Basketbolda küçülmeye HAYIR! Şube oyuncağınız değil!

Ki dediğiniz gibi altyapı takımları kapatılıp 1'er trilyon tasarruf sağlansa salon takvimi de rahatlar bütçeler de...[/QUOTE]

Altyapı maliyetleri bu miktarlarda ise, zaten zarardayız fazlasıyla. Bunun utanılacak bir tarafı da yok. Altyapimız yok diye kimse bizi ayıplamaz. Ülkemizde hem basketbol da hem voleybol da çok değerli altyapılar fazlasıyla mevcut. Futbolda bile Altınordu gerçeği var.
Ayrıca altyapı konusu bilimsel olarak incelenmesi gereken, kısa/orta/uzun vadeli planların oluşturulması gerekli bir alan.
GS Basketbolunun altyapıya ihtiyacı olmadığına inanıyorum.

Ki dediğiniz gibi altyapı takımları kapatılıp 1'er trilyon tasarruf sağlansa salon takvimi de rahatlar bütçeler de...

Altyapı maliyetleri bu miktarlarda ise, zaten zarardayız fazlasıyla. Bunun utanılacak bir tarafı da yok. Altyapimız yok diye kimse bizi ayıplamaz. Ülkemizde hem basketbol da hem voleybol da çok değerli altyapılar fazlasıyla mevcut. Futbolda bile Altınordu gerçeği var.
Ayrıca altyapı konusu bilimsel olarak incelenmesi gereken, kısa/orta/uzun vadeli planların oluşturulması gerekli bir alan.
GS Basketbolunun altyapıya ihtiyacı olmadığına inanıyorum.[/QUOTE]

Aynen öyle üstat genelde altyapılar para iç etmek için kullanılır bizim gibi büyük camialarda. Niye tarihimizde altyapıdan çıkmış isimler mi efsane olmuş yoksa başta darüşşsafaka, galatasaray ve vefa liselerinden çıkmış efsaneler mi? Ki 90'lardan bu yana camiamızla özdeşleşmiş bir altyapı oyuncumuz yok.

O zaman bu alemin kerizi biz miyiz? 30 senedir bir top sektirici çıkarama ama çözümü yabancıları kovmada bul :) Bu art niyetten başka bir şey değil ki altyapıdan çıkanların diğer branşlarda nasıl ahlaksızlaştığını başta arda turan örneğinden olmak üzere biliyoruz.

Bütçelere gelirsek ben de 2015 bütçesi var orada kadın ve erkek basketbol takımlarının altyapı gider kalemler toplamı 430 milyardır. Basit bir (tefe+üfe)/2 lik bir aritmetik ortalama alıp bunu 2018'e güncellesek zaten sadece enflasyon etkisiyle 570 milyar yapar.

Buraya dikkat altyapı giderlerinde bu takımlarda çalışan idari ve teknik mavi-beyaz yakalı personelin ücret gideleri yok. Bunlar kümütalif olarak personel giderleri kaleminde işleniyor.

Bugün itibariyle kadın altyapı takımımız olan gelişim basket'te 1 idareci-2 antrenör-1 istatistikçi-1 fizyoterapist-1 masör olmak üzere toplam 6 personel;

Erkek altyapı takımımız olan u-18'de de 1 idareci-3 antrenör-1 istatistikçi-1 fizyoterapist-1 masör olmak üzere toplam 7 personel;

Basketbol okullarımız olan GS Basketbol Akademisindeyse 10 idari personel bulunmaktadır...

Böylece 2017-2018 senesini baz alırsak bunların mavi yakalıları agi hariç brüt (işsizlik-prim-stopaj-maaş) olarak 4.200 tl maaş almaktadırlar...

Orta segment beyaz yakalı personel ise brüt olarak kelle başı 7.000 tlye mal olmaktadırlar...

Üst segment idareciler ise brüt kelle başı 10.500 tlye masraf çıkarmaktadırlar...

Üst segmentin yıllık maliyeti 0.5 trilyon; orta segmentin ki 1.1 trilyon; mavi yakalıların ki ise 0.3 trilyondur.

Diğer altyapı masraflarını da toplayınca yıllık 2.5 trilyonluk bir maliyet çıkmaktadır!!! Heyhat 1 adet irem naz topuz üretsin diye yıllık 2.5 trilyon verip irem naz topuz denen kişinin maaşını ödeyememek ne demektir :) Hırsız Var!!! Hem de 20 senedir var...

Gecmişte ülkemizde altyapı çok kötüydü. Üç büyükler yıllarca sporcu yetiştirmek için altyapıların öncülüğünü yaptı özellikle futbolda.
Artık devir değişti. Bugün hiçbir bilimsel analiz size merkezde bir altyapı kur ve küçük çocukları oraya topla sonucu vermez.
Basketbolda ABD sayesinde kaliteli oyuncu bulma sıkıntısı da yok. Daha ne isteyelim.
İyi bir scout ekibin olsun, yabancılarda kazanma arzusuna ve takım kimyasına dikkat et, her pozisyon için iyi ve aç yerli (mümkünse genç) oyuncu bul ve arkana yaslan.

Zaten kendi paramızla yapmayacağız sponsorla yapacağız o salonu. Ayrıca şu an kullandığımız salonlar bize ait olmadığı için kira ödüyoruz. Yeni salona geçmemizle hem kira ödemiş olmayacağız hem de gelirler bize kalacak. Ayrıca etkinlikler, konserler bu salonda yapılarak iyi bir gelir elde edeceğiz. O yüzden bunda bir sıkıntı göremiyorum. Ve eğer basketbolu geliştirmek, ileri bir seviyeye taşımak istiyorsak o salonu yapmak zorundayız. Fb salonu yapmadan önce hatırlarsanız EL'de averaj takımı oluyordu ama o salonla birlikte hem gelirlerle hem de yakaladıkları sinerjiyle iç sahada kolay kolay yenilmeyen bir takım oldular.

Yapılacak salon umarım voleybol takımlarımız için de kullanılır. Çünkü oval bir salon olması, stada yakın olması voleybol maçları için de avantaj olabilir.

Etkinlikler, konserler demişsiniz de, o büyüklükte bir konser/etkinlik son 2-3 yılda olmuş mudur İstanbul'da. Mesele şu ki, o büyüklükte bir etkinlik, ülkenin bulunduğu durumdan ötürü bir süredir yapılamıyor, bundan sonra uzunca bir süre daha yapılabilecekmiş gibi durmuyor.

Ayrıca kira mira konusuna da hiç gelmeyelim. Florya ve Riva'dan edilen zararın yanında esamesi okunmaz.

Meselenin özü şudur. Siyaset yapmak istemem ama ülkenin ekonomisi inşaat ile döndürülmeye çalışılmaktadır. Bunu yaparken de, toplumsal fayda 1. öncelikli bir konu değildir. Bu bir gerçektir. Devlet, bizim çok değerli arazilerimizi çok çok ucuza kapatmış (thanks to mr.özbek), onun karşılığında da, kendi müteahhidine ihale verip salon yaptırtacaktır.

Etkinlikler, konserler demişsiniz de, o büyüklükte bir konser/etkinlik son 2-3 yılda olmuş mudur İstanbul'da. Mesele şu ki, o büyüklükte bir etkinlik, ülkenin bulunduğu durumdan ötürü bir süredir yapılamıyor, bundan sonra uzunca bir süre daha yapılabilecekmiş gibi durmuyor.

Ayrıca kira mira konusuna da hiç gelmeyelim. Florya ve Riva'dan edilen zararın yanında esamesi okunmaz.

Meselenin özü şudur. Siyaset yapmak istemem ama ülkenin ekonomisi inşaat ile döndürülmeye çalışılmaktadır. Bunu yaparken de, toplumsal fayda 1. öncelikli bir konu değildir. Bu bir gerçektir. Devlet, bizim çok değerli arazilerimizi çok çok ucuza kapatmış (thanks to mr.özbek), onun karşılığında da, kendi müteahhidine ihale verip salon yaptırtacaktır.

Zaten salon başlanıp biteyim diyene kadar 2-3 yılı geçer. O zaman da ülkenin havası değişir 2013 Gezi olaylarından önceki havaya (herkesin az çok özgür olduğu, ünlü isimlerin konser verdiği bir dönem) döneriz. Yapılırsa Türkiye'deki en modern salon olacak. Tutup da dünya starlarının Akatlar'da konser verecek hali yok. Hatırlarsanız Madonna ve Metallica gelmişti TT Arena'ya. O zaman iyi bir gelir elde etmiştik ama gelirlerin çoğu ezilen çimlerin onarılmasına harcanmıştı :/

Kira da az buz değil senelik 1 m masraf en az. O paraya iyi bir oyuncu getirsek kötü mü olurdu?

Her şeyden öte basketbolumuzun çıtasını bir tık üstüne çıkarmak için salonu yapmak gerekecek. Yoksa Euroleague'de düzenli olarak yer almamız imkansız. A lisansı için büyük koz bu salonun yapılması. Ayrıca TT Arena'nın hemen yanında olması gün içinde hem futbol hem de basketbol takımlarımızın full tribünlere oynanmasını mümkün kılacak.

Wolkswagen Arena nasıl iş yapıyorsa öyle yapacağız ki biliyorsunuz iki büyük e-bilet organizasyonu var bunların sitelerindeki etkinliklerin yarısına uygunuz. Eğer çimler zarar görmeseydi ve adnan öztürk ebru köksal ile takışmasaydı u-2, madonna konserleri gibi konser vermeye devam edecektik. Ama konser parası çim bakımına gittiğinden adnan öztürk başlarım yapacağınız işe deyip haklı olarak engelledi ama burası hem daha küçük 15.000 kişilik olacak ihtiyaç halinde konserlerde 17.000 oluruz hem de parke zemin...Yani bu organizasyon işini başlatan biziz bizden doğuş holding görüp wolkswagen arenayı yaptı yoksa daçkanın zaten kendi güzel salonu vardı. Ülker arena ise ana arter üzerinde değil uygun değil ayrıca managementı kirada. Fenerbahçe divan yapacağı zaman kongre yapacağı zaman kira ödüyor fatura karşılığı :) Aziz Başkanın ne bitmek bilmez çilesi varmış renktaşım :) hürmetler...

Gelişim Basketbol ve u-18 erkekler için de tekerlekli basketbol için de kira ödüyoruz üstelik. Yalçın Granit'in yıllardır söylediği şey şudur; Galatasaray Basketbol takımları ve idari-teknik kadro bir arada bulunmadığı sürece Galatasaray'da başarılar kalıcı olmaz diye...

Şimdi suat efendi basketbolu geliştirenler derneğinden desteğini çeksin seneye tarihe gömülür. Ama botaş köklüdür, fenerbahçe niye bu bütçeleri üretiyor? Tesisleşme basketbolda her şeydir...Masrafları kısar, aidiyet oluşturur, bütçe yaratır...Her spor branşının kendi ruhu vardır...Hürmetler...

Ben bu konuda, daha önce başka başlıklara benzer şeyler yazmıştım ama bir kere daha özetleyeyim.

15 bin kişilik bir salonu, Fenerbahçe maçları haricinde, belki yine Eurocup'ta final vs. oynarsak doldururuz, onun dışında doldurma ihtimalimiz nerdeyse yok. Boş salon hem atmosfer olarak takım üzerinde olumsuz etki yapacaktır, hem de bilet fiyatları ucuzlayacağından genel seyirci kalitesi düşecektir. Yine Maccabi vs. maçındaki gibi, takımı baltalayan seyircinin salona girme ihtimalinin önüne geçilemeyecektir. Halbuki, herşeyden önce, yüksek kombine geliri üretebilmeyi amaçlamalıyız yeni salonumuzda. Üstelik basketbolun ruhu bunu gerektirir. Her zaman futbola göre daha elit seyircinin ilgilendiği bir spor olmuştur bütün dünyada.

Benim nacizane fikrim, VW Arena bize yeter de artardı bile. Hatta çok da güzel olurdu. Tabi artık çok geç bunları konuşmak için.

Son düzenleme:
Ben bu konuda, daha önce başka başlıklara benzer şeyler yazmıştım ama bir kere daha özetleyeyim.

15 bin kişilik bir salonu, Fenerbahçe maçları haricinde, belki yine Eurocup'ta final vs. oynarsak doldururuz, onun dışında doldurma ihtimalimiz nerdeyse yok. Boş salon hem atmosfer olarak takım üzerinde olumsuz etki yapacaktır, hem de bilet fiyatları ucuzlayacağından genel seyirci kalitesi düşecektir. Yine Maccabi vs. maçındaki gibi, takımı baltalayan seyircinin salona girme ihtimalinin önüne geçilemeyecektir. Halbuki, herşeyden önce, yüksek kombine geliri üretebilmeyi amaçlamalıyız yeni salonumuzda. Üstelik basketbolun ruhu bunu gerektirir. Her zaman futbola göre daha elit seyircinin ilgilendiği bir spor olmuştur bütün dünyada.

Benim nacizane fikrim, VW Arena bize yeter de artardı bile. Hatta çok da güzel olurdu. Tabi artık çok geç bunları konuşmak için.

Renktaş dediğin doğru ama galatasaray dünyada basketbol ve futbol takımlarının sahaları dipdibe olan tek takım. Aslantepeye maç için kaç kişi geliyor ortalama? 40.000 kişi...

Federasyonlar fikstürlerini takımların taleplerine ve yayıncı kuruluşa göre ayarlar. Futbol maçı öncesi 40.000 kişiden 15.000'i kalıbımı basarım salona gelir üstelik workintona yaptığın imtiyazı basketbol kombine sahiplerine yaparsan karaborsa olur o derece ki erkek-kadın-ts takımları için tek kombine kampanyaları da yapmadık. Üstelik park ve catering problemimiz yok artık fünikiler var, avm otoparkı var ayrıca e-6'nın dipindeyiz, metro bağlantımız var, aslanlı yol ve stat içinde catering seçenekleri var, türkiyenin engüzel spor mağazası olan aslantepe gs store ve kiosklarımız var dolu dolu bir hafta sonu için her galatasaraylı gelir. Zaten mustafa sarıgül projesinin kadük kalması için bu kadar uğraşmasının sebebi buydu özhan canaydının o zannetti ki sarıgül başkan olacak :) Hala daha devleti bu işten vazgeçirmeye yönetimlerimize baskı yapmaya çalışanlar fenerli medya ve kliklerdir. Tüm bu sebeplerden ötürü salon galtasaray'a sınıf atlatacak...Zaten hemen yeni basketbol şube sorumlularımız başkanı ikna etmeye, espor diye saçmalamaya başlamışlar...Yahu dursun özbekin seçim malzemesini ne diye mustafa başkan kullanmasın? Sarıyer belediye başkanı kapımızın önünden gitmiyor şimdi de biz ayak diretmeye başladık...Dünya kulübü olacağız ve bu kapalı spor salonu bunun stattan ve rivadan sonraki üçüncü adımı olacak sonra florya-kemerburgaz gelecek ve ada ile gayrimenkul işini bitireceğiz...

Aynen katılıyorum görüşlerinize. İstanbul'da 3 adet çok iyi salon var zaten.
Ayrıca bir anımı anlatmak isterim. EL'i aldığımız sene Ankara GS-FB Kadın finali. Salon yarı yarıya ayrılmış ve full. Pota arkaları fanatik fakat basketbol dışı taraftarlarla dolmuş, aradaki mesafeye rağmen maç boyunca birbirlerine birşeyler fırlatıyorlar ve skoru takip etmiyorlar. Harika ve çekişmeli bir maç ve işin komik tarafi salonun geri kalan bölümlerde Ankaralı ve gerçek GS-FB basketbol taraftarları birlikte oturuyorlar ve hiçbir sorun yok. Maç bitmeden FB tribünleri boşaltılıyor ve kupa çoşkusumu yasıyoruz hayır FB'ye küfrediyoruz. Oğlum öyle korktu ki 12 yaşına geldi hala gitmiyor maçlara.
Arkadaş ben futbol seyircisini basketbol ve voleybol sahalarında görmek istemiyorum.

Ayrıca bir anımı anlatmak isterim. EL'i aldığımız sene Ankara GS-FB Kadın finali. Salon yarı yarıya ayrılmış ve full. Pota arkaları fanatik fakat basketbol dışı taraftarlarla dolmuş, aradaki mesafeye rağmen maç boyunca birbirlerine birşeyler fırlatıyorlar ve skoru takip etmiyorlar. Harika ve çekişmeli bir maç ve işin komik tarafi salonun geri kalan bölümlerde Ankaralı ve gerçek GS-FB basketbol taraftarları birlikte oturuyorlar ve hiçbir sorun yok. Maç bitmeden FB tribünleri boşaltılıyor ve kupa çoşkusumu yasıyoruz hayır FB'ye küfrediyoruz. Oğlum öyle korktu ki 12 yaşına geldi hala gitmiyor maçlara.
Arkadaş ben futbol seyircisini basketbol ve voleybol sahalarında görmek istemiyorum.

O maçta ben de vardım maç sonuna doğru Işıl serbest atışları atarken hem maç skoruna hem de yaptığımız goygoya dayanamayıp fenerlinin biri bize doğru koşuyordu maçın sonunda güzel makara yapmıştık :)

Elit basketbol seyircisi bulmak imkansız hele bizim gibi bir coğrafyada. Basketbol kültürü olan Sırp ve Yunan takımları bile maçlarda ettikleri küfürleri duysanız bizimkiler devede kulak kalır. NBA taraftarları gibi "defense defense" mi çekip tiyatro izler gibi izleyelim mi? Keşke küfür, olaylar vs. hiçbiri yaşanmasa ama bunlar tribünde olan şeyler. Yani sadece bize özgü bir şey değil. İtalya'ya Yunanistan'a gidin bundan bin kat daha beterleri var.

Eğer nitelikli seyirci seçmeyi beklersek yakında evladınızla takip edeceğiniz bir takım kalmayacak...günümüz sporunda bütçe herşeydir...15.000 kapalı gişe de bunun kolonudur...fenerbahçeliler savoy hanedanından mı :) hürmetler...

günümüz sporunda bütçe herşeydir

Iste tam da bu yuzden, bir salondan elde edilecek kombine geliri, gelen insan sayisindan cok daha onemlidir. Keza seyirci ortalamasi da, salonun sezon icinde 1-2 macta dolmasindan veya seyirci rekoru kirilmasindan vs. daha degerlidir. Gelen seyircinin de -cok elit olmasina gerek yok belki- ama mutlaka basketbol seyircisi olmasi olmazsa olmazdir. Yani takim hucum veya savunmadayken, "haydi bastir cimbom fenerede gol" diye tezahurat yapmayacak, veya Israil takimlariyla oynarken, ISID militani kiligiyla salona gelip, Yallah Bismillah vs. diye bagirmayacak. Bunun saglamanin yolu da kombineden gecer. Salonun belirli bir orani kombine olduktan sonra, zaten satisa cikacak biletlere talep artar. Her kafasina esen gelemez salona.

VW Arena, kendi yapacagimiz salona gore su yuzden cok daha guzel olurdu. Avrupa maclari hafta ici olacagi icin (EL, EC veya baskasi) ozellikle Maslak bolgesinde calisan insanlar is cikisi evlerine hic ugramadan, mac oncesi de keyifli vakit gecirebilecekleri VW a yuruyerek ulasabileceklerdi. Tabi yeni salon da bu acidan cok ters bir noktada degil ama yukarida saydigim rahatlik da olmayacak dedigim gibi.

Iste tam da bu yuzden, bir salondan elde edilecek kombine geliri, gelen insan sayisindan cok daha onemlidir. Keza seyirci ortalamasi da, salonun sezon icinde 1-2 macta dolmasindan veya seyirci rekoru kirilmasindan vs. daha degerlidir. Gelen seyircinin de -cok elit olmasina gerek yok belki- ama mutlaka basketbol seyircisi olmasi olmazsa olmazdir. Yani takim hucum veya savunmadayken, "haydi bastir cimbom fenerede gol" diye tezahurat yapmayacak, veya Israil takimlariyla oynarken, ISID militani kiligiyla salona gelip, Yallah Bismillah vs. diye bagirmayacak. Bunun saglamanin yolu da kombineden gecer. Salonun belirli bir orani kombine olduktan sonra, zaten arda kalan biletlere talep artar. Her kafasina esen gelemez salona.

VW Arena, kendi yapacagimiz salona gore su yuzden cok daha guzel olurdu. Avrupa maclari hafta ici olacagi icin (EL, EC veya baskasi) ozellikle Maslak bolgesinde calisan insanlar is cikisi evlerine hic ugramadan, mac oncesi de keyifli vakit gecirebilecekleri VW a yuruyerek ulasabileceklerdi. Tabi yeni salon da bu acidan cok ters bir noktada degil ama yukarida saydigim rahatlik da olmayacak dedigim gibi.

Üstat haksızlık yapmayın murat şekerin, sosyetenin kendini göstermeye geldiği ülker fener maçlarını da biliyoruz çok mu iyi basket seyircisi onlar hatırlarsanız murat kosavanın sesi ihsan bayülken ile euroleague finalinde canlı yayına yansımıştı;

"koç bunlar tam sosyete farkında değiller oturmaya gelmişler...hep böyleler...eee evet fenerbahçe ülker tarihi bir karşılaşmada haydi çocuklar fener seyircisi yine müthiş süre..." :) selamlar renktaş...

O maçta ben de vardım maç sonuna doğru Işıl serbest atışları atarken hem maç skoruna hem de yaptığımız goygoya dayanamayıp fenerlinin biri bize doğru koşuyordu maçın sonunda güzel makara yapmıştık :)

Elit basketbol seyircisi bulmak imkansız hele bizim gibi bir coğrafyada. Basketbol kültürü olan Sırp ve Yunan takımları bile maçlarda ettikleri küfürleri duysanız bizimkiler devede kulak kalır. NBA taraftarları gibi "defense defense" mi çekip tiyatro izler gibi izleyelim mi? Keşke küfür, olaylar vs. hiçbiri yaşanmasa ama bunlar tribünde olan şeyler. Yani sadece bize özgü bir şey değil. İtalya'ya Yunanistan'a gidin bundan bin kat daha beterleri var.

Ne maçtı ama. Bu kadar heyecanlı bir maç daha hatırlamıyorum. Şebnem'in üçlüğüyle maçı koparmıştık.

https://gsbasket.org/forum/duyurular-elestiriler-oneriler/3691-ceza-tahtasi-33.html#post730762
Uğur Güzel sürekli yalan konuşması ve insanları bu yönde inandırmaya çalışması sebebiyle forumdan atılmıştır.
Oncelikle forum icin hayırli olsun. Bas bas bagirdim kac gun boyunca Ugur Guzel yalanlar yaziyor uzun uzun suslu cumlelerle bisey biliyo havasi olusturup sizleri kandirmaya calisiyor dediklerine inanmayin diye. Ben bu forum okuyucularina hic yalan söylemedim, gecmiş mesajlarim bunun en buyuk gostergesidir dedim. Ugur guzel ile cokca tartistik ve onun yalanlarina karsi benim dogrulari iceren mesajlarim silindi. Cokta iyi oldu en azindan onun yalanlarininda bi kismi silinmis oldu boylece. Onemli olan yalancilar forumdan atildiktan sonra hemde yalanlari yuzunden atildiktan sonra geride kalanlarin dogru bilgilendirilmesidir.

Salon yapimi konusuna gelirsek Ulker Arena ornegi var onumuzde. Hic varsayimlar uzerinden konusmaya gerek yok. Direk varolan ornegi inceleyelim. Uguz Guzelin yaptigi gibi yalan yanlis hesaplarada gerek yok. Basitce neticeye bakalim. FB Dogus salonu kendi uzerine aldimi? Hayir.

Salon isletmek ekstra maliyet olmasa kendilerini kara gecirecek olsa almazmiydi. 2 sene once Ulker arenanin yillik gideri 7-8 milyon lira diye aciklanmisti. Simdi olsun 10 milyon lira. Gerci gecenlerde Ulker arenanin yillik giderleri 15 milyona yaklasiyor diye duydum ama bana pek mantikli gelmedi ve dogrulugunuda bilmiyorum. Bide o salon etrafinda binlerce zenginin evinin oldugu atasehirin icinde. Bikac dk yuruyerek geliyo insanlar. Bizimki kagithanede olcak. Futbol maci gunleri harici suankinden daha az seyirci olur. Seyrantepeye yapilacak stadin gelirleri ise suanki salon gelirlerine ek olarak aylik 3-5 bin lira bufe basi kira ve baska etkinlikler yapilirsa o etkinliklere kiralama. Yaratilcak diger gelirlerle en fazla 3 milyon lira gelir elde etse bile salon isinden kar elde etmeyi unutun. Bayan ve erkek takimlarinin yillik kirasi 1 milyon lira civari.

Bu demek degilki salon yapilmasin. Bende salon yapilmasini dogru buluyorum ama kaziklanmadan ve kaziklayarak yapilmasi lazim. Sponsor yapcak ve isletecek adini verecek bizde idaresini devralip gidip oyniyicaz boylece bayan erkek basketbol ve voleybol tekerlekli sandalye basketbol ve gelisim ligi takiminin salon kiralarindan kurtulucaz. Yanina bide ufak idman salonu olmazsa altyapilar icin cok sorun olur ama. Her sezon parke degismek gerekir. Idman saatlerinin ayarlanmasinda vakit sorunuda olur.

Yani salon yaptirmak tekbasina cozum degil. Isletmesini almadan idaresini almak cok onemli. Sozlesme asamasinda kaziklanmamak cok onemli. Yillik 1 milyon kira masrafindan kisicaz diye daha fazla gideri kucagimizda bulmamak cok onemli.

Son düzenleme:
Divan toplantısında başkanımız torba yasa ile gelecek paradan bahsediyor. Hazıra dağ dayanmaz diye bir söz var dir. Hem amatör branşlar zarar ediyor diyorlar; hemde gelecek para ile takım oluşturacağını ima ediyorlar. Ya yönetici gelecek para ile gelir getirici projeler yapar ki iler de ekonomik olarak sorun yaşamayım diye. Nasıl bir mantık bu. Devlet istediğin yerde arsa veriyor. Torba yasa onaylanırsa bir sermaye gelecek. Yap yatırımları ömür boyu kanbur olmasın sana amatör branşlar. Valla pes diyorum. Her sefer yazıyorum. Eğer gelir getirici salonlar ve başka projeler yapılmazsa, alt yapıya önem verilmezse, akıllı transferler yapılmazsa vs. Merter takımı gibi 1 ileri 2 geri gideriz.

Burdan yalanlari yuzunden teneke baglanip atilan yalanci Ugur Guzel baska bi forumda burayi karalama kampanyasi baslatmis ve benimde arkamdan atip tutuyormus. Yazdiklarinin yalan oldugu tescillenen bu yalanci insanlari kandirmaya baska forumlardada devam ediyormus. O yalanciya gore benim hakaret ettigim ergin ataman istemedigim ekrem memnun gelecekmis subeye bizide futbol taraftarlari olarak salonlara almiycaklarmis. Bide neymis efendim ozel mesajdan abi cekiyormusum o gidince arkasindan yaziyormusun. Burda haddini bildirdimde forumdan atildin ne abi cekmesi yahu. Abi cektigimi birak sana yazdigim bi tane ozel mesaj goster ben forumdaki uyeligimi kapaticam. Ben sana vakitmi harcarim. Ozel mesaj yazipta 2 saniyemi harcatacak degerin yok senin. Ama yalanlarini herkes gorsun kimseyi kandirama diye 2 saatimi bile harcarim.

Nasil bi yalanciysa benim hem atamanla hem memnunla sahsi muhabbetim oldugunu ikisininde bu subedeki ilk koc adaylari olmasi gerektigine inandigim gercegini degilde birine hakaret ettigim digerinide istemedigim yalanini yazmis. Isi gucu yalan iste. Gidip baska forumda Isil haddini bilecek yazmis. Galatasarayda kaptanligin kutsalligini bilmekten aciz bu trol buralarda cok yalanlar yazdi ve bilmeyenleri kandirmaya calisti. Once trol oldugundan forumdan bi sure uzaklastirildi sonrada gercekleri bilenler tarafindan yalanlari anlasilincada yalanlari yuzunden burdan atildi.

Bak 100 kusur mesaj yazmisim burda. Cogu daha medyaya hatta sosyal medyaya dusmeden yazilmis seyler. Bazilari olaydan haftalar hatta aylar once yazilmis ve dogru cikmis. Icınde 1 tane yanlis bilgi yok o mesajlarin. Bikac suslu cumle kurup uzun yazi yazinca insanlari kandiracagini sandi ama burda yemezler. Kendisi gibi dusunmeyenleri kripto fenerli ilan eden birilerini savunan herkesi savundugu kisinin parali adami diyen ve kulupte yanlis giden seylere yanlis demesine ramen duzgun giden nadir seylere dogru diyenleride yonetimin adami derin Galatasarayli liseli ilan eden bu yalancinin nasil bi ruh halinde oldugu cok acik. Boyle tiplemelerin videolarini izleyip guluyoruz.

Simdi geceyarisi bunlari forumdan atilmis dikkate alinmaya bile deymiycek yalanci bi trolun arkasindan neden yazdim diye dusunebilirsiniz. Yazma sebebim bu yalanci trolun yazdiklarinin yalan oldugunu bilmeniz nasil bi ruh halinde oldugunu gormeniz ve olurda bi anlik gaflet ile bu yalanci trolun mesajlarini dogru zannedip inanmayiniz diye yazdim.

Cimbomforum diye bunun yazdigi yer varmis. Oraya uye olan arkadaslar varsa oraya actigi gsbasket basligina bu mesaji kopyalayabilirler.

Son düzenleme:
İsmail Enver ya da Uğur Güzel ne yalan yazdı? Sözlükte kendisine çok lâf soktum özellikle Dursun'u desteklerken ve sonra kandırıldım diye açıklama yaparken lakin yalanı ne?
Sporcular hariç kulüpten maaş alan kenelerin sayısı mı?

Son düzenleme: