarı açısından..

Mevcut takımla bu sorun çözülmez gibi, manşetler kimi zaman içeriye düşüyor, kimi zamanda karşılanmadığında topu tekrar rakibe gönderiyoruz. Rakipler genelde Neriman veya Libero üzerine atıyorlar servisi.ir Libero transferi şart gibi bir şey.

Libero konusunda büyük ihtimalle Yuko Sano ile anlaşmışız...Bence dünyanın en iyi liberolarından birisi Pas konusunda iyi ve manşeti süper....
Başarıları......
2006 - Avrupa Şampiyonlar Ligi-En iyi libero.
2007 - Dünya Kupası-En iyi manşet.
2008 - World Grand Prix-En iyi manşet ve en iyi libero.
Sadece CL için anlaşılması kötü bir haber bence

Sampiyonlukların formulu kaliteli turk oyunculardan gecer.Neriman dışında winner diyebileceğimiz bir oyuncu göremiyorum ben..Hep derizgenç oyuncu,gelecek vaadeden oyuncu vs..Bu tarz oyuncuların yetişme adresi Galatasaray olmamalıdır..Verirsin kiraya orada kritik roller üstlenir,1-2 sezon izlersin ve direkt takıma ilk 6 ya monte edersin.