Sinan Güler

Her şeyi geçtim, ilk geldiği sezonda emeğini çaldığı bir takıma gitmesi açık açık onun midesiz bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Böyle karakterde bir oyuncu kaptan oldu bizim takımda şaka gibi.

Sinan'ın sadece para için gittiğini söylemek içten içe bazı arkadaşların kabullenişinin zor olmasının, öfkesinin dışa vurumu. Sinan'ın sadece para için gittiğine inanmıyorum. Para profesyonel iş hayatının olmazsa olmazı zaten. Sinan bizde de karın tokluğuna oynamıyordu. Bu tercihinin asıl sebebi kariyerinin geri kalanında Euroleague arenasında olmak, Euroleague kazanmak belli ki. Bir de Obradovic faktörü var. Hedefleri büyük olan takımda oynamak istiyor. Sinan gittiği için üzgünüm. Profesyonel bir karar almış Sinan'a hakaretler savurmak yerine saygı duyup bizim iş bilmez yönetimin Galatasaray Basketbol Şubesini düşürdüğü durumu, hedeflerin dibi görmesini eleştirelim. Yolu açık olsun. Emeklerin için teşekkürler.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Direk Fb'liyim desene ilk mesajı bu konuda atmak ne de komik, yolu niye açık olsun?

Buraya yazıp duruyorum ama dayanamıyorum. Forumda Fenerli arkadaşlar da var sanırım. 2010-2011 ve 2013-2014 sezonunda Fenerbahçe Ülker, Galatasaray'ın şampiyonluklarını çalmıştır. Çabuk unutuldu Aziz Yıldırım, "rahat olun her şey ayarlandı", maça çıkmamamız, Recep Ankaralı, Semih Özsoy, Mahmut Uslu falan. Ben Sinan Güler'den büyük adamlık falan beklemiyorum. Kendisi emeğini çalanlarla bir arada olmayı seçtiyse, onun kararıdır. O da adaletin olduğu yerdeymiş der geçerim ama gelip de bunu profesyonellik diye yutturmaya çalışanlar da çok komik oluyorlar haberleri olsun. Türkiye'de basketbol da temiz değil arkadaşlar. Neyin profesyonelliği? Bu ülkede her GS-FB derbisi sırf insanların ayı oğlu ayı olmasından kavga dövüşle geçmiyor. Buna kimlerin sebep olduğu apaçık ortada. Emek hırsızlarıyla bir arada olmayı seçen bir oyuncuya da profesyonel deyip geçemem. Onun kararıdır ama saygı duymam, bu kadar basit. Altı üst übir spor dalı için bu kadar insan durduk yere sinir küpüne dönmüyor burada.

Sinan'ın sadece para için gittiğini söylemek içten içe bazı arkadaşların kabullenişinin zor olmasının, öfkesinin dışa vurumu. Sinan'ın sadece para için gittiğine inanmıyorum. Para profesyonel iş hayatının olmazsa olmazı zaten. Sinan bizde de karın tokluğuna oynamıyordu. Bu tercihinin asıl sebebi kariyerinin geri kalanında Euroleague arenasında olmak, Euroleague kazanmak belli ki. Bir de Obradovic faktörü var. Hedefleri büyük olan takımda oynamak istiyor. Sinan gittiği için üzgünüm. Profesyonel bir karar almış Sinan'a hakaretler savurmak yerine saygı duyup bizim iş bilmez yönetimin Galatasaray Basketbol Şubesini düşürdüğü durumu, hedeflerin dibi görmesini eleştirelim. Yolu açık olsun. Emeklerin için teşekkürler.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tanımadığınız bir defa bile görmediğiniz birde fazla sayıda insanın düşünceleri ve veya davranışlarını psikolojik süreclere bağlama cürettini nereden bulduğunuzu anlamış değilim siz Sinanın sadece para için gittiğine "inanmıyorsunuz' onlar inanıyor,neye dayanarak sizin inancınız daha doğru oluyorda baskalarının inancı birseylerın dısavurumu oluyor anlamadım boyle tahliller yapma baslarsak baska biri de size duygusal olarak yatırım yaptığınız(sevdiğiniz,olumlu duygular beslediğiniz) insanların hatalarını kabul etmenin size acı vereceği için bu hataları yadsıdığınızı söyleyebilir mesela ya da ne bileyim ofkelenmeyi olumsuz birsey olarak gördüğünüz için sizi öfkelendirebilecek herseyi yadsıdığınızı vs vs.

Yöneticilerden de ilgili mesajı silmelerini rica ediyorum gayet nazik gözüken bu mesaj içerik olarak birçok insanın kişilik haklarını çiğniyor

Son düzenleme:
Hocam, 800-900 bin dolar ın ne kadar para olduğu hakkında nasıl bir fikrin var bilmiyorum ama bana göre çok mantıklı bir karar. Ben kaç yılda o kadar para kazanacağımı hesaplayamadım liraya çevirince...

Sent from my iPad using Tapatalk

Fenerbahce 900 bin veriyorsa, Galatasaray cakil tasi mi veriyor?

Galatasaray'in Sinan'a 4 senede odedigi kontratlari o donemde tek bir takim bile vermezdi ona.

Senin kazandigin parayla Sinan'in Galatasaray'dan kazandigi para bir mi? Sacmasapan kiyaslamalar. Hic kimsenin ona vermeyecegi kontrati verip, en az 4 milyon dolar para koydu Galatasaray onun hesabina.

Eurolig kazanmak için 4 sene önce emeğini çaldığı bir takıma gidiyorsa durum daha vahim demektir. Benchwarmer oyuncusu olmaktan öteye gidemeyeceğin belliyken sırf CV'ne kupa yazdırmak için milyonlarca kişinin aklında kötü bir yer edineceksin. Herkes seni EL şampiyonu oldu diye değil ezeli rakibine giden kaptan olarak hatırlayacak. Profesyonellik bu ülkede olmaz hatta Avrupa'da da olmaz. Figo'ya atılan domuz kafası gibi, Spanoulis'e edilen küfürler gibi bir son bekliyor onu.

Hocam, 800-900 bin dolar ın ne kadar para olduğu hakkında nasıl bir fikrin var bilmiyorum ama bana göre çok mantıklı bir karar. Ben kaç yılda o kadar para kazanacağımı hesaplayamadım liraya çevirince...

Sent from my iPad using Tapatalk

Hayatta paradan daha önemli şeyler de vardır. Sinan 15 yıllık profesyonel sporcu, kariyerinde oynadığı hiçbir takım tarihinde 2. lig görmemiş. Babasının birikimi belli, kendi birikimi belli. Zaten ''efendiliğiyle'' yarın öbür gün emekli olunca yorumcu koltuğu da hazır. Ergin Ataman haşatını çıkardı, taş çatlasın 1.5-2 sene top oynar, daha fazlasını oynasa da böyle bir kontratı bir daha alamaz. 800-900 benim için büyük para, bu adamlar içinse benimki kadar büyük anlamı olmamalı. Hele de kaç yıldır bir iniş, bir çıkış oynayıp herkes arkandayken ve onca adamın harcandığı şubede her zaman en çok değer verilen ve en çok parayı kazanan adamlardan biriyken. Siz Fenerbahçeli olduğunuz için anlamınızı beklemiyorum ama sıfırdan çıkardığınız Udoh'un 500 bin dolar fark için kendisini kendisi yapan kulübü ve antrenörleri arkasından bırakıp Galatasaray'a geçtiğini tahayyül ederseniz belki olaya biraz daha empatiyle yaklaşabilirsiniz.

Ha tabii ki bir de bu ''adamın'' bizim formamızı giydiği 2013-14 sezonu var tabii. Sizce o sezon ne kadar eder, elimize para geçince biz de aynısını yapalım.

Son düzenleme:
Kariyeri boyunca en az 15M $ kazanmış bir oyuncu 200 bin dolar için bu kadar düşman edinip, küfür yemeyi göze alıyorsa zaten karakteriyle ilgili çok fazla yorum yapmaya gerek yok.

Sinan Güler Galatasaray forması giyerken de belli noktalarda ortada duruşuyla bende her zaman bunu yapabilecek bir oyuncu profili çizmiştir. Zira aynı Sinan Güler her mecrada profesyonel bir oyuncu olduğunun altını çizmiştir. Sinan Güler'in icra ettiği meslek terminolojisinde de profesyonelim demek ben paraya bakarım abi demenin kibarcasıdır. O yüzden de kimse Sinan para için gitmedi filan demesin oraları geçelim. Zira eminim ki buna Sinan da inanmıyordur. Ergin Ataman'ı bir çok yönden eleştiririm ama Sinan'ın kariyerinde Galatasaray ve Ergin Ataman'ın payı büyüktür. Sinan bir rol oyuncusuyken Ataman'la ve Galatasaray'la birlikte starters olmuştur. Bazı insanlar hayatında paraya çok önem verebilir, ben hayatım boyunca böyle bir insan olmadım ama böyle insanlar da var görüyoruz. Ben Sinan kariyerinde bir oyuncu olsaydım- söylediği gibi Galatasaraylıysa eğer- 3e 5e bakmaz takımımda kalırdım. Kaldı ki Galatasaray da onu tutmak istedi. O yüzden de Sinan'ın bu tavrı en yumuşak tabirle vefasızlıktır. Beni şaşırtmadı kendi adıma. Çünkü insanlar kendilerini belli eder. O yüzden de hiçbir antrenöre hiçbir oyuncuya gereksiz değer vermemek lazım. Çünkü onların hiçbiri cebindeki üç kuruşu Galatasaray için harcayan sizler kadar Galatasaraylı değil.. büyük olan Galatasaray büyük olan taraftarlar.. isimler gelip geçici..

Sinan gibileri de var, Işıl gibileri de Metin gibileri de.. belki sinanlar daha çok para kazanır ama ben çevremde ışıl gibileri görmek isterim. Bu arada bu siz şu kadar paranın ne kadar olduğunu biliyor musunuz modunda takılan arkadaşlara da epey gülüyorum. Oraları geçin ya bunu paraya aç genç bir oyuncu yapsa belki yine anlarım ama Sinan bu paraları ilk defa kazanmıyor. Dönem dönem hakettiğinden çok daha fazlasını Galatasaray'dan kazandı zaten. Sinan da Galatasaraylıyım diyorsa öyledir değilsin diyemeyiz ama Sinan ve Sinan gibiler tatlı su Galatasaraylısı:) fazlası değil

Son düzenleme:
İlgili kişinin birçok tavrı "too good to be true" lafını aklıma getirmiştir ama her zaman da kendisine haksızlık ediyor olmaktan endişe etmişimdir elimde kanıt yok neticede ama artık içim daha rahat yahu tekrara düşüyorum ama rakip oyuncunun sağlığını kendine dert edinen insan,takım arkadasına yapmadık bırakmayanlara en ufak tepki vermeyecek kadar geniş yürekli insan 200-300 bin doları ve veya bir teneke parcasını değil 20 milyon insanla olan gönül bağını ,vefayı,20 milyon insanın kırılacak kalbini önemserdi bu bu kadar basit demek ki adam profesyonel o zaman yaptıkları ya da yapmadıkları da hep profesyonellıkten bu kadar basit

Sinan kariyer planını herhalde şöyle yapmış olmalı ; 2 sene fb de oynarım sonra Hidayet ve Ömer abilerin yanına ver elini federasyona...(!)

Bu kadar taraftara, kazandığı itibara, sevgiye, konuma yazık etti. Belki başarısız oluruz belki parasızlıktan sürünürüz ama bize -Her ne kadar sevmesem de- Göksenin gibi arma aşığı adamlar lazım. Varsın kupasız parasız kalalım elbet bir gün ayağa kalkarız. 4 yıl boyunca bu takıma kazandırdıklarıyla ve kaptanlığıyla değil de 3 kuruş ve 1 teneke için ezeli rakibine giden karaktersiz olarak hatırlanacaksın.

Vallaha zerre umrumda değil. En verimli zamanlarını bizde geçirdi şimdi ise biliyoki son kontratı 100 / 200 ne koparırsam kar dedi gitti. Bundan sonrası yatış zamanı, çok ah aldı, biliyoruz böylelerinin sahadaki performansını. Zaten bu transferin amacıda az çok belli Türk oyuncu oynatmayan biri ne diye bu paralara oyuncu alırki. Alsınlar hayrını görsünler:)

Aciz yonetimimiz sagolsun.Kendisine kizginim ama bir yandan da hak veriyorum.
Onemli basarilar elde ettik beraber , hep iyi hatiralarla hatirlayacagiz.Basketbolda boyle transferler normal bence,kaptanimiz olmazsa kimse itiraz etmedi de yine de keske Efes'e gitseymis.
Basliktaki Paragöz mevzusunu anlayamadim.100-150k dolar fark var arada , cok da etkilememistir durumu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bizim 600den fazla onerdigimizi.sanmiyorum sadece.bu yil icin 250 bin dolar fark var ayrica FB 2+1 anlasma onermis.ki bir yil sonrasi icin de en az 250 fark ve iki sene sonrasi.icin de bir yil daha kontrat ya da.belli bir.miktar.cikis ucreti.bu totalde 500-600 bin dolar fark var ayrica neyi.zorluyorsunuz anlamadim paragoz derken kast edilen karar verirken maddi yani.somut.cikarlarin on planda tutulmasi para.olur altin olur bakir olur.makam olur vs vs