Sinan Güler

Sinan bu takımın kaptanı. O an için sporcu ve efendi bir kişilik olarak teşekkür etmiş olabilir. Fakat büyük bir çoğunluğun görüşü buna gerek olmadığı yönünde, bende o görüşteyim. Nedenine gelince; ipekçide ilk küfürlü tezahurat yapıldığında anons istenirken, fb'nin salonunda istenmiyor. Hakemler ipekçi de adalet timsali olurken ve hatta rakibi kollarken, bize rakip salonda bırakın adaletli davranmayı, maçı kaybetmemiz için uğraş veriyorlar. Maçlarımızı anlatan insanlar biz fb ile oynarken sanki karşısında Türk takımı yokmuş gibi maç anlatıyorlar. Gökse'nin güya seyirciyi tahrik ederken, bırakın rakip oyuncularını geçtim fb'nin kulüp başkanı olacak zat ağzı yüzü sinirden kasılmış bir şekilde Ergin Hocama parmak sallıyor ve kendi taraftarına hedef gösteriyor. Naçizane anlatmak istediğim şu; biz ne kadar camia olarak centilmenlik yaparsak yapalım, Aziz Yıldırım ve bu artık kokuşmuş federasyon ilişkileri olduğu müddetçe spor dostluktur, spor kardeşliktir söylemi fb kulübü özelinde hikâyedir. Karşılarında dik ve sağlam duran bir başkanımız ve yönetim kurulumuz olmadığı içinde cevap verme işi ne yazık ki taraftara kalmaktadır. Ve kalınca da maalesef istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Aziz Yıldırım ve avanesi olduğu sürece oyuncularımızın ya da koçumuzun fb camiasına hoş gelecek açıklamalar yaparak kendi taraftarını germelerine bence hiç gerek yoktur.

Şu EC kazandıran taraftar EC sonrası ilk Telekom maçında salona gelmeyen maç seçen taraftardı değil mi? Hatta KSK serisine kadar EC maçlarında bile salonun yarısını doldurabilen taraftar. Bakalım seneye bu taraftar EL kazandıracak mı? Olay taraftarda, Sinan ve arkadaşları çok ter dökmüyor aslında. Taraftar olmasa bir hiçler, hiç bir şey yapamazlar.
O değil de Sinan, koç ya da herhangi bir oyuncu haddini bilmeliyken ya da haddini bilmesi istenirken madde atan, anons aldıran, saha kapattıran, pankartla milletin maçın son 1 dakikasını izlemesine engel olan taraftara haddini bilecek diyecek bir babayiğit de çıksa ya. Bir ara "En büyük taraftar, futbolcular sahtekar!" furyası vardı, bu sene de basketbolda iş oraya doğru gidiyor neredeyse. Biz de alın terine bakmayıp sezonda 3-5 maç salon dolduran taraftarı efsaneleştirip belki de yıllar sonra "GS EC'yi tesadüfen kazandı" söylemine yol açacak tutum sergiliyoruz.
Sinan'ın FB taraftarının tutumunu değiştirmek gibi bir misyonu ya da düşüncesi yoktur muhtemelen. Teşekkür etmesi doğrudur, küfürlere değinmemesi eksiklik. Sinan'ın yanlış bir şey yaptığını ya da Göksenin ile arasının bozulduğunu falan düşünmüyorum.

Deplasmanda mac kazanamayan takim Abdi Ipekci'de "sezon boyu" taraftar destegi goremeseydi bu kupayi kazanamazdi.

Herkese yaranmaya calismak iyi birsey degil. Sana ana avrat kufur edenlere tesekkur etmekse hic iyi birsey degil.

Noldu tesekkur ettin de yaranabildin mi yine aciklama yapmislar, ac oku.

3 sene once sampiyonlugunu calmis adamlar, her mac hocan, takim arkadasin ve dahi sen kufur yiyorsun ama tesekkur etmeyi borc biliyorsun.

Bunlari yapincada iyi sportmen oluyorsun, bosverin sikeyi birazda futbol konusalim diyen soysuzlardan ne farkin kaldi?

Deplasmanda mac kazanamayan takim Abdi Ipekci'de "sezon boyu" taraftar destegi goremeseydi bu kupayi kazanamazdi.

Yahu daha dün, yenemeyiz dediğiniz Karşıyaka'yı deplasmanda yenip tur geçtik. Strasbourg ile deplasmanda kafa kafaya oynadık. İkili maçlarda deplasman maçlarını yenmeye değil, avantajlı bir skorla dönmeye oynuyorsun.

Madem taraftar bu kadar önemli o zaman Galatasaray'ın son 25 yılda yalnızca 1 şampiyonluk almasının, Avrupa'da yıllarca beklenen başarılıarın uzağında kalmasının yegane sebebi taraftardır.

Sanki sadece Galatasaray'ın seyircisi maçlara geliyor, deplasmanda oynadığımız maçlar boş tribünlere oynanıyor. Tabi ki iç saha performansımız daha fazla. Ama dünyanın tüm takımlarında bu iş böyledir.

AEK 2848, Hapoel 2240, Nizhny 2595, Neptunas 3361, Krasny 1551. Sezon boyu derken? Tüm maçlara da gittim bu arada. Yarısı derken iyimser bile davranmışım. Dörtte biri demeliymişim.
2. tura bakalım: Zaragoza 2486, Olaj 1233, Sassari 5618. Hala yarısını doldurduğumuz maç yok. Sassari maçı ile yaklaşmışız gerçekten. Sezon boyu destek böyle oluyor.
KSK 9047, Bayern 7755, Canaria 10383, Strasbourg 11400.

Neymiş. Tüm EC sezonu boyunca 2 maçta salonu doldurabilmişiz. Çeyrek finaldeki Bayern maçında bile 2/3'ü dolu. 8'li finallere kadar salonun yarısını bile doldurmayan taraftardan bahsediyoruz. Ben taraftarın emeği yok demiyorum da taraftar olmasa kupayı alamazdı demek oyuncuların ve koçun emeğine saygısızlık. Deplasmanda kazanmasalar bile bunu söylememek gerekir. Sonra biri çıkar tesadüf der, söyleyecek laf bulamayız.

Tabi ki Sinan'ın işleri bunlar değil Cem Bey, yalnız ortada ciddi bir yanlış var ve bunu da söylememiz lazım..Sinan'ın karakterinden,sporcu kişiliğinden kimsenin en ufak bir tereddüt yaşadığını sanmıyorum yalnız tüm eleştiriler dünkü maç özelinde yaşandı..Bakalım dün ne oldu ?

Ortalıkta herhangi bir olay yokken koça saydırdılar ve maç boyu devam etti..Sonra göksenin ufak bir tartışma yaşadı antic ile onun dışında herhangi bir kışkırtıcı tavrı olmadı..Hakemleri konuşmuyorum zaten neler yaptıkları ortada..Hee tabi bizim salonda da küfür oluyor,laflar oluyor buna da katılıyorum ama bizim maçlardan sonra hiçbir fb oyuncusunun bu tarz açıklamalar yaptığını görmüyorum..

Sinan 32 yaşında olgun bir insan elbette ama artık bazı şeylerin farkına varması lazım burası efes kulübü değil!! Gidersin genel bir açıklama yaparsın,küfür edenleri kınarsın falan ama bunu bugün değil dün gece röportajda yaparsın...Sonuçta senin koçuna ve takım arkadaşına küfürler edilmiş maç boyunca..Hatta ben olsam takımı toplardım maç sonu direk soyunma odasına götürürdüm ve hiçbir yere röportaj vermezdim..

Bende doğru iş yapmadığı kanaatindeyim ama ben insanları eksisini artısını bir araya koyarak değerlendirme kanaatindeyim.Tamam formsuz olabilir ama hangi yerlo sg ile takas etmek isteriz mesela.1-2'yi geçmez zorlasak bile.Son yıllarda birçok doğrusu katkısı var bu adamın. Şimdi gereksiz bir iş yaptı diye cok dramatize etmeye gerek yok diyorum.Zaten hatasını anlamışki telafi mesajı atmış bugün.Cepten fazla detaylı yazamıyorum kusura bakma hocam.Saygılar:)

Yahu daha dün, yenemeyiz dediğiniz Karşıyaka'yı deplasmanda yenip tur geçtik. Strasbourg ile deplasmanda kaf kafaya oynadık. Madem taraftar bu kadar öemli o zaman Galatasaray'ın son 25 yılda yalnızca 1 şampiyonluk almasının, Avrupa'da yıllarca beklenen başarılıarın uzağında kalmasının yegane sebebi taraftardır.

Sanki sadece Galatasaray'ın seyircisi maçlara geliyor, deplasmanda oynadığımız maçlar boş tribünlere oynanıyor

Yahu butun sezon Avrupa'da tek galibiyet alamadi bu takim 1. turda dahi alamadi neyin mucadelesini veriyorsun? Bitmis tukenmis KSK'yi deplasmanda yenmenin neresi basari, kaldi ki ben KSK'yi yenemeyiz diye birseyde soylemedim bunu nerenden cikariyorsun? Kitlemissin kendini herkesi Ataman dusmani olarak algiliyorsun tuhaf misin nesin.

Arka sayfada taraftarin katkisini hice sayan seyler soylenmis, ona istinaden bende tabloyu soyledim evet tek mac kazanamadik Eurocup'da var mi aksini iddia edebilecegin bir arguman? Yedigimiz farklarda ortada. Kimse oyuncularin emegini goz ardi etmezken taraftar haddini bilsin diyen birine cok daha agir konusurumda ceza almaya degmez.

Avrupa'da yillarca beklenen basarinin uzaginda kalmasinin yegane sebebi taraftar diyorsun taraftar bu isin neresinde tam olarak bahseder misin? Euroleague'e ilk kaldigimiz sezon o taraftar baskisi olmasa iceride CSKA ve Oly'i yenebilir miydin mesela? Fenerbahce'ye senelerdir iceride kaybetmemenin yegane sebebi oyuncu grubu mu sence?

Evet taraftar nasil sampiyon olmasini engelledi Avrupa'da bu sorunun cevabini cok merak ediyorum, aydinlat bizleri.

Yahu butun sezon Avrupa'da tek galibiyet alamadi bu takim 1. turda dahi alamadi neyin mucadelesini veriyorsun? Bitmis tukenmis KSK'yi deplasmanda yenmenin neresi basari, kaldi ki ben KSK'yi yenemeyiz diye birseyde soylemedim bunu nerenden cikariyorsun? Kitlemissin kendini herkesi Ataman dusmani olarak algiliyorsun tuhaf misin nesin.

Arka sayfada taraftarin katkisini hice sayan seyler soylenmis, ona istinaden bende tabloyu soyledim evet tek mac kazanamadik Eurocup'da var mi aksini iddia edebilecegin bir arguman? Yedigimiz farklarda ortada. Kimse oyuncularin emegini goz ardi etmezken taraftar haddini bilsin diyen birine cok daha agir konusurumda ceza almaya degmez.

Avrupa'da yillarca beklenen basarinin uzaginda kalmasinin yegane sebebi taraftar diyorsun taraftar bu isin neresinde tam olarak bahseder misin? Euroleague'e ilk kaldigimiz sezon o taraftar baskisi olmasa iceride CSKA ve Oly'i yenebilir miydin mesela? Fenerbahce'ye senelerdir iceride kaybetmemenin yegane sebebi oyuncu grubu mu sence?

Evet taraftar nasil sampiyon olmasini engelledi Avrupa'da bu sorunun cevabini cok merak ediyorum, aydinlat bizleri.

Eurocup'ta ilk turda tek maç kazanamadık mı? Neptunas'ı, Aek'yı, Krasny'i kim yendi sorması ayıp? Sen uykudaydın sanırım o maçlarda. 5 deplasman maçının 3'ünü kazanmışız, 2'sini kaybetmişiz. Çok mu anormal bir tablo? Aaa doğru sen uyuyordun o maçlarda. Sana göre 5'te 0 yenildik çünkü

Eleme maçlarında Karşıyaka ve Strasbourg'a deplasmanda 3-4 sayıyla yenildiğimizde biz o turları orada geçtik, iç sahada değil. Sonuç yenilgi gibi de görünse çok başarılı deplasman sonuçları aldık o maçlarda

Taraftar tabi ki etkili. Ancak dünyanın tüm takımlarında böyle. Bu Galatasaray'a ait bir özellik değil. Ama öyle bir algı yaratıyorsun ki taraftarı gelen tek takım bizimki. Dediğin gibi Fener'inde taraftarı geliyor, Bayern'in de Canaria'nın da. Demek ki bu iç saha avantajı sadece bize ait olan bir avantaj değil.

Bu taraftar bizi Eurocup şampiyonu yapmış ya sana göre. O zaman 25 yıldır her maçı doldursaydı taraftar da bizde bir kaç tane şampiyonluk görseydik. Ya da şu meşhur taraftar bu sene bize Eurocup'ı kazandırmış ya. Bundan önce de kazandırsaydı. Ne diye 2016 yılını bekledi?

Cümle şu:: O değil de Sinan, koç ya da herhangi bir oyuncu haddini bilmeliyken ya da haddini bilmesi istenirken madde atan, anons aldıran, saha kapattıran, pankartla milletin maçın son 1 dakikasını izlemesine engel olan taraftara haddini bilecek diyecek bir babayiğit de çıksa ya.

Taraftar haddini bilsin diye bir söylem var mı? Taraftar olmasa EC kazanamazlardı demek net olarak oyuncuların emeğini göz ardı etmektir. Bir de aba altından sopa gösteriyorsunuz, ağır konuşurum da bilmem ne. Maçları izlemediyseniz bari açın EC sitesinden bakın. İlk turda bile galibiyet alamamışız. Şöyle söyleyim o zaman: Neptunas deplasmanı 94-90, Krasny deplasmanı 88-72, AEK deplasmanı 86-73. 2. turda Olaj deplasmanı 74-54.
Ezbere konuşmayalım. 4 deplasman galibiyeti var, demek ki ilk turda bile yok diyemeyiz.
2 maç hariç salon dolu değil hatta 1. ve 2. turda ortalama 3000 bile değil. Demek ki sezon boyu değilmiş. Öyle ağır konuşmalarla olmuyor bu işler.
Ve evet maçın bitimine 1 dk kala en önde goygoy amaçlı pankart açıp milletin önünü kapatanların, madde atanların, ceza aldıranların haddini bildirecek birileri gerek. Böyle düşünüyorum. Ağır konuşmanızı özelden de yazabilirsiniz.

Sinan Galatasaray basketbolunun gelmiş geçmiş en karakterli birkaç oyuncusundan biridir, dün yaptığı hataydı eğer sağduyulu davranmak istiyorsan yolu bu değildi ama kendisi de farketmiş ya da farkettirilmiş benim için konu kapandı. Eğer futbolda ya da basketbolda gerilimi gerginliği azaltmak istiyorsak önce Aziz Yıldırım gitmeli taraftarı terörize eden de kendisi. Ben 20 yıl öncesini bilmiyorum fakat eminim bir basketbol maçı yüzünden insanlar birbirine kin duymuyordur. Pazar günü Fenerle İpekçide maçımız var Aziz Yıldırım ve onun gibilerine en büyük ders küfürsüz takımı desteklemek. Hatta Sinanı tribüne ilk çağırıp bu konuyu kapatmak lazım.

Bu arada bu takım Eurocupı kazandıysa oraya giden her taraftarın çok büyük emeği var. Bu takım deplasmanda kazanamıyor yendiğimiz takımların çoğu vasat bile değil he bunu oyuncular hiçbir şey yapmadı demek için söylemiyorum. Sadece bir taraftar takıma ne kadar etki ediyorsa o kadar etki edilmiştir. Şu takımdan bu sene İpekçi atmosferini çıkar bu kaliteye rağmen top 16da elenirdi veya top 8de.

Bende doğru iş yapmadığı kanaatindeyim ama ben insanları eksisini artısını bir araya koyarak değerlendirme kanaatindeyim.Tamam formsuz olabilir ama hangi yerlo sg ile takas etmek isteriz mesela.1-2'yi geçmez zorlasak bile.Son yıllarda birçok doğrusu katkısı var bu adamın. Şimdi gereksiz bir iş yaptı diye cok dramatize etmeye gerek yok diyorum.Zaten hatasını anlamışki telafi mesajı atmış bugün.Cepten fazla detaylı yazamıyorum kusura bakma hocam.Saygılar:)

Tabi ki her ne kadar savunmasında sıkıntı olsa da Sinanın yine gitmesini veya biriyle takas yapılmasını istemem, sonuçta sahaya karakter koyan bir oyuncu..Sadece edilen küfürler sonrasında bu teşekkür olayı kanıma dokundu hocam, kaldıramıyorum bu tarz konuları..Zaten Sinan da açıklama yaparak hata yaptığının farkına varmış..

Rica ederim hocam müsait zamanda daha rahat konuşuruz.Saygılar ;)

Eurocup finalinde yada derbilerde salonu doldurmakla taraftar olunmuyor. Nerdeydi taraftar Daçka maçında? Daçka maçı son topta kaybedilmese saha avantajı ile oynayacaktık bu seriyi ve büyük ihtimalle şampiyon olacaktık. Şampiyon olamazsak taraftar yüzünden şampiyon olamadık mi diyeceğiz? Kaldı ki kendi evinde taraftar olmasa bile salonu tanımak, rakibin tanımaması, rakip taraftar baskısı olmaması gibi 3 avantaj zaten vardır. Kendi evinin tek avantajı taraftar değildir.

Karşıyaka taraftarına saldırıp, onlar da kaçınca büyük taraftar olunmuyor. Bu holiganları kendi küçük dünyalarında büyük taraftar yapsa da, gerçekte hasta bir birey yapar. Bir psikiyatrist olarak Alperen daha iyi bilir ama benim hukuki araştırmalarımdan bildiğim kadarıyla bazı ülkelerde spor müsabakalarında şiddete sebep olanlar zorla tedaviye gönderiliyor. Bu uygulamanın ülkemizde de hayata geçmesini mayıs ayının başında Adalet, Spor ve İçişleri Bakanlıkları tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Sporda Şiddet ve Tahkim konularında önemli bürokratlar, hukukçular, ülkemizin her yerinden spor savcıları ve hakimlerinin katılımıyla Sapanca'da yapılan çalıştayda gerekli kişilere önerdim. Umarım stadlara, salonlara küfretmek, sahaya birşeyler atmak, rakibe zarar vermek için gelen hastalıklı kişiler ve bunun normal olduğunu düşünenler ülkemizde de tedavi edilir.

O yüzden hiç boşu boşuna kendinizi birşey sanmayın. Zira derbiden derbiye gelip de küfür eden, para atan, kulübüne zarar veren taraftarları kendileri haricinde önemli bir noktaya koyan yok. Hatta tam tersi...

Niye olaya sadece bu pencereden bakiyorsunuz, Eurocup seruveni boyunca en ufak bir taskinlik olmadi, keza cok ovundugumuz o CSKA, Oly atmosferlerinde de hic taskinlik olmadi, taskinlik olan maclar belli. Her taraftar konusu acildiginda birileri cikar "birilerini kovalamakla, sahaya birsey atmakla taraftar olunmaz" der, belli maclardan ornekler verir ki bu maclarin %90'i Fenerbahce maclari. Son 15 senede insanlar Fenerbahce konusunda doldu tasti bunun psikolojik tedaviyle alakasi yok, illa birilerini psikolojik tedaviye almayi onereceksen Aziz Yildirim, Mahmut Uslu, M. Murathanoglu, Harun, Turgay gibilerini oner. Hos onlarin hamurlarinda pustluk var tipta bunun caresi yok. Haksizliga, serefsizlige tahammul seviyesi herkesin ayni olmaz, benim oyuncuma, hocama, kulubume kufur edenlere karsi sakin kalamam, sen kalabilirsin bu ne seni saglikli bir birey yapar nede beni hasta. Kaldi ki seni ne zaman gorsem akademik kariyerini on plana cikarma, insanlarin gozune sokma cabasi icindesin, bu hastalik bak, bu konuda tedavi olan arkadasim var, samimi soyluyorum, kendi rizasiyla tedavi oldu.

Konumuza donecek olursak Ispanya ve birazda Rusya haricinde her mac full salon oynayan takim yok. Ulkenin sosyolojik ve ekonomik durumu ortada iken bunu beklemekte abes, zira Cumartesi / Pazar dahi ulkenin onemli kismi calisiyor ve futbol maci oldugunda futbol maci tercih ediliyor. Ancak taraftara is dustugu zamanda destegin, baskinin hakkini sonuna kadar veriyorlar bunu inkar edemezsiniz. Salonda olusan atmosferi "kendi kucuk dunyalarinda egleniyorlar" penceresinden bakiyorsan dis basindan ve diger takim taraftarlarindan yapilan yorumlar ufak arastirmayla orneklendirilebilinir.

Sinan Güler 'ide yiyin afiyetle .Adamı hain ilan etmişsiniz fb de oynasın diyenlerde var.Bu adam geldiğinden beri terinin son damlasına kadar mücadele etti,30 yaşından sonra bambaşka bir rolde oynama başladi oyununu seviye atlattı ,yeri geldi sakat sakat oynadı her yaz milli takıma gitti orada kaptanlığını yaptı hizmet etti ama neymiş normal centilmen bir sporcu gibi sakatlandigi zaman alkışladıkları için teşekkür ediyor diye laf yiyor adam .Teşekkür etmese de olurdu ama etti ve bunu niye yaptın diye sorulmaz bir profosyonel sporcuya.Volkan'ı teselli eden Muslera ya da tepki gösterilseydi o zaman hani kıçıyla top tutmustu ali samiyen de ,az küfrünu okumadik agzindan Sneijdere Melo ya ederken ,ķöpek falan da demisti Gs futbolcusu meloya ama yer mi ona tepki gostermek yemez.Sonra basketbola üvey evlat muamelesi yapıyor yönetim deniliyor burda sinana tepki gösterenler de aynı şeyi yapıyor bunuda bilin .

Final tek ayaklı oynansa ya da Final Four şeklinde başka bir sahada oynansa GS'nin direkt olarak favori olmadığı gibi bir gerçek var. Taraftar kazandırdı diyemem tabi ki ama taraftarın payı da yadsınamayacak kadar büyük.

Sezon boyu bahsettiğimiz Ataman deplasmanlara takımı yeteri kadar hazırlayamıyor tezi bir gerçek. Ataman Strasbourg'a kazanmaya değil, fark yememeye gitti. Canaria'ya kazanmaya değil, 14 fark yememeye gitti. Tıpkı Sassari ve Zaragoza da olduğu gibi.

Sinan seneye bu paraya oynamasın lütfen aldığı para çok yüksek. Daha düşük bir kontratla devam edilmeli. Aynı zamanda seneye rotasyonun 1 numarası da olmasa iyi olur. Dünkü olaylarla hiç alakası yok bu görüşlerimin bu sezonun büyük bölümündeki kötü performansından kaynaklanıyor. Elde oynayan takımda 1 numaralı seçenek olamaz şu anda.

Burada bir arkadaş ifade etmiş Melih Mahmutoglu'nun bizi güya tebrik eder görünüp başarıyı küçümser açıklamasını. Bilhassa sözlüklerde de görebilirsiniz aynı tutumu. Fb taraftarının çok büyük bir kısmında ben göremiyorum sağduyu - spor ahlakı kavramlarını. Kulübe sirayet etmiş bir şey sanırım bu durum. Oysa EL finalindeki bariz hakem hatalarına ben de çok kızmıştım, oh olsun da dememiştim. Bu spor adil olduğunda güzel zira.

Fakat malesef bir Türkiye gerçeği; güç odaklarını kontrol eden gruplar gücü kontrol edebildiği ölçüde ahlaksızlaşıyor. Spordan siyasete bu Makyavelci anlayışı iliklerimize kadar hissediyoruz bugünlerde. O sebeple karşınızdaki sizi hasmı olarak görüp zarar vermekten çekinmiyorsa siz de ona gül demeti uzatamazsınız. Radikal olana daha radikal olmak zorundasınız.

Sinan'ı severim fakat mevcut çatışma ikliminde gül demeti uzatma be Sinan. Zira bu coğrafyada uzlaşmacı olana aciz gözüyle bakılıyor.

Sinan'la ilgili bir konu daha eklemek istiyorum.Sinan enerjisiyle oynayan bir oyuncu ve 33 yaşında yokluklar sebebiyle PG oynamaya başladı.Yılların bir savunma ve hücum alışkanlığı var Sinan'ın ve enerjisini doğru ayarlayamıyor ve eski enerjisi yok.Yapacağımız point guard transferinden en karlı çıkacak kişi Sinan olur.Eski pozisyonuna dönecek ve savunmasını eski ritmine taşıyacaktır.Çok yıprandı son iki sezondur.Bizdeki ve milli takımdaki yoğun tempo kolay bir iş değil.

Bence de sinan çok yoruldu hem fiziken hem de zihnen. Seneye daha geniş rotasyonla o da daha verimli olacaktır. Bu arada ücreti cidden yüksek micov seviyesine çekilmeli ücreti...

Hadi basketbol konuşalım. Çık ne kadar rezalet basketbol oynadığını anlat. Galatsaray senin umrunda mı? Çıktınız yaptınız şahsi şovunuzu geri kalanını enayiler düşünsün.

900 bin dolar, tercümanlık için fazla bir rakam. Zaten bu oyunla en fazla tercüman olursun ama paranı başka yerden al. Yeni sezonda olmaman dileğiyle.