TDTK 4’lü Finaller | 3. olarak bitirdik

Bayan voleybol takımımız 22-24 şubat tarihleri arasında Ankara’da Teledünya Türkiye Kupası maçlarına çıkacak. Lig usulünde oynanacak maçlara göre en fazla puana sahip olacak takım Türkiye Kupasını alacak.

Ankara deplasman sayılmaz, umarım takım hak ettiği desteği görür Ankara’da.

Takımımıza başarılar.

Maçları Ntvspor canlı olarak yayınlayacaktır.

Maç programı :
22 Şubat Cuma
13:00 Vakıfbank - Karşıyaka
15.00 Eczacıbaşı Vitra - Galatasaray Daikin

23 Şubat Cumartesi
13:00 Karşıyaka - Eczacıbaşı Vitra
15.00 Galatasaray Daikin - Vakıfbank

24 Şubat Pazar
13:00 Galatasaray Daikin - Karşıyaka
15:00 Vakıfbank - Eczacıbaşı Vitra

Yenilmeyecek takım değiller ama 2-3 yerde alıp götürme şansımız varken kullanamıyoruz,hücum adresimiz çok belli oluyor,Barbolini ilk 6'da bir şeyler deniyor falan derken pisi pisine gidiyor oyun.Sinem'in 3 sayılık serinin ardından bitiremediği avantaj topu kalp kırdı ama olayın ne kadar içindeyiz o da tartışılır.İlk seti 25-21 verdik.

Ankara'daki Galatasaraylılara da ANKA maçındaki erkek voleybol takımı yakışır.Bir Eczacıbaşı maçında şu paralı elemanlardan fazla olunsa hani zahmet olmazsa.

Organizasyon gudik,lig 6'sının baya sıkıntısı var falan tamam da Vakıfbank'la bunlar arasında dağlar kadar fark var.Bir servis turu,bir hücum turuyla 7-8 sayı geriye düşüp başka bir turla arayı kapatıyoruz.Bir hatayla,bir hakem kararıyla tur dönünce set gidiyor sonra.
Karşıyaka galibiyetiyle biter gibi kupa.Şampiyonlar Ligi'ne odaklanmak lazım.Play-off'a kadar Fenerbahçe maçını kazanmak ve ekstra mağlubiyet almamak esas olur şu görüntüyle.

Allah için birkerede kazanmak için çıkın şu sahaya,her maçta şu takımlara karşı başlamadan kafanızda yeniliyorsunuz, maç sonunda yine derler aramızdaki kadro farkı felan, bıraksınlar masal anlatmayı, 2 set bile alamıyorsunuz, villa cortese, fb gibi bizden kadro olarak bir adım geride olan takımlar bile daha çok zorluyorlar şunları.

Derya iyi savunma yapıyor da ters bir tur gelirse tek şansımız servisin kaçması veya Calderon'un ekstra vurması.12-9'dan 12-13.

Eczacıbaşı 3-0 Galatasaray setler (25-21,25-17,25-21)

Günün diğer mücadelesinde Vakıfbank,Karşıyaka'yı 25-9,25-17 ve yine 25-17'lik setlerle 3-0 mağlup etti.

Yarın biz,Vakıfbank'la, Eczacıbaşı ise Karşıyaka ile karşılaşacak.

21-25'le 3-0,yarın da pek farklı olmaz.Barbolini'yle uzun süre devam edip sağlam bir yapı kurmak lazım.Ligin ilk yarısında Burhan Felek'te hakemle,türlü türlü absürdlüklerle kaybettiğimiz maçı hak etmiştik ama şu maçlar can sıkıyor.Esra Gümüş X faktör olurken Neriman'ı doğru düzgün oyuna sokamayınca,Poljak'ın müdahil olduğu her top kayıtsız şartsız aleyhine dönünce kendine açıklayamıyorsun hani. :)
Özge,Gamze,Ezgi baya şans buldu.Özellikle Özge ve Gamze uzun vadeli yapıda sağlam bir yer edinir,biz de şu maçlara o zaman çok daraldık ama geleceği kazandık diye bakabiliriz umarım.

Maçı seyrettim ama artık üzücü olmaya başladı bu durum,üzen durum kaybetmek değil elbette ama bunu kanıksamak daha büyük sıkıntı gibi gözüküyor.Takımımızın bu durumu kabullenmeyip mücadele dozajını artırmasını bekliyordum özellikle F4 yaklaştıkça ama psikolog fikri fena değil gibi şu durumda.

Bu arada Voleybol Federasyonu'nun yaptığı saçmalık da akıl alır gibi değil gerçekten,kupayı lig şeklinde oynatmak da enteresan zaten ufak bir şansımız vardı belki yarı final eşleşmesinde Karşıyaka ile eşleşip finalde de tek maçta her şey olabilir mantığıyla umutlanabilirdik ama organizasyonu lig usulüne çevirip fikstürü de Pazar günü Vakıfbank-Eczacıbaşı finali şeklinde ayarlamışlar (işi kura şansına bırakmayıp) gibi hissediyorum,sanki Karşıyaka ve Galatasaray takımları bunlar da bulunsun işte 4'ü tamamlasınlar şeklinde alınmış gibiler,sanırım bunu oyuncular da hissetmiş olacak ki bugün hazırlık maçı gibiydi oynadığımız maç ben tv başında izlerken pazar günü ucunda kupa olan bir mücadele havası hiç alamadım açıkçası.Umarım fazla paranoya yapmışımdır ama CEV Şampiyonlar Ligi maçlarında Ntvspor'un yayıncılık anlayışı ve Vakıfbank-Eczacıbaşı maçlarının El-Clasico şeklinde lanse edilmesi şüphelerimi arttırıyor.

Ankara'daki Galatasaraylılara da ANKA maçındaki erkek voleybol takımı yakışır.Bir Eczacıbaşı maçında şu paralı elemanlardan fazla olunsa hani zahmet olmazsa.

Kesinlikle katılıyorum Galatasaray taraftarı Tigers adını verdikleri gruptan daha fazla olmalıydı salonda fakat öyle bir sistem kurmuş ki bu arkadaşlar 2 hafta önceki Vakıfbank-Eczacıbaşı Şampiyonlar Ligi maçına gittiğimde içeri bilet alarak giren tek kişi neredeyse bendim.Girişin 2 yanına birer adam koymuşlar biri Eczacıbaşı diğeri Vakıfbank temsilcisi ve ellerinde tomarla bilet mevcuttu, kapıda Eczacıbaşı veya Vakıfbank'ta çalıştığına dair kimliğini gösterene bedava bilet dağıtıyorlardı.Bu olayı 3 büyük kulübün yönetimleri yapsa her gün gazete manşeti olur 6222 sayılı yasada artık toplu bilet dağıtmak yasak diye,asıl korkum F4 biletlerini de Vakıfbank'ın önceden toplaması ve bu şekilde bedava dağıtması umarım yönetimimiz buna bir önlem almıştır.Dilerim geçen yıl hatırlamak istemediğimiz bayan basketboldaki F8 ev sahipliğine benzemez,kendi evimizde deplasman yaşamamak için önlem almak lazım.

Malesef Ankaradaki taraftarimiz derbi olmadikca voleybola yogun ilgi gostermiyor.Ama yine de dunku mac olcu olmasin hafta ici saat 15 cok tersti.Umarim onumuzdeki iki mac daha kalabalik olacaktir.

Takımda özgüven hiç yok, sahaya çıkmadan kafasında bitiriyorlar zaten kazanamayız diye, son yıllarda zaten bizden daha iyi kadrosu olan her takım bizi rahat yeniyor, bakmayın fb'yi bu yıl yendiğimize adamların kadrosu zayıfladığı için, kazandık, bizim takım oyuncuları geçen gün Metin görgün'ün programında izliyordun, her konuşan oyuncu ve Barbolini konuşmasında hep rakip böyle güçlü, çok iyiler felan dediler, konuşmaların hiçbirinde kazanabiliriz diyen olmadı, herkez en iyi şekilde mücadele edecez dedi, demekki en iyi mücadeleri buymuş. Zaten hiçbirinin kazanma inancıda, amacıda yok. Voleybol yorumcuları hep diyorki Calderon'un manşeti yok, Neriman'ın manşeti zayıf, bununla ilgili bir örnek vereyim, bu fb'nin ilk şampiyon olduğu takımın smaçörleri, Glass, Marina ve P.ç Seda hangisinin manşeti iyiydi. Sorun manşet felan değil kafalarda. Şimdi bir final four var, heyecanı olan varmı? daha doğrusu bu final four'da olmayı hakediyormuyuz? bence hayır. Zaten bunu final four'da göreceğiz. İnşallah ben yanılırım...

Şimdi bir final four var, heyecanı olan varmı? daha doğrusu bu final four'da olmayı hakediyormuyuz? bence hayır. Zaten bunu final four'da göreceğiz. İnşallah ben yanılırım...
Şu kısım hiç ama hiç olmamış.Vurmayıp öldürmüşsünüz.
Takım grup aşamasında 15 puan aldı mı?Aldı.Lider bitirdi mi?Bitirdi.Yamamay deplasmanından 3-1'lik galibiyetle döndü mü?Döndü.Kulüp Şampiyonlar Ligi için yatırımı yapıp Sano'yu ve şu an imrenerek izlediğimiz Brakocevic'in Sırp milli takımından ekürisi Molnar'ı getirdi mi?Getirdi.Biz Final Four'a gitmeyi hak etmiyoruz da kim hak ediyor Aykut bey?Yazılabilecek tek aday olan Eczacıbaşı o kadar vizyon sahibiyse defolu lig 6'mızdan tırsıp Türkiye'deki hakemleri bağlayana kadar gidip Final Four'u alsaydı.Avrupa'da karşılaşsak sonuç şu olurdu diyemez kimse.
Önümüzde bir Vakıfbank maçı var,ucunda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu var.Vakıfbank son dönemde kadın voleybolda izlediğimiz en heybetli kadro olsa da ev sahipliğini kullanabildiğimiz sürece olmaz diye bir şey yok.Setlerin yarısında Ezgi ve Gamze'ye şans verdiğimiz ortamdan yola çıkıp pire uğruna yorgan yakmak şu tarihte en yapılmayacak şey.