San Antonio Spurs

Re: SanAntonio Spurs Kahvesi--(Yeni Sorular Eklendi).

ilk turun en güzel eşleşmesi oldu.

Dallas mı Spurs mü ? Kazanan Batı finaline kadar rahat çıkar diyorum.

Burak Barut' Alıntı:

İşiniz zor Burak. Dallas müthiş bir ivme ile giriyor Play-Off'lara...

Burak Barut' Alıntı:

phx suns'ı hafife alma abi..Eğer ilk turu geçebilirseniz hiç belli olmaz ama ben bizim karşımıza spurs değilde Dallas gelecek diyorum..
Spursü hiç sevmiyorum,istemiyorum belamız resmen :oops:

Deplasmanda maç kazanarak avantaj elde ettik.Şimdi sahamızda seriyi 3-1 e getirirsek bu iş Dallas'da biter.

şu anda en çekindiğim nokta dallas'ın deplasmanda da evindeki kadar galibiyet almış olması(normal sezonda evinde 28,deplasmanda 27 galibiyet almış) ginobili ilk 5 başlayıp parker'ın kenardan gelmesi takımı çok olumlu etkiledi gibi gözüküyor,inşallah böyle devam eder.

2-1 yaptık.Serinin en kritik maçı 4.maç kazanırsak seri biter.Umarım seyircimizin önünde maçı ve turu yüzde 80 bitiriririz.

hadi burak iyisin.. 3-1 oldu..
artık sen 24 saat forumdan çıkmazsın..: )
geceleri de bu başlıkta uyursun.
her yerde karşımıza çıkarsın.

hayırlı olsun turunuz..san antonio ile şaka olmuyor gerçekten.
dedem yaşında adamlar ama basketbol kafayla oynanıyor tabi, elle değil.

Dün Duncan'ın 34. yaş günü kutlandı maçtan önce güzel bir galibiyet oldu.Bundan sonra bu tecrübeli ekibin turu vereceğini sanmıyorum.4-1 olursa mükemmel olur ancak 4-2 biter gibi geliyor.Bundan sonraki tur da Portland gelirse karşımıza daha iyi olur.Phoneix eşleşmelerde çok zorluk çıkarabilir ancak Portland tam dişimize göre.

Popoviç heryerinden öpüyorum.

valla geçen seneki durumdan sonra hiç beklemiyordum ama şu anda beklentilerim de baya yükseldi,dallas'ı elediğimiz taktirde(3-1'den de seri vermeyelim artık) portland ile eşleşirsek rahat geçeriz,phoenix ile eşleşsek bile turu geçebileceğimize inanıyorum,batı finali oynarsak,lakers ve denver baya formsuz,oklahoma iyi ama tecrübesiz gözüküyor. utah'la final oynarsak ise dış oyuncularımız bize turu kazandırır diye düşünüyorum.

Sanırım Kaan Kural, bu seriyi San Antonio alır dediğinde baya dalga geçilmişti(bu forumdan değil internet genelinde) ama dalga geçenler cevaplarını fazlası ile aldı.

oyuncuları tek tek değerlendirirsek:
Tim Duncan: son maçtaki kötü istatistiğine rağmen 20sayı 10rib. ortalamasının üstünde oynuyor,şu anda iyi oynuyor,ona iş düşerse daha iyisini de yapabilecek düzeyde
Manu Ginobili:çok yüksek bir yüzdeyle oynayamasa da ilk 5'e yerleşmek ona yaramış diyebiliriz,şu anda hücumda ilk opsiyon gibi gözüküyor
Tony Parker:sezon içinde hiç olmadığı kadar kötü oynuyordu,popovic onu benche alarak daha verimli kullanıyor şu anda,gerektiğinde daha fazla sorumluluk da alabilir
Richard Jefferson:eek:rtalamaları normal sezondakine yakın da olsa bence daha etkili oynuyor,normal sezondaki hayal kırıklığını affettirmeye başladı
George Hill:üst üste bir kaç sezon drafttan süpriz bi isim çıkartamayınca şaşırmıştık,hill buna noktayı koyan isim oldu,parker'ın yokluğunu pek aratmamıştı,ilk 5'te iyi oynamaya devam ediyor,özellikle son maçta çok çok iyi oynadı.
Antonio McDyess:36 yaşındaki oyuncumuz playofflar başlayınca biraz daha ağırlığını koymaya başladı,yeni Robert Horry'miz olma yolunda ilerliyor
DeJuan Blair:playoffta doğal olarak süresi düştü,aldığı sürede elinden geleni yapmaya çalışıyor,ah boyun 3-5 cm daha uzun olaydı dedirtiyor insana
Matt Bonner:bana göre spurs'e yakışmayan bi oyuncu ama en azından dış şut tehdidiyle duncan'ın içeride daha rahat oynamasını sağlayabilir
Keith Bogans:yeni bruce bowen'ımız olmasını bekliyorduk ama çok uzaklarda, bir sakatlık,ceza olmadıktan sonra playofflarda çok süre alabileceğini sanmıyorum
Roger Mason:geçen yılki çıkışını pek sürdüremedi ama bu sene ona duyulan ihtiyaç da azaldı zaten,kritik bir iki şut atsa playoffta yeterli olur herhalde

adamlarla çocuklar ayrıldı...
Marionla terryle filan playoff oynanmaz.
San antoniolu bi taraftarın 5. maç için açtığı pankartta ne yazıyordu dersiniz ? İşte cevabı :
METROBÜSLE GELİYORUZ

Farklı kaybettik bu akşam umarım herhangi bir süprizle karşılaşmayız 6. maçta.

Güzel ve zevkli bir seri oluyor. Tarafsız olarak baktığımdan dolayı Dallas durumu 3-3 'e getirse de müthiş bir seri finali izlesek diyorum... =)

Dallas'ı 4 ledik yolladık.Yeni rakibimiz Phoenix pota altında zorlanacağız gibi geliyor.İlk iki maç dışarda deplasman performansımız gene önemli olacak.

Dallas gbi bir favoriyi yenmekten mutluluk duyuyorum.

Spurs işi bitirdi: 97-87

Batı Konferansı play-off'unda saha dezavantajı olduğu seride San Antonio Spurs, 6'ncı maçta Dallas Mavericks'i 97-87 yenerek 4-2 ile Konferansı yarı finaline yükseldi.

Serilerin 7 maç üzerinden oynanmaya başladığı 2003 yılından beri, play-off'a 7'nci sıradan girip 2.sıradaki takımı eleyen NBA'deki ilk takım olma ünvanını elde eden San Antonio Spurs'da ilk beşten 3 oyuncu çift rakamlı sayılara ulaştı. 5 maç üzerinden oynanan serilerde 7'nci sıradan girip 2.sıradaki takımı eleyen son takım 1998 yılında 3-2 ile New York Knicks olmuştu.

Manu Ginobili 'nin 26 sayı (5 ast) ile en skorer oyuncu olduğu Spurs'da George Hill 10'u 4.periyotta olmak üzere 21 sayıya (6 rb) ulaştı. Son 2 maçta ilk iki maçtaki oyununundan çok uzak olan Tim Duncan ise bu kez 17 sayı, 10 ribaunt, 5 asist ve 3 blokla taraftarının yüzünü güldürdü.

Ligin deplasmanda en başarılı takımlarındna birisi olan ancak Spurs serisinde dış sahada 3'de 0 çeken Dallas Mavericks'in 2.yarıda büyük bir dönüş yaşamasının başmimarı olan Dirk Nowitzki, 33 sayısının 25'ini ikinci devrede kaydetti. Dallas Mavericks, play-off'larda deplasmanda oynadığı son 18 maçın 16'sını kaybetmiş oldu. 3 yıl önce de play-off'a ilk sırada giren Dallas Mavericks, 8'nci sırada giren Golden State Warriors elenerek büyük bir şok yaşamıştı.

Maça iyi başlayıp ilk 5.5 dakikayı 11-4 önde geçen ve son 5 dakikaya 13-8 üstünlükle giren Spurs, Tim Duncan, DeJuan Blair, Tony Parker ve Manu Ginobili 'nin sayıları ile 9-0 seri yakalayıp 1.periyotu 22-8 ile kapadı.

2.periyota da iyi giriş yapan Spurs, Duncan ve Ginobili 'nin sayılarıyla 10.03 kala skoru 31-10'a getirdi. Matt Bonner, George Hill ve Ginobili 'nin sayıları ile 4.48'e 41-19 önde giren San Antonio karşısında Shawn Marion ve Rodrigue Beaubois 'in sayıları ile direnen Dallas son dakikada farkı 14 sayıya düşürdü. Devre de 47-34 sona erdi.

2.yarıya Dirk Nowitzki, Caron Butler ve Beaubois 'in sayıları ile giren Dallas Mavericks, 8.32 kala farkı 3 sayıya düşürdü (51-48) 4.56 kala Dirk Nowitzki 'nin üçlüğüyle Dallas Mavericks, 57-56 öne geçti. Manu Ginobili, Tim Duncan ve George Hill ile skor üstünlüğünü geri alan Spurs, Duncan ve Parker 'ın katılımı ile 3.periyotu 70-63 önde tamamladı.

George Hill ve Richard Jefferson 'ın sayıları ile 4.çeyreğe başlayan Spurs, 9.41 kala 77-68'lik üstünlük yakalarken 6'sı Nowitzki'den olmak üzere 8-1'lik Dallas serisi ile 7.18 kala fark 2'ye düştü (78-76) Antonio McDyess ve George Hill ikilisinden gelen sayılarla skoru önde götüren Spurs, son 3.18'e 89-81 ile girdi. Caron Butler ve Nowitzki 'nin sayıları ile 1.15 kala fark tekrar 6'ya indi (91-85) 57 saniye kala Caron Butler, Ginobili 'nin topunu bloklarken 45 saniye kala Beaubois top kaybı yapınca Dallas için de ümitler iyice azaldı. 42 saniye kala Ginobili 'nin 2/2 serbest atışıyla skor 93-85 oldu. Nowitzki 'nin üç sayılık şut denemesi isabetli olmayınca 30 saniye kala Ginobili 'nin serbest atışları ile durumu 95-85 yapan Spurs, maçı da 97-87 ile kazanıp 4-2 ile yarı finale çıktı.