2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Ligin şampiyonluk primi 33 milyon tl, maç başı galibiyet primi 2,5 milyon tl. Ligin bütün maçlarını kazanan takım 90 milyon tl yani bugünün kuruyla 5 milyon euro civarı bir para alıyor. Galatasaray'ın A takım bütçesi vergiler dahil 800 milyon tl ve isimli futbolcu alındı diye şampiyon olunmuyor.
Galatasaray'ın sezona hazır girdiği bir sezon olmuştur son 10 yılda o da Tudor zamanı.
Yazık diyorum başka bir şey demiyorum. Hamza'da seyredenlerin anlattığı gibiymiş evet topla yetenekli ama kararları kötü.

Küçük takımları yenip büyük takımlardan iyi şamar yemiştik Tudor ile. Allahtan sonradan Fatih hoca geldi de şampiyonluk geldi.

Anca eve donebildim. Sıkıcı bir maç oldu,seyirci iyi destek verdi ama bugün kötü oynadık.Daha ligin başı geçen hafta ve bu hafta 1 er puan hak etmiştik aslında.Sljuc olarak 3 puanımız var.Idare eder

Bu arada evet kötü oynadık, evet bu maç Okan hocaya yazar ama net 2 penaltımız verilmedi. İlk yarıda Traore'nin Emre Akbaba'ya yaptığı pozisyon ve maçın sonlarında Torreira'nın çekilmesi net penaltıydı. Hakemler cidden işimize taş koymak için devam ediyorlar. Buna da çözüm bulunması şart. Kötü oynadık diye gerekli tepki verilmezse hata etmiş oluruz.

Hanche olsen ismini konuşacağız yeni haftada. Stopere takviye geliyor. Cicaldau ve luyindama her an gidebilir. Aynı şekilde ömer bayram ve Taylanda

Torrent gibi bir adama “çaycı” diyen bir ülke insanına sahibiz. Bu Galatasaray veya fenerbahçeyle ilgili değil, biz buyuz.O yüzden bize müstehak Okan tutmayınca gidilir ya avrupada orta sıra takımlardan birinde olan, 4-5 maçlık güzel futbol oynatan saçma bi td getirilir ya da gidilir geçmişte isim yapmış ama günümüzde “boş” futbol oynatan bi adama saçma bi sözleşme yapılır. Okan Buruk Galatasaray gibi bir takıma ancak yardımcı antrenör olabilecek kapasitede çalıştırıcı.Hocanın baskıya dayanıklı bir karakteri yok ve yeni transferleri, taraftarın konsolide ettiği baskı ortamında sahaya sürmek zorunda kaldı.

Takım da kötü oynayanlar ; iki kanat bek ve iki kanat hucumcularımız. Bide Abdulkerimin yaptığı çok basit hata.
Bu arada bu takımın yerli kalitesi hala düşük. Hem Yunus hem de Kerem kendi yerlerini garanti görüyor. Mesela ilk 2 hafta çok kötü olan Kerem in 3. hafta ilk 11 de olmaması lazım. Ama adam yok diye görün gene ilk 11 de olacak.
Ne yapıp kaleye Okanı düşünmemiz ve Mert/ Kaan ikilisini almamız lazım.
Elinde iyi yabancılar olacak ama oynatamayacaksın 3 yerli kötü olduğu halde oynatmak zorunda olacaksın.

Son düzenleme:
Bu arada evet kötü oynadık, evet bu maç Okan hocaya yazar ama net 2 penaltımız verilmedi. İlk yarıda Traore'nin Emre Akbaba'ya yaptığı pozisyon ve maçın sonlarında Torreira'nın çekilmesi net penaltıydı. Hakemler cidden işimize taş koymak için devam ediyorlar. Buna da çözüm bulunması şart. Kötü oynadık diye gerekli tepki verilmezse hata etmiş oluruz.

Hâlâ resmi bir açıklama gelmedi. Cidden 2 maçtır hakemler kaybetmemiz için elinden geleni yapıyor. Yönetim gerekeni yapmalı...

Son düzenleme:
Su transfer sezonu acilen bir sonraki sezon 10 agustosta bitmeli. Sezon basliyor daha Eylule kadar acik olan transfer sezonu.Oyuncular ne zaman alisacak,ne zaman form tutacak heralde ligin ortasinda?? Veya Eylulun basina kadar transfer sezonu devam edecekse,liglerde Eylulde baslamali. Yoneticiler o kadar basiretsiz,rahat ki, nasil olsa transfer sezonu devam ediyor diye o derece hareket ediyorlar olan takimlara oluyor.. Bu kisimda Okan Buruga bir sey diyemem. Cunku Okan Buruk oyle bir secim ki, yonetim ne derse ses cikarmayacak bir isim.Bu yuzden basa getirildi. Yoneticiler birde basiretsiz olunca kendilerine guclu teknik adam istemezler. Emir kulu isterler.Ama Okan Buruk hocanin sonunu ben en basindan beri iyi gormuyorum. Bu Hatay ve Trabzon maclarini bu gorunenler uzerine 2 de 2 yi gectim, 2 de 1 yapmasi zor.

Daha ilk haftadan hakeme takılıp gidersek geçmiş olsun. Ben hakemin sürekli tempoyu düşürmesinden çok rahatsızdım o yüzden kötü bir hakem olduğunu düşünüyorum da yani penaltı pozisyonları da abartılacak şeyler. O kadar müdahale olmayacaksa yada topa çıkarken her basılan ayağa faul çalınacaksa basketbola döner iş. Malesef Okan hoca da hakem işine girmiş yani en son takılacağımız şey olmalı bu iki maçtır net pozisyon üretemedik önce buna takılsın. Diğer türlüsünü yapınca çok yakın bir takım örneği var Fenerbahçe, kafayı yiyorsun bir noktadan sonra.

Daha ilk haftadan hakeme takılıp gidersek geçmiş olsun. Ben hakemin sürekli tempoyu düşürmesinden çok rahatsızdım o yüzden kötü bir hakem olduğunu düşünüyorum da yani penaltı pozisyonları da abartılacak şeyler. O kadar müdahale olmayacaksa yada topa çıkarken her basılan ayağa faul çalınacaksa basketbola döner iş. Malesef Okan hoca da hakem işine girmiş yani en son takılacağımız şey olmalı bu iki maçtır net pozisyon üretemedik önce buna takılsın. Diğer türlüsünü yapınca çok yakın bir takım örneği var Fenerbahçe, kafayı yiyorsun bir noktadan sonra.

Net ayağa basma var. Krampon çıkıyor. Bu net penaltıydı.
Kötü oyun eleştirilir. Ama kötü oynuyoruz diye hakem hatalarına göz yummak da nerden çıktı? Kesinlikle kabul etmiyorum. Yönetimin bu konuda hâlâ sessiz kalması büyük saçmalık. Hatta sizin gibi düşünüyorlarsa o çok daha büyük saçmalık...

Emre akbabanın penaltı pozisyonu tamamıyla skandal. oyun sakatlık yüzünden 1.30 dakika durdu. vardakiler işini doğru yapsa görürlerdi diye düşünüyorum. bu nedenle varda kim varsa maç almama cezası gelmelidir.

geçen seneki takım o kadar kötü idiki . bu sene yapılan transferler bile düzeltemiyor.
Okan Buruka futbolculuğu döneminden acayip gıcığım ( intere giderken yaptıkları ve avrupadan dönüşte bjk gidiş şekli ) , ama umarım şu an bizde başarılı olur.
Gedsonu kaptırıp 30 yaşındaki Olivereya 4 yıl net sözleşmek yapmak çok yanlış , başka bir Gedson bulmalıydık.
Mertensi 10 numara oynasın diye aldıysak o da bir hata. onun yerine hem 1 tane 10 numara hem de kanat ( sağ-sol ) oynayabilen 1 oyuncu almalı idik.
Yerli kalitemiz cidden kötü , paraya kıyıp Mert ve Kaan ikilisini mutlaka almalıydık.
sağ bek dubois , Midjsö ve Torrera net iyi transferler.
Seforviç konusunda çok kararsızım. Ama mutlaka yerli ve yabancı gölcü de almalıydık. ( Gomis şartlar uyarsa kalmalı idi )

Görünen o ki hala 4-5 transfer yapmamız lazım.

Alanya deplasmanında ilk yarı BJK yi izliyorum da , biz hiç top oynamıyormusuz gibi. Umarım takım en kısa sürede iyi futbol oynamaya başlar.

Net ayağa basma var. Krampon çıkıyor. Bu net penaltıydı.
Kötü oyun eleştirilir. Ama kötü oynuyoruz diye hakem hatalarına göz yummak da nerden çıktı? Kesinlikle kabul etmiyorum. Yönetimin bu konuda hâlâ sessiz kalması büyük saçmalık. Hatta sizin gibi düşünüyorlarsa o çok daha büyük saçmalık...
Bunlara penaltı çalınacaksa her maç penaltıdan geçilmez. Kornerlerde ki fiziksel mücadele de illa ki oyun dışı mücadeleler oluyor. Ben bu iki pozisyon bizim oyuncular yapsa yine olur böyle bu tip şeyler diyecektim o yüzden fikrim sabit peki siz tam tersini söyler miydiniz? İşin hücum kısmında ciddi sıkıntılarımız bir an önce hocanın buna odaklanmasını istiyorum, rezalet değişiklikler yapıp bence maçı verdi üstüne gidip bana hakem demesin maç sonu demecinde oyunun içinde kalsın.

Bunlara penaltı çalınacaksa her maç penaltıdan geçilmez. Kornerlerde ki fiziksel mücadele de illa ki oyun dışı mücadeleler oluyor. Ben bu iki pozisyon bizim oyuncular yapsa yine olur böyle bu tip şeyler diyecektim o yüzden fikrim sabit peki siz tam tersini söyler miydiniz? İşin hücum kısmında ciddi sıkıntılarımız bir an önce hocanın buna odaklanmasını istiyorum, rezalet değişiklikler yapıp bence maçı verdi üstüne gidip bana hakem demesin maç sonu demecinde oyunun içinde kalsın.

Net penaltı yahu. Bu bizede olsa penaltı, başkasına olsa da penaltı. Türkiye'de de penaltı, İngiltere'de de penaltı, Faroe Adalarında'da penaltı ayda da uzayda da penaltı...

Seferovic konusunda en başında beri aynı noktadayım bu adam en fazla yedek olur. En büyük avantajı fiziğini kullanmasaydı geçen yıl yaşadığı sakatlık iyice geriye götürmüş. İki tane mahalle maçında asist yapıp gol attı diye gaza geldi bizim taraftar. Faydalı olacağı maçlar illa ki olacaktır ama tüm sezon ondan iyi bir oyun beklemek saçmalık zaten en kötü yanı istikrarsızlığı ve iyi bir bitirici olmaması. Şampiyon olacaksak en azından 20 ye yakın atacak forvet gerekiyor.