Sinan Güler

Henuz imza yok ama dun itibariyle anlasip subedekilere veda etmis. Bana kulupten soylenene gore bizim son teklifimizle fenerinkinin arasinda sadece 100000 150000 farkvar. Euroligde mumkun oldugunca yuksek hedefleri olan bi takimda oynamak istedigi icin fenere gitmis. Biz fenerden cok teklif etsekte kalmiycakmis. Biz efes ve yabanci kulupten cok onerdigimizde bile eurolig oynamak istiyorum teklif yapan hangi eurolig takiminin hedefleri daha yuksekse ona gidicem diyormus.

2 sezonluk 1.7 milyona anlastigi medyaya yansimis. Senelik ortalama 850ye geliyor. Biz 700 teklif edip gerekirse ust limit olarak 750ye cikabilecegimizi belirtmistik. Dun yazmistim 100-150000 fark var diye. Orda burda yazan gibi biz 700 fener 950 onerdi arada 250 fark var yalan haberlerine inanmayin. Yine sagda solda haber yazdirilanlarin gazina gelip teklifi yukselttik ya kalirsa beklentisine girmeyin. Fenerle anlasti sinan ama diyelim yarin mucize olduda fener subeyi kapatti ozamanda efes yada kendisiyle yakindan ilgilenen yabanci takima gider. Eurolig oynamakta kesin kararli oldugunu iletmis subeye. Bizim suan tek yaptigimiz teklif yukselttik ama 100000 icin fenere gitti diyebilmek icin tiwiter fenomenine gercekdisi haber yazdirmak. Fenerin ilgisini 25 haziranda kimse daha yazmamisken yazan kisi olarak tekrar soyluyorum sinan seneye bizde ol-ma-ya-cak. Kasten yalnis haber yaptirilan tiwiter fenomenlerine guvenip sonbi umut ya sinan kalirsa diye duygularinizla oynamasina izin vermeyin.

Son düzenleme:
Gençler bırakın isteyen istediği yere gitsin, günümüzdeki en önemli 'vefa' paradır, ama sakın unutmayın Galatasaray'a vefasızlık edenler mutlaka bir şekilde karşılığını görüyorlar. Geçmişe doğru şöyle bir bakın çok örnek görürüsünüz. Hem bu devran bir gün değişir o zaman herkes hakkettiğini alır.

Gençler bırakın isteyen istediği yere gitsin, günümüzdeki en önemli 'vefa' paradır, ama sakın unutmayın Galatasaray'a vefasızlık edenler mutlaka bir şekilde karşılığını görüyorlar. Geçmişe doğru şöyle bir bakın çok örnek görürüsünüz. Hem bu devran bir gün değişir o zaman herkes hakkettiğini alır.

Sanki Galatasaray çok vefalıymış gibi konuşmayın lütfen :)

Hedeflerin küçülmesi sonucu hala oynayabilecekken daha üst seviye de oynayabilme istediğini anlayabiliyorum.

Sinan elinden geleni yapmış bize yakıştığı şekilde formasını taşımış bir oyuncumuzdu. Yolu açık olsun.

Suyun karşı tarafına gitmesi kalp kırdı tabi. Olur öyle arada çok şey yapmayın.

2 sezonluk 1.7 milyona anlastigi medyaya yansimis. Senelik ortalama 850ye geliyor. Biz 700 teklif edip gerekirse ust limit olarak 750ye cikabilecegimizi belirtmistik. Dun yazmistim 100-150000 fark var diye. Orda burda yazan gibi biz 700 fener 950 onerdi arada 250 fark var yalan haberlerine inanmayin. Yine sagda solda haber yazdirilanlarin gazina gelip teklifi yukselttik ya kalirsa beklentisine girmeyin. Fenerle anlasti sinan ama diyelim yarin mucize olduda fener subeyi kapatti ozamanda efes yada kendisiyle yakindan ilgilenen yabanci takima gider. Eurolig oynamakta kesin kararli oldugunu iletmis subeye. Bizim suan tek yaptigimiz teklif yukselttik ama 100000 icin fenere gitti diyebilmek icin tiwiter fenomenine gercekdisi haber yazdirmak. Fenerin ilgisini 25 haziranda kimse daha yazmamisken yazan kisi olarak tekrar soyluyorum sinan seneye bizde ol-ma-ya-cak. Kasten yalnis haber yaptirilan tiwiter fenomenlerine guvenip sonbi umut ya sinan kalirsa diye duygularinizla oynamasina izin vermeyin.
Söyledikleriniz doğruysa Sinan'ın gitmesi bizim için iyi olmuş. 4 milyon bütçe ile Sinan'a 750 bin euro vermek saçmalık olurdu. Sinan da bu yükün altında daha çok stres yaşar, daha fazla yıpranırdı. İki taraf adına hayırlısı olmuş.

Şahsi görüşüm, Sinan'ın formamızı giydiği müddetçe elinden geleni yaptığı yönünde... Şubede yaşanan sorunlar ve yapılan hatalı transferler neticesinde Sinan'ın üstüne fazla yük bindi ve özellikle geçen sezon Sinan bu yükü taşımakta zorlandı. Yeni bir başlangıç onun adına da iyi olacaktır. Tabi FB'ye gitmesi bazı taraftarları sinirlendiriyor, ancak şöyle düşünelim; evvelki sene CSKA'ya gitse onu eleştirir miydik? Tabi ki hayır... Hatta yüksek bir paraya, son şampiyona gitti diye hak verirdik. Şu andaki durum da böyle aslında...

Sinan ın EL için gittiğini pek sanmıyorum. En iyi ihtimalle kendini o şekilde kandırıyordur. Düşünün ki Efes ve FBD kendisiyle ilgilenmedi; Malaga, gel bize hem Avrupa nın en iyi liginde oyna hem de EL yapmış ol ücretin de 400 bin Euro olsun dedi. Ne yapardı Sinan, giderdi diyen tek kişi var mı? Ben söyleyeyim, 500 bine bizde kalırdı.

Cedi nin şu anki halinden hallice durumdayken bize geldi ve önemli bir oyuncu oldu. Altı kişiyle FBÜlker i yendiğimizde ortaya koyduğu yüreği bir tek hiç sevmediğim D Wash ın BJK ya karşı oyununda görmüştüm. Bununla beraber o da iki yıldır düzensizlik içinde bir şeyler deneyenlerden ama isteyince bile yapamamaya başladı. Avrupa da 300 bine ondan iyi bir dolu oyuncu var. Emekleri için teşekkür ederim ama keşke daha iyi bir ayrılık olsaydı.

Bence Sinan ın gidişinden daha ciddi olan nokta, şayet söylenenler doğruysa 4 milyonun 750 binini ona bağlamayı göze almamız.

Sinan ın EL için gittiğini pek sanmıyorum. En iyi ihtimalle kendini o şekilde kandırıyordur. Düşünün ki Efes ve FBD kendisiyle ilgilenmedi; Malaga, gel bize hem Avrupa nın en iyi liginde oyna hem de EL yapmış ol ücretin de 400 bin Euro olsun dedi. Ne yapardı Sinan, giderdi diyen tek kişi var mı? Ben söyleyeyim, 500 bine bizde kalırdı.
Kulupten durumu paylasan kisi bunu yazma demisti ama artik transfer bittigine gore yaziyim. Fener teklif yapmadan ilgilendigini ileten biz ve efes disindaki ucuncu takim malaga degil olimpiyakostu.

Oldukça iyi bir teklif sunmuşuz Sinan'a yönetime söylenebilecek bir söz yok hatta fazlasını teklif etsek eleştirilirdi. Sinan'ın tercihi böyleymiş saygı duymakla birlikte aidiyet duygusu bu kadarmış bize karşı demek ki...

Kimse bana profesyonel, geleceğini düşünmesi lazım falan demesin. Sen GS kaptanlığı yapmış ve orada senin takımına karşı yapılanlar ortadayken imza atarsan, o çok övündüğün karakterin ne olacak! Işıl Alben senelerdir onların kat be kat fazla vermelerine rağmen gitmiyor?

Yönetim kesinlikle fiyat arttırmamalı, bu saatten sonra nereye gidiyorsa gitsin!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fb taraftarına teşekkür etmesi umrumda değil sakatlandı alkışlandı oda teşekkür Sinan'ın yetiştiriliş tarzıyla alakalı tabiri caizse fazla efendi yetişmiş ondan Bülent Korkmaz gibi davranmasını beklemek hayalciilk olur .Sinan 34 yaşında şurada en fazla 1-2 yıl daha bu seviyede oynar .Sayısız 3'lü çektirdiğin salonda yuhlanacak olmasına degermiydi ,Kollarında Avrupa kupası kaldırdığı salonda küfür yemek kariyerinin sonunda kaldırılabilecek birşey mi ,Kaptanı olduğun kulübe hocasına oyuncusuna yapılmadık şey bırakılmadı, şampiyonluğunu çalan kulübe gidiyorsun e bu kadar midesizlik olur mu? Şu takımda kalsa berbat 2 sezon da geçirse El de oynayamasada 3-5 yıl sonra Sinan Güler denilince o kaldırdığı kupa ,6 kişilik Fb maçı vs hatirlanacakti. Yolun açık falan olmasın yazıklar olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
"Sinan Güler, Türk basketbolunun starı. Keşke Sinan, Fenerbahçe'ye gitmek zorunda kalmasaydı. Benden vazgeçtiler ama keşke Sinan'ı takımda tutsalardı."
Ergin Ataman

Ergin Ataman'ın bugün yaptığı açıklamalar da haklı olduğu noktalar da var, haksız olduğu noktalar da. Bu da anlamsız açıklamalarından birisi. Mevcut yönetimi savunmak istemezdim ama mevcut bütçenin neredeyse dörtte birini Sinan Güler'e vermeyi göze almış bir yönetim daha ne yapsın kalması için. Konu başarıysa bu kulüp Sinan Güler'e Avrupa Kupası kazandırdı. Başka hangi takımda kazanacaktı o kupayı? Buyursun gitsin Euroleague kazanmak istiyorsa. Ama yıllarca Galatasaray'lıyım deyip bundan fayda sağlamış bir oyuncu Aziz Yıldırım'ın, Mahmut Uslu'nun yönetimindeki bir kulübe gidiyorsa buna saygı duyulmasını da beklemeyecek. Sinan Güler Beşiktaş'a gitseydi bu kadar tepki görmezdi. Bu iş profesyonellik meselesi değil. İlişkileriyle, lobileriyle, tehdit güçleriyle kendisinin de o sıralar oynadığı(2013-2014 final serisi) kulübün şampiyonluğunu çalan bir kulüp yönetiminin "elemanı" olmayı midesi kaldırıyorsa gitsin tabi. Profesyonellik açısından bakmak kolay, bir de bu açıdan bakmak lazım. Kimse bunu düşünmüyor. Bu adamlar daha 3 yıl önce senin emeğini boşa çıkarmadı mı? O şahıslar Galatasaray benchinin arkasına geçip Galatasaray antrenörüne ya da eski takım arkadaşlarına ağza alınmayacak küfürler ederken de içi rahat olacaktır herhalde. Ama ne de olsa artık makas açıldı, Aziz Yıldırım artık yapmaz öyle şeyler, zaten gerek yok değil mi?

Eder eder cafcafli.bisiler doser ,tepki gorurse "olgunlukla" karsilar profesyonel.insan sonucta sisi de kebabi da.kurtarmak.ister

Sinan Fenerbahçe'de katkı verir, çünkü orada Dixon ve Sloukas'ın ardından 3. guard, belki 2 numara gibi oynayacak. Fenerbahçe 20 dakika oynatacağı adama yıllık 850 bin dolar verebilecek takım, biz değiliz. Biz Sinan'ı aynı rolde oynatsak hakkı olan 450 bin doları verip takımda tutabilirdik, Sinan da pek çok ''profesyonel'' gibi karşı kıyıya gitmeyi tercih etmiş. Şunu 25 yaşında adam yapsa yine anlarım da yeni sezon başlarken 34 yaşına girecek, şu seviyede taş çatlasın 2 yıl daha top oynayabilecek adam yapınca anlayamıyorum. Türkiye'nin yüreksiz ama en centilmen adamlarından biriyken kazanacağı fazladan 800-900 bin dolar için her zaman insanların gözünde paragöz bir adam olarak yer edecek. Ne diyelim, kulübüyle birlikte başarısız olur inşallah. Kendisine bundan sonrasında sağlıklı ama Galatasaray'daki son sezonunu bile aratacak kadar rezil bir kariyer diliyorum.

Şimdi bu 32 numara'nın elinde kalkan eurocup'lı fotoğraflar hiç bir yerden kalkmayacak çünkü efendi basketbolcu. son 1.5 2 senedeki kötü maçların çoğunu baş mimarı. kombine alırım, basketbol ürünlerini alırım biraz hakkım varsa, helal etmiyorum.