2017/2018 Transfer Dönemi ve Kadro Yapılanması

Beşiktaş'ın Samet Geyik ile anlaştığı haberleri var, birde Sertaç Şanlı var. Üstüne birde Semih'i alacaklarını düşünmüyorum. Anadolu Efes teklif yapmazsa Semih bize gelecektir.

Beşiktaş'ın Samet Geyik ile anlaştığı haberleri var, birde Sertaç Şanlı var. Üstüne birde Semih'i alacaklarını düşünmüyorum. Anadolu Efes teklif yapmazsa Semih bize gelecektir.

Semih fiziksel olarak haksız rekabet yaratacak kadar büyük ama kafasında basketbolu bitirmiş gibi hissediyorum. Birebir görüşmelerde bunun doğruluğu çok kolay test edilebilir, umarım kafaca emekli olmuş birini kadroya katmayız. Sadece Semih için değil, gündemdeki her oyuncu için aynı fikirdeyim.

semih bir sezonu istikrarlı bir şekilde götüremeyecek bir oyuncu malasef , nba 'de kaslarıyla birlikte egosuda tavan yaptı ve bir türlü onu aşamıyor.Takımda as bir 5 'in arkasında 10-15 dk. süre alacaksa isterim yoksa fayda sağlanacağını düşünmüyorum.

Kısa havuzunda da sanırım Draper ve Granger hala boşta. İstediklerine çıkamayız muhtemelen ama takımların kadroları yavaş yavaş şekillendi. Beaubois, Kane , Van Rossom, Markel Brown, Rochestie, Kalnietis bildiğim kadarıyla hala boşta. Kane olabilse keşke

Ayrıca uzun olarak hala boştaysa Julian Wright bize uyabilir undersize baya ama piyasada kalanlar ümit vermiyor.

Kısa havuzunda da sanırım Draper ve Granger hala boşta. İstediklerine çıkamayız muhtemelen ama takımların kadroları yavaş yavaş şekillendi. Beaubois, Kane , Van Rossom, Markel Brown, Rochestie, Kalnietis bildiğim kadarıyla hala boşta. Kane olabilse keşke

Ayrıca uzun olarak hala boştaysa Julian Wright bize uyabilir undersize baya ama piyasada kalanlar ümit vermiyor.

Rodrigue Beaubois ayrıldı mı Baskonia'dan ? Keşke olsa ama bize düşmez sanırım. Kunter'in eski oyuncusu diye biliyorum.

Kadro planlamasında herkes Eurocup' a göre konuşuyor ama BSL takımlarının transferlerine bakınca onlara göre bile epey zayıf kaldı kadromuz.Hoş bu kadro Eurocup' ta kafaya oynayacak diye düşünülüyor. Hedefi olmayan bir kadro olacağı apaçık ortada.Bari BSL playoff larını hedefleseler vizyonlu şubemiz.

Son düzenleme:
Kadro planlamasında herkes Eurocup' a göre konuşuyor ama BSL takımlarının transferlerine bakınca onlara göre bile epey zayıp kaldı kadromuz.Hoş bu kadro Eurocup' ta kafaya oynayacak diye düşünülüyor. Hedefi olmayan bir kadro olacağı apaçık ortada.Bari BSL playoff larını hedefleseler vizyonlu şubemiz.

Geçen seneki Banvit kadrosundan sadece Vidmar ve Kulig kaldı diğer oyuncular profil olarak daha düşük, Efes de geçen seneki kadrosunun tamamını kaybetti nerdeyse, Fenerbahçe'nin en kilit oyuncuları gitti. Neye göre nasıl zayıf kaldık tam olarak ki bana göre Hardy-Hopson ikilisi Schilb-Micov ikilisi kadar verimli olur. Fitipaldo-Russ Smith'den daha kötülerini bulma şansımız yok bence. O yüzden zayıf kaldığımızı söylemek bence haksız bir yorum abi.

Geçen seneki Banvit kadrosundan sadece Vidmar ve Kulig kaldı diğer oyuncular profil olarak daha düşük, Efes de geçen seneki kadrosunun tamamını kaybetti nerdeyse, Fenerbahçe'nin en kilit oyuncuları gitti. Neye göre nasıl zayıf kaldık tam olarak ki bana göre Hardy-Hopson ikilisi Schilb-Micov ikilisi kadar verimli olur. Fitipaldo-Russ Smith'den daha kötülerini bulma şansımız yok bence. O yüzden zayıf kaldığımızı söylemek bence haksız bir yorum abi.

Fenerbahçe ve Efes' le kıyaslamıyorum ki.İki takımın kadrosu yine iyi bence. Diğer BSL takımlarının yaptıkları transferler ortada.Hardy-Hopson iyi transferler ancak takımın en kilit noktaları olan guard ve pivot pozisyonları için her geçen gün seçenekler azalıyor.Umarım ben yanılırım zayıflık konusunda.

Fenerbahçe ve Efes' le kıyaslamıyorum ki.İki takımın kadrosu yine iyi bence. Diğer BSL takımlarının yaptıkları transferler ortada.Hardy-Hopson iyi transferler ancak takımın en kilit noktaları olan guard ve pivot pozisyonları için her geçen gün seçenekler azalıyor.Umarım ben yanılırım zayıflık konusunda.

Üstümüzdeki 6 takımdan Beşiktaş harici herkes güç kaybetti. Aşağıya bakarsak Cameron Clark, Antep için iyi bir transfer ama yine Hopson daha iyi oyuncu. Sakarya'nın aldığı Fall ve Tofaş'ın aldığı Morgan dışında keşke biz alabilseydik diyebileceğimiz oyuncu yok. Ki bana göre kurulacak takım, geçen senekinden daha hedefli olur.

Nba tecrübesi olan skorer olmasından daha ziyade oyunu yönlendirebilen oyun aklı yüksek bir guard'a ihtiyacımız var. Avrupa'da oynayan guardlar zaten Euroleague takımları arasında kapış kapış bize onlardan ziyade NBA'den Avrupa yolunu tutacak adamlar lazım. Darius Morris, Lorenzo Brown'dan birini kadroda görmeyi çok isterim. Jarnell Stokes gibi savaşçı bir dört numara Ve NBA'de kontrat durumunu bilmiyorum ama Dakari Johnson gibi Dominant bir Pivot takıma seviye atlatır. Yerli Pivot konusunda Basketbolu artık hobi olarak gören Semih Erden yerine Eğitimini Amerika'da alan, eşi Eczacıbaşı'nda Voleybolcu olan Ve geçen sene İBB de kenardan gelip çok önemli katkılar veren Deniz Kılıçlı'yı yeğlerdim. Burak Eşlik'i takip etmedim ama eğer Draftlara girdiyse profesyonel kariyeri umut vadeden bir isim olmalı kadroda olmasını isterim.

Darius Morris, Mehmet Yağmur
Hardy , Göksenin , Burak
Hopson, Emir
Jarnell Stokes, Ege
Dakari Johnson, Semih , Hendrix

Beaubois transferinin olma ihtimali yok geçen sene 1.2 usd alıyordu adam..Keşke bir şekilde gelse ama çok zor transfer..Yapacağımız 1 ve 5 transferleri sezonu belirler..Keşke Fall transferini biz yapsaydık tek içim giden adamdı..Geçen seneki kadroya göre daha kimyası düzgün takım olacağız bu sezon..

Son düzenleme:
Son dönemde kendisini geliştirdi mi fazla izleyemedim ama Deniz Kılıçlı'yı Efes'te oynadığı dönemde maçları salondan izlediğim için yakından takip etmiştim ve basketbola tepki için oraya gelmiş yetenek düşmanı bir oyuncu olarak görüyordum. Efeslilere bile sinir krizleri geçirtiyordu. Almadığımıza çok sevindim, bizi kanser etme potansiyeli çok çok fazla bir şekilde vardı. Onu alacağımıza hiç oyuncu almamayı veya Semih kumarını tercih ederim.

Geçen hafta sosyal medyada Ncaa'den Burak Eşlik ile ilgileniyoruz deniliyordu. Daha sonra ismi hiç anılmadı. Sadece söylenti mi yoksa bir anlaşma söz konusu mu?

2-3 yerli oyuncudan daha bahsedilmiş. Şu anda alabileceğimiz ya da boşta olan yerli oyuncular kimler..? Mesela okbeni isterim gelebilme durumu olursa, Tolga geçimi isterim yine.. konuşulan oyunculardan biri de Semih sanırım. Başka kim var yerli olarak getirebileceğimiz..? Samet iyi bir hamle olabilirdi Beşiktaş almış. Yine Sertaç boştaysa katkı verebilir.